Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Това с Фобоса е някаква абсолютна мистерия,при мен е същото положение,разхода в София не ми пада под 14,на дълго рядко пада под 9,5,основно е около 10 /не съм състезател/С придърпването е идентична ситуацията. Ходих за настройка и ми казаха разбира се,че всичко е нормално и е настроена перфектно! Смених всички газстанций в БГ,не е от газта!Никой никъде не може да каже от къде идва високия разход при Фобоса!!!Предлагам да се даде нобелова награда на този,който намери отговор на въпроса: Защо Фобос харчи много при изправен автомобил и нормална настройка на уредбата? :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

При мен редовно си идват з този проблем с Фобосите, и накрая се оакза че проблема е в горивните карти......коефициента на запълване е по голям от нормалното ........но нищо не може да се направи ..........освен да смениш ЕКУ-то.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен редовно си идват з този проблем с Фобосите, и накрая се оакза че проблема е в горивните карти......коефициента на запълване е по голям от нормалното ........но нищо не може да се направи ..........освен да смениш ЕКУ-то.......

 

Е нали уж то беше най-хубавото на тоя сбирщайн Фобос ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с Фобоса е някаква абсолютна мистерия,при мен е същото положение,разхода в София не ми пада под 14,на дълго рядко пада под 9,5,основно е около 10 /не съм състезател/С придърпването е идентична ситуацията. Ходих за настройка и ми казаха разбира се,че всичко е нормално и е настроена перфектно! Смених всички газстанций в БГ,не е от газта!Никой никъде не може да каже от къде идва високия разход при Фобоса!!!Предлагам да се даде нобелова награда на този,който намери отговор на въпроса: Защо Фобос харчи много при изправен автомобил и нормална настройка на уредбата? :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Придърпване при Фобос може да се получи и при скрито минаване на бензин. Забелязал съм, че подам ли рязко газ, оборотите за момент се отчитат като над 7-8000, а реално са 2-3000. Това при сигнал взет от 1-ви инжектор. Пусна ли сигнал от бобина и настава мазало с оборотите, за което не е виновен Фобоса.

Затова съм си направил еднакви коефициенти по хоризонтала на таблицата и съм забранил всякакви скрити минавания на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги да се похваля. Моя галанто предния weekend ходи до Чепеларе и реших да видя ако на отиване карам с 80-90 как ще ми е разхода. Пълна кола със ски 3 коча общо, пълен багажник... Та на отиване се караше бавничко на връщане вече като се качих на магистралата издух малко на 130-140... та 460км ги минах със среден разход 6.5 бензин :icon_thumbup: :icon_rock: :icon_clap: . До сега не съм виждал мица да дава такива добри показатели :) много съм доволен. Иначе за информация... маслото е сменяно преди месец хехе ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги имах същия проблем с ФОБОСА, като вас леко притрисане и висок разход.2 месеца след като го сложих ми звънна моя майстор да ми каже, че са пуснали съобщение до всички дилари на ФОБОС, че от МАЙ 2012 година до СЕПТЕМВРИ 2012 е имало проблем с ИНЖЕКТОРИТЕ.И са ИЗПРАТИЛИ ДО ВСИЧКИ ДИЛАРИ ЦЕЛИ ПАРТИДИ ИНЖЕКТОРИ да подменят инжекторите на тези ГИ който са монтирани през този период БЕЗПЛАТНО.След смяната на въпросните инжектори притрисането ми изчезна, а разхода се нормализира !!!! И тъй като хората на който им е монтиран такъв инжекцион не са малко и по голяма част вече са минали да си ги подменят се чудя защо си мълчат, а не драснат тука 2 реда, ама ей на нали сме "СПЛОТЕНИ" БЪЛГАРи та си помагаме........

 

Лек Ден !!!

Редактирано от MitsubishiGalant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка и модел са ти инжекторите. Ако не ги знаеш дай една снимка и сподели колко ти се е променил разхода. Това е доста интересна информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...