Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Да, и аз се интересувам от джиджавката. Още не съм й измислил място, но ще ми върши работа.

За разхода иначе се разбра - от към 7 до ... на кой колко му държи портмонето - 12, 15, 17 ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са BKR6E-11 на NGK.........трябва поне резонаторно гърне, тъй като сондата ти няма да отчита правилно........

Ясно, много благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише,че се свързва към OBD II на колата,доколкото знам такъв протокол при Галанта няма,по-разбиращите да кажат как да стане тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише,че се свързва към OBD II на колата,доколкото знам такъв протокол при Галанта няма,по-разбиращите да кажат как да стане тогава.

 

 

Дааам... и аз забих до тук в предварителното изследване.Трябва да си изясня всичко преди да са пристигнали частите... ако има шанс да проработи, веднага си взимам и аз Ардуино и почвам да дерзая.ще пусна отделна тема, за да не "цапаме" тази.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Днес забелязах, че в две различни книжки за Галанта, данните за разход на гориво не съвпадат. :icon_doh: Коя информация е вярна? :icon_hmm:

 

http://media.snimka.bg/s1/0221/026687000.jpg?r=0http://media.snimka.bg/s1/0221/026687001.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По - скоро втората...автомата ми сега гори 13,4 градско в Габрово, като при същото каране ръчката даваше 12...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За колегите, които проявиха интерес към "джиджавката" http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24286&st=0

Няколко колеги си поръчаха и вече сложиха въпросното нещо, има изписани и цени и подробна информация. Чакам някой от вас да се похвали скоро :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Днес направих засечка на разхода на автоматика на дълго. Напълване на резервоара до дупка, изминаване на 90км, напълване пак до дупка. Каране 110-120км/ч, без включен климатик, гуми 205/55/16, бензин 98 ромпетрол, разход 7,8/100. Колата е в пълна изправност. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Я да споделя и аз моя разход. Градско с чести студени паления и изминаване на около 10 км от палене до палене около 9/100 с галене на педала и не повече от 2500 оборота. Градски цикъл с по агресивно каране 10(11,12) /100. Зависи от това колко се стресира и задръстванията. Сравнено спрямо разхода на другите колеги ми се струва доста нереално нисък особенно първото сравнение от 9/100. Правете си изводите колко много ни цакат в България с качеството на горивата спрямо това в Европа. Извън градски цикъл с скорост между 100-120 около 8.5/100. Миналата седмица си направих едно пътуване Холандия-Полша. Скороста беше доста променлива. Имаше ремонти по пътя и ограничения по 120 на места дори 80. Ситуацията изглежда така. Празна кола само аз и един куфър с багаж. Основно потдържах 160 като на моменти доста често се стрелвах до 200 и така за около 10 мин да си начеша крастата. Повече от 10.5/100 . Не ми даде. Много странно изненадах останах. Очакванията ми бяха поне за 14-16. На връщане в неделя през деня с 3-ма души + багаж колкото може да събере (гумите бяха влезли в калниците ) + няколко задръствания всяко от които по 30 мин с включен климатик през цялото време и температура на въздуха около 40 градуса (беше някакъв кошмар) и скорост между 130-150 разхода не минаваше 11.5/100. Засичанията ги правя по следния начин. Зареждам догоре докато изключи 2-пъти. Минавам 500 км и зареждам отново догоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За година и повече, не усетих разлика във вървежа и разхода с бензин зареждан от Тотал в Белгия. С гръцки бензин - много добри впечатления: -1л/100км от нормалния извънградски разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За година и повече, не усетих разлика във вървежа и разхода с бензин зареждан от Тотал в Белгия. С гръцки бензин - много добри впечатления: -1л/100км от нормалния извънградски разход.

 

В Гърция като в България ли караш? Щото в Белгия си почти като у нас и там навиците ти са сходни. Интересно ми е София- Бургас по новата магистрала колко ще е средният разход при константна скорост от 130 км. ч. с галант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е София- Бургас по новата магистрала колко ще е средният разход при константна скорост от 130 км. ч. с галант.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Зависи от Галанта .. Ако е на Ганчо дизела 6/100, :D ако е твоят Галант, на този дълъг път може и на 12/100 да падне разхода . :tooth:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги използвам темата да се оплача и да помоля за съвети.Колата ми е Галант 2.0 136 к.с 1997 г. комби,с ГИ Фобос,а проблема ми е ,че разхода е 13-15 на 100км смесено каране.Ходих при Човека който ми я слага,върза я на комп. казва че всичко е добре и сместа е даже малко по-добра от на бензин.Преди това ходих защото имаше едно придърпване точно на 2000 об.,след като смених ,свещи,кабели(лули),възд. и филтрите на ГИ ,ходих и малко ми обогати сместа и резултата е 13-15 разход.Каза ми че ако продължава така ще сменям бубините.Та питам аз Възможно ли е от неизправни бубини да гори така?Как да ги диагностицирам сам мога ли и ако ли не на комп. диагностика ще покаже ли че бобините са за смяна? :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги използвам темата да се оплача и да помоля за съвети.Колата ми е Галант 2.0 136 к.с 1997 г. комби,с ГИ Фобос,а проблема ми е ,че разхода е 13-15 на 100км смесено каране.Ходих при Човека който ми я слага,върза я на комп. казва че всичко е добре и сместа е даже малко по-добра от на бензин.Преди това ходих защото имаше едно придърпване точно на 2000 об.,след като смених ,свещи,кабели(лули),възд. и филтрите на ГИ ,ходих и малко ми обогати сместа и резултата е 13-15 разход.Каза ми че ако продължава така ще сменям бубините.Та питам аз Възможно ли е от неизправни бубини да гори така?Как да ги диагностицирам сам мога ли и ако ли не на комп. диагностика ще покаже ли че бобините са за смяна? :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Здравей колега,

Така като гледам май е най-добре да смениш майстора.

На моя галант (като твоя но седан)с ГИ Ландиренцо разхода е около 11 на 100 в Смолян.

Малко ме съмнява да е от бобините, ако е от тях то трябва да ти гори и толкова бензин.

Все пак по-опитните колеги ще те насочат по-точно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени газ-станцията. И при мен беше така, консултирах се с колеги, заредих там където ми казаха и разхода е супер 13/100 градско с климатик!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Зависи от Галанта .. Ако е на Ганчо дизела 6/100, :D ако е твоят Галант, на този дълъг път може и на 12/100 да падне разхода . :tooth:

Я, колко си проницателен. :icon_thumbup: Моят галант гори точно 12 на сто при 130 км.ч. на магистрала. Засичах го веднъж:icon_thumbup: Ако някой ще се почувства по-добре, в града никога, ама никога не е горял под 18. А като позагрее маслото почвам да меря разхода в моточасове. Сега като е настроена върви много арно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги използвам темата да се оплача и да помоля за съвети.Колата ми е Галант 2.0 136 к.с 1997 г. комби,с ГИ Фобос,а проблема ми е ,че разхода е 13-15 на 100км смесено каране.Ходих при Човека който ми я слага,върза я на комп. казва че всичко е добре и сместа е даже малко по-добра от на бензин.Преди това ходих защото имаше едно придърпване точно на 2000 об.,след като смених ,свещи,кабели(лули),възд. и филтрите на ГИ ,ходих и малко ми обогати сместа и резултата е 13-15 разход.Каза ми че ако продължава така ще сменям бубините.Та питам аз Възможно ли е от неизправни бубини да гори така?Как да ги диагностицирам сам мога ли и ако ли не на комп. диагностика ще покаже ли че бобините са за смяна? :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Това с Фобоса е някаква абсолютна мистерия,при мен е същото положение,разхода в София не ми пада под 14,на дълго рядко пада под 9,5,основно е около 10 /не съм състезател/С придърпването е идентична ситуацията. Ходих за настройка и ми казаха разбира се,че всичко е нормално и е настроена перфектно! Смених всички газстанций в БГ,не е от газта!Никой никъде не може да каже от къде идва високия разход при Фобоса!!!Предлагам да се даде нобелова награда на този,който намери отговор на въпроса: Защо Фобос харчи много при изправен автомобил и нормална настройка на уредбата? :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Редактирано от LoRd_G5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ако се оплачат още 2-3 с Фобос газови значи може да търсите там проблема, вярно е че аз не съм с Фобос ... от както слагах тяхна аларма, не искам и да чуя за тях :) все пак са в града ми и знам какви ги вършат. И другото което е моята газова е BRC http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif , така че наистина може проблема да ви е във газовите.

Да поясня последно зареждах на Петрол, по препоръка на колегата

stevensgr

 

И до момента съм изминал 238км със 32,8 литра (бутилката преди това беше празна), като карам и със климатик! ... и все още карам, макар че според мен няма да имам за повече от 20км газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ако се оплачат още 2-3 с Фобос газови значи може да търсите там проблема, вярно е че аз не съм с Фобос ... от както слагах тяхна аларма, не искам и да чуя за тях :) все пак са в града ми и знам какви ги вършат. И другото което е моята газова е BRC http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif , така че наистина може проблема да ви е във газовите.

Да поясня последно зареждах на Петрол, по препоръка на колегата

stevensgr

 

И до момента съм изминал 238км със 32,8 литра (бутилката преди това беше празна), като карам и със климатик! ... и все още карам, макар че според мен няма да имам за повече от 20км газ.

Вчера и аз напълних на Петрол,да видим какво ще излезе,наистина накрая ще излезе,че Фобоса е проблема,а хич не са от евтините :icon_censored: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги използвам темата да се оплача и да помоля за съвети.Колата ми е Галант 2.0 136 к.с 1997 г. комби,с ГИ Фобос,а проблема ми е ,че разхода е 13-15 на 100км смесено каране.Ходих при Човека който ми я слага,върза я на комп. казва че всичко е добре и сместа е даже малко по-добра от на бензин.Преди това ходих защото имаше едно придърпване точно на 2000 об.,след като смених ,свещи,кабели(лули),възд. и филтрите на ГИ ,ходих и малко ми обогати сместа и резултата е 13-15 разход.Каза ми че ако продължава така ще сменям бубините.Та питам аз Възможно ли е от неизправни бубини да гори така?Как да ги диагностицирам сам мога ли и ако ли не на комп. диагностика ще покаже ли че бобините са за смяна? :icon_

hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Въпросното придърпване е твърде вероятно да бъде от капачката на делкото и по - точно коксчето, доколкото чувам е слабо място. А по - интересно става като караш дълго време в това състояние... следва изплщяла бобина и оставаш на место :icon_thumbup:

Чудесно е че си сменил свещи , кабели и филтри , а сега обърни внимание на дистрибуторната капачка за пробив и контактните повърхности, защото си е ключов фактор при искрообразуването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросното придърпване е твърде вероятно да бъде от капачката на делкото и по - точно коксчето, доколкото чувам е слабо място. А по - интересно става като караш дълго време в това състояние... следва изплщяла бобина и оставаш на место :icon_thumbup:

Чудесно е че си сменил свещи , кабели и филтри , а сега обърни внимание на дистрибуторната капачка за пробив и контактните повърхности, защото си е ключов фактор при искрообразуването.

Неговата е 4G63 и няма капачка,бобината-кабел-свещ е....може би бобина да е проблема? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам галант 4G63 '98 от няма 10 дена. Фантастично впечатление остави в мен тази кола. Дава ми разход 8/100 извън и 12/100 градско, като всички измервания съм ги правил на пълен резервоар, накрая с допълване пак до горе. Карам с бензин Економи 95 на ЕКО, просто защото само там имам отстъпката от 5ст. на литър. След като прочетох не само тази тема за разхода на галантите оставам доволен в рамките на нормалното. А от друга страна и предната ми колица (голф 4 1.6) ми даваше горе долу такъв разход на бензин - просто няма база за сравнение с галанта. На колегите с BRC системи искам да кажа, че бях много разочарован от тази марка. За 40/45к.км. смених почти цялата система(цяла рейка с 4 инжектора, изпрител, медните тръби от бутилката нататък). И това не е никак чудно, щом има дават само 18 месеца гаранция или от 20 до 40к.км.(зависи от сервиза където се монтира). Понеже гледам сега за ГИ на галанта много доволни приятелчета ми препоръчват eurogas и по специално модела oscar n plus. 1-во цената спрямо ГИ BRC е с 600лв. по тънка (а именно 1050 с обикновена бутилка до 40л) и 2-ро гаранцията е 2г. на системата без оглед на изминатите километри и 3г. на компютъра. Ако някой има пвечатления относно тази система на мотора 4G63 нека каже. Аз ще споделя след 18-ти, като ми я монтират.

 

Извинявам се за вметките, които не са по темата.

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за малко по-вече пари има много по-добри газови уредби от тоя Фобос. Нищо,че отначало няма никакви проблеми,след време качествената газова уредба си проличава. И BRC-то е 1350 лева,без тороидална бутилка и зареждачка до капачката за бензина,с тях+100 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...