Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Утре се изстрелвам до Витоша през деня. Да видим този Нокиан, що за стока е. В София е перфектен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре се изстрелвам до Витоша през деня. Да видим този Нокиан, що за стока е. В София е перфектен!

Айде и после чакаме коментар от теста на Nokian-a :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, тази вечер ВСИЧКИТЕ "БЕГАЧКИ" ще са там. Изобщо не си е работа да се качваш, мен ако питаш.

 

Интересно ми е, да кажете в снега кога ви се вкл. тракшъна, аз имам някакви подозрения, че странно работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

О момчета сега се прибирах от работа и се качих на игрището в квартала. Имаше прилично сняг. Идеята ми беше да тествам тракшъна и стабилизиращата. Значи работят перфектно в нормални скорости, колата описва кръг без подчти да има отклонения от идеалната линия. Без стабилизиращата нещата не са точно по този начин. Малко изправя завоя, пак става но доста по-опастно. Колкото до тръгването, много по-добре с вкл. тракшън. Някой беше написал, че е хубаво в сняг да се изкл., аз моя не мисля изобщо да го спирам, ако не мисля някъде ръчни да дърпам. Разликата е много голяма, за да поемам риска да карам без него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Някой беше написал, че е хубаво в сняг да се изкл., аз моя не мисля изобщо да го спирам, ако не мисля някъде ръчни да дърпам. Разликата е много голяма, за да поемам риска да карам без него.

 

Идеята с изключването, е когато не си свикнал да караш дизел и минаваш през не отъпкан сняг и причината е не в друго, а защото може да ти изгасне колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завърнахме се от "тест драйва" на Витоша. Стигнахме до края на пътя, някаква хижа. Имаше много деца, шейни, хора. Колата с вкл. системи е перфектна и на спускане и на качване, направо се усеща кое колело блокира. С изкл. се порадвахме на малко дрифтове и едно завъртане на 180 градуса, но то беше БЕЗ да искам! Така че без системи внимавайте и с тях също де. Но найстина КОЛАТА СЪС СТАБИЛИЗИРАЩАТА Е УНИКАЛНА! На места, пътя е много заледен особено на спусканията и трябва много да се внимава, на качване не е толкова страшно. Греше доста слънчице и леко беше размекнало, но най-горе беше -10.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завърнахме се от "тест драйва" на Витоша. Стигнахме до края на пътя, някаква хижа. Имаше много деца, шейни, хора. Колата с вкл. системи е перфектна и на спускане и на качване, направо се усеща кое колело блокира. С изкл. се порадвахме на малко дрифтове и едно завъртане на 180 градуса, но то беше БЕЗ да искам! Така че без системи внимавайте и с тях също де. Но найстина КОЛАТА СЪС СТАБИЛИЗИРАЩАТА Е УНИКАЛНА! На места, пътя е много заледен особено на спусканията и трябва много да се внимава, на качване не е толкова страшно. Греше доста слънчице и леко беше размекнало, но най-горе беше -10.

Еееееех кога ще видим сняг и ние по морето,

че да си пробваме системите и гумите ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за жалост до 5 декември ще карам с летни гуми, тъй като са в Пловдив, а чак тогава имам път натам. Днес беше първият по-сериозен тест... на разчистените пътища макар ниската температура гумите се държаха отлично, но там където имаше тънък слой сняг тракшъна се включваше на няколко пъти. Карах малко и на чист лед и колата без системите определено би ходила където си пожелае. Не искам да експериментирам... поне засега :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска бях в БС, исках да проверят нещо, оказа се че всичко е нормално, но човека който беше карал колата, каза че съм направил страхотен избор на гуми и че имали уникално поведение на мокрия асфалт.

 

 

Разбрах и защо не искат да слагат чипове. 2009та излиза нов дизел 156кончета май казаха. Явно искат неко да пласират.

 

Да знаете, че си платих 1л масло, тук май няма много дизели, но нека си знаят, че колата харчи малко масло! Не е изсипан целия литър!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мене Nokian-a , който сложих е по тих от летния дънлоп.

"Нокиана" е по шумен от лятната "Йокохама" това съм установил.Мисля че това е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не обръщам внимание на тия шумове. Може би защото Нокиана са по-тихи, може и да си въобразявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не обръщам внимание на тия шумове. Може би защото Нокиана са по-тихи, може и да си въобразявам.

Според мен "Нокиана" са по тихи от оригиналния "Дънлоп"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Привет, колеги.

 

Очевидно топлото време си отива за тази година и реших навреме да се подсигуря за зимата с джанти и гуми за Лансъра ми, на който това ще му е първо зимуване. Изчетох всичко изписано от вас, когато сте били изправени пред сходни дилеми предната година и реших без колебание да се доверя на опита ви, че правилното решение е 16" джанти и гуми Nokian WR G2. Решил съм да ги взема от Фулда България, но първо искам да споделя с вас на какво съм се спрял та да се предпазя от евнтуална грешка:

 

Гуми:

 

Модел Nokian WR G2

Артикул 205/60R16 92H TL WR G2

Сезон Зимни

Технология

Цолаж 16

Височина 60

Ширина 205

Тегловен индекс 92

Скоростен индекс H

Забележка

Вид леки

Цена, лв. 173.00

 

Джанти:

 

Модел League LG298

Артикул LG298 7.0x16-73.1-5/114.3-ET40 FMGM2

Технология FMGM2 - Full Machined Gun Metal

Цолаж 16

Ширина 7.00

Офсет 40.00

Главина 73.10

Болтове, бр. 5

Разстояние м/у

болтовете, mm 114.30

Забележка Черна джанта с полирано лице

Цена, лв. 164.00

 

Моля за вашия коментар относно удачността на избора ми. Смятам в края на седмицата да ги поръчам за да съм готов за зимата навреме, а не в последния момент да се щурам по сервизи и да вися по опашки (както обикновено правя ;)).

 

Мерси предварително.

 

Поздрави!

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм се спрял на същия вариант дори в събота ще отида да ги монтират в Драгалевци.Бях избрал джанти DEZENT които бяха в Ст.Загора,но като ги докараха се оказа че имат фабричен дефект

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при вас как е времето, но тук във Варна си е рано за зимни чипици... Като падне под 10-12 градуса температурата тогава :)

 

Препоръчвам на всички да прочетат тази статия :link:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при вас как е времето, но тук във Варна си е рано за зимни чипици... Като падне под 10-12 градуса температурата тогава :)

 

Препоръчвам на всички да прочетат тази статия :link:

 

Е аз съм от Варна, ясно е, че е рано, но предпочитам да съм ги взел от сега, а после да ми остане само да ги "нахлузя".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм от Варна, ясно е, че е рано, но предпочитам да съм ги взел от сега, а после да ми остане само да ги "нахлузя".

 

Разбира се колега, не е нормално да се чака първия сняг за да се пазарят зимни гуми ;) Аз си карам с 15-ките, но горе на тавана седят 4-те 13 цолови джанти с гумите раздути на една атмосфера (да не се деформират) измити и прибрани в наелонови торби. Дойде ли момента направо ги монтирам :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

M да Емо , ама нещо тук в София стана студеничко и като гледам прогнозата как ще е си мисля дали да не ги слагам вече.Но пак темературите още не са чак толкова ниски.

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм от Варна, ясно е, че е рано, но предпочитам да съм ги взел от сега, а после да ми остане само да ги "нахлузя".

Колега не взимай нокеана защото са от 2007г.Мене щяха да ме извозят но ги видях другия вариант са Марангони(169 лв.) или Фулда(194 лв.) същите размери като споменатите от теб размери.Цените са без 10% отстъпка.В момента продават залежала стока от предишни години и нямат внос заради "финансовата криза"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...