Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Да са ви честити новите гуми Нокиан, колеги! Страхотни гуми са, нямат грешка. Предната зима карах с 4 нови такива - Нокиан WR. Oчарораван съм от тях, не съм имал проблем с движението дори в най-големите снегове. Вярно, карал съм само по нормални пътища - градско и извънградско, но за сметка на това не особено добре почистени. Не съм закъсвал вероятно и поради факта, че ги бях взел един номер по-тесни от препоръчителния размер за колата.

Поздравления за добрия избор и безаварийно движение с тях.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да са ви честити новите гуми Нокиан, колеги! Страхотни гуми са, нямат грешка. Предната зима карах с 4 нови такива - Нокиан WR. Oчарораван съм от тях, не съм имал проблем с движението дори в най-големите снегове. Вярно, карал съм само по нормални пътища - градско и извънградско, но за сметка на това не особено добре почистени. Не съм закъсвал вероятно и поради факта, че ги бях взел един номер по-тесни от препоръчителния размер за колата.

Поздравления за добрия избор и безаварийно движение с тях.

:mitsu-smiley:

И аз вече съм решил за гумите/зимни/205/60R16 Nokian XL 96 H WR G2 - цена 185.98лв. от магазин"Диана"скоро го откриха и в Бургас.Но все още не съм избрал джантите!Коментари за джанти КМ 7Й 67....?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм решил за гумите/зимни/205/60R16 Nokian XL 96 H WR G2 - цена 185.98лв. от магазин"Диана"скоро го откриха и в Бургас.Но все още не съм избрал джантите!Коментари за джанти КМ 7J 67....?

Виж в "Дарс Ауто" при Станислав , дали няма да ти направи по-добра оферта ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в понеделник или вторник ще ходя да слагам зимни гуми NOKIAN /естествено/ , къде да гледам за година и седмица на производство?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в понеделник или вторник ще ходя да слагам зимни гуми NOKIAN /естествено/ , къде да гледам за година и седмица на производство?

Както вече се писа... от външната страна на гумата пише DOT и цифри, първите 2 за седмицата, следващите 2 за годината. При положение, че това е модел от 2008-ма не виждам и какъв е смисъла от гледане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Иво от едната срана на гумата има едни 4 цифри в елипса затворени, или по-точни като пистата за бягане на стадионите (не точно елипса но горе долу). Примерно : 3907. Първите 2 цифри са седмицата а другите 2 са годината. Или 39та седмица на 2007г. 39 го разделяш на 4 и получаваш приблизително точно в кой месец на дадената година са произведени.

:icon_crying: Мойте Nokian ги няма още, а тука си трябват вече зимни гуми в планината. Казват ми, че още в скада в Пловдив ги изкупували фирмите на едро от тира направо.

Сега ми предлагат едни Michelin Alpin PA3 - 215/55 R16 93H за по 150лв, и се чудя дали направо да не ги взема тях. Вярно е, че са произведени преди 2 години и половина, но са идеални. Съхранявани са в склад за гуми в Германия а са произведени в Япония. Имам няква дилема сега :icon_hmm: , ама утре като стана по обяд ще седна на дълъг следобеден апритив с приятели за да вземем трезво решение. :icon_blush:

Но май ще ги взема, защото при положение че ще ползвам предимно другата кола за да ходя на работа цяла зима, а тази само за дълго пътуване май няма да се мина кой знае колко а ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май май ще е Мишелина.

Така ми е криво че Аз пуснах идеята за Нокиана а само Аз няма да съм с такива гуми.

Така се бех наточил като ги видях в каталога, че не е истина.

Джантите стоят в сервиза вече 3 седмици, а гумите още ги няма. Направо ужас.

Ама ей на, съдба да му Е... Майката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май май ще е Мишелина.

Така ми е криво че Аз пуснах идеята за Нокиана а само Аз няма да съм с такива гуми.

Така се бех наточил като ги видях в каталига че не е истина.

Джантите стоят в сервиза вече 3 седмици а гумите още ги няма. направо ужас.

Ама ей на, съдба да му Е... Майката.

Васко ! За да се ядосваш по-малко, ще ти кажа че идеята за Нокиана, и изобщо за скандинавските гуми я пусна друг........ :P ....Върни се на 1 и 2-страница на темата и ще разбереш........А сега по въпроса с твоите гуми: Не бързай да скачаш на този Мишелин.......Потърси някакво друго решение-СКАНДИНАВСКО..........Японският каучук, и смеските които използват, се пързалят много зимата......Замисли се защо такава маркова гума, е стояла в Немските складове-3 години, а в същото време са се продали хиляди бройки гуми на същата марка, но произведени в Европа........Германците изобщо не са тъпи, както много хора се изказват.......Щом няма Нокиан, потърси Вредещайн,Гиславед, Фулда или Семперит........Това са добрите зимни гуми, особено за района в който живееш ти.......И за да не ти пиша и в другата тема-за вибрациите във волана, ще ти отговоря тук.......Провери си първо накладките........Някой път като се изпекат-от прегряване, и се получават такива вибрации, като от криви дискове..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко ! За да се ядосваш по-малко, ще ти кажа че идеята за Нокиана, и изобщо за скандинавските гуми я пусна друг........ :P ....Върни се на 1 и 2-страница на темата и ще разбереш........А сега по въпроса с твоите гуми: Не бързай да скачаш на този Мишелин.......Потърси някакво друго решение-СКАНДИНАВСКО..........Японският каучук, и смеските които използват, се пързалят много зимата......Замисли се защо такава маркова гума, е стояла в Немските складове-3 години, а в същото време са се продали хиляди бройки гуми на същата марка, но произведени в Европа........Германците изобщо не са тъпи, както много хора се изказват.......Щом няма Нокиан, потърси Вредещайн,Гиславед, Фулда или Семперит........Това са добрите зимни гуми, особено за района в който живееш ти.......И за да не ти пиша и в другата тема-за вибрациите във волана, ще ти отговоря тук.......Провери си първо накладките........Някой път като се изпекат-от прегряване, и се получават такива вибрации, като от криви дискове..... :icon_thumbup:

Ами какво да гледам, по-точно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да гледам, по-точно?
Прочети тази тема, от пост №-33-нататък, и ще разбереш....... http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ic=3722&hl=
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих NOKIAN-a , Васко не се цепи от колектива , в Бургас има NOKIAN свободно на всякъде аз ги взех от Мотоексперт без предварителна уговорка и стана много бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, големи дебати водите за гумите. Аз се доверих на един мой приятел от много години , който се занимава само с гуми и си взех от него 225/40/18, за 248лв. бройката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с джантите има ли? Защото са малко теснички - 7J, а минималният препоръчителен размер за 225 е 7.5J.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, големи дебати водите за гумите. Аз се доверих на един мой приятел от много години , който се занимава само с гуми и си взех от него 225/40/18, за 248лв. бройката.

Да ама твойте разходи за гуми ще са по 1000лв на година. А ние, които ще слижим 16" само тази година даваме по 1300лв, и после почваме по 400-500лв на година, а при тебе минимума да го смъкнеш до 600лв най-много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, големи дебати водите за гумите. Аз се доверих на един мой приятел от много години , който се занимава само с гуми и си взех от него 225/40/18, за 248лв. бройката.

 

 

Е поне марката да беше казал... пък модел щеше да е бонус за нас :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама твойте разходи за гуми ще са по 1000лв на година. А ние, които ще слижим 16" само тази година даваме по 1300лв, и после почваме по 400-500лв на година, а при тебе минимума да го смъкнеш до 600лв най-много.

Тези зимни гуми ще ги карам поне два, три сезона, а после естествено ще сменя и колата, сигурно ще има нови модели от любимата марка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера сложих Дънлоп - 4 броя за 900лева с отстъпката, 16ки. Надявам се да ги карам поне 3 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо всеки си мисли, че ще кара гумите по 2-3 сезона, явно почти не си карате колите аз на сезон навъртам едно 20000км на личната си кола и честно да ви кажа гумите са за хвърляне после. За служебните няма да говоря там е имало и моменти когато за 1 сезон се сменят 2 пъти гуми, но е защото местата по който ги караме им въздействат зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е поне марката да беше казал... пък модел щеше да е бонус за нас :).

NEXEN 225/40/18 92V!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да има, може да няма, ама аз карам все надълго, минавам през планини и къде ли още не, затова връзвам попа да мирува селото! Още не съм ги сложил, че грехота в тези жеги, ама за всеки случай си пъхнах веригите в багажника! За стабилност и пр. няма да говоря! Дори само студ да е - лятната гума става на кокал и ходи спирай!

Зимни гуми си трябват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези драми с зимните гуми не ги разбирам и то цялата тупурдия за има няма 2 седмици в годината :rolleyes:
Дано да не се налага да ги разбереш и за напред, защото ляга по-скъпо от едни гуми........Може и един ден само в годината, да ти се наложи да спреш по-бързо на заледено, но с летните гуми не става......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ходих до сервиза да видя кво става с гумите ми, и се оказах приятно изненадан. Тъкмо ги монтираха на джантите. Направо супер. Гумите са произведени през 43 седмица на 2008 година. Нови нови. :icon_dance:

В петък ги слагам на колата, че от неделя го дават сняг по високите места.

Зимата няма да ме изненеда. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...