Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Имаме си Mitsubishi Lancer


lubenti

Препоръчано мнение

Някои телефони нямат автоматично свързване и трябва на ръка да го активираш, което не е много удобно. Също така, след като влезеш в колата и я запалиш минава, около 30сек. време, докато се свърже телефона с колата ти.

Аз лично досега не съм имал проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 304
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Синият зъб и аз не съм го изпробвал още. Или забравям или нямам време. Предполагам няма да има проблеми, а и от Балкан Стар дадоха цял роман с инстукции за екплоатация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази настройка за свързване само с гласови команди ли става?

Няма ли начин с копчета, че с моя Английски с балкански диалект повтарям по няколко пъти командата докато ме разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами може ръчно,може и с гласови. Идвата ми гсм имат автоматично свързване. Както казах при първите няколко пъти винаги се включва без да го пипам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега никакви проблеми не съм имал с връзване или разговори, а съм го ползвал доста пъти, даже си вкарах имена в адресната книга и като му кажа Call "името" и то си действа :) Ако разгледате книжката ще видите, че има много функции блутут системата в Лансера ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази настройка за свързване само с гласови команди ли става?

Няма ли начин с копчета, че с моя Английски с балкански диалект повтарям по няколко пъти командата докато ме разбере.

Ако си без навигация може само с гласови команди, защото все пак имаш само 3 копчета на волана. Ако вече имаш навигация, мисля, че можеш от самия дисплей на навигацията да си цъкаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap:

И аз! :icon_rock: :icon_thumbup:

Изминах 290 км със среден разход 7,6L/km и естествено с климатик.

Основен проблем - липса на съединител и наличие на свободен ляв крак, който все се опитва да помага. :bang: :icon_n_lol_2:

Още с потеглянето от "Балкан стар" (от бариерата до портала - 5-7м) два пъти щях да изляза през стъклото.

Много нервни спирачки. Не дават да ги погледнеш, а това е първото, което се проверява.

От там нататък само натисках газта и така до Видин.

Иначе слагаш всичко на AUTO и караш. Колата всичко сама прави.

Голям зор ще видя с връзването на GSM към колата. Много приказва тая кола и иска да й приказваш.

Къде си нямах работа да й кажа SETUP като почна да изброява - мани мани. Голям майтап!

 

Как успя да изкараш такъв разход :rolleyes: ? Аз като карам градско в яки задръствания с климатик ми дава 13 даже някой път и към 14.

А на магистралата 7 ще ми даде ако карам с 100. При около 140 си дава към 9 а при 120 около 8.

 

...

 

Днес тествах круз контрола на магистралата ... голям кеф :rolleyes:

Да попитам нещо - ако съм на ръчен режим и включа круз контрола ще сменя ли скорости или ще държи на тази която съм избрал ?

Като изкачва наклон примерно ще вдига ли оборотите (сваля надолу "предавка") както като е на автоматик,

или ще ги вдига само на тази скорост която е била избрана ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Днес тествах круз контрола на магистралата ... голям кеф :rolleyes:

Да попитам нещо - ако съм на ръчен режим и включа круз контрола ще сменя ли скорости или ще държи на тази която съм избрал ?

Като изкачва наклон примерно ще вдига ли оборотите (сваля надолу "предавка") както като е на автоматик,

или ще ги вдига само на тази скорост която е била избрана ?

 

На Outlander-а ми направи впечатление, че независимо дали се спускам или качвам по баир с включен круиз оборотите не мърдат, а само леко се увеличава или намалява моментния разход.

Outlander-а е дизел с ръчни скорости.

 

 

Поздрави

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Outlander-а ми направи впечатление, че независимо дали се спускам или качвам по баир с включен круиз оборотите не мърдат, а само леко се увеличава или намалява моментния разход.

Outlander-а е дизел с ръчни скорости.

Поздрави

 

:rulez:

 

При мен ако включа круз-а на 120 примерно си държи около 2300 об. , но когато започне да изкачва баир стигат до към 3000 об. :) а колкото до моментния разход - скача си с около 3-4 л - т.е. при 2300 об. да речем е 8 а като тръгне да качва баир при 3000 об. отива към 12

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом се променят оборотите (от 2300 на 3000 си е съществена разлика) това означава, че CVT-то променя предавателното съотношение, т.е. "предавката" (при CVT няма отделни предавки в истинския смисъл на думата, а само определени фиксирани предавателни числа за ръчния режим).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом се променят оборотите (от 2300 на 3000 си е съществена разлика) това означава, че CVT-то променя предавателното съотношение, т.е. "предавката" (при CVT няма отделни предавки в истинския смисъл на думата, а само определени фиксирани предавателни числа за ръчния режим).

 

Да, явно ги променя. Същото се получава ако се използва функцията за "продължаване" на круз-а - т.е. ако е бил влючен круз-а и си намалил, да върне старата зададена скорост - в този случаи пак ги вдига до около 3000 об. докато ускори и после падат оборотите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам скоро да се напълни с Лансери.

Днес като бях на първия преглед, то в БС пълно с хубави Лансери :icon_dance:

Аз толкова много Лансери в БС на куп не бях виждал.

Ако има колеги, които чакат да си вземат :mitsu-smiley: предварително да са им честити.

 

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен ,

 

току що се регистрирах и бих искал да похваля създателите на сайта , че е много добре сложен :icon_thumbup:

Скоро и аз ще се присъединя към собствениците на new Lancer в варианта му 1,5 бензин Inwite 4ервен бордо металик ,

с малки подобрения разбира се като парктроник , фарове за мъгла накраиници на аспух и някой други :icon_n_king:

така , че ще почакам малко ама ще е по сладко :icon_dance:

скоро ще кача и снимки :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее....привет и от мен. Жена съм /споко де - мога да карам :icon_rock: / и аз от няколко месеца си карам Лансера. Много се кефя на колата...и ей така..реших да се регистрирам тук...Добре съм ви заварила форумци-дано ме приемете радушно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее....привет и от мен. Жена съм /споко де - мога да карам :icon_rock: / и аз от няколко месеца си карам Лансера. Много се кефя на колата...и ей така..реших да се регистрирам тук...Добре съм ви заварила форумци-дано ме приемете радушно :icon_thumbup:

Едно голямо браво, за избора на автомицубил. Честито и със здраве да си го пилотираш. А за другото сме споко, защото и децата могат да карат кола,стига тя да е :mitsu-smiley: :senile:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

петъка на 06.06.2008 и аз капарирах едно лансърче. Обаче ще си почакам малко заштото е ЧЕРВЕНО и го очаквам август месец. :rolleyes:

Така че вече очаквам бъдештите събирания на клуба в Софиа за да се пръсъединя и аз :icon_rock:

Радвам се че ще съм част от семейството на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

петъка на 06.06.2008 и аз капарирах едно лансърче. Обаче ще си почакам малко заштото е ЧЕРВЕНО и го очаквам август месец. :rolleyes:

Така че вече очаквам бъдештите събирания на клуба в Софиа за да се пръсъединя и аз :icon_rock:

Радвам се че ще съм част от семейството на :mitsu-smiley:

честито колега ,

 

много безаварийни ти желая и търпение ( което е малко трудно)

 

и аз съм за червен , убииствен цвят само че мойто малко по рано ще доийде :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоро, като се събираме пак, да вземеш да дойдеш :) Честито!

колега,тъй като днеска нямах време да остана на срещата,кво стана като седнахте на кафе? някакви интересни теми зачекнахте ли? кога щеше да е националниа събор и каде, че забравих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Oоооо колежке и ти като мене. Tо маи които си го е купил му се радва а тези около него му завиждат, и да доjдеш на националния събор да се видиме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Хайде лекинко да възродя темата и аз. От петък съм горд собственик на Lancer 1.8 CVT INTENSE и определено след като я покарах няколко дена определено мога да заявя, че колата дори надмина очакванията ми.

Малко предистория обаче :). Като реших да я купувам най-накрая преди две седмици се оказа, че имат само един с механична и един с автоматична ск. кутия и пак същите два варианта с INSTYLE оборудване, които обаче не са ми по джоба за момента. Спрях се на сивичкия автоматик, но се оказа капариран, а механичната запазена... Стиснах зъби и си казах, че ще почакам месец-два ако трябва да взема това, което искам. Останах шокиран обаче от вноса. Очакваше се една бройка август със ужасния синкаво-лилав цвят и една бройка със този песъчливия, която пък пристигаше септември. Ако исках нещо различно от тези трябваше да се чака до ноември, което си е почти половин година... Адски се изненадах, но факти... Имаше и една дупка за механична кутия през септемрви със светло сивия цвят, но нещо пак ми се видя доста напред във времето. В следващия момент изникна оферта - в представителството на Балкан Стар в Пловдив продаваха тестовия автомобил, който реално аз тествах преди месец - тъмносив автоматик. Чудесен е и очаквах само оферта. В крайна сметка ми излезе с около 3000 лв по-евтина от стандартната цена, като при това получих аларма, боята (естествено), заден спойлер и парктроник... винетка и половин резервоар ;). Даже и е разработена... регистрирана е началото на април и беше на малко над 3000км.

Покарах я уикенда и градско и извънградско и наистина, макар да отричах това по-рано, колата си вози твърдо и на кофти асфалт в купето се чува повечко шум, но с една музичка на фон това не е проблем. Останах впечатлен от аудиосистемата и като мощност и като качество. Вътре е доста просторно и адски стилно.

 

Като цяло съм много щастлив от избора, който направих.

 

Ето две снимчици засега, пък останалите, които успях да направя, ще кача в галерията на LiX, след като направи юзърче.

 

Front

Side

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Cell, честито за новия автомобил. Дълго и безпроблемно да си го караш!

Аз направих същата схема с моят Лансър , именно в БС - Пловдив, само че беше малко над 1000км. Получих същите 3000лв отстъпка, аларма, винетка и гориво и разни дребни сувенирни подаръци, но без парктроник, който още се чудя дали да слагам :).

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

m9ck, и ти ли се оказа притиснат от малките или по-скоро нулеви количества или просто си имал избор и си взел това? :) Питам, защото в София имаше доста от Invite варианта.

 

Ivan Tolev, може би си прав, но аз още не мога да й свикна на габаритите нещо и ми е доста полезен :).

 

По-рано от толкова суперлативи забравих да посоча и основната ми забележка и тя е разхода. Нямам против в София да ми гори 12-13, защото толкова, ако не и повече ще правя с механичната, но и при извънградското също ми се стори, че гълта доста. Още не съм разбрал на 100% как да реално извежда разхода на дисплея, защото това със средната скорост и съответно разход ми е струва адски нелогично... Като я взех от софийския Балкан Стар в петък привечер, буквално тръгнах към Пловдив и естествено попаднах в адското задръстване. Тогава на дисплея беше изписана средна скорост 5 км/ч и разход нещо от рода на 28 л (то това си беше изписано още като я запалих на тръгване, но просто не падна). На половината път за Пловдив беше паднал до 13-14, а като пристигнах беше под 10... странно ми е. Все пак не съм докосвал и книжката още, но тея дни ще го направя, защото съм сигурен, че има куп неща, които дори не подозирам, че съществуват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...