Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

От тези някой има ли впечатление??Освен дето цената е височка....... Luxima H7 Slim

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тези някой има ли впечатление??Освен дето цената е височка....... Luxima H7 Slim

H1 H7 H3 на цена от 150лв комплект с 1 год. гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че без баласт е много по-добре.

Кое точно е по добрето? Повече светят ли, по малко натоварват ел. инсталацията ли или и двете? Дойде момента и аз да си сложа ксенон и никаде не намерих обяснение защо някои комплекти са без баласт. В първия момент си помислих че както на повечето други неща, китайците просто са решили да си спестят туй онуй ама явно не съвсем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно е по добрето? Повече светят ли, по малко натоварват ел. инсталацията ли или и двете? Дойде момента и аз да си сложа ксенон и никаде не намерих обяснение защо някои комплекти са без баласт. В първия момент си помислих че както на повечето други неща, китайците просто са решили да си спестят туй онуй ама явно не съвсем.

 

Аз съм с 6000К на Н1 и Н7 на Luxima и съм доволен,мисля и на халогените да сложа ,цвета на светлината ми харесва а видимостта е перфектна :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 6000К на Н1 и Н7 на Luxima и съм доволен,мисля и на халогените да сложа ,цвета на светлината ми харесва а видимостта е перфектна :drive:

 

Чак на халогените май няма нужда? :icon_dance: Тези без баластите не знам дали технологично са по-добри, но се елиминира нуждата да криеш баластите от вътрешната страна на бронята, че иначе е грозничко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно е по добрето? Повече светят ли, по малко натоварват ел. инсталацията ли или и двете? Дойде момента и аз да си сложа ксенон и никаде не намерих обяснение защо някои комплекти са без баласт. В първия момент си помислих че както на повечето други неща, китайците просто са решили да си спестят туй онуй ама явно не съвсем.

Казах по-добре в смисъл, че няма да се налага да се търси място и за баластите. Иначе не вярвам да има разлика в силата на светене, за цвета е ясно, че зависи от избраните келвини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако е можело без баласт от самото начало са щяли така да ги пуснат. Явно има нещо друго за което не намирам информация .. иначе е ясно че бих предпочел този модел за да си спестя още бумаги в двигателния отсег който и без това е презапълнен особенно след като имам и ГИ ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за ксенон без баласти, нали самата лампа се пали на 2-3 киловолта и работи на 80V след запалването? Кое осигурява нужното U като няма баласт?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако е можело без баласт от самото начало са щяли така да ги пуснат. Явно има нещо друго за което не намирам информация .. иначе е ясно че бих предпочел този модел за да си спестя още бумаги в двигателния отсег който и без това е презапълнен особенно след като имам и ГИ ..

Без баласта са все още ненадежни , изчакайте 2-3 години за да "улегне" технологията и тогава.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бих си взел такива, значи баласт и лампа са в 1 ако изгори едното хвърляш и двете. Достатъчно място има в коша за да се слагат такива.

...Имам една крушка H3 6000К ако на някой му трябва да казва, ще я дам на символична цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, в следствие на обилните дъждове отпреди няколко дни, се сдобих със запотени фарове. Причината е, че след монтирането на ксенона, оригиналната гумена капачка на фара отзад не уплътнява добре.

Имате ли идея, в какво мога да пъхна кабелите, за да прилепнат плътно към отвора за оригиналната фасунка (около 2см)? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в следствие на обилните дъждове отпреди няколко дни, се сдобих със запотени фарове. Причината е, че след монтирането на ксенона, оригиналната гумена капачка на фара отзад не уплътнява добре.

Имате ли идея, в какво мога да пъхна кабелите, за да прилепнат плътно към отвора за оригиналната фасунка (около 2см)? :icon_hmm:

И при мен се получи подобен проблем. Малко силикон от тоз дето е за прозорци и... за сега няма проблеми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към H7 крушката оригинално има едни преходници, които натискат крушката във фара и около тях ляга гумата. Като се сложи ксенон крушката те вече са неизползваеми и се заменят със ей-такива: http://195.149.248.189:8080/2010-12-08/64ed8f9243b4f9527686a4e0200d74dd_99x82.jpg .. аз моите съм ги напълнил и със силикон за всеки случай. Тогава не би трябвало да има такива проблеми. Мисълта ми беше погледнете си тази част от монтажа как е при вас, може да е нещо с подръчни материали или преходника да не е от този тип, ами едни кухи има (не с 2 дупчици за кабелите, ами цялото дъно на цилиндъра го няма), там пълнене със силикон ще реши проблема ..

 

Въпросните преходници ги има например при този човек на символична цена.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих преходници от капачки от бутилка за мин. вода :). Не искам да ги пипам вече, така че ще прибягна до друг метод.

Сега като се замисля, мога да отлея малко силикон в отвора на капачката и след като изсъхне да направя дупка за кабелите само...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че в Luxima имат много гореща промоция luxima - 40% до края на годината. Може би сега е моментът да се слага ксенон, някой ако знае по-добра оферта да сподели?! Кое според вас е по-добре - 5000К или 6000К?

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оферти има по-добри, но въпросът е в гаранцията - все пак всичко е китайско :icon_doh: Аз лично взех от тях преди 2 години и съм доволен, а гаранционно подмениха единия баласт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че в Luxima имат много гореща промоция

 

Кое според вас е по-добре - 5000К или 6000К?

 

Аз си сложих див китаец от 120лв (1 год. гаранция) и съм доволен (е, не взех чак от 70лв с 1 месец гаранция :) ). Луксима им се носи слава на по-качествени, но мен ако питаш са същата работа с по-лъскава опаковка и на 2х цена.

 

Според мен 5000к седи идеално във фара на Галанта, 6000 на мен ми синее.. След монтажа я водих на реглаж на фаровете в Ратола (15лв), след което имаше брутална разлика във осветеността.. накарах ги да ми ги регулират на положение "1" (както Пламен даде ъкъл), така че имам 1 степен мегдан да вдигна на междуградско, но то няма нужда..

 

Каквото и да вземаш вземи го с нормалните баласти, тези тънките давали по-често проблеми ми казаха запознати. А иначе в Галанта има перфектно място за баластите с отвор с резба където да се закачат стойките - до гърлото на съда за течността за чистачките и отстрани на акумулатора, ще шракна снимки днес ако не вали... иначе аз сам си го монтирах че не понасям много да ми бърника по колата кой да е, а и операцията е елементарна с изключение на тези преходници и закрепването на крушките, което си е пипкаво..

 

 

Сега като се замисля, мога да отлея малко силикон в отвора на капачката и след като изсъхне да направя дупка за кабелите само...

с кабелите вътре по-добре налей, че като стегне да уплътни напълно.. или сложи 2 парченца термошлаух и после ги прекарай през тях и със запалката да стегне..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А иначе в Галанта има перфектно място за баластите с отвор с резба където да се закачат стойките - до гърлото на съда за течността за чистачките и отстрани на акумулатора, ще шракна снимки днес ако не вали... иначе аз сам си го монтирах че не понасям много да ми бърника по колата кой да е, а и операцията е елементарна с изключение на тези преходници и закрепването на крушките, което си е пипкаво..

 

 

Точно там сложих и моите баласти - сякаш специално за тях са направени тези отвори... :D

Иначе ако трябва да сравнявам осветеността с халогенна крушка, разликата не е фрапираща, според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля наскоро сложих xenon. Купих го от Xenon Center 35w 6000K bi-xenon къси и дълги. 200лв ми излезе всичко + доставка. Имам 12 месеца гаранция. Пичовете са много точни. Инсталацията беше елементарна стига да знаеш как да го направиш. Мен ми отне към 4 часа за Галанта, но работех с ръкавици, доста бавно и пипкаво. Изрязох си старите гумени уплътнения във фаровете и всичко пасна като фабрично, а баластите ги закрепих както споменаха колегите от двата горни поста. Всичко изглежда фабрично и много готино :). Осветяването е вече в ПЪТИ по-добро. Много съм доволен. Единственото, което ме дразни е че за да светят на максимум, краушките трябва да загреят около 20-25 секунди, но веднъж като загреят са пушка ;) ако искате снимки, мога да кача как точно съм закрепил всичко :icon_rock:

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля наскоро сложих xenon. Купих го от Xenon Center 35w 6000K bi-xenon къси и дълги. 200лв ми излезе всичко + доставка. Имам 12 месеца гаранция. Пичовете са много точни. Инсталацията беше елементарна стига да знаеш как да го направиш. Мен ми отне към 4 часа за Галанта, но работех с ръкавици, доста бавно и пипкаво. Изрязох си старите гумени уплътнения във фаровете и всичко пасна като фабрично, а баластите ги закрепих както споменаха колегите от двата горни поста. Всичко изглежда фабрично и много готино :). Осветяването е вече в ПЪТИ по-добро. Много съм доволен. Единственото, което ме дразни е че за да светят на максимум, краушките трябва да загреят около 20-25 секунди, но веднъж като загреят са пушка ;) ако искате снимки, мога да кача как точно съм закрепил всичко :icon_rock:

 

 

Как си го направил тоя bi-xenon, като Галанта е със различни крушки при късите и дългите? :icon_hmm:

Направи едно видео, да видиме как става присвяткането от къси на дълги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...