Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Гледам и се чудя как докарват колегите този разход?!

Аз карам Галант 160 коня с типтроник автомат 2000 година. Напълних резервоара до горе/ до преливника/, минах

180 км. градско и стрелката падна точно на половината. :icon_hmm:

Карам много леко, защото още не познавам колата и не съм сменил всички

консумативи, карам между 2000 до 3500 оборота.

Ако половината резервоар е 30 литра то ми дава 16.66 и това при положения, че я карам без да пускам климатика, едвам я галя колицата?

 

Според мен градският режим е силно разтегливо понятие защото не е ясно с каква средна скорост се движиш, колко пъти колата трябва да ускорява и спира, и т.н.

Така че ако искаш да разбереш дали разходът ти е нормален, пробвай извънградско. При описания начин на каране трябва да е 7.5-8 на 100, дори 9/100 е в норма. Не виждам какво по колата би обяснило нормален извънградски разход и завишен градски, освен естеството на експлоатация в града - ниска средна скорост съчетана със загуби на енергия в спиране и потегляне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя за разхода на гориво .Скоро си купих :mitsu-smiley: галант 2000 136к колата е докарах на ход от Австрия даде ми 7.5л на 100 ,но щом заредих бензин от България разхода се промени сега ми дава 11.5л смесен разход . Сложих и газ на газ дава 13л смесен разход,като имам на предвид че всеки ден карам по 25километра извън градско и 20километра градско това имам предвид под смесен разход. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз от месец карам Галант, 2.0 GLS, комби, автоматик, като постоянно пълня до горе резорвоара. Резултата от замерването е следния : при каране с 80-90 км.ч и на магистралата 110 с автопилот, почти без изпреварвания разход 6/100км., при гонене на средна скорост 100 с доста изпреварваня 8/100км., градско твърдо 14/100км. Мисля че разхода е ОК, защото по книжка го дават 7.2(7.5)/100 за извънградско към 13.2(13.5)/100км. градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При теб го има и момента с автоматика, който (поне така съм чувал) качва разхода със около 1л, а и купето ти е малко по-тежичко (комби) може и това да качва. Също е от значение какво гориво слагаш А98 или А95. А иначе как се представят тия 136 кончета на това купе, че един продавач едно време ми обяснява, че с малко не му стигали да се държи добре? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 95 октана, чудех се дали има смисъл да карам с 98 или 100?? Иначе съм много доволен от поведението на колата, няма такова мързеливо каране, а в случай на нужда не е проблем да те залепи на седалката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При теб го има и момента с автоматика, който (поне така съм чувал) качва разхода със около 1л, а и купето ти е малко по-тежичко (комби) може и това да качва. Също е от значение какво гориво слагаш А98 или А95. А иначе как се представят тия 136 кончета на това купе, че един продавач едно време ми обяснява, че с малко не му стигали да се държи добре? :)

С риск да се изложа, простете, ако бъркам, но бях чел някъде из форума, че ГДИ трябва да се кара само с А95 и без никакви добавки! Колега solomyr, питай старите ползватели на този двигател, щото горивото за него е фактор номер 1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен качеството на горивото сериозно влиае на разхода. За съжаление това най-добре може да се усети при сравнение - шофиране Германия и шофиране в България, съотвенто с гориво от тези страни.

 

Чувал съм от бензинджии, че V Power-a на Шел го доставят от Гърция и се чудя дали и това не е хубаво гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се изложа, простете, ако бъркам, но бях чел някъде из форума, че ГДИ трябва да се кара само с А95 и без никакви добавки! Колега solomyr, питай старите ползватели на този двигател, щото горивото за него е фактор номер 1

 

Ами аз от фенове на марката пък разбрах, че двигателя найстина е доста капризен към горивото и че с А98 се представя най-добре.

Мерси за инфото, ако някой разбира повече от GDI и по-точно с какъв бензин му е най-добре да сподели. Иначе с удоволствие ще му сипвам А98 без да се замисля. Колата е голяма страст и найстина предразполага да я глезиш. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах я темата, но не видях категорично мнение 95 или 98 трябва да се сипва, още повече нашия 95 не е на нивото на западния 95.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пиша ви относно разхода.

Първо да се представя. Казвам се Николай от София щастлив собственик на Галант от няма месец.

Карам Галант 97 година 2000 м3 16в ръчна скоростна кутия + ГАЗ . Вчера с приятели решихме да пием кафе в Пловдив и трагнахме да се разходим а аз да си тествам машината извън града. Отиване около 13/100 Газ при средна скорост от 140км/ч Обаче връщане бях изненадан

средна скорост 110км/ч разход под 8 ГАЗ с 5 човека в колата :icon_thumbup: .

И понеже имаше пусната тема за дали е възможно В6 2.5 двигатела да постигне 240км/ч реших и да тествам моя двигател до каде ще успее.

Искам да ви кажа че 205км/ч 5 скорост 5200рпм на прав участък за мен супер добре и доволно не посмях да тествам повече.

Надявам се тези отговори да задоволят поне 1 малка част от хората тук.

А за баш феновете на марката има и 1 лоша новина ЛИНК-а е от арена

http://www.rs-auto.bg/article.php?id=5381

 

 

П.С. извинявам се ако повтарям вече написана информация с този линк

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От някъде бях чул, че като немеца прави кола - на пример Голф 3. Той и пише 220 на километраж, а си прави сметката колата да има максимална скорост 197км/ч. Докато при японеца, той слага 220 на таблото, а си прави колата да развие 230. Това естествено е на база лични наблюдения и слухове, но си мисля че има нещо вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз мисля като теб, дори бих добавил, че японците в данните на колите умишлено занижават максималната мощност. Не случайно има такова определение като "японски коне" :icon_thumbup: . Това е мое лично впечатление, базирано на наблюдения от станалите напоследък модерни "гонки". Европейски автомобил няма никакъв шанс срещу японски с еднаква по документи мощност. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че в темата се намесиха и други модели извън Галант, които утешават с висок разход... ще мина светкавично и аз с един оф-топик, че моята бабичка Лансер на 17г. и половин милион км. вади на градско 6.5/100 дизел при ежедневно каране от Дружба до ЦУМ в най-големите задръствания :)

 

Но иначе за Галант - познат, който си купи комби 2.5 с автоматик каза, че в София му държи около 14/100 бензин, а извънградско между 8 и 11/100 в зависимост от стила на каране.

 

Най-добре отворете на немския сайт за регистрация на разход на гориво, който е дал Шефче - там много добре се вижда, като филтрираш, колко излиза разход за даден модел кола... като отчетете и факта с некачествените горива в Бг, тоест с +1/100 и излиза точно толкова, колкото се върти като общо мнение в темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Колеги, постигнах разход на извънградско 6,6/100 с Галант - 2,5 мотора. :icon_rock:

Маршрут София-Бургас, ненатоварен път, ненатоварена кола.

По магистралата - 130 км/ч на темпомат, останалия път 100-110км/ч.

Климатик - включен, на ниска позиция.

Миналия месец до Варна ми даде 6,8 на отиване и 8,6 на връщане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, постигнах разход на извънградско 6,6/100 с Галант - 2,5 мотора. :icon_rock:

Маршрут София-Бургас, ненатоварен път, ненатоварена кола.

По магистралата - 130 км/ч на темпомат, останалия път 100-110км/ч.

Климатик - включен, на ниска позиция.

Миналия месец до Варна ми даде 6,8 на отиване и 8,6 на връщане.

Mдаааа потстигал съм го и аз тоз разход, днес специално го засякох пак със 100 октана бензин при същите скорости като горните даде 7,3литра, очаквах да даде пак подобен, но...толкова, разлика обаче във вървенето има :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че и моята машина много обича хубавия бензин, миналата година бях спечелил ваучер за 25 литра гориво от Шел и сипах V-Power Racing, със 25 литра минах 336 км, като магистралата от Ябланица до София съм я карал 150-160км/час, обратното разстояние 120-130 по магистралата , а в самата София съм врътнал не повече от 15-20 км.

 

Със 95 бензина разхода ми е +1л отгоре , горе долу, пак извънградско.

А иначе предимно градско карам затова и разхода в подписа ми е доста дебел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, постигнах разход на извънградско 6,6/100 с Галант - 2,5 мотора. :icon_rock:

Маршрут София-Бургас, ненатоварен път, ненатоварена кола.

По магистралата - 130 км/ч на темпомат, останалия път 100-110км/ч.

Климатик - включен, на ниска позиция.

Миналия месец до Варна ми даде 6,8 на отиване и 8,6 на връщане.

Това показва ,че мотора ти работи добре............имал съм поне 50 случая ,в които след определени интервенции по мотора, то той почва да работи доста по добре и харчи доста по малко и собственика не е подозирал на какво е способен този мотор.......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и собственика не е подозирал на какво е способен този мотор

Aбе мани го тоя архаичен шест цилиндров мотор, гори като ламя, сравнен с шестака на БеЕмВе, примерно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз наистина не подозирах на какво е способен мотора, включително и за разхода на бензин.

Изненадан съм много приятно. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз по-скоро останах очуден, след като сложих газов инжекцион BRC и си мислех,че колата би трябвало да ми гори същото като на бензин-7/100 извънградско и около 12-14/100 градско,да ама не, на газ ми гори 10/100 извънградско,а в града не мога точно да кажа. Не са правени допълнителни настройки по газовия инжекцион,копира работата на бензин,няма разлика във вървенето на газ.Този разход нормален ли е според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз по-скоро останах очуден, след като сложих газов инжекцион BRC и си мислех,че колата би трябвало да ми гори същото като на бензин-7/100 извънградско и около 12-14/100 градско,да ама не, на газ ми гори 10/100 извънградско,а в града не мога точно да кажа. Не са правени допълнителни настройки по газовия инжекцион,копира работата на бензин,няма разлика във вървенето на газ.Този разход нормален ли е според вас?

Колега и аз мислих че,ще ми се запази разхода на бензин,който беше около 8л./100 км. извънграда.Да ама не...В последно време твърдо над 10 л.Даже скоро ми даде 11.5/100 км.Има обаче нещо друго.На бензин рядко превишавах 90 км/ч извънградско и 120-130 км/ч на магистрала.Сега обаче,когато съм на газ често стрелката отива към 160-180 км/ч и то за продължително време(става въпрос по магистрала).Така че все още не съм тръгнал да търся проблем по газовата система,която вече близо 22 000 км работи доста добре.Но скоро може да мина профилактично да я закачат да видим дали всичко е в норми.

 

П.П.

Друга важна причина за завишения разход на газ е и качеството на газта,а БГ-газта е под всякаква критика.

Тази година два пъти пътувах до Гърция и зареждах от тяхната газ...Е газта им е страхотна.4 човека и багаж и колата си ускоряваше и доускоряваше като на бензин.А разхода-7.8 л/100 км.Как става това нещо незнам,при положение че гърците до преди 4-5 месеца не бяха помирисвали газ,а ние дето караме от кажи-речи 100 години си тормозим колите с скапаната битова газ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам разлика в газта гледайки горенето на газовия котлон. Понякога дори попушва.

 

Този разход нормален ли е според вас?

Разходът е нормален на дълъг път при положение, че караш със 140-50-60. Или изпреварваш и ускоряваш с по-силно натискане на педала.

Има и психологически момент когато караш с по-евтино гориво - натискаш повече. Дано се оправи при донастройката :icon_bye:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз по-скоро останах очуден, след като сложих газов инжекцион BRC и си мислех,че колата би трябвало да ми гори същото като на бензин-7/100 извънградско и около 12-14/100 градско,да ама не, на газ ми гори 10/100 извънградско,а в града не мога точно да кажа. Не са правени допълнителни настройки по газовия инжекцион,копира работата на бензин,няма разлика във вървенето на газ.Този разход нормален ли е според вас?

 

Колега, сигурно е нужна по-прицизна настройка. При мен на газ дава около 1л. разход отгоре и пак ми се вижда доста, но и аз го отчитам на некачествените горива, но чак 3л. си е доста.

Сега точно правя едно засичане на разхода на газ с 28л. колко км. ще мина смесено,магистрално, извън града, и малко градско, но този път карах максимално икономично до 2500 оборота не повече от 90км.ч. колкото и трудно да ми беше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...