Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

Я споделете как се оправихте с фасунгата дето сирко е посочил...че това е единственото, което ме спира още.

 

Решението е елементарно... сваля се старата, от обикновените крушки - те са от една доста твърдя пластмаса. Взимаш ножовка, продават се по 40ст. във всяка железария и се режат, точно там, където свършва по-широката част. Всъщност после от фасунгата ще ти останат две части - едната е женската букса, в която влизат двете пластини на обикновената крушка, която е цилидрично тяло с диаметър около 1см, а друга част, която ще използваш и за ксенона, е кръг, с диаметър около 2см с дупка посредата, около 1см. Наподобява на дебела около 5мм пластина, която се използва като допълнително удебеляване на захващащата част на фаровете.

 

Въпросът е, че ако в даден момент решиш да си върнеш старите фарове - просто го сглобяваш обратно и ще пасне! Това, че е отрязано, няма да му навреди, стига да го направиш елегантно.

 

Сега като се замисля ме е доста яд, че не снимах, защото с колегата bishi ги монтирахме на една обедна почивка на улицата пред офиса, без инструменти, без нищо... справихме се на 100% качествено, чак се изненадах! За около 1 час в примитивни условия се монтират ксеноните, а в сервиз с подръчни материали и инструменти става още по-бързо.

 

Ако не стана ясно за това с фасунгата, мога да я снимам и да я постна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Режеш плътно по пунктира на снимката, аз ги направих моите със саморъчно изрязани гумени шайби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

sirko е бърз и придружен с подходящи материали, както винаги. Само да допълня - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО режете плътно по ръба, иначе няма да можете да сложите после крушката на ксенона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте всички маниаци :mitsu-smiley: . Скоро мисля и аз да си слагам ксенон. Въпроса ми е следния - би ли ми обяснил някой каква е разликата между 35W и 55W - за Келвините съм наясно :icon_thumbup: Благодаря на всички предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

55W не се слагат на нищо. Няма оригинален 55W ксенон. Аз ги използвам само за камиони и за коли, с които не мога да се справя с 35W. Светят по-силно и е доста гадно на рефлектор.

А колкото до цокъла, който режете - има си оригинални такива, или поне аз имам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до цокъла, който режете - има си оригинални такива, или поне аз имам.

 

Откъде могат да се закупят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откъде могат да се закупят?

 

Ами колега от България не знам. Аз съм в Англия и затова питах за ватовете. Намирам в ebay, но има повече 55 W и са на по-изгодна цена. Може ли да ми каже някои, ако сложа 55 W какво рискувам? http://cgi.ebay.co.uk/HID-XENON-CONVERSION...A1%7C240%3A1318 Това е сайта, дето ги гледам. Благодаря на всички предварително! :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На реглаж ходите ли след монтажа на ксеноните.... :mad:

Да, иначе шосето пред теб ще изглежда като в мъгла и няма да усетиш ефекта на светлината. Аз като сложих ксенона (Luxima, без да звучи като реклама) и се кефих на светлината близо три месеца, без да пипам нищо. Е, малко ми присветкваха колегите в насрещното, ама си мислех, че е заради силните светлини. Но, оказа се, че съм бил в заблуждение. След като ми регулираха светлините, тогава разбрах какво значи ксенон светлина, при това без да заслепявам тези срещу мен и да се налага да навеждам фаровете по-надолу. И още нещо, откакто съм с ксенона (близо половин година), дългите светлини съм ги включвал точно два пъти - колкото да видя дали не са изгорели. Късите са ми напълно достатъчни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нака, къде си ходил на реглаж и колко ти взеха за манипулацията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, иначе шосето пред теб ще изглежда като в мъгла и няма да усетиш ефекта на светлината. Аз като сложих ксенона (Luxima, без да звучи като реклама) и се кефих на светлината близо три месеца, без да пипам нищо. Е, малко ми присветкваха колегите в насрещното, ама си мислех, че е заради силните светлини. Но, оказа се, че съм бил в заближдение. След като ми регулираха светлините, тогава разбрах какво значи ксенон светлина, при това без да заслепявам тези срещу мен и да се налага да навеждам фаровете по-надолу. И още нещо, откакто съм с ксенона (близо половин година), дългите светлини съм ги включвал точно два пъти - колкото да видя дали не са изгорели. Късите са ми напълно достатъчни.

Точно това имах предвид.

Присветкват ли ви насреща, бягайте на реглаж! Както и веднага след монтажа де :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нака, къде си ходил на реглаж и колко ти взеха за манипулацията?

И монтажа, и регулирането ми го правиха в Плевен, при представителя на фирмата за града. Регулировката се забави, защото не изчаках за това след монтажа, че колата ми трабваше спешно. По-късно, като ми остана време, поправих тази изцяло моя грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да споделя не малкото ми опит с ксенона.

Със всякакви гумени и каквито се сетите пръстенчета не си е работа, защото като се нагреят и крушката не застава в центъра на рефлектора. Единия вариант е да се пробие оригиналния държач и с него да се постави крушката. Другият, който аз лично приложих няколко пъти вече на моите коли, е да си купите държачите за крушките, които се продават (за късите http://luxima.bg/index.php?&tid=6&vid=&pid=44 ) или (за дългите http://luxima.bg/index.php?&tid=6&vid=&pid=46 ) и си решавате всички проблеми относно монтажа. Не се чудете грам, слагайте си ксенон без да се замисляте, видимостта е в пъти повече.

 

Успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В началото с цел да запазя оригиналните преходници сложих гумени шайби, но след време явно самата гума улегна и промени дебелината си, или трябваше да режа оригиналните или да купя такива преходници. Стилян ми сподели тогава, че гледал някъде такива, но не били качествени и се отказал да си купува... та се отказах и аз :D

Отрязах оригиналните като запазих парчетата с клемите (за всеки случай) и от тогава нямам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си реших този проблем по следния начин... Просто си купих още един комплект фасунги от колегата alex2511. Едните срязах и уплътних с тях крушките на ксенона, а другите си стоят с обикновените крушки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва една ксенонова система?

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=8591

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=6441

 

Това е, ако имаш в предвид крушките с баластите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Да се похваля и аз със ксенона.

На моито :mitsu-smiley: сложих Би-Ксенон и сам изумен от светлината. И 2та комплекта са 6000к

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз със ксенона.

На моито :mitsu-smiley: сложих Би-Ксенон и сам изумен от светлината. И 2та комплекта са 6000к

 

 

Как сложи БИ-Ксенон, нали са отделни фаровете с крушки H1 и H7?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как сложи БИ-Ксенон, нали са отделни фаровете с крушки H1 и H7?

Няма никакъв проблем на моя галант имам на къси на дълги и на халогените и казвам ви свети много яко! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем на моя галант имам на къси на дълги и на халогените и казвам ви свети много яко! :icon_rock:

 

То ясно това, но ти имаш 3 отделни комплекта (H1, H7 и H3) а колегата пише че е сложи Би-ксенон който мисля че е H4 и не става за Галанта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ясно това, но ти имаш 3 отделни комплекта (H1, H7 и H3) а колегата пише че е сложи Би-ксенон който мисля че е H4 и не става за Галанта.

Точно така прав си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На някой да му се намира H1 ксенон крушка с баласт за тестове ми трябва.

 

Взех си японски прожекторни фарове и искам да видя с ксенон как ще са /фабрично са си с халоген H1 и H3/. Въпросът е да видя дали ще фокусира добре ксенона и дали ще стане с евтините комплекти или трябва читав.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...