Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

намесвам се и аз - смесен разход, предимно извънградско и градско В.Търново - 6/100 при шофиране до 120 (рядко 140-160)

- смесен разход, отново Търново и извънградско 7,5/100 при скорости 140-160, на моменти 180 ...

 

потвърждавам! :) при мен е същото,само че аз само на магистралата я силя,което е много рядко:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от 95 Maxx Motion. Наистина колата харчи по-малко с него, само ви се чудя с това 13/100 градско в София. Моята с каране в час пик в София под 14 не ми дава, а точното смятане според мен си е "Мисията невъзможна". Аз се притеснявам като ми даде по "бабешките" сметки повече от 17/100. Иначе схемата е плащаш, караш и си свиркаш :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Тази тема ако продължи, ще започнат да разказват как "шестаците" горят по 6 градско... с настъпване, климатици, големи задръствания, 5 човека и много багаж.
Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Тази тема ако продължи, ще започнат да разказват как "шестаците" горят по 6 градско... с настъпване, климатици, големи задръствания, 5 човека и много багаж.

При мен още е под 10 средния. Засичам по левчетата/литрите и километража. Отдавна не съм пътувал извън града и средния разход постепенно се повишава и наближава десетте. Това е с много плавно каране и смяна на горна предавка преди 2000 оборота. Много рядко стигам 2500, камо ли повече.

Разходът на бмв 2000 кубика, комби, ръчни скорости, с ванос, е като този на галанта ми. Разликата е че е по-тромаво и това е нормално - по-малко мощност на по-голяма маса.

Истината е една - настъпиш ли, харчи яко. Ако карам както ми се иска, под 14-15 в града няма да е. И под 9-10 на дълго също не го виждам.

Не си спомням дали в тази тема го писах или в чата, но веднъж ми офука 20 лева за няма и 45 км градско.

Може да харчи нормално "малко" само ако не ускоряваш рязко и хода на газта е от 1/4 до 1/3, но като цяло вървенето ми се струва неадекватно на разхода (в смисъл че последният е доста висок за тягата, която предлага колата). А може би повечето такива коли са така. 6 бутала на бензин колко да лапат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Тази тема ако продължи, ще започнат да разказват как "шестаците" горят по 6 градско... с настъпване, климатици, големи задръствания, 5 човека и много багаж.

Ххаахах е няма такова чудо .. да върви и да не гори .. а и особено 6-ка, хапва си яко и все се чудя как има такива разходи под 10/100 ... , или аз не мога да карам или ми е доста тежък крака, но нека сега който живее в София да мине маршрута през Сточна гара към център и обратно и да засече и да видим дали ще е под 15 .И да допълня ,сменил съм доста автомобили все бензинови. но само Яриса ми гори под 10/100

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Тази тема ако продължи, ще започнат да разказват как "шестаците" горят по 6 градско... с настъпване, климатици, големи задръствания, 5 човека и много багаж.

Нека си пишат хората, нали има свобода на словото:) иначе всички знаем колко икономичен е шестака, 2 по рЕзки тръгвания с вкарване в лютеницата и стрелката на бензиномера е с 2 мм. надолу ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека си пишат хората, нали има свобода на словото:) иначе всички знаем колко икономичен е шестака, 2 по рЕзки тръгвания с вкарване в лютеницата и стрелката на бензиномера е с 2 мм. надолу ..:D

Амии даже с едно ... на "кика" и пак същия ефект .. особено ако минаваш през 20 светофара и я караш за да ти е кеф :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Това е с много плавно каране и смяна на горна предавка преди 2000 оборота. Много рядко стигам 2500, камо ли повече.
Разходът на бмв 2000 кубика, комби, ръчни скорости, с ванос, е като този на галанта ми. Разликата е че е по-тромаво и това е нормално - по-малко мощност на по-голяма маса.

Интересно БМВ (Е39?)... по-тромаво от Галант, който сменя предавки на 2000 оборота? Не сподели само дали разходът на това БМВ е такъв при същия, бих казал скопен, начин на каране?

Моят разход е около 14/100 в Сф, но основното ми карене изключва всякакви задръствания. Нямам идея (за щастие) какъв би бил разходът в такива. С ГИ съм, за да мога да си позволя да не гледам постоянно оборотомера, да мога да си отпускам крака и да не ми бърка толкова осезателно в джоба. Извън града ми дава разход 10-11/100, но никога не съм внимавал да карам до 100 км/ч, нямам нерви за това.
Иначе предната ми кола Поло '92, 1050сс, 45 коня, ми даваше разход какъвто им дават на някои хора сега Галантите, сами си правете изводите :)
Поздрави all
:drinks:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конкретното Е34 при еднакво каране с моя галант имаха мноооого близък разход. Дори и малко по-икономично да е било, галантът се дърпа по-добре при еднаква газ и обороти. Просто е по-як... и по-лек.

Всеизвестен факт е че малките колички като се настъпят горят подобно на по-голям автомобил с по-мощен двигател. Едно е му е на галанта да се лъхаш с него със 140-50 и друго му е на полото 1.1, корсата 1.2, астрата 1.4 моно, голфа 1.4 моно и т.н. Големият мотор върви с лекота, а малкият започва да "плези език". Освен това а3 (8L) и а4 (В5) 1.8 125 ps и т.н. харчат почти като галант шестак, разходът с двигател 1.6 градско при тях е подобен на галант 2500 кубика. Не е най-икономичната, но и не е най-лакомата машина с такива показатели правена някога. Дори да вземем за сравнение Авензис 2.4i 16V D-4 (163 Hp)... еми също толкова харчи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята машина /1.8 4G93,1993г/ хапва около 8-8,5/100 изън града газ и 13-15л в София,доста поносимо,като се има в предвид,че не съм с ГИ :) върви чудесно и работи страхотно за годините и километрите си,Галанта е кола с главно К :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Интересно БМВ (Е39?)... по-тромаво от Галант, който сменя предавки на 2000 оборота? Не сподели само дали разходът на това БМВ е такъв при същия, бих казал скопен, начин на каране?

Моят разход е около 14/100 в Сф, но основното ми карене изключва всякакви задръствания. Нямам идея (за щастие) какъв би бил разходът в такива. С ГИ съм, за да мога да си позволя да не гледам постоянно оборотомера, да мога да си отпускам крака и да не ми бърка толкова осезателно в джоба. Извън града ми дава разход 10-11/100, но никога не съм внимавал да карам до 100 км/ч, нямам нерви за това.

Иначе предната ми кола Поло '92, 1050сс, 45 коня, ми даваше разход какъвто им дават на някои хора сега Галантите, сами си правете изводите :)

Поздрави all

:drinks:

 

 

Колега, този разход на газ ли е :icon_hmm: ...с какъв ГИ си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как го правите тоя разход градско под 10 изобщо не мога да разбера ??? Моята си гори 14/100 градско и неще да чува за по-малко. Изглежда трябва да слагам някое трупче под педала,че и аз да видя тоя така бленуван нисък разход :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как го правите тоя разход градско под 10 изобщо не мога да разбера ??? Моята си гори 14/100 градско и неще да чува за по-малко. Изглежда трябва да слагам някое трупче под педала,че и аз да видя тоя така бленуван нисък разход :D .

Ти пък що се вързваш, като знаеш че всеки може да пише каквото си иска, важното е какво е писал в каталозите бай Японец като е направил колата ..:D

То 10/100 градско го постигат понякога и дизеловите галанти :) ти вярваш за такъв разход на бензинова кола (с мното по малък КПД) същият тонаж, което просто няма как да стане ..

И аз искам такъв разход в града, ама искам и да е Галант колата, а не някоя малолитражка ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе, 10/100 градско за бензинов галант е немислима цифра, освен ако не го духа вятъра по инерция.

По - интересното е каква е разликата в двулитровия и шестака :icon_hmm: Аз имам усещането, че няма да е повече от 5-600грама бензинец на 100км...

Иначе шестака ми е давал чист градски разход с бензин 95 11,5-12,5/100, но както Анди и аз не минавам 2000об/мин на предавка...подам ли му....стрелката осезаемо слиза надолу :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе, 10/100 градско за бензинов галант е немислима цифра, освен ако не го духа вятъра по инерция.

По - интересното е каква е разликата в двулитровия и шестака :icon_hmm: Аз имам усещането, че няма да е повече от 5-600грама бензинец на 100км...

Иначе шестака ми е давал чист градски разход с бензин 95 11,5-12,5/100, но както Анди и аз не минавам 2000об/мин на предавка...подам ли му....стрелката осезаемо слиза надолу :rulez:

 

Еми ако ще я карам така, да не бяхме продавали на дядката трабанта и щях да имам по-малък разход градско?! Айде нема нужда. Колеги,нали ви е ясно,че не е хубаво бензиновия двигател да се кара продължително време около и под 1500 оборота,с оглед недостатъчно доброто мазане на двигателя, повишеното натоварване на коляновия вал,събирането на нагар по клапаните и др., то за дизела не е добре да не говорим за бензинките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете как да му монтирам едно шише с 1 литър бенц да видим наистина колко ще измина в моя град при моето каране?

Сега малко математика ... средна скорост 30 км, 10 км разстояние ... момент ... значи ще се возя максимум 20 минути с един литър. Някакви претенции дали да е от студен старт и в колко часа точно да направя ави-то?

Леле, мирише на провал :D

Ако става номера с шишето, съм навит и на състезание за най-бързо изгорен литър бенц 95 с галант, ама не в града, че много трап.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм постигал на градско каране 10/100 в София, но в неделя късно вечерта, когато всички са си легнали, светофарите мигат жълто и не попаднах на някой гоУфаджия :D , който да ме кара да го вкарвам в обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен по цял е така и няма нито един светофар. Десетката съм я стигал неведнъж и затова се репча като глист на буца :rofl: Ако возя някой най-вероятно ще заспи. Половината така правят...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм постигал на градско каране 10/100 в София, но в неделя късно вечерта, когато всички са си легнали, светофарите мигат жълто и не попаднах на някой гоУфаджия :D , който да ме кара да го вкарвам в обороти.

Да не е било по околовръстното, с постоянна скорост 70/80 км/ч. ? ..:D

Дайте малко по скромно :please: по каталожни данни градското ти е 13 и кусур ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като кажете "шестака" все едно е някаква голяма ламя. Този двигател може да харчи и много и малко - зависи от стила на каране, от маршрута, от състоянието му, от горивото и т.н Моят основен маршрут е от Дружба 2, по Цариградско, после по бул Ситняково, Ботевградско в кв Хаджи Димитър - за 11-12 км ме хващат най-много 2 светофара, карам умерено, в 19-20ч и съм свалял до 10/100. Който иска да вярва все ми е тая... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е било по околовръстното, с постоянна скорост 70/80 км/ч. ? ..:D

Дайте малко по скромно :please: по каталожни данни градското ти е 13 и кусур ..:)

Ми нали това казвам :D . Не беше на околовръстното, но беше като на него. Почти не спирам /прекарвах багаж на един приятел/. Това е в града, но не е градско каране. Според мен за "градско" каране или поне понятието, което имаме в предвид - измерване не може да стане. Моя извод е, че в града колата лятото ми харчи ОКОЛО 13, а зимата ОКОЛО 15.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за "градско" каране или поне понятието, което имаме в предвид - измерване не може да стане. Моя извод е, че в града колата лятото ми харчи ОКОЛО 13, а зимата ОКОЛО 15.

...............точно толкова е .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали това казвам :D . Не беше на околовръстното, но беше като на него. Почти не спирам /прекарвах багаж на един приятел/. Това е в града, но не е градско каране. Според мен за "градско" каране или поне понятието, което имаме в предвид - измерване не може да стане. Моя извод е, че в града колата лятото ми харчи ОКОЛО 13, а зимата ОКОЛО 15.

 

А така, че тъкмо щях да ти пиша,че ако не намалиш рибата ще избия цялата детска градина :D.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта (шестака) наистина е мноооого икономичен извън града, но ако се движите със 110-120 км/ч :hysterical: ..............я си направете един тест, да минете магистрала Тракия със скорост 140-170 да видите за какво става въпрос. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...