Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

Аз не го казвам за теб ами по-скоро ако някои се залети да слага на късите. Отделно греят повече и бързо прецакват рефлекторите .. така за по 1 минутка стават обаче наистина..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам че разисквате ксенон системите и видимостта за Галант-а.

Да споделя моя опит - ксенон с-ма без лупа на Галант свети ужасно. Разсеяна е светлината и пречи много на колите отсреща.

Аз се сдобих с това: БИКСЕНОН КОМПЛЕКТ С ЛУПИ ЗА ВГРАЖДАНЕ H1/H7 и мога да кажа че свети невероятно - заслужава си всяка стотинка от цената. Монтирах ги сам с помощтта на един колега. Получиха се много добре. Скоро ще кача снимки или най-добре да дойда на някоя среща.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам че разисквате ксенон системите и видимостта за Галант-а.

Да споделя моя опит - ксенон с-ма без лупа на Галант свети ужасно.

 

Гледаш, ама не си догледал на предните страници. Свети ужасно наистина най-евтиния китаец с кофти крушки без фокус. Ела да ти покажа моя каква черта прави (Корейски, MAXLUX от Amazon).. чувам че и други колеги забелязват същото след като са си сложили качествени крушки. Тези крушки от Илиенци по 16лв комплекта естествено че мажат и светят в космоса, ма те и в лупата ти няма да ти харесат .. . Иначе естествено че с лупа ще е много по-добре, качи наистина някоя снимка и опиши подробно как си разлепил и залепил фара, интерес има и то голям към тази интервенция... Колко са дълги лупите които си сложил от основата до върха също е интересно да кажеш да се знае кое влиза без проблеми във фара..

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че лупите ще светят поне малко по-добре от рефлекторните фарове ... но и колегата е прав за китайските ментаци ... аз смених няколко крушки и все гаден резултат ...едната свети добре ...другата малко по-виолетово...трета пък фокус няма ... абе ментаци ...за толкоз пари толкова както се казва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам че разисквате ксенон системите и видимостта за Галант-а.

Да споделя моя опит - ксенон с-ма без лупа на Галант свети ужасно. Разсеяна е светлината и пречи много на колите отсреща.

Аз се сдобих с това: БИКСЕНОН КОМПЛЕКТ С ЛУПИ ЗА ВГРАЖДАНЕ H1/H7 и мога да кажа че свети невероятно - заслужава си всяка стотинка от цената. Монтирах ги сам с помощтта на един колега. Получиха се много добре. Скоро ще кача снимки или най-добре да дойда на някоя среща.

 

Поздрави,

 

 

Колега, чакаме те тази неделя в 15.00 часа на НИМ...............ела да видиме как са станали лупите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че лупите ще светят поне малко по-добре от рефлекторните фарове ... но и колегата е прав за китайските ментаци ... аз смених няколко крушки и все гаден резултат ...едната свети добре ...другата малко по-виолетово...трета пък фокус няма ... абе ментаци ...за толкоз пари толкова както се казва.

Аз пък понеже съм го пробвал, мисля че с лупите не свети малко по добре, а свети няколко пъти по добре ..:D

А и за Китайските ментаци не е много прав колегата ..:) Аз съм с ксенон от 42 лв.:D и свети ето така ..http://media.snimka.bg/7966/022187084.jpg?r=0

 

Не са виновни Китайците :) а Българите които слагат Китайски ксенон в обикновен фар ..:good:

Те самите крушки на Китайците, са предвидени за фар с лупа, а не за рефлектор ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио, това на снимката са лупите с ксенона от 42лв, нали така? Не ми казвай че такава черта изкара с китаец от 42лв на рефлекторите, нито че е заслепявал при това положение... :icon_doh:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък понеже съм го пробвал, мисля че с лупите не свети малко по добре, а свети няколко пъти по добре ..:D

А и за Китайските ментаци не е много прав колегата ..:) Аз съм с ксенон от 42 лв.:D и свети ето така ..http://media.snimka.bg/7966/022187084.jpg?r=0

 

Не са виновни Китайците :) а Българите които слагат Китайски ксенон в обикновен фар ..:good:

Те самите крушки на Китайците, са предвидени за фар с лупа, а не за рефлектор ....

... е как я изкара тая черта бе колега :icon_doh: ...аз колко нощи светих по стените и все мътно прелива от светло към тъмно подлагах...местих тъпите крушки и все гадна история :icon_hmm: единия фар вече трябва да го разглобявам..откачи се едното щифтче :icon_doh:

... а може и някой да го е почупил от вътре щото като я купих чак ноща видях, че единия фар свети на посоки ...като вдигнах капака ... о ужас...сложили са ми Н4 на късите на левия фар :icon_doh: и до ден днешен не мога да го настроя както трябва.

П.С. снимката с какви фарове е? С лупи или рефлектори, че нещо не разбрах. Ако е с рефлектор... :worthy:

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте на всички,ще споделя и моя опит с фаровете.Миналата зима галанта претърпя леко ПТП,и от това остана без оригинални фарове,които светеха страхотно.По авто-каско ми изписаха индонезийски,които пък светят ужасно,в града се ядваше,но извънградско пътувах със страх.Пробвах с крушки "Осрам"с подсилена светлина и се получи задоволително,но за 10 месеца изгоряха.Когато това стана отидох в Булавто-Варна до Метро за смяна на крушки,и регулаж на фарове,и им споделих за проблема с фаровете.Тогава момчетата ми предложиха оферта за би-ксенон с лупа,който монтират във фара,вече били монтирали на 10 коли предимно алфи и ефекта бил страхотен.След това ме заведоха да видя алфа вече с лупа на техен човек,и останах много доволен от видяното.След седмица се реших.Комплекта би-ксенон с лупа е китайски-6000к.Н7.35 вата, на мястото на габарити има рингове ангелски очи,които се водят дневни светлини,понеже светят доста по-силно от нормалния габарит.Късите светят страхотно,правят идеална линия с леко син кант най отгоре,лявата къса е по-надолу,ел-регулирането на фара от купето си остана.Дългите са още по яки,понеже освен от ксенона си останаха и оригиналните дълги Н1,които светят заедно.Управлението къси-дълги си е нормално от лоста.Поисках дългите Н1 да ми ги свалят надолу,и така се получиха две леки жълти петна на пътя,а силно напред ксенон-дълги прави ден,имам и светкавица. МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН.Лупата се събира идеално във фара,не опира в стъклото.За мен визията на колата с лупа ми допада много,при всички варианти;без включени светлини,на габарити-рингове,на къси и на дълги.Монтажа стана за 1 ден,без рязане на рефлектора,сруваше ми 320лв.с 1г.гаранция+фактура. Знам,че можеше да ми излезе със 100-120лв.по-евтино,но нямам нито време,нито условия и способности за такъв монтаж.Скоро ще кача снимки.Извинете ме за дългия пост.Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... е как я изкара тая черта бе колега :icon_doh: .

 

Написал съм го по горе, с ксенон от 42 лв. вграден в Японски лупи ..:icon_thumbup:

 

П.С. снимката с какви фарове е? С лупи или рефлектори, че нещо не разбрах. Ако е с рефлектор... :worthy:

Да бе, чакай някога с рефлектор да изкараш такива лъчи ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм го по горе, с ксенон от 42 лв. вграден в Японски лупи ..:icon_thumbup:

 

 

Да бе, чакай някога с рефлектор да изкараш такива лъчи ..:D

 

 

За съжаление е така,след като сложих ксенона,светлината наистина е силна и бяла,но много разпръсната и черта-няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм го по горе, с ксенон от 42 лв. вграден в Японски лупи ..:icon_thumbup:

 

 

Да бе, чакай някога с рефлектор да изкараш такива лъчи ..:D

Ами щото ми стана чудно...без лупи незнам как ще стане тая работа :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте на всички,ще споделя и моя опит с фаровете. http://martinmartinov.snimka.bg/tuning/mitcubishi.581695

Редактирано от 4iko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да разгледате снимките на новите цайси на моята МИЦКА !!!!

 

Последните две снимки са на къси и дълги.... отнася се за линка в горният пост !

 

А ето малко да се надъхате: http://martinmartinov.snimka.bg/automobiles/lanser.581699.22894200

Редактирано от 4iko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте на всички,ще споделя и моя опит с фаровете. http://martinmartinov.snimka.bg/tuning/mitcubishi.581695

 

Така като гледам значи си успял с тия по големите луп да ги вкараш във фара. А аз се чудех много дали ще успеят да влезнат. Остава да кажеш дали си рязал рефлекторите или си запазил и управлението на височината на фаровете.

 

http://bktuning.net/Photos/Xenon/projG3lens.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам: От къде ги купувате от www.bktuning.net ли? Всички модели в сайта ли стават за вграждане на галанта?

Като гледам няма да успея да ви догоня с рефлекторите :icon_blush: ще слагам и аз лупи :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img63.imageshack.us/img63/6351/30062010314.jpg

От неодавна мислех да сложа ксенон на самолета, купих един кит (Н7 6000К) и вчера пристигна, имаше леко отчаяние по време на монтажа след като стигнах до извода, че старите преходни фасунги не вършат работа и няма как да се застопори крушката в гнездото си, проблема го реших като изрязах едни гумени шайби (доста рязане падна докато нагласих точната им дебелина) които служат за подложки на крушките и работата заспа.

Преди малко правих тест, вижда се в пъти по-добре отколкото със старите крушки, светоотразителите по осовата линия светят от километър пред колата така, че дълги едва ли ще ползвам често но въпреки това ги смених с BlueVison на Philips. Тези дни ще купя и още един ксенонов комплект за фаровете за мъгла.

Препоръчвам който иска хубава видимост въобще да не се чуди а да минава на ксенон :icon_thumbup:

Ето и малко снимки които направих преди малко:

 

Хахаха, колега и ти си си купил на абсолютно същият производител, като моя ксенон и че даже и 6000K, страхотен е нали ;) :icon_thumbup:от Ultra-Vision-HID ги купуваме колега bace ;) .

 

http://img139.imageshack.us/img139/2298/30062010313.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/7240/30062010315.jpg

 

http://img265.imageshack.us/img265/342/30062010317.jpg

 

И егати и якия цвят:

 

http://img813.imageshack.us/img813/7834/548859o.jpg

 

И всичко това само за 90 лева :drinks:и ти го доставя един пич с DHL баничарка във вас до 7 дни след закупуването.

Айде със здраве и безаварийно да си го ползваш

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам значи си успял с тия по големите луп да ги вкараш във фара. А аз се чудех много дали ще успеят да влезнат. Остава да кажеш дали си рязал рефлекторите или си запазил и управлението на височината на фаровете.

 

http://bktuning.net/Photos/Xenon/projG3lens.jpg

Зравей.Писах по-горе,но пак ще отбележа.Лупата-чашка влиза идеално на 1.5-2.0см.от стъклото. Няма рязане на рефлектор,реже се много малко от чената пластмаса в долната част,която стои около рефлектора за да може ел-фара да се движи свободно.Лупата-чашка се монтира в рефлектора,чрез оригиналната гайка от комплекта.Преди монтажа на лупите във фаровете влизаше влага,но сега нямам такъв проблем,момчетата се справиха много добре.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен едната крушка гасне понякога, но много рядко. Оказа се, че буксичката е леко хлабава и прави лоша връзка, провери си връзките как са ти. Чувал съм и че от студът им влияе но колко не мога да кажа.

 

Колеги много внимавайте с буксите на точно този модел ксенон и тези на черния/белия кабел и тези на червен/червен, защото аз я скъсах едната букса на едната крушка, от сваляне, смисъл, че са калпаво направени или просто аз много силно дръпнах, след това си играх един ден докато я набуча по същия начин и докато я направя да изглежда като фабрична (с помощта на прозрачен Poxypol ) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4iko, направи 1-2 дневни снимки на предницата на колата да видя как изглеждат фаровете без да светят :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих малко полезно инфо :icon_thumbup:

 

 

http://tuning-club.n...ektori-t32.html

 

Ехе, тоя с това Субару бая си е поиграл, докато го направи това нещо :icon_clap:, но аз лично моите ще си ги оставя така с оригиналния рефлектор и единствено ще ги врътна да бият по - ниско да не кьоравят народа срещу мен. АЛЕЛУЯ :P

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах,как така 6000К ти свети бяло??? Цвета си е синкав,това че ти се иска да свети бяло е съвсем друго нещо. За да светят бяло крушките трябва да са максимум 5000К,даже и толкова е много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах,как така 6000К ти свети бяло??? Цвета си е синкав,това че ти се иска да свети бяло е съвсем друго нещо. За да светят бяло крушките трябва да са максимум 5000К,даже и толкова е много.

Зависи... на брат ми сложихме 5000К и си свети млечно бяло ...моята е със същите крушки и свети една идея по-синкаво, явно има значение и рефлектора, стъклото или в кой гараж са произведени крушките. Имам и 3 чифта 4300К (китайски) - единия свети жълто, почти като халогенна крушка, а другия пък розовее, третия зеленее :blink:

Сега да не помислите, че имам проблеми със зрението, двама мой приятели го забелязаха също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...