Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Е, тъй като това може да се каже, че ще е първата зима на модела тук, нека споделяме кой към какви гуми и джанти се е насочил. Лично аз съм решил единствено, че ще бъдат 16", но останалото още ми е мъгла. Някой има ли представа 16" джанти в Балкан Стар на каква цена са? Гуми - марки, модели?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз за сега съм се насочил към 16" алуминиеви от БС + 205/60 Dunlop SP Winter Sport 3D или Yokohama AVS Winter V901 :dntknw:

 

А цените , знаеш ли какви са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То не е за Лансер, но пак е мнение.

Мисля на Outlander-a да сложа 16" Vredestein тези или ето тези.

И да се обоснова защо точно Вредещаин. Тази зима имах възможност да сравня този Вредещаин с Michelin Alpin и Dunlop на магистралата и трите гуми се държаха идеално (магистралата не беше чистена), обаче на горе по баирите в Костенец Вредещаина беше пръв просто не можеха да ме следват, а бях с кола с предно срещу две Хонди ЦР-В.

Така, че за мен вече няма друга зимна гума.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм и аз си мисля за 16" лети, а за гумата трябва да поразгледам, ама ми се върти Континентал Уинтер Контакт. Мисля да взема джанти от http://www.autogroup5.com/bg/catalog.php имат много голям избор. Примерно нещо такова http://www.autogroup5.com/images/upload/lrg1210928155.jpg. Да знаете, че ако от там си взимате гуми+джанти, правят отстъпки. Особено ако си сложиш 4+4, както повечето ще направят. Диска на Лансъра, не е кой знае колко голям, за това според мен трябва да е джанта с повече лъчи, както са и оригиналните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Здравейте колеги по марка и модел. Аз зимата съм на Пампорово и искам неискам ще слагам зимни гуми. За джанти 16'' е решението, но за гумите искам да знам ако някой си е купил Lancer с зимни гуми, каква марка и какъв размер са. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакви зимни гуми. Само в гаража. :wub:

Ако трябва ще си купя един Москвич, но Лансера не си го давам. :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакви зимни гуми. Само в гаража. :wub:

Ако трябва ще си купя един Москвич, но Лансера не си го давам. :P

Стига бе колега, как да го държа в гаража? Ще стои перфектно на снега. :good: Черен на бялото. Супер. В

секи ден щте си правя WRC от Смолян до Пампорово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводски джанти:

 

R - 16"

J - 6.5"

PCD - 114.3 mm

offset - 46 mm

 

Гуми:

 

R - 16"

H - 60 mm

W - 205 mm

Мерси колега за инфото. Ако мойе и да разбера заводско с какви гуми излиза за зимата. Марка и модел ако може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за инфото. Ако мойе и да разбера заводско с какви гуми излиза за зимата. Марка и модел ако може.

 

Питай в Балкан Стар за гумите, обаче си мисля, че ще е някой модел на Бриджстоне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе колега, как да го държа в гаража? Ще стои перфектно на снега. :good: Черен на бялото. Супер. В

секи ден щте си правя WRC от Смолян до Пампорово.

С моя цвят най-много някой TIR да не ме види и да ме прегази. :help:

Това си е Митсубиши-Стелт през зимата. Напълно невидим съм. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз за гуми се спрях на Dunlop SP Winter Sport 3D 205/60, но за джанти още гледам. От БС ми изръсиха 640 лв на джанта, което е меко казано космическо и силно се надявам някой да се е заблудил и по-скоро това да е цена на 18".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да! Написах размерите няколко поста по-нагоре.

 

Ок колеги, ама аз се интересувам каква марка и модел поставят в завода когато гумите трябва да са зимни? Размера го уточнихме. Сега марка и модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че искаш това, за да си сложиш най-доброто, но това че го слагат в завода не е гаранция, мисля че ако поразгледаш, ще си намериш хубави гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги, ама аз се интересувам каква марка и модел поставят в завода когато гумите трябва да са зимни? Размера го уточнихме. Сега марка и модел.

Зимните не са хубави. Слагат Dunlop всесезонни, не ги бива на сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги, ама аз се интересувам каква марка и модел поставят в завода когато гумите трябва да са зимни? Размера го уточнихме. Сега марка и модел.
Или Мишелин Алпин, или Скандинавси някакви.....Те правят най добрите зимни гуми.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има 3 вида зимни гуми който стават за тази кола Мишлен Алпин Спорт, Вредштайн Сноутрак и Някакъв Нокиан... всичко останало е слабо. Тази Йокохама AVS Winter.. я слагахме едно време на един Ланос служебен... не е оферта според мен на лед е като все едно си с слик в снега копае ама види ли замръзнали павета... няма шанс да вкараш колата в права линия. Аз бих заложил на Мишлена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има 3 вида зимни гуми който стават за тази кола Мишлен Алпин Спорт, Вредштайн Сноутрак и Някакъв Нокиан... всичко останало е слабо. Тази Йокохама AVS Winter.. я слагахме едно време на един Ланос служебен... не е оферта според мен на лед е като все едно си с слик в снега копае ама види ли замръзнали павета... няма шанс да вкараш колата в права линия. Аз бих заложил на Мишлена.
От тези дето изброи, някаквия Нокиан е най добър и за лед иза сняг.....Изобшо както казах в предишният си пост, всички Скандинавски зимни гуми са добри, в т.ч. и Викинг и Гиславед......Също много добри зимни гуми правят и Австрия и Германия.....Семперит, Фулда-почти не отстъпват на гореизброените......Който има много сняг зимата, си произвежда и добри зимни Гуми..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано Dunlop и Bridgestone не ми харесват за зимата... Аз ги виждам така нещата Мишлена зимата.. лятото GD F1 GD3 ;]

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв ще трябва да е максимума ширина на джантата за да може да пасне на 205/60? Колегата горе посочи едни приятни OZ, но 7.5" не съм сигурен дали стават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...