Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

  • преди 5 седмици ...

И как свети? Има ли по-светли и по-тъмни петна особено на дълги (или е с една светлина)?

 

Само не разбрах,как така 6000К ти свети бяло??? Цвета си е синкав,това че ти се иска да свети бяло е съвсем друго нещо. За да светят бяло крушките трябва да са максимум 5000К,даже и толкова е много.

Зависи много от крушката и баласта. Аз пробвах една 5000К, на другия фар 4300 и 5000К светеше по-жълто, съвсем като обикновена с жичка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как свети? Има ли по-светли и по-тъмни петна особено на дълги (или е с една светлина)?

 

Ако това е до мене ти отговарям - имам четири светлини на дългите (прожекторите са Би-ксенон) и все още не съм успял да ги пробвам на път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето вече и аз съм с нова придобивка. :)

http://media.snimka.bg/8502/023260308-big.jpg?r=0

Колега има ли осезаема разлика в светенето сега с лупите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5000к са си 5000к, 6000к са си 6000к. Просто при "и това само за 90лв" китайски "час по трудово" сет, крушките и баластите са "каквото се получило", за това са и тези разлики (аз имах 2 китайски комплекта и двата с лепенки 5000к, нямаха общо по цвят изобщо). Отделно цвета зависи и от баластите както вече споменах, колкото и да не им се вярва на някои.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли осезаема разлика в светенето сега с лупите?

Разлика има и то голяма. Както казват, с хубавото се свиква бързо.

Може да видиш снимките на колегата от пост 138 :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, все по-често се чува, че нашите "умни" глави са решили да забранят автомобили с автърмаркет ксенони да минават ГТП.

Това е направо абсурдно! Че какво значение има какви са ти лампите, ако не са ти регулирани фаровете?! Дето се казва и църковни

свещи да сложиш, след като са ти вдигнати светлините до небето, отсрещните са заслепени.

Защо след като толкова са се загрижили, не вземат да сложат по едно табло за регулиране в халетата за ГТП и докато ти тестват

спирачките да речем, набързо могат да ти погледнат и светлините. Да не кажа че и при нужда могат да бъдат регулирани -

на повечето модели "врътките" са на лесно и достъпно място.

Дано това да се окаже някаква недомислица, че иначе много лошо ни се пише.

Аз имам същите лупи като на колегата Todor V. и мога да кажа че реглажа им е просто перфектен - на къси светлини съвсем ясно се

виждат кътоф линиите, като над тях е абсолютна тъмнина. Да не говорим, че халогените бяха 55W, а тези са 35W!

По-добре от това... здраве.

Редактирано от scratch
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5000к са си 5000к, 6000к са си 6000к. Просто при "и това само за 90лв" китайски "час по трудово"

 

Тия крушки бяха за 65лв, ако става на въпрос, загряват за 2 секунди и светеха силно, ама не за 5000K. Това което го разправяш важи за тия марковите крушки, които са по 200лв едната и ако има нещо брак го хвърлят, не му лепят лепенка че е 3400 или 8000K... Като ги забранят ще си върна 4300К крушките, да видим дали ще ме познаят?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, все по-често се чува, че нашите "умни" глави са решили да забранят автомобили с автърмаркет ксенони да минават ГТП.

 

 

Тия слухове са преувеличени според мен. Съмнявам се "умните глави" да са толкова умни, че да измислят начин да се разграничи афтърмаркет от фабричен ксенон. Може да приемат изискване за наличие на стъкломиещо устройство и автоматично регулиране на височината на фаровете, което е трудно да се докаже на технически преглед, поне в нашите условия. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според мен са преувеличени, кво ме боли че са правени в час по трудово, само знам че са водоустойчиви, Bi Xenon и светят перфектно, вече 2 години :) айде опровергайте ги че са китайски буклуци, супер здрави са крушките и целия комплект като цяло ;) за 90 лева са си подарък.:icon_dance:

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според мен са преувеличени, кво ме боли че са правени в час по трудово, само знам че са водоустойчиви, Bi Xenon и светят перфектно, вече 2 години :) айде опровергайте ги че са китайски буклуци, супер здрави са крушките и целия комплект като цяло ;) за 90 лева са си подарък.:icon_dance:

Не става въпрос за това че са правени в час по трудово, колега, има доста неща правени по този начин и са се доказали и работят добре. Става въпрос че куцо и сакато слага кой както може и няма никакво чувство, че заслепява, важното е да виждат по-добре... или да гъзареят - щото ризбираш ли моята бегачка има ксенон ;)

...пък това дали са боклуци ... всеки си решава според джоба си какво да слага и какво не ... мойте са боклуци ...нито ме е срам да си призная...нито пък се оплаквам :) но за толкова пари - толкоз! - 5000К - ама друг път тия цветови температури се съмнявам и на комплектите по 200-300 лв да съответстват на реалността ;) ако някой мисли, че неговите съответстват ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добър пост като цяло :good: . Скъпите комплекти ще им съответсва цвета, но е трудно да се отсее кой е наистина качествен и кой същия китаец на 4х цена. Виж в сайта на Равена например, има едни комплектчета :first: но цената няма да хареса. Иначе този кореец дето съм с него в момента ги докарва перфектни 5000к, ама не може да се купи в Бг за съжаление, и това клиентите сме виновни до някъде щото им купуваме буклуците и читавите търговци са принудени и те да свалят качеството за да могат да се конкурират.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

важното е да виждат по-добре... или да гъзареят

 

Те не виждат по-добре, защото и преди това фаровете им не са били регулирани. Ако става на въпрос ме заслепяват повече коли без ксенон, на които фаровете им са разфокусирани и светят в небесата. Друг е въпроса, защо ги взимат със 8000к крушки и защо като цяло ксеноновите комплекти, които се продават са масово 6000К, които синеят като 8000..

 

ама друг път тия цветови температури се съмнявам и на комплектите по 200-300 лв да съответстват на...

 

Аз ти говоря, когато едната крушка е оклоло 200лв, например на Philips.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Срещам един образ и му викам да си свали малко късите (то няма разлика между къси и дълги), защото заслепява, а той: "Ми, аз така виждам по-добре!" :icon_hammering:

Е, върви им обяснявай на такива хора...

...това имам предвид! Има много ганьовци които разсъждават по този начин!

...а за да догониш цветовата температура....разгледай какви крушки (съответно цените им) се ползват за осветление в TV студията ;) за да не съм съвсем голословен - виждал съм на фабрични ксенони каква им е разликата между двата фара на цветовата температура (не "на око" разбира се) и си има разлика...макар да не се забелязва с просто око, а за афтърмаркета е ясно ....но нали ни харесва да вярваме в написаното на кутията ;) не че и аз не съм бил заблуден преди да видя уреда какво казва, ама това са подробности. Не се задълбочавайте толкоз...харесва ви/ни как свети и толкоз :)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добър пост като цяло :good: . Скъпите комплекти ще им съответсва цвета, но е трудно да се отсее кой е наистина качествен и кой същия китаец на 4х цена. Виж в сайта на Равена например, има едни комплектчета :first: но цената няма да хареса. Иначе този кореец дето съм с него в момента ги докарва перфектни 5000к, ама не може да се купи в Бг за съжаление, и това клиентите сме виновни до някъде щото им купуваме буклуците и читавите търговци са принудени и те да свалят качеството за да могат да се конкурират.

Корейски има и тук .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Корейски има и тук .

 

Има, ама не същите като преди 1-2 години. Сега гледам по магазините има само почти изцяло пластмасови, почти нямат разлика със китайските. А за баластите на китайците има вече такива, които са доста напред - правят баласти по поръчка за магазина - има за 20лв и за по 80-90лв. еднакви, ама единия тежи 150грама, другия към 400, продавача ми вика "прави си изводите кой е по-добър" и почва да обяснява какви компоненти не са сложени на евтиния...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Много се чудя дали да не си взема един комплект за мицката би ксенон с ангелски очи лупи за вграждане от ТЕЗИ :icon_hmm:

Знам, че някои колеги имат такива, та към тях: 5000К ми предложи търговеца на H4, бил на галанта фара такъв...Но гледам, че има 2 вида лупи на 10см и на 12,5см???

Има и 2 вида мощности 35W и 55W, каква мощност бихте препоръчали и не на последно място понеже се налага сам да си извърша монтажа приемам всякакви съвети как да отлепя стъклото на фара и с какво после да го залепяяяя :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се чудя дали да не си взема един комплект за мицката би ксенон с ангелски очи лупи за вграждане от ТЕЗИ :icon_hmm:

Знам, че някои колеги имат такива, та към тях: 5000К ми предложи търговеца на H4, бил на галанта фара такъв...Но гледам, че има 2 вида лупи на 10см и на 12,5см???

Има и 2 вида мощности 35W и 55W, каква мощност бихте препоръчали и не на последно място понеже се налага сам да си извърша монтажа приемам всякакви съвети как да отлепя стъклото на фара и с какво после да го залепяяяя :icon_hmm:

 

Твоят галант не ползва крушки Н4. Късите светлини са с Н7, дългите - Н1. Няколко колеги от форума си отваряха фарове и стопове след като са ги загрели добре във фурната. По този начин се размеква оригиналното лепило(силикон) и след това с помоща на една отверка се отлепя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се чудя дали да не си взема един комплект за мицката би ксенон с ангелски очи лупи за вграждане от ТЕЗИ :icon_hmm:

Знам, че някои колеги имат такива, та към тях: 5000К ми предложи търговеца на H4, бил на галанта фара такъв...Но гледам, че има 2 вида лупи на 10см и на 12,5см???

Има и 2 вида мощности 35W и 55W, каква мощност бихте препоръчали и не на последно място понеже се налага сам да си извърша монтажа приемам всякакви съвети как да отлепя стъклото на фара и с какво после да го залепяяяя :icon_hmm:

ААА определено на галанта не са Н4 ама то това не е проблем, иначе отлепянето на стъклото стана във фурна на 200 градуса (без майтап тествано е) а залепването със силикон примерно. А колкото до мощността ти си прецени... 55W ще ти светят по-силно но имай в предвид че масово ксеноните са 35W и никак не е слабо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се чудя дали да не си взема един комплект за мицката би ксенон с ангелски очи лупи за вграждане от ТЕЗИ :icon_hmm:

Знам, че някои колеги имат такива, та към тях: 5000К ми предложи търговеца на H4, бил на галанта фара такъв...Но гледам, че има 2 вида лупи на 10см и на 12,5см???

Има и 2 вида мощности 35W и 55W, каква мощност бихте препоръчали и не на последно място понеже се налага сам да си извърша монтажа приемам всякакви съвети как да отлепя стъклото на фара и с какво после да го залепяяяя :icon_hmm:

 

При мен са големите лупи ( 12,5 см ) и се наложи да изпилят една черна пластмаса която се намира вътре във фара и е в хоризонтално положение най-отдолу за да може да си остане регулирането във височина на лупата.

Снощи бях направил няколко снимки и ще ви ги пусна довечера за да видите как свети 35 ватовата лупа.

Забелязах, че едната крушка леко свети в по топъл цвят и след проучване разбрах че се получавало така когато е тръгнала крушката, та чакам да изгасне за да ми я сменят гаранционно. Предполагам ще го забележите на снимките.

 

И ако започнеш сам да си монтираш прожекторите е добре да се направи снимков материал за да има информация за другите колеги.

 

редакция: Ако си ги поръчваш поръчвай лупи за H7.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...