Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Газта в Бг е под всякаква критика. Ще дам само няколко примера от последните два месеца. Навсякъде е зареждано до пълна бутилка.

 

С моята кола

Варна- Русе 11,5л./100 ЕКО

Русе- Букурещ- Русе 11л./100 ЕКО

Русе- Варна 16л./100 ОМВ

Варна- Търново 11,5 л./100 ЕКО

Търново- Варна 16л./100 ЛУКОЙЛ

Варна- Букурещ- Варна- 10л./100 ЕКО

 

С Опел Астра 1994 г. 1,6 на един приятел

Търново- Търговище 7,8л./100

Търговище- Варна 16,5л./100

Варна- Търговище 12,5л./100

Търговище- Търново 8,5л./100

 

Вие ми кажете, колко горят тези коли на газ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това показва ,че мотора ти работи добре............имал съм поне 50 случая ,в които след определени интервенции по мотора, то той почва да работи доста по добре и харчи доста по малко и собственика не е подозирал на какво е способен този мотор.......... :icon_thumbup:

 

Би ли споделил най-общо в какво се състоят тези интервенции? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/maistor.gif

Разбирам че е комплексно от много фактори, но все пак - освен редовна смяна на консумативите , друго?

Може би някакви настройки с лаптопа...?? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_lamo.gif

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам разлика в газта гледайки горенето на газовия котлон. Понякога дори попушва.

 

 

Разходът е нормален на дълъг път при положение, че караш със 140-50-60. Или изпреварваш и ускоряваш с по-силно натискане на педала.

Има и психологически момент когато караш с по-евтино гориво - натискаш повече. Дано се оправи при донастройката :icon_bye:

 

Анди,говоря за "евтино" каране-80-120 км/ч,зареждам само от Еко,уредбата е нова. Пламене,казвай наистина какво толкова им правиш на тия нашите коли, да видим може ли да се направи нещо по въпроса за разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам разлика в газта гледайки горенето на газовия котлон. Понякога дори попушва.

Подкрепям напълно. Аз от година нямам кола с газова уредба /сега като гледам часовника виждам, че точно от година плюс минус няколко минути/, но зареждам две бутилки - за газов котлон и за барбекю.

Газовия котлон така опуши тенджерите, че жена ми заплащи да ми ги набие в канчето :icon_wwf: , а барбекюто те прави машинист на парен локомотив /или най-малко въглищар/ :icon_n_blowup: .

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил най-общо в какво се състоят тези интервенции?

Разбирам че е комплексно от много фактори, но все пак - освен редовна смяна на консумативите , друго?

Може би някакви настройки с лаптопа...??

 

 

Фини настройки и намествания по дросела/ТПС/стъпков мотор.. факт е обаче това което казва, след последното му пипане при мен миналата зима (колата беше за друго, той е врътнал и не ми каза) след това забелязах лека, но съвсем осезаема разлика в "дърпането" и доускоряването, а разхода го свали към половин литър.. чак му се обадих да го питам правил ли е нещо, а той се хили .. :icon_doh: :icon_clap: Това разбира се при положение че мотора ми е напълно обслужен от към запалване и никога не е помирисвал газ (няма и да помирише). Предполагам че с убити дюзи и затлачена от газта глава + изгорели ламбда сонди мъртвец няма как да се съживи и да литне с въртене на тпс-а ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил най-общо в какво се състоят тези интервенции? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/maistor.gif

Разбирам че е комплексно от много фактори, но все пак - освен редовна смяна на консумативите , друго?

Може би някакви настройки с лаптопа...?? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_lamo.gif

Много могат да бъдат нещата ,които водят до по добрата работа на мотора,от ТПС-а та до дюзи,предверение,проблеми във високоволтовата система и т.н........

Общо взето, не ми се изброяват ( поне точно сега :icon_blush: че имах доста тежък ден)а и да ги изброявам, трябва да попиша много ,тъй като доста от нещата са "индиректни" или косвени и директно не може да се обясни с две думи.......

Но по принцип този вид настройки се правят с диагностична апаратура, която не всеки я има........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много могат да бъдат нещата ,които водят до по добрата работа на мотора,от ТПС-а та до дюзи,предверение,проблеми във високоволтовата система и т.н........

Общо взето, не ми се изброяват ( поне точно сега :icon_blush: че имах доста тежък ден)а и да ги изброявам, трябва да попиша много ,тъй като доста от нещата са "индиректни" или косвени и директно не може да се обясни с две думи.......

Но по принцип този вид настройки се правят с диагностична апаратура, която не всеки я има........

 

 

Ясно. Мерси.

Питах, тъй-като след 2 седмици ще сменям повдигачите и свещите - та ако има някакви интервенции докато е отворен двигателя да ги направим.

Ще наблегнем на диагностиката http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_lamo.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Мерси.

Питах, тъй-като след 2 седмици ще сменям повдигачите и свещите - та ако има някакви интервенции докато е отворен двигателя да ги направим.

Ще наблегнем на диагностиката http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_lamo.gif

 

Аз мога да те посъветвам да си вземеш гарнитурите на капаците и уплътненията на свещите и да си ги смениш заедно с тази операция. Особено на задната глава много вероятно да са ти доста опечени и да ти губи масло от там пък ти да мислиш че го гори :icon_bye: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключи тестовият разход на газ :)

С 28л. минах точно 350км, което ще рече 8л./100км

Ето че и Галанта може да е икономичен, но този разход го постигнах с голямо галене на педала :D

Галанта е с двулитровия двигател с газов инжекцион ловато/томасето

От тези 350км. има 185 на магистрала, 100 извън града и 65 градско, не съм ползвал климатроника и съм се стремял оборотомера да не преминава 2500 об. следователно не съм карал над 90км.ч. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключи тестовият разход на газ :)

С 28л. минах точно 350км, което ще рече 8л./100км

Ето че и Галанта може да е икономичен, но този разход го постигнах с голямо галене на педала :D

Галанта е с двулитровия двигател с газов инжекцион ловато/томасето

От тези 350км. има 185 на магистрала, 100 извън града и 65 градско, не съм ползвал климатроника и съм се стремял оборотомера да не преминава 2500 об. следователно не съм карал над 90км.ч. :drive:

 

Аз също карам Галант с 2.0 мотор и имам газов инжекцион-Фобус. Понеже непрекъснато съм в движение и на месец правя между 3500-4000км. мога със сигурност да каже,че смесения разход при 120-130 по магистралата, 90-100 междуградско, и до 3000обр. в града е 9.5-10 на 100км, като разликата идва в зависимост от къде ще сипя газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето зареждане засега е за 160 лева бензин 95 (2.46 лв/л или 65 литра гориво), нацинкани на 9-10 пъти и на километража в момента сочи почти 700 изминати километра. Като започнах "зарежданията" стрелката на бензиномера беше паднала на 3 мм някъде под последната черта. Сега е на 1-2 мм над тази черта. Безброй студени стартове и загряване на място сутрин за 1,5-2 минути + каране на къси разстояния от 1,5 км. Повече от 135 не съм вдигал на V-та (3250 об/мин). В града голямо туткане и смяна на 1700-1800 оборота обикновено.

 

Ветов, разхода на газ ти е чудесен! И аз ще слагам на Фобос догодина. "Галантните" много добре понасят газта :icon_dance:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще слагам газов инжекцион до седмица две, но мисля да е италиански(Ланди или Ловато) , тези фобос ми се виждат прекалено надути за събери чарк, но щом казвате,че работи добре, това е важното. :icon_n_king:

Първата седмица настъпка градско, докато и се кефих, ми направи 13/100 бензин. Но сега и правя тест и съм сипал точно 10л. и карам до 2000 об., предполагам, че ще мина над 100 км.

Редактирано от srusev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще слагам газов инжекцион до седмица две, но мисля да е италиански(Ланди или Ловато) , тези фобос ми се виждат прекалено надути за събери чарк, но щом казвате,че работи добре, това е важното. :icon_n_king:

Първата седмица настъпка градско, докато и се кефих, ми направи 13/100 бензин. Но сега и правя тест и съм сипал точно 10л. и карам до 2000 об., предполагам, че ще мина над 100 км.

 

Само предполагаш,но дали си сигурен в тези 10 литра или са ти сипали има -няма 8литра.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само предполагаш,но дали си сигурен в тези 10 литра или са ти сипали има -няма 8литра.:)

 

Сигурен съм, че ми сипаха 10л. течност в бутилка(от мин.вода), ама колко е бензин и други работи вече незнам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намесвам се и аз - смесен разход, предимно извънградско и градско В.Търново - 6/100 при шофиране до 120 (рядко 140-160)

- смесен разход, отново Търново и извънградско 7,5/100 при скорости 140-160, на моменти 180 ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намесвам се и аз - смесен разход, предимно извънградско и градско В.Търново - 6/100 при шофиране до 120 (рядко 140-160)

- смесен разход, отново Търново и извънградско 7,5/100 при скорости 140-160, на моменти 180 ...

 

 

Колега това за дизел нали????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, дизел е, написал го е в профила си. А като му гледам разхода, сигурно е някакъв съвременен... по заводски данни Галант 2.0 TD гори повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата и да попитам :

Някой знае ли какъв е разхода при спрял автомобил , работещ на загрят двигател например? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Има ли формула по която да се смята (напр.: кубатура на двиг; обороти при които работи, октан на бензина; време за което работи... и др) и така теоретично да се извади разходът на място??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходът на бензин при загрял 6А13 и 650-700 об/мин. е малко над 1 л/час без включени консуматори. Навремето имаше един потребител с много интересни и полезни мнения, Aga се пишеше и беше правил замервания, но не знам в коя тема беше публикувал резултатите. Някъде 2009-та трябва да е било. Във всеки случай е между 0,9 и 1,2 литра на час.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С АГУ Ланди Ренцо извън градско ми направи под 8 (до 100км), което е много доволно ми се струва. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добре е колегаhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif моето е BRC до София от Бургас и обратно,ми дава под 8 газ.Във града в зависимост кой как кара.При мен е от 14 до 19 газ,за 100км.Говорим за автомат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.5 v6 ГИ бардолини някакъв! извънградско 9-11 газ лято,зима,с клима,без клима :) с авто и без автопилот, със всякакви скорости ... Градско веднъж го свалих и под 10 в София,но със спазване на всички знаци и без клима, иначе от 10 до към 13 с климатик, предполагам на бензин е подобен разхода, и съм много доволен откъм разход :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.5 мотора с бензин А95 - 7,9л/100км извънградско с клима, градско: 10-11л/100км. И двата варианта са засичани многократно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

100 - те октана си казаха думата - литър на 100км надолу. Един и същ маршрут, едно и също каране...7,7л на 100км срещу 8,7-9л на 100км с бензин 95 октана.

Смесен разход е това, градско в София и извънградско... :good: Сега следва засичане чисто градско и чисто извънградско с макс моушън 100 на ОМВ...

Няколко пъти, обаче, карах доста на резерва с целта да изгоря до максимум 95-те октана, доливайки със 100, сега вече от доста време карам само със 100 и смея да твърдя, че бензина в резервоара ми само от горния, без никакви примеси :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...