Премини към съдържание

Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, от известно време наблюдавам следния факт.

Във форума започна да се пише БЕЗОБРАЗНО!

Правописни, пунктуационни, граматични, стилистични и какви ли не други грешки, които са характерни за първи клас! :icon_confused:

Повечето изречения се започват с малка буква!

И аз не съм перфектен в правописа, но поне се старая!

Моля ви, да не заприличваме на другите форуми в правописа и комуникацията. Съгласни ли сте?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги, от известно време наблюдавам следния факт.

Във форума започна да се пише БЕЗОБРАЗНО!

Правописни, пунктуационни, граматични, стилистични и какви ли не други грешки, които са характерни за първи клас! :icon_confused:

Повечето изречения се започват с малка буква!

И аз не съм перфектен в правописа, но поне се старая!

Моля ви, да не заприличваме на другите форуми в правописа и комуникацията. Съгласни ли сте?

Аз може би съм един от най неправелно пишещи хора тука,за което моля да ма извините :icon_blush:

Ще се постарая да пиша както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Светльо!

Форумът доста се разрастна напоследък и като членове и като потребители.

Ние се радвахме, че намираме все повече и повече нови съмишленици и недооценихме проблема, с който сега се сблъскваме, а именно, че заприличахме на тийнейджърски автофорум, където основните съобщения са в стил "вчера как изрезах един", написано с 16 правописни грешки.

Доскоро влизах тук с идеята, че си почивам и научавам нови неща от знаещи и интелигентни хора, но напоследък влизам със страх, че ще прочета поредното неграмотно написано мнение.

Колеги членове и потребители, призовавам ви да обърнете внимание на правописа си (както и на тона)! Нека да не позволим идеята на този клуб, създаден с толкова труд и ентусиазъм да бъде опорочена.

 

Нищо не пречи преди да публикувате мнението си да направите един предварителен преглед и да корегирате грешките си. Всички бъркаме понякога, но това помага, повярвайте.

 

Колкото до хората, които продължават да пишат на маймуница, или преднамерено неграмотно, считам, че трябва да се вземат крути мерки. Така и така нищо не се разбира от постовете им.

 

Апелирам всеки да си направи самооценка и да вземе мерки в тази насока.

 

Благодаря на тези, които разбраха за какво става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно съм за! Но винаги има едно но ! Мнго пъти хората в бързината си да отговорят на колега, могат естествено да пропуснат дадена буква. Даите да не го обръщаме в Форум по правопис а да си остане Мицумиши форум които е свързан все пак с нашите любими коли :mitsu-smiley: Смятам, че е по-редно да сме си полезни един на друг, отколкото да се следиме дали някои не е пропуснал буква или две :)

Да наистина много ....ама много пъти лично аз съм се хващал и след това съм си правил редакция на написаното!!.

Аз лично най-съм против маимуницата :icon_censored: И все още има хора които пишат така :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мнго пъти хората в бързината си да отговорят на колега, могат естествено да пропуснат дадена буква. Даите да не го обръщаме в Форум по правопис а да си остане Мицумиши форум които е свързан все пак с нашите любими коли :mitsu-smiley:

 

Така е колега, но винаги си личи, когато грешката е неволна и кога се пише системно неграмотно (или пази Боже на маймуница).

Това последното го възприемам като дискредитиране на форума и неуважение към всички нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега, но винаги си личи, когато грешката е неволна и кога се пише системно неграмотно (или пази Боже на маймуница).

Това последното го възприемам като дискредитиране на форума и неуважение към всички нас.

Точно така. Малко повече внимание от всички няма да е зле :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от известно време наблюдавам следния факт.

Във форума започна да се пише БЕЗОБРАЗНО!

Правописни, пунктуационни, граматични, стилистични и какви ли не други грешки, които са характерни за първи клас! :icon_confused:

Повечето изречения се започват с малка буква!

И аз не съм перфектен в правописа, но поне се старая!

Моля ви, да не заприличваме на другите форуми в правописа и комуникацията. Съгласни ли сте?

 

Светлъо с теб си говорихме вчера.. Ти каза пиши четливо и грамотно. Като новодошъл във форума . Ще се старая да пиша правилно и без грешно .. но съм забелявъл как понякога забравям да слагам точки, запетайки .. :) всичко с времето си .

 

Поздрави :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първият си пост го написах на маймуница, признавам! Признавам, също, че почвам изреченията почти винаги с малка буква - стар навик от многото писане в Уърд - там ги слага автоматично. Гаден навик, признавам си! Ще се опитам да се променя.

Колеги, да не бъркаме правописна, стилистична грешка и техническа такава! Техническа е - пропусната буква, или заменена с някоя съвсем не на място - това е техническа. Но че има доста груби стилистични и правописни грешки тук е абсолютно вярно! И ако някоя пропусната запетайка не дразни много, то грубите грешки са си доста дразнещи, поне за бившите учители (като мен).

Е, би било добре да се внимава, друг е въпросът знае ли се.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа......

1. Всички ние не сме безгрешни и грешки ще допускаме всички, въпроса е колко и какви са те?

2. Изрично е да споменавам за писането на шлокавица, там е ясно - никакви компромиси и както виждате ние ги трием без да редактираме мненията ,особено аз.........

3. Специално за мен е много трудно да проверявам за грешки - много работи ме налегнаха напоследък а и аз като тръгна да пиша ,знаете какво става - едни романи, едни обяснения ...........затова ми е трудно да намеря времето , в което да проверявам за допуснати грешки, макар че аз лично много се старая да е пригледно , обяснено както трябва и т.н.

За това нека малко по снизходително да гледаме на този въпрос........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами и сега пак си допуснал грешки ;) Просто не бързай!

Сигурно си писал за по-горния пост ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да изкажа мнение :icon_angel:

Форумите предполагат по принцип неофициален начин на общуване и ми се струва пресилено да се следи пунктуацията и правописа. Още повече, че това за съжаление не е от силните страни на по-младите поколения. Може би е добре да се избягва махленския изказ (какъвто цари във форума на vw например) с цел да бъде по-четимо и по-малко дразнещо общуването. Съжалявам , но това което очаквате е непосилно и ще си остане непосилно за твърде голяма част от хората, и не е редно да бъдат отблъсквани от форума само за това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че именно тона и културата в тази част от WEB-пространството ни отличава и трябва да се стараем да ги поддържаме на ниво!

Наистина всеки бърка и това е нормално, но ако можем да повлияем на "младото поколение" положително ... струва си да се стараем, да внимаваме и четем, какво сме написали!

:icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с правописа за мен е персонален, а не на "младото" или "старото" поколение.

Макар и повечето хора в клуба да се познаваме лично, в крайна сметка именно нещата, които пишем тук говорят за нас- всеки малко или много си изгражда мнение за останалите на базата на това, което са написали. Така че според мен с всеки написан пост ние представяме себе си, тъй като в обществото на форума няма по какъв друг начин да стане това.

 

Всеки сам си решава какво и как да пише, но си мисля, че е хубаво да се стараем поне малко. Най-малкото като напишеш нещо-то трябва да е разбираемо за останалите.

 

Технически грешки се допускат от всеки.

Аз лично като напиша някой пост винаги си го проверявам, можеш да си го редактираш в рамките на 30 мин мисля.

Не ми отнема толкова много време!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като един от модераторите на форума, една от функциите ми е да проверявам новите мнения за грешки. Нови мнения на ден има по над 30 броя, само да ги прочета и да ги пипна тук там ми отнема час-час и половина... Усещам, че се превръщам в някакъв надзирател следящ за правописа във форума и лошото е, че като съм написал с червено "Пиши четливо" "Старай се да пишеш без правописни грешки" и др. подобни резултата е почти нулев... и времето ми е изгубено! Хората не си взимат бележка и вече се налагат по-строги санкции (до колкото може да се санкционира в един форум), като повишаване на нивото за предупреждение, лични съобщения и други.

Добре е да решим какво правим оттук нататък и как ще се процедира с хората, които "цапат" форума!

Много се радвам, че Светльо и Тишо повдигнаха въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вярно е, че всеки представя сам себе си. Вярно е, че всеки допуска грешки - и аз, разбира се! Но никой не очаква академично ниво на изказ, по дяволите! Тук говорим за грамотност! Има постове, които като ги чета и се изчервявам. Нито е до бързане това, нито до друго - просто до незнаене на елементарни правила. Оставете пунктоацията. Прав е Биг Боса да повдига въпроса. Трябва да се внимава и да се обръща внимание на хората - да се замислят, да се опитат... Като в училище и вкъщи не са успели да ги накарат - да опитаме ние. Това не е форум за трактори и комбайни. И плугове.

Това е форум на :mitsu-smiley: и всички сме длъжни да се съобразяваме

 

П.П. За радост са малко подобни постове, тонът като цяло е изключително добър. За справки - вижте другите форуми! Въпросът е да запазим и повишаваме нивото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оставете пунктУацията

Не мисля , че човек написал "кОпувам", например и след 50 проверки на текста ще си открие грешката ...

Мен лично (вече)не ме дразнят правописните грешки . Както по-горе написаха това говори единствено за автора,а не за форума. Ще се радвам, ако не се раздават предупреждения и т.н. на по-малко грамотните :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Отговарям на колегите на всяко едно мнение.

Форума не е за правопис. Това е излишно да се казва (пише)! Но ето как изглежда моето влизане във форума преди около 10 минути:

 

1. Четене на десетки лични съобщения на МАЙМУНИЦА! На тях естествено не отговарям.

2. Десетки рапорти на ден от активни членове на клуба за оплакване за лош правопис.

3. Директно триене на мнения със спам!

4. Редактиране на мнения на шльокавица и лични съобщения до тези, които не са прочели правилата на форума.

5. Сега идва ред да поправя уорн панела и да обясня на всеки юзер, който е нарушил правилата защо мненията му ще се преглеждат вече от модератор.

6. Напълно обезсърчен да отговарям на хората, които имат технически проблеми с колите си, преглеждам набързо мненията и напускам форума огорчен, за да събера сили след известно време и да дам отговор на важни технически въпроси, но като влезна след няколко часа картинаката е още по-лоша!

 

Темата я започнах, защото ако ви извадя от коша преместените теми с лош правопис няма да стигнат 10 страници!

Въпроса се повдигна от няколко многоуважавани члена на клуба на тест драйва на новия Лансер, като преди това пак говорихме за този проблем на барбекюто през лятото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен забележката на Биг Боса е ясна - не става дума за запетая или буква, пропуснати случайно. Става дума за цялостно немарливо, безхаберно и непочтително отношение към писането във форума, което е и неуважение към участниците в него. В мен остава супер неприятно усещане, когато насредата на някоя дискусия попадна на нехайно написано мнение, пълно с грешки и с неправилно структурирани изречения, без изказана никаква ясна мисъл в него. Така говорят хора/деца със сериозни поведенчески отклонения и проблеми с комуникацията. За такъв изказ спират деца от училище. Съвсем сериозно. И се прилага лечение.

 

Просто, ако някой го мързи да си напише поста, по-добре да не го пише. Защо ние трябва да губим време да вникваме в дебрите на неясните му мисли?

 

Малките грешки са леко дразнещи, ама всеки ги допуска. Пък ако постът е интересен и смислен не правят и впечатление. Обаче голямото не-мислене по време на писане е направо вбесяващо, поне за мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че човек написал "кОпувам", например и след 50 проверки на текста ще си открие грешката ...

Мен лично (вече)не ме дразнят правописните грешки .

 

Колега, точно от това ме е страх- да спрат да ни дразнят грешките. Следващатата стъпка е да почнем да се псуваме и обиждаме по форума а следващата среща да си я спретнем в БИАД или Кошарите.

Дано не съм обидил някой на музикален вкус :icon_blush: не ми е това целта.

 

Престанат ли да ни дразнят грозните и пошли неща, неграмотното писане, неморални постъпки и пр. значи, че вече сме едни от хората от другата част на обществото.... мисля си, че не бива да допускаме това- всеки в личен план, а и като клуб.

 

Силно се надявам, че това няма да се случи с нашия клуб. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно от това ме е страх- да спрат да ни дразнят грешките.

 

Поздравявам те за Дон-кихотовския подход :icon_dance: уважавам много хората като теб, но ...

Нека да не изместваме темата все пак.

 

За да не се спазват правилата на форума , това означава че не се четат. А за да не се четат те са или много сложни или дълги или на неподходящо място. Може да се направи нещо по този въпрос, да кажем на формата за всеки post да се виждат 2-3 изречения с най-належащите грешки и предупреждение за неспазването им ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като модератор в tuning.bg, постоянно се сблъсквам с този проблем. Предполагам, там знаете какво е нивото на българския език!. Мога да кажа, че положението е адски зле. Разни "интернет" диалекти от бъзик едно време в момента са начин на изписване днес! Особено по-пладото поколение - около 20 години и надолу, са изключително зле! Да вземем да стачкуваме против учителите, които нарочно не преподават качествено, за да изкарват пари от частни уроци! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:bg: Напълно съм съгласен и ще се старая в правописа,ама често пиша по разни места с латиница и може би зради това стават грешки.А като гледам в някои форуми какво е,направо се плаша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...