Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Искам да изкажа изключителните си впечатления, които ми направи Лансъра в Неделя сутринта, по стечение на обстоятелствата, колата ми нямаше късмет и двата пъти, в които валя дъжд и сняг тя не си беше в паркинга :), а на вън :). В Неделя всички, знаят какво се беше случило с колите, спали аутсайд :). Колата беше цялата в лед, ОТКЛЮЧИ се, само като хванах дръжката /с безкл. съм/, само дръпнах вратата и се отвори, все едно е била цял ден на Слънчице, така беше с всички врати, вкл. и багажника. Питайте приятелите си, колко от тях са могли да направят това в Неделя сутрин.

 

Мен най-много ме дразни, че няма подгрев на чистачките ;). Всичко друго е 6.

Ранга, освен подгряване на чистачките (имаш впредвид подгряване на проводите за течноста за миене), можеха да сложат и микро-реутани на предното стъкло. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

можеха да сложат и микро-реутани на предното стъкло.

 

Това е малко трудно реализируемо - ще хаби прекалено много ток. В БС може да предлагат печки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е малко трудно реализируемо - ще хаби прекалено много ток. В БС може да предлагат печки...

Що да е трудно бе колега? На Орионите които са правени 94-95та са с такива.

То не е за учудване, те куп други дреболии са пропуснали, дето са елементарни и не недостижими за направа.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, освен подгряване на чистачките (имаш впредвид подгряване на проводите за течноста за миене), можеха да сложат и микро-реутани на предното стъкло. :icon_rock:

 

 

Много неща са могли да направят но уви не са! Аз бих се зарадвал на подгряване на предното стъкло - поне да не ми замръзват чистачките. Но след като не са го направили има алтернатива - ОТОПЛЯЕМИ ЧИСТАЧКИ (подгряващи), включват се в запалката на колата. Ето и линк: http://chistachki.bomarbg.eu/ (аз ги гледах на пловдивския панаир и неизглеждаха зле, но не си взех ама се замислям сега дали да не ги тествам). Случайно някой да ги е пробвал?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам повече проблеми с отварянетоа на гаража при -15 от колкото с колата. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз също се присъединявам към групата на доволните от новия Lancer през зимата. В неделя ходих до Вършец, на тръгване от София минах през Ботевград,Мездра и Враца, а на връщане в понеделник - през Петрохан. Магистралата беше чиста, но другите пътища не. Изключително съм доволен от поведението на автомобила върху сняг, справи се отлично със всички катерения и спускания. Сутринта в понеделник нямаше никакви проблеми с отключване и палене, а по време на прибирането, температурата стигна до -12°С(според колата). Зимните ми гуми са Michelin Alpin A3, карам ги втори сезон и съм много доволен от тях.

 

Поздрави и весели празници! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес за първи път усетих колко е безпомощен Лансьо... защото по пътя ми за работа има едно нагорнище, което явно тази нощ се е заледило. На сутринта имаше гигантско задръстване и когато почнах да катеря видях двата закъсали автобуса, затворили цялото платно, отделно десетки хора бутаха и дърпаха автомобили, абе ужас. Всички коли се предвижваха в насрещното или поне се опитваха, защото отдолу беше буквално стъкло. Пред мен закъса един тип и аз известно време стоях и го гледах. По едно време се появи и фадрома, която горката въртя въртя и се отказа човека, но явно не очакваше това чудовище да тръгне неконтролируемо надолу :D всеки бяга и се пази. Накрая ми писна и взех да го изпреварвам тоя пред мен, за да видя какво може предното + Nokian-a. Изравних се с пича, а той ми крещи, че било лед, а аз му крещя, че няма къде другаде да ида... и в крайна сметка леда не пожали и мен. Каквото и да опитвах колата си ходеше наляво, надясно и назад, но не и нагоре, като накрая се забих до тротоара тъй като само аз се мъчих да го изкача и бях задръстил всички. След малко размисъл реших да пробвам по тротоара, но и там имаше поледица. Е, все пак имаше повече сняг и колата някак запеци. Пробвах и на ръчния режим на по-висока предавка, но не искаше да вдига на 2-ра и това е... чак после загрях, че може да е било заради включения тракшън. След около час борба минах и няколко стотин метра по-нагоре се ударих странично в един тротоар след завой със скорост 5км, за щастие без поражения.

Извода ми е, че в такива ситуации няма предно, задно, 4х4, макар че ми се иска следващата кола да е именно с последното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На алея Яворов ли това?

Един приятел с Ауди куатро изтеглял няколко закъсали коли там...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти се радвай че не е почнала да ти гасне колата по баира.

OТОПЛЯЕМИ ЧИСТАЧКИ (подгряващи)

 

Разгледах го тоя сайт, половината написано вътре са пълни глупости. С тия чистачки нито ще се елиминира нуждата от течност за чистачки, нито ще могат да размразят целия прозорец. Единствените големи предимства са че няма да замръзва самата чистачка, няма да замръзва и за стъклото и че няма да завлича парчета лед. Също така и не разбрах за колко се продават.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извода ми е, че в такива ситуации няма предно, задно, 4х4, макар че ми се иска следващата кола да е именно с последното.

 

В тази ситуация си носиш едно чувалче с пясък и насипваш по пътя :) Струва 3 лв. Другото решение е гуми с шипове, но те са забранени :)

 

http://www.best-grip.com/images/pneumatici/coppia.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази ситуация си носиш едно чувалче с пясък и насипваш по пътя :) Струва 3 лв. Другото решение е гуми с шипове, но те са забранени :)

 

http://www.best-grip.com/images/pneumatici/coppia.JPG

Забранени са, ама зависи къдеги търкаляш ! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като са забранени да не са отменени?

Ако честеха като хората да спазваш забраната, но да си рискуваш живота и този на околните, защото е забранено нека дойдат КАТ с галошите, с предното без тракшън и да ти направят забележка.

Тия от почистващите фирми са гола вода. Поне можеха да вземат малко опит от скандинавците и да разберат при какви температури какви технологии се ползват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Житница е митична :). Аз на такова място бих пробвал назад. Вечерта като отивахме на фитнес, взех на бащата Санта Фе-то, като се прибирахме се качих на "полето" /старо игрище с трева голямо/ в квартала и просто му разгембих фамилията 4х4 си е друго, НЯМА завъртане в снега, просто опитах какво ли не, ГАЗ ГАЗ ГАЗ и не... страхотни дрифтове се получиха :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На алея Яворов ли това?

Един приятел с Ауди куатро изтеглял няколко закъсали коли там...

 

BAlexandrov, не, на Житница в посока Цар Борис III............

 

:mitsu-smiley: Какво куатро, какви 5 лева бе Божо :icon_blush: ?

Точно там на житница вчера сутринта в голямата тарапана, една Дачия (пластмасова, но служебна) без куатро и без да е 4х4, си мина през заледения баир съвсем спокойно, завирайки се между тузарите с мерцедеси и закъсалите автобуси. След това се върнах и с нормални (за тези условия) усилия успях да дръпна и един от колегите с Опел комбо. Бях си забравил куатрото вкъщи, но все пак се оправих :icon_thumbup: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е било на Житница, казвам което знам, че моя приятел е дърпал 2-3 коли на алея Яворов, където е имало също закъсали автобуси и коли. Явно и твоя колега с Опела си е забравил "усилията" :)

 

Важното е тези, които не са ги забравили да помагат :icon_thumbup:

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Куатро, некуатро....Ако знаете във Варна какво остана като стопи леда.....Дупки по 30см. дълбоки тип остави си предния мост с картера :mad: , които никой не оправя и на всичко отгоре са зверски много..... Свидетел съм на 2 катастрофи заради "бягане" от дупки. Каква кола да караме сега

..... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Куатро, некуатро....Ако знаете във Варна какво остана като стопи леда.....Дупки по 30см. дълбоки тип остави си предния мост с картера :mad: , които никой не оправя и на всичко отгоре са зверски много..... Свидетел съм на 2 катастрофи заради "бягане" от дупки. Каква кола да караме сега

..... :icon_crying:

Ех колега вярно големи дупки :icon_censored: се появиха, но и доста закърпиха особено по Владислав и Левски вече няма такива трапове. Преди това просто не можеше да се кара. Софиянци какво да кажат горките чак на пролет щели да им кърпят дупките :)

Редактирано от hanuman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...