Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Гледам последните мнения изкарват и реалността на живо :) Разхода не е чак толкова малък колкото го изкарват в първите мнения.. многократно замерван ала бала.... дайте ми на мен да ви покарам малко колите и да видим какъв разхода ще дадат. Може ли да караш v6 и да сменяш скорости на 2500 оборота.. срамота? Няма се излагаме сега за 1-2 литра :) Разход извънградско също е много разтегливо понятие... е кризисен момент 8/100 с отпускане 12-13/100 с каране недостойно за подръжание :rolleyes: .. кой може да ти каже колко гори колата.. никой ;) Карайте си и си свиркайте... разхода като за мощноста която има колата не е много ама не е и малко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахах еййй тц тц да ви имам съвременните коли :icon_doh: Моята оня ден в студено време я карах на малки растояния и ми изгори 3 литра '95 за 10 километра градско... Това са си 30/100 :icon_doctor: А иначе си гори 15-18 /100 . Само веднъж се случи да мина с 2 литра 25 километра ,което е 8/100 ,ама беше сухо времето, не съм я спирал и планетите се бяха подредили правилно :worthy: .... Та май аз държа рекорда за най-висок разход в тоя форум :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах един Галант Е33А с 2.0 8 клапана мотор,ECI Multi, който ми даваше около 15л. /100 км.......след моята намеса разхода падна на 11л./100 км.......смятам че за 88-ма година кола,2-ка мотор и неизвестен пробег ( около 350 хил. км смятам че е) това е добър разход.........извън града съм го смъквал до 6.5-7.0л./100 км..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта (шестака) наистина е мноооого икономичен извън града, но ако се движите със 110-120 км/ч :hysterical: ..............я си направете един тест, да минете магистрала Тракия със скорост 140-170 да видите за какво става въпрос. :icon_crying:

Аз съм го правил 150-210 или до колкото можеше .Ами трагедия е , не го засякох точно но беше около 11 и нагоре май , е и след 3 дни си смени собственика :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да караш v6 и да сменяш скорости на 2500 оборота.. срамота?

 

Ей тук си многоо и адски прав, не може да имаш такъв мотор и да не му използваш поне част от капацитета.... , СРАМОТА ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгна от Стара Загора със половин резервоар,на влизане в Сф лампата на резервата вече ми свети непрекъснато.................магистралата е дълга 210км........... сметнете колко ми е харчила, че аз съм зле с математиката :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгна от Стара Загора със половин резервоар,на влизане в Сф лампата на резервата вече ми свети непрекъснато.................магистралата е дълга 210км........... сметнете колко ми е харчила, че аз съм зле с математиката :D

Около 12 е , аз затова и казах на моя не посмях да го засека ...хахаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода на извънградско до 140км/ч. си е напълно нормален. Даже ми се струва, че доста бензинови коли с тази скорост харчат повече от Галанта. Но над тази скорст стават "аномалийте" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгна от Стара Загора със половин резервоар,на влизане в Сф лампата на резервата вече ми свети непрекъснато.................магистралата е дълга 210км........... сметнете колко ми е харчила, че аз съм зле с математиката :D

Еххх, атила, като ни ушият навсякъде с камери ще видиш колко икономичен автомобил имаш :icon_thumbup:

Иначе не е лошо да го покарваш с тая скорост, добре седи колата, нооо няма да има къде :yes3:

Кажи, в софия не се ли попромени начина на движение напоследък :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Гледах къде да тропна туй мое впечатление, та рекох тука...

От 100 октанов бензин, изгорен почти до дупка от OMV налях 98 от Ромпетрол..

Разликата в полза на румънците е....впечатлителна :yes3:

Извод: 100 октановия бензин на оемви е ЯК МЕНТАК.

Хау :rulez:

 

п.п. в габровския ромпетрол 98 струва 2,62, в същия ден на ромпетрола в с. Сопот същото гориво беше 2.53... :icon_doh: все пак всички знаят колко сме стиснати габровци, затуй ни го хлъзгат по - скъпо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здрравейте, колеги!

 

Реших и аз да се включа в темата и да напиша какъв разход правя с моя 2.4 GDI (ръчна). Извънградско (100-120 км/ч) и по магистрала (150-160 км/ч) разхода ми е 8. Веднъж го свалих до 7 като карах доста "бавно", но от тогава не се е повтаряло :). Градско в София според зависи... 10-13 л.

Разбира се този разход го постигнах след намесата на Милен :icon_thumbup: . Преди това няма да споделям, че... :icon_blush:

 

Извинявам се за офтопика, но интересно как повечето Галанти, които срещам по пътя са GDI, повечето обяви за Галанти са GDI, а в този форум виждам предимно да се пише за 2.5 и 2.0 :). Предположението ми е, че или колегите с GDI са срамежливи :P, или хората, които карат 2.5 и 2.0 повечето карат на газ и се сблъскват по-често с проблеми... не знам. :) Може и да е внушение :rolleyes:

Като цяло много малко инфо има за GDI двигателq и не ми беше лесно да избера какъв точно Галант да си взема. А изчетох целия форум (четох почти 1 година преди да се реша да си купя колата) и единствения разход, който видях тогава като информация бе от FAQ темата + 1-2 теми.

Радвам се, че в тази тема виждам вече, че и други колеги с този двигател са споделили разхода, който правят. :icon_clap:

:mitsu-smiley:

Редактирано от firesaw
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГДИ-тата на пазара вървят по-евтино и това е така откакто се загледах по този модел. Значи от май месец 2008 година е това.

Като офтопик: ГДИ е по-проблемен от 2.0 и 2.5. Чел съм че е капризен към горивото, има проблеми с дроселовата клапа, спичане на сегменти, бензиновата помпа (а тя май не е една, не съм сигурен, но ми се въртят едни 1800 лева в главата), дали и бобините бяха повечко и също така скъпи... Такива неща. Между тях има и автоматици, което за мен е най-рискованата покупка за галант.

При наблюденията върху най-честите повреди/проблеми във форума се разминаваме с теб. Моите са, първо, че повечето проблеми около газта са от некачествен монтаж, и второ - темите с проблеми с двигателя на който и да е галант са най-малко на фона на всички останали.

 

И отново да се включа - за 80 лева бензин измина 360 км. смесено. Излишно е да казвам че не съм намачквал десния педал. Предпочитам да карам по-дълго вместо горивото да изфучи през ауспуха за норматив.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 15/100 градско в София. За първите 1000км, изминати от мен само градско - това е реалността. Става дума за 2.5-литровия двигател. Съвсем нормално ми се струва за тоя мотор. Съвсем в началото, като му се радвах, разхода беше 40лв на ден. Така че това с разхода е супер относително нещо... Но, според мен, някак си на 2.5-литров мотор да правиш прецизни замервания и тънки сметки, идиотско ми се струва!...

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 15/100 градско в София. За първите 1000км, изминати от мен само градско - това е реалността. Става дума за 2.5-литровия двигател. Съвсем нормално ми се струва за тоя мотор. Съвсем в началото, като му се радвах, разхода беше 40лв на ден. Така че това с разхода е супер относително нещо... Но, според мен, някак си на 2.5-литров мотор да правиш прецизни замервания и тънки сметки, идиотско ми се струва!...

:mitsu-smiley:

 

Така е. Още при избора на 2,5 литровия , автоматик, съм прежалил едни 5 лв на 100 км повече разход от 2.0 литровия ръчна. Разхода ми е около 11/100 при 60км изминаване всеки ден, 80% по магистрала, каране 100-110 км/ч. Зареждам всяка седмица, и засичанията включват 10 студени старта. Бензина е 95 на Ромпетрол или Еко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги така като гледам кой какво пише и да ви кажа аз се плаша..... ще Ви споделя че, моят Галант прави страхотен разход в градски условия - 9.5 - 10л.незнам на какво се дължи но ако може някой да ми каже откъде идва този разход и какво да направя за да го намаля??? Карам Галант 1.8GLS Td

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги така като гледам кой какво пише и да ви кажа аз се плаша..... ще Ви споделя че, моят Галант прави страхотен разход в градски условия - 9.5 - 10л.незнам на какво се дължи но ако може някой да ми каже откъде идва този разход и какво да направя за да го намаля??? Карам Галант 1.8GLS Td

 

Ами то разхода по принцип идва и от тежестта на крака. Може да опиташ с по-плавно подаване на газ и по-плавно набиране.. до колкото е възможно в града де :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хах, между другото, пробвах с 40лв MaxxMotion 95 (около 16 литра) да карам като баба. :icon_clap:

Резултатът беше..... 110 изминати километра! :icon_doh: Как да го карам сега тоя автоматик?! :icon_hammering:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хах, между другото, пробвах с 40лв MaxxMotion 95 (около 16 литра) да карам като баба. :icon_clap:

Резултатът беше..... 110 изминати километра! :icon_doh: Как да го карам сега тоя автоматик?! :icon_hammering:

Ми аз те предупредих че тази комбинация си лапа...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм съгласен за мен ОМВ са най-качествените горива, до колкото може да има в БГ такова понятие....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо само Ромпетрол :good: качеството е пъти над всички които купуват от Лукойл. особенно важи за дизела ! .

 

ОМВ е много хубава верига бенз. но само когато се зарежда в Австрия ,Германия,Унгария и т.н.В България е хубава да си налееш кафенце да хапнещ баничка или сандвич :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де колко ще го коментираме тоя разход? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

 

Аз лично смятам че ако гонехме икономия нямаше да си купуваме Галант .... а някоя малолитражка. Смятам че веднъж щом сте скочили на кола от този клас, разхода не трябва да се коментираhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Настъпваш колкото ти държи портфейла и това е http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...