Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Тия от метро, догодина ще са ръждясали целите и няма да мязат на нищо...Бащата беше взимал такива :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тия от метро, догодина ще са ръждясали целите и няма да мязат на нищо...Бащата беше взимал такива :)

Убеди ме , но и всяка година да ги сменям пак излиза по ефтино .

За здравината как са а и вършат ли работа , то е ясно , че догодина други поне една зима да изкарат пак става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За вършенето, свършиха работа, когато голфа беше с летни гуми в зимни условия, но определено като сложих зимните гуми, вървеше наравно в снега...Ама да ти кажа, за теб са идеални, щото ние в морските градове, колко сняг виждаме? А тия вериги, само разбиват колата...Вземай едни такива, да седят там, пък ако олапцаш някъде, ги слагаш да те изкарат ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееее, при вас на морето да, ама аз в гората цяла зима с "някакви си там вериги" няма как да се рискува.

всеки ден имам поне по едно качвеане и едно слизане до пампорово, а понякога се случва и по 2-3 пъти да го правя това. Така че няма място за компромис. Тези от 30лв ако се скъсат насредата на пътя, кво да правя а ? Какво като са 30лв и утре пак ще си купя? Трябват ми сега не утре. Аз повече няма да мисля за вериги на тази кола, а ти всяка зима. И ако се случи да тръгнеш и си забравил да си купиш? Като те накарат полицаите да си сложиш, ще си купиш такива от 30лв ама за 80-100лв. При всички случаи ще ти излезне по-скъпо, ще загубиш време и нерви. А на карая ще си купиш някакви хубави, истински вериги на реалната за тях цена. И като теглиш чертата ти ще си дал със сигурност повече от мене, да не говорим за погубените нерви и време в разправията покрай тази незгода.

Това разбира се е лично мое мнение и не е миродавно за всеки човек. Всеки преценя сам за себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За местността където ти живееш, определено вериги от метро не са подходящи! Най-добре е лансъра ти да е оборудван с ултра-бързи летни гуми, а зимата да седи в гаража и да си купиш едно паджеро 4х4 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След проверка се установи, че за нашия размер трябват SMX 73.

Цената е м-у 150-180лв.

Миналата зима купих такива на служебната кола и ми харесаха много.

Къде ги има тези ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз още веднъж искам да благодаря на всички, виновни да си купя Нокиан. Днеска беше валяло в София, а сутринта бързах. Тези гуми се държаха отлично /разбирам че и системите на колата спомагат/, но колата беше фантастична! Просто бях очарован. До сега всички зимни гуми, които съм карал се пързалят на дъждовно! Страхотни ГУМИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде могат да се намерят тези вериги? (за скъпите става дума)

http://cgi.ebay.at/PEWAG-SportMatik-SMX-73...A1%7C240%3A1318

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко извън темата за веригите, някой знае ли дали като си вземем новата кола от шоурума тя е пастирана. И също така някой от вас ще пастира ли за да си предпази боята за зимата, къде ще го прави и за колко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко извън темата за веригите, някой знае ли дали като си вземем новата кола от шоурума тя е пастирана. И също така някой от вас ще пастира ли за да си предпази боята за зимата, къде ще го прави и за колко?

 

Направи ми впечатление като бях последно в шоурума на БС че бяха приготвили един джип за издаване и беше минат с машина (машинката я мярнах в гаража) обаче нещо не ми хареса как и личаха чертите от пастирането. Ако съм прав че там им удрят една паста моята ще я искам да ми я дадат без да са я манипулирали освен с вода и препарати за почистване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си правя ВИП измиване. В него е включено минаване с вакса. Повече предпазва боята и е само 13 кинта всичко и по-малко се цапа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги има тези ?

Ами тука в Смолян ги има. Има и едни по-евтини на същата марка, които са на зиг заг. Ако някой иска да ми се обади 0888 75 72 79 да се разберем, и ще му пратя. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде могат да се намерят тези вериги? (за скъпите става дума)

Ето и официалния сайт.

http://www.pewag.com/product/overview.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря, видях и в софия от къде мога да взема.

Е кажи и на нас , ако не е тайна .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си правя ВИП измиване. В него е включено минаване с вакса. Повече предпазва боята и е само 13 кинта всичко и по-малко се цапа :)

 

А къде го правиш това ВИП измиване, защото тука и в моя квартал има такова миене, но поне тука не включва вакса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е сайта, http://www.raychev-tyres.com/ във фиат форума са го писали.

Да. Точно така. Не се сетих вобще да пиша, че Райчев е фирмата. :icon_doh:

Аз Гуми и вериги само от там купувам, че с Иво Райчев сме приятели от деца(нали е от Смолян). :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде го правиш това ВИП измиване, защото тука и в моя квартал има такова миене, но поне тука не включва вакса.

На Газком в Младост между Била и Кауфланд. Обясниха ми, че е някаква студена вакса, не си мисли, че е пастиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де ясно че не е пастиране, но все пак е нещо. Аз все пак ще питам тука дали някъде около мен няма миене и мазане с такава вакса ако не, може да отскоча до младост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами 155лв са джантите с намалението, от Маргел си ги поръчах да ми ги пратят в Смолян.

И вериги си имам "pewag - sportmatik" австрийски, а номера им е SMX-69.

195/55R16"

195/60R16"

205/50R16"

215/50R16"

225/45R16"

205/45R17"

215/40R17"

215/45R17"

В понеделник ще проверя дали има някакви, които имат точно нашия размер и ако е така ще ги сменя и ще пиша.

Имам вериги KONIG от предната кола 090 ги водят като номер дадени са за 205/55 /16 а сега зимните гуми ми са 205/60/16 не съм пробвал дали ще станат /в каталога за тези гуми посочват 095/.Някой има ли мнение по въпроса?.....Да трябва да опитам но не ми е останало време за тази процедура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам вериги KONIG от предната кола 090 ги водят като номер дадени са за 205/55 /16 а сега зимните гуми ми са 205/60/16 не съм пробвал дали ще станат /в каталога за тези гуми посочват 095/.Някой има ли мнение по въпроса?.....Да трябва да опитам но не ми е останало време за тази процедура.

Би трябвало да станат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си сложих едни зимни фулда 205/60/16 по 190 кинта парчето. Исках да взема нокиан, но нямаха, а нали идва Пампорово и бързах. Засега мога да кажа, че шумът е същият като от дънлопките, но пък имам чувството, че литна. Някак по-плавно върви. Ще сравним на Пампорово как е откъм возия, но си мисля, че нокиана ще са по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих и аз зимните а именно доверих се на Фулда но на 55 тиците вместо на 60 тиците , засега съм доволен а утре за Пампорово ще разбера за какво става на въпрос. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...