Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

:icon_clap: :bang: ....ужасТ.....мъ как можи тъкоз нещу уа, тес хора на училищи ходолили съ ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да не ми се сърди новият колега, ама:

Ами аз не съм "замижал" ами направо съм си сляп на тази тема това ще ми е 1-ва кола и направо незнам.Иначе ми казаха, че Галанта е на 200 км след основен ремонт. Двигателя е на DOHC 2-литровия има и газ...Няма ръжда огледал съм го навсякаде, само трябва да се "долее" фрион на климатика, но това ще го оставя за малко понататък.А за окачването още незнам не съм го карал, но неска или утре трябва да се кача на "Диаманда". Ако има някой който разбира и е от Бургас да ми пише едно ЛС да ми даде някакви коурдинати и аз ще се обадя.Дано да е споучливо... :rolleyes:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и първия участник

 

"момчета слага, газожи инсталаций от 4 години ,колегата ми от 94 г. до сега проблеми с японска кола и особенно с митсобиши не сме имали на моята каризма си сложих газов инйекцион и сум мн дожолен давами разхот 6.5 на 100 газ извьн градско а градско 9 на 100 воза се без пари ако някои иска да пробва как е да караш на газ мойе да доиде или да се обади на *** и 6те му буде напулно разясненно жси4ко което ще му се прави по колата 6те има отступки за клубь"

 

 

Супер , продължавайте само така . Искаме ощеееееее. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер , продължавайте само така . Искаме ощеееееее. :icon_thumbup:

 

Ами те такива постове като дойдат в тази тема са смешни, но разхвърляни там където са писани - погледнато си е трагично дори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не ми се сърди новият колега, ама:

Ей,ПР-ът, и на тебе може да ти се редактира редактираното. Нещо с пълния член не е добре работата, запетаите също могат да се поръсят още няколко :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей,ПР-ът, и на тебе може да ти се редактира редактираното. Нещо с пълния член не е добре работата, запетаите също могат да се поръсят още няколко :icon_thumbup: :icon_thumbup:

 

Их :icon_crying: Росене, удари там, където най-боли... Виновен, по всички параграфи... Ама така е, като злобея :icon_angel:

 

/редактирано след задълбочен прочит/

 

P.S> Хмммм... чакай малко! Каква грешка откри пък ти?

Да не ми се сърди новият колега, ама:

 

Новият - с пълен член е, тъй като е сказуемно определение! Тоест - колега е сказуемо в изречението... ако го завъртиш по елементарното правило, на което учат в 4 клас се получава:

Да не ми се сърди {той}

 

Или другият вариант, с обратен словоред, при който имаме класическа конструкция на изречението, започващо със сказуемо:

Новият колега да не ми се сърди.

 

Що се касае до запетайката, по нито едно правило в българската пунктуация не виждам къде и защо трябва да се слагат допълнителни запетайки. Преди "ама" има запетайка, тъй като е вметната частица с пояснение, която се огражда със запетайки.

Редактирано от Estilian
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Их :icon_crying: Росене, удари там, където най-боли... Виновен, по всички параграфи... Ама така е, като злобея :icon_angel:

 

/редактирано след задълбочен прочит/

 

P.S> Хмммм... чакай малко! Каква грешка откри пък ти?

Новият - с пълен член е, тъй като е сказуемно определение! Тоест - колега е сказуемо в изречението... ако го завъртиш по елементарното правило, на което учат в 4 клас се получава:

Да не ми се сърди {той}

 

Или другият вариант, с обратен словоред, при който имаме класическа конструкция на изречението, започващо със сказуемо:

Новият колега да не ми се сърди.

 

Що се касае до запетайката, по нито едно правило в българската пунктуация не виждам къде и защо трябва да се слагат допълнителни запетайки. Преди "ама" има запетайка, тъй като е вметната частица с пояснение, която се огражда със запетайки.

Нямах предвид твоето изречение, което включва определение към подлога, което се членува с пълен член, а че като си редактирал с червеничко, си изпуснал няколко запетаИ и един пълен член... Иначе си супер :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, местя темата в тази секция. Мисля че тук и е мястото и е много забавна. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леле, а децата ги късат на матури! Ще почнем да даваме частни уроци (нали им забраниха на учителите да го правят) и ще се замогнем, колеги! Цяла една пазарна ниша се е отворила пред нас! Като чета (правилните) разбои на колегите - направо сме готови!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Мисля, че тук е мястото да кажа едно голямо "ИЗВИНЯВАИ" на всички.

Чак сега, след като изчетох цялата тема, разбрах колко е дразнещо да се пише "махленски"...

 

Погледнах как съм писал до сега и направо се срамувам от себе си...

 

Не мога да обещая, че нямя дя правя грешки и че ще пиша перфектно... Но обещавам, че ще се старая да пиша по-грамотно и да не дразня останалите с "правописа" си!!! :icon_angel:

За :mitsu-smiley: бих се научил и да пиша... :good: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук е мястото да кажа едно голямо "ИЗВИНЯВАИ" на всички.

Чак сега, след като изчетох цялата тема, разбрах колко е дразнещо да се пише "махленски"...

 

Погледнах как съм писал до сега и направо се срамувам от себе си...

 

Не мога да обещая, че нямя дя правя грешки и че ще пиша перфектно... Но обещавам, че ще се старая да пиша по-грамотно и да не дразня останалите с "правописа" си!!! :icon_angel:

За :mitsu-smiley: бих се научил и да пиша... :good: :mitsu-smiley:

 

:icon_thumbup: :icon_clap: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагам си един мой бисер от 2006 :P

"ни ли ви харесва одата , ни6то не казахте ?"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който ползва Огнената лисичка може да си инсталира този български речник. Не може обаче да работи едновременно с английския.

 

*Ако някой го е постнал този линк преди мен, изтрийте ми поста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да. Доста тъжна темичка е туй. Но напълно отговаря на действителността. А оттук си вадя много изводи за интелектуалните способности на хората, въпреки че не винаги е така. Твърдо съм "За" правилното писане. Нека поне желанието ни за общуване да бъде причина да се научим макар и късно да пишем правилно. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагам си един мой бисер от 2006 :P

"ни ли ви харесва одата , ни6то не казахте ?"

 

Уважавам хората, които са способни да се шегуват със себе си :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
faiskiq

Здравей много се радвам 4е се регистрирах в клуба и много щте се радвам да се запозная с вси4ки колеги и да се срещтнем в най-скоро време надявам се да ми кажете каде се събирате за да дойда искам да стана пълноправен 4лен на клуба щте се радвам да имам и карта яке и каквото мога на лубимата ни марка МОЛЯ те кажи ми кога и каде щте се субирате за да дойда и да се запозная ли4но с вас и да обновим информация code:mitsu-smiley.gif ако мога да попитам когато дойда да се запознаем мога ли да взема клубна карта и да платя на място и каде мога да зи закупя и други нешта на клуба мога ли да предложа да направим клубен магазин в който да има вси4ко от клуба и да се прави нешто като музей С оважение НИКОЛАЙ -FAISKIQ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей много се радвам 4е се регистрирах в клуба и много щте се радвам да се запозная с вси4ки колеги и да се срещтнем в най-скоро време надявам се да ми кажете каде се събирате за да дойда искам да стана пълноправен 4лен на клуба щте се радвам да имам и карта яке и каквото мога на лубимата ни марка МОЛЯ те кажи ми кога и каде щте се субирате за да дойда и да се запозная ли4но с вас и да обновим информация code:mitsu-smiley.gif ако мога да попитам когато дойда да се запознаем мога ли да взема клубна карта и да платя на място и каде мога да зи закупя и други нешта на клуба мога ли да предложа да направим клубен магазин в който да има вси4ко от клуба и да се прави нешто като музей С оважение НИКОЛАЙ -FAISKIQ

 

Ужас!Ужас! :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, слагайте си лисицата с речника, толкова е удобно...И аз не съм бил добър по БГ но, лисицата като ми подчертае някъде в червено, веднага си го отремонтирвам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,току що видях темата която моят ИДОЛ Поли е пуснал за което много му благодаря... В отговор на това по горе: За сажаление сам от София,но ми се искаше да сам от там колега,защтото имат невероятни жени там...... icon_blush.gif icon_angel.gif icon_n_king.gif ДАНО НЕ ГО ПРОЧЕТЕ ТОВА ЖЕНА МИ..... успех на всички... drive.gif first.gif good.gif

 

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Единствено и само за вас, мили колеги изненадваща промяна в начина на писане на София на ,,Латиница" . Който има навигация да поправи софтуерната грешка в изписването на Столицата, за ваше добро е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Rangel Simov,

 

ако с горния цитат визираш написаното от Poli, то трябва да отбележиш една малка подробност- Poli не е българин, но българския му като правопис се подобрява все повече и повече. Предполагам, че дори вече е над средното ниво за България. Така че чест и почитания на този човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, поста ми е стар... мисля че обаче не е по адрес на "Поли", а някой се обръща към "Поли"... прочети цитата внимателно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...