Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Честито, колега, колата ти изглежда мнг. добре. надявам се и да се държи добре на пътя в традиционната варненска киша :good: Като падне първия сняг да кажеш как е :drive: И да не забравиш да си вземеш гумени стелки :icon_angel:

 

Адски мразя гумени стелки, не знам при теб как е. С годините съм се убедил, че при добра и редовна поддръжка могат да се избегнат неприятните последствия и без гумените тъпни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги тук му е мястото и аз да попитам . Може ли болтовете който са от оригиналните митсу алуминиеви джанти да станат на други алуминиеви джанти който ги ползвам за зимни.Оф малко тъпо го зададох въпроса ама не ми се слагат болтовете който бяха в комплект с алуминиевите джанти като ги взимах / не са така качествено наоравени като оригиналните /.Мисля си , че не би имало проблем ама знам ли.

 

Ако слагаш джанти с по-малък цолаж гарантирано новите болтове ще бъдат различни. При мен стана точно така - оригиналните 18-ки са с гайка номер 21, а новите 16-ки с номер 19.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да ползвам болтовете от алуминиевите джанти на железни джанти.

Четох, някъде, че за алуминиеви и железни джанти болтовете се различават.

Благодаря Ви!

Не стават.За железните джанти ти трябват болтове с конус,а твойте са със шайба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен вървят два различни комплекта,единият за 16''(секретни,обикновенни болтове и друг ключ за гумите) и за 18''!За съжаление трябваше да купувам и нови секрети!! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм със същите джанти и ти давам съвет да сложиш 215/50/17 гуми,защото така е по каталог.Аз не бих карал с OZ зимата ,особенно с този размер който си дал....на първата дупка ще се изкривят...

http://img62.imageshack.us/img62/2939/260820091025.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм със същите джанти и ти давам съвет да сложиш 215/50/17 гуми,защото така е по каталог.Аз не бих карал с OZ зимата ,особенно с този размер който си дал....на първата дупка ще се изкривят...

http://img62.imageshack.us/img62/2939/260820091025.th.jpg

 

Не само ще се изкривят, но поведението на колата на сняг ще е "палачинка в тиган"...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не само ще се изкривят, но поведението на колата на сняг ще е "палачинка в тиган"...

Емо 215, не е чак толкова далече от 205, та чак "палачинка в тиган". Малко ми се струва пресилено.

При това, ако колата се кара някаде, кадето само са ниски температурите и снега е за притурка, не мисля че ще е проблем.

Аз си карам зимата с 16" 205/60, защато от производителя дават този размер. Гумите за зимата ми са Nokian WR G2.

Доволен съм много от поведението на колата с този размер и марка гуми. :icon_thumbup:

Ако не се лъжа даже, миналата година Аз вкарах мухата за Nokian и не мисля, че който си е купил такива зимни гуми е останал недоволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

17 цола ОZ са здрави джанти и няма да се изкривят в първата дупка. То ако беше така ние със стоковите 18ки щяхме да сме ги изпотрошили досега. А аз поне по мойте нямам една кривина до момента. А 205 и 215 едва ли ше има голяма разлика в стабилността ако гумите са добри.

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля помогнете!

Не мога да си намеря железни джанти за зимата. Става въпрос за новия Лансер.

Аз съм в Русе и тук ми говорят за 120 лв бройката желязна джанта.

Дайте инфо, за някъде от София, имам човек и може да ми ги вземе от там.

10х.

R - 16"

J - 6.5"

PCD - 114.3 mm

offset - 46 mm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля помогнете!

Не мога да си намеря железни джанти за зимата. Става въпрос за новия Лансер.

Аз съм в Русе и тук ми говорят за 120 лв бройката желязна джанта.

Дайте инфо, за някъде от София, имам човек и може да ми ги вземе от там.

10х.

R - 16"

J - 6.5"

PCD - 114.3 mm

offset - 46 mm

 

И аз бях така миналата година и не можах да намеря, но мисля че някой от форума беше намерил наскоро. А аз просто си взех ляти щото толкова пари за железни няма дам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано да намериш но все още няма на пазара пуснати масови а ако има са именно по 100/120 бр. Мимналата зима ми беше първа с моя Лансер и също исках да си купя но уви / добре , че уцелиц много дообра промоция на алуминиеви и зимните гуми кмплект всичко та се уредих :D / но все пак успех с търсенето може и нещо някои да знае

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

120 лв определено са много, като се има предвид, че трябва да отделиш още пари и за тасове... До като си търсех лети джанти за моята кола бях попаднал на някаква промоция за 113 или 133лв (не си спомням точно) чисто нови лети джанти 16" за Мицу. Така, че се огледай и за алуминиеви джанти, може да ти излязат и по-евтини от железни! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

120 лв определено са много, като се има предвид, че трябва да отделиш още пари и за тасове... До като си търсех лети джанти за моята кола бях попаднал на някаква промоция за 113 или 133лв (не си спомням точно) чисто нови лети джанти 16" за Мицу. Така, че се огледай и за алуминиеви джанти, може да ти излязат и по-евтини от железни! :icon_thumbup:

 

 

Именно и аз за това говоря , аз попаднах точно на такава промоция и ми излезна на 107 лв бройката 16 ки така , че колегата е прав огледай се добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на моя 15" алуминиеви с гуми 195/65R15. За тези, които продължават да твърдят, че 15-ки не влизат на Лансър... - еми влизат :icon_thumbup: , а цената и на гумите и на джантите е несравнимо по-ниска от тези на 16"!

 

П.П. Единствен кусур е, че все още не мога да и свикна да я гледам щото фацата и няма нищо общо :icon_crying:

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на моя 15" алуминиеви с гуми 195/65R15. За тези, които продължават да твърдят, че 15-ки не влизат на Лансър... - еми влизат :icon_thumbup: , а цената и на гумите и на джантите е несравнимо по-ниска от тези на 16"!

 

П.П. Единствен кусур е, че все още не мога да и свикна да я гледам щото фацата и няма нищо общо :icon_crying:

 

Колега, става въпрос за новия Лансер, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, става въпрос за новия Лансер, нали?

Да! :) Просто помоли момчетата в магазина да монтират една джанта 15" и я завъртете. И то имай предвид, че дизела и 1.8 автомат са с по-големи дискове и пак си влизат преспокойно. При мен апарата минава на ок. 6мм. от балансите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Минах на стоманена джанта 16 + Dunlop Winter Sport 3D (205/60/16). Предпочитам да е малко грозничка колата но да не се притеснявам от нашите хубави зимни пътища.

Возията е доста добра и са направо безшумни в сравнение с летните 18-ки с които е взех!

 

Като ги изпробвам на сняг ще пиша :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Минах на стоманена джанта 16 + Dunlop Winter Sport 3D (205/60/16). Предпочитам да е малко грозничка колата но да не се притеснявам от нашите хубави зимни пътища.

Возията е доста добра и са направо безшумни в сравнение с летните 18-ки с които е взех!

 

Като ги изпробвам на сняг ще пиша :drive:

Пусни някоя снимка да видим как изглежда колата със стоманените джанти.

И ако може да кажеш цена за стоманени джанти 16-ки , че и аз се замислям .

Ако някой колега е виждал интересни тазове нека да каже и да покаже .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще направя някоя снимка тези дни. Иначе не е толкова зле на вид :mitsu-smiley:

 

А за цената тя е една и съща навсякъде (говоря за KFZ) – от 110 до 130 в зависимост каква партида дойде.

Моите ги взех на 110 + 50 лева болтове(намериха ми 21-ци така че ще си ползвам оригиналния ключ) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 18" размерите почват от 225 нагоре... което не е гот. Ако някой може да ми покаже хубава зимна гума с 215/45 може да дискутираме.

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl

Не една , доста има колега виж и да дискутираме , мисля че и трите са добри !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля помогнете!

Не мога да си намеря железни джанти за зимата. Става въпрос за новия Лансер.

Аз съм в Русе и тук ми говорят за 120 лв бройката желязна джанта.

Дайте инфо, за някъде от София, имам човек и може да ми ги вземе от там.

10х.

R - 16"

J - 6.5"

PCD - 114.3 mm

offset - 46 mm

Братлета, намерих нещо: Tyk и Тук

Алуминиевите са по-красиви, но мислете, че може да се наложи да слагаме вериги и тогава... :help: А тасове 16" мисля, че не е толкова сложно да се намерят, важното е да са с по-малко дупки, за да пазят от лугата по пътя. И между другото, не е лошо да погледнете сезонните промоции на МотоЕксперт.

Редактирано от Slow'n'easy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В АутоГруп , Маргел със сигурност имат както е казал един колега преди мен. Говоря за София.

С тасовете 16 няма голям избор но аз май ще ги пропусна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една снимка със стоманените джанти, не е много красива но толкова .... :rolleyes:

 

Цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...