Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Мерси!

Това ми беше и идеята - да си показваме грешките един на друг, за да пишем по-правилно. Безгрешен, който да ни оправи няма да се намери :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мерси!

Това ми беше и идеята - да си показваме грешките един на друг, за да пишем по-правилно. Безгрешен, който да ни оправи няма да се намери :icon_blush:

 

Няма безгрешни, аз често бъркам членовете ако не се сетя да си редактирам... и пак няма гаранция... но мисля, че няма смисъл да изпадаме в педантичност... важното е да избягваме явна неграмотност, уличен език, дълбоко провинциален неразбираем език, софийско глаголене... В България има нараснал брой неграмотни... които не могат да формулират дори едно изречение... срам, срам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Няма безгрешни, аз често бъркам членовете ако не се сетя да си редактирам... и пак няма гаранция... но мисля, че няма смисъл да изпадаме в педантичност... важното е да избягваме явна неграмотност, уличен език, дълбоко провинциален неразбираем език, софийско глаголене... В България има нараснал брой неграмотни... които не могат да формулират дори едно изречение... срам, срам...

 

За съжаление си много прав! Виж едно мнение преди малко. Не е използвал търсачката и направо пише...

Но как? Като дете от предучилищна възраст?

Пълна трагедия!

 

Здравейте колеги!Имам галант 99г.Наскоро почна при 60 и 80км при спиране да тресе на волана и на педала на спирачката.Смених предни дискове ,накладки,шлайфах задните дискове но проблема си остана.Ще ви бЬда благодарен ако ми помогнете сьс сЬвет!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята със стената хич не е лоша. А може и цял раздел "Recycle Bin", понеже незнам защо получавам лични от хора които си търсят темите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има перфектно разрешение за проверка на правопис с браузъра Firefox, който според мнозина компютърни специалисти е класи над Internet Explorer.

Трябва само да свалите разширението на Firefox от тук.

Когато напишете грешна думичка, тя се подчертава в червено и с дясно копче на мишката автоматично излиза вярната дума.

Направено е лесно, бързо и удобно да пишете без грешка във форума. Всичко това не отнема няколко секунди. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Полезно е да се прочете от всички нас. Заимствано от Dir.bg:

 

И не е смешно: ”Печ. пили с п.к.” и ”децки книги”

05 януари 2008 / БТА

 

Макар образованието - поне до пълнолетие да е все още почти безплатно, а преди време и съвсем, българинът не се е засилил много да се учи. Повечето си го карат "през просото" и колкото и да им е безплатно, "все тая" - по-безплатно от това няма да стане.

 

Доскоро се гордеехме с общото образователно ниво на децата си, сега започваме вече предимно да си мълчим. Много станаха сравненията, които не са в наша полза, все по-крайни места заемаме в европейските класации.

Проявите на безхаберие и ниска грамотност ни заливат почти отвсякъде. Неграмотно написани указателни табели, табелчици, листчета, листченца и техните производни се превърнаха в постоянен дразнещ спътник в живота ни. Как да не се набие на очи в елитен столичен квартал: "Магазина е с климатик", като отиваш да си купиш "пресен хлеб" или "кис. млеко", то забравяш за какво си тръгнал - за "хлеб" или за "млеко"?

 

Тия, дето са измислили българския и граматиката му, ако можеха да слязат от небето, щяха да понашарят доста народ през ръцете с големи дървени показалки. Но това днес не оправя нещата, не ги е оправяло и в миналото, но пък е било критерий за това, че с българския шега не бива.

Табелите не са за съжаление само в бакалиите. Примери като "децки книги" и "канконлит" има много под родното ни небе. Първите видях в Угърчин, а вторите на пазар в широкия център на столицата. За "канконлит"-а няма да говорим. То си го пише на етикета "Каноконлит". Но пък за "децки" няма как да не се ядоса окото. Препоръчвам правописен речник като панацея за тази болест.

 

Отиваме на морето. Лято е, 2006-а. Ще забрави ли някой култовите в Лозенец "Тел кур чур" - в превод: телешка курбан чорба; "Печ. пили с п.к." /печено пиле с пържени картофи/. "Има кювтета и кибапчета". За тези случаи в речника пише: "кюфте" и "кебапче", не "кювте" или "кибабче"! Не че е по-малко ангажиращ надпис като: "Не хвърляйте фасове в писуарите, както ние не пикаем в пепелниците ви!". В морските ресторанти често организират "абитуренски" или "абитюренски" балове.

 

Минаваме на серията "дрехи" - богат избор! "Италянските блуски" или "италиянски блуски" ги продават в Кюстендил. А сме заобиколени от толкова много "тиоретици", "прецедатели" и/или "претседатели". Те са по конференции в големите градове. Има и хора в нужда: "Търсиме маникюриска". Тази професия е дефицит в Бобов дол.

За да повдигна още настроението, ще попитам коя е думата от четири букви, която може да се напише с четири грешки? Отговор: "овца", с по-модерен вариант "уфсъ". И ще ви пожелая положителни емоции "Туалетната е с ключ. Вземи го от бара". А вътре ще има "Това е райбер! Можете да се заключите! Ако искате!".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но все пак форума е за автомобили... Не можеш да очакваш от някой паниран собственик на MB със схванат гръб и замръзнали пръсти да спазва всички закони на правописа.Бързайки да получи целебната информация.Все пак това не е някакъв филологически, философски или теософски форум.Очаквам практическа полза от участието ми, па ако ще и на македонски български.Апропо - последната литературна реформа след 44- та година не може да зачеркне цветистия "диалектен" език на Иван Вазов, Добри Войников и т. н.

P.S.Не съм учител. PP.S. Не съм и от македонско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега ,че това е автомобилен форум , но човек като положи съвсем малко усилие повярвай ми нещата изглеждат по съвсем друг начин :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: Колеги, бих ви помолил да не отговаряте на мнения написани на маймуница, дори и със забележка. Всяко такова мнение ще бъде изтрито, а ако и вие сте отговорили - вашето също. Най-добре е да докладвате, така както прави Тишо :icon_clap: . Не е нужно да си губите времето за нещо, което ще бъде изтрито. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Мисля че е време да открием темата Бисери както говорихме тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=46323

 

Мисля че е добре да е анонимна, пък който иска да се сеща :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и първия участник

 

"момчета слага, газожи инсталаций от 4 години ,колегата ми от 94 г. до сега проблеми с японска кола и особенно с митсобиши не сме имали на моята каризма си сложих газов инйекцион и сум мн дожолен давами разхот 6.5 на 100 газ извьн градско а градско 9 на 100 воза се без пари ако някои иска да пробва как е да караш на газ мойе да доиде или да се обади на *** и 6те му буде напулно разясненно жси4ко което ще му се прави по колата 6те има отступки за клубь"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и първия участник

 

"момчета слага, газожи инсталаций от 4 години ,колегата ми от 94 г. до сега проблеми с японска кола и особенно с митсобиши не сме имали на моята каризма си сложих газов инйекцион и сум мн дожолен давами разхот 6.5 на 100 газ извьн градско а градско 9 на 100 воза се без пари ако някои иска да пробва как е да караш на газ мойе да доиде или да се обади на *** и 6те му буде напулно разясненно жси4ко което ще му се прави по колата 6те има отступки за клубь"

:icon_doh: :icon_doh: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На летите джанти и на тазовете съм с такива и наистина стоят много добре :icon_thumbup:

 

Е това е да си истински фен! Да си сложиш емблема и на таза си е сериозна работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това е да си истински фен! Да си сложиш емблема и на таза си е сериозна работа...

:icon_n_oops:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продавам чисто нов (не монтирян никога) Cosworth Глава и Валове за Мицубиши Lancer Evolution

Главата и Вaлове за при мен в БГ.

 

Продавам тези чазти не същото за лоши, напротив, може би за най добрите, но сaщото сам прекалено доволен от сегашния сетуп които изглешда е идеален за мен.

Няма и как да ми от позва на киси български писти.

 

 

И това е добро, въпреки че гражданина явно не е българин, но е могъл да се постарае повечко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добра идея :icon_thumbup: Божо.

Моля модераторите да местят тук всички "хитове".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup:

имах такав проблем махаи лаисната на стаклото и с танка плоска летва натискаи лоста на бравата сигурно тие излязла щангата на механизама за отваряне.

 

:icon_thumbup:

Карам си спокойно правя обратен завой на кулата и пускам поенерция към Ромънското посолство .. след 300-400 метра енерция вкарвам 5-та и се чува едно "пууук"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че в рамките на 24 часа се налага да се разпиша два пъти в тази тема. Ето с това мнение:

 

ЩЕ ПРАВИМ ЛИ САБИРАНЕ В БУРГАС?????????В НЕДЕЛЯ ИМА САБИРАНЕ НА АЛФА РОМЕО.БМВ.ЗАЩО НЕ НАПРАВИМ НА МИЦУБИШИ????А ЗАЩО НЕ И НА ДРУГИТЕ ЯПОНСКИ МАРКИ. :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: АКО СМЕ НА ЕДНО МНЕНИЕ ПИШЕТЕ : :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

 

Дано да е последното за тази седмица... :icon_doh: :rtfm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Написах в в друга тема, но нека го има и тук!

 

Значи тъй като на мен започва да ми прикипява, от днес мерките стават КРУПНИ И БЕЗПОЩАДНИ! :mad:

 

Тишо става модератор от този момент и влиза в екипа.

Всички модератори започвайте да триете всички некадърни мнения и толкоз!

Първо предупредете с модераторски преглед и ако няма резултат - BAN!

Поправям и правилата на форума.

 

В тях ще пише:

Неграмотни постове се трият без предупреждение, както и последвалите им отговори.

 

 

Приканвам модераторите към повече твърдост, защото започваме да изпускаме форума!

Няма място за повече компромиси!

Ако не могат да насмогват модераторите, ще се назначат други или ще се увеличи екипа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, с това ти решение ме улесняваш много, мен специално, омръзна ми да преправям неграмотни мнения, а напоследък са толкова много, че наистина ненасмогвам, да обхвна всички! :)

Оттук нататък ще се придържам към болднатия текст от по-горното мнения и ако едно мнение има повече от 5% грешки ще бъде местено там където му е мястото и потребителя ще бъде предупреждаван! Ако е с по-малко грешки, ще бъде модерирано и потребителя ще е под модераторски контрол! Щом е нужна по-твърда ръка - ще я има!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мале, колеги, плашите ме.... Вярно ли е толкова трагично положението? Аз пък се радвах, че след сериозното зачекване на темата във форума се получи напредък... А то какво било... вие поправяте грешките...

Дани, 5% е страшно много, толкова ли е отчайващо?

Ми щом на 5% се радва - смятай... Ужас

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Светльо, с това ти решение ме улесняваш много, мен специално, омръзна ми да преправям неграмотни мнения, а напоследък са толкова много, че наистина ненасмогвам, да обхвна всички! :)

Оттук нататък ще се придържам към болднатия текст от по-горното мнения и ако едно мнение има повече от 5% грешки ще бъде местено там където му е мястото и потребителя ще бъде предупреждаван! Ако е с по-малко грешки, ще бъде модерирано и потребителя ще е под модераторски контрол! Щом е нужна по-твърда ръка - ще я има!

 

Точно така. Не трябва да допускаме форума с толкова труд да заприлича на...хайде да не казвам какво. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На третия ред имам две идинични седалки без подлакътници а ти имаш идна двойна.

 

ех, тези идиници.....

Сигурен съм, че се знае как се пише тази дума, защото в мнението я има правилно написана тази дума поне още 3 пъти..., ама идин поглед фърлайте к'ат поствате такива неща и ви гарантирам - грешките ще са на половина... да не кажа, че може и да изчезнат... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, колеги! Издигате ми се в очите :) Аз не карам още Мицубиши, но съм член на клубовете на Мазда и Хонда и там просто се пише безобразно неграмотно. Голям радетел съм за чист и красив български език и подкрепям инициативата ви с две ръце. Добавихте още един плюс в обмислянето ми за покупка на Lancer X :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...