Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Варианти на Space Runner, Space Wagon, Space Star...

Това са от пръв поглед само от заглавията...

 

Space Runer

Spase Runnar

Spase Wagon

Space Vagon

Spase Star

Spacestar

Спейс Ранър

Спайс стар

спайс рънър

Спеис Вагон

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Спейс Ранър не е много неправилно. Произнася се между "а" и "ъ", в транскрипциите се отбелязва с ^. И не е много грешно. В смисъл - и двете няма да са 100% верни, или грешни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс Ранър не е много неправилно. Произнася се между "а" и "ъ", в транскрипциите се отбелязва с ^. И не е много грешно. В смисъл - и двете няма да са 100% верни, или грешни...

 

Не е въпроса много грешно, малко грешно.... Въпроса е да е еднакво - като пусне някой търсене да знае как да го напише и да намери всички теми по въпроса...

Затова и има стандарти...

http://bg.wikisource.org/wiki/%D0%9D%D0%B0....95.D0.9D.D0.90

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та молбата ми е ако някой ива решение на моя проблем, а иминно да му върна оригиналния вид - мола да го сподели.

 

Поне, колегата е учтив! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви помоля.

Понякога пиша от джобен компютър, който няма кирилица. Дали е възможно такива изключения да не се трият. Събота и неделя са дните в които имам възможност да се занимая с колата и тогава имам най-много въпроси и нужда от компетентно мнение.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви помоля.

Понякога пиша от джобен компютър, който няма кирилица. Дали е възможно такива изключения да не се трият. Събота и неделя са дните в които имам възможност да се занимая с колата и тогава имам най-много въпроси и нужда от компетентно мнение.

 

Поздрави

 

По принцип би могло, макар че някои биха възроптали спрямо това! Ако може да са много редки тези постове, ще е най-добре (говоря написани не на кирилица) иначе се наемам да ги редактирам, само моля споменавайте, че ще от джобния компютър!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви помоля.

Понякога пиша от джобен компютър, който няма кирилица. Дали е възможно такива изключения да не се трият. Събота и неделя са дните в които имам възможност да се занимая с колата и тогава имам най-много въпроси и нужда от компетентно мнение.

 

Поздрави

:mitsu-smiley: Форума е така направен, че няма причина да присъства дори едно мнение на маймуница. Който няма инсталирана кирилица може да ползва тази на форума: когато пишете мнение горе вдясно има един бутон "Кирилица ON/OFF" - използвайте го за да не ви трием мненията. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви помоля.

Понякога пиша от джобен компютър, който няма кирилица. Дали е възможно такива изключения да не се трият. Събота и неделя са дните в които имам възможност да се занимая с колата и тогава имам най-много въпроси и нужда от компетентно мнение.

 

Поздрави

 

Здравейте колега,

Аз изтрих Вашите два поста, написани на маймуница.

Трябва да си призная, че доста се чудих дали да го направя, по единствената причина, че в единия имаше извинение, че се пише на маймуница. Ще се опитам накратко да обясня мотивите си да изтрия постовете и защо съм против изключенията.

 

Първо. Клубът си има правила, с които всеки би следвало да се запознае, преди да се регистрира. С регистрацията си той дефакто приема тези правила.

 

Второ. Приемането на изключение за някой Член на клуба, или Потребител автоматично го поставя в привелигировано положение спрямо останалите, което създава прецедент, който по мое мнение е недупостим от гледна точна на равнопоставността. Веднага ще възникнат въпроси, който грубо казано ще звучат така: "Защо за едни може, а за други- не".

 

Трето. Както вече писа jolly_roger, в софтуера е предвидена алтернатива за тези, които нямат кирилица на компютъра си. Бих могъл да пиша още по темата какви са причинате, по които Българин няма кирица на комютъра си, но ще спра дотук.

 

Четвърто. Нормалният път да се реши един такъв проблем е, заинтересованото лице да стане Член на клуба с всички произтичащи от това права и задължения и да се бори за промяна на приетите вече правила, които счита за нелогични, глупави и т.н.

 

Пето. Колегата DANI MG е един от най добрите и услужливи хора, които познавам, но съм сигурен, че си има по-важна и по-приятна работа от това, да превежда мнения от маймуница :)

 

Сега малко по-общи съображения, които не са свързани с колегата, инициирал това обсъждане, но си позволявам да използвам повода.

 

Според мен една от основните причини да живеем така както живеем е това, че има обществени правила, които доста хора не спазват. Това определено дразни хората, които се стремят всячески да спазват обществените норми. В крайна сметка, когато виждат, че нарушенията на другите остават ненаказани, много скоро и те самите се превръщат в нарушители.

 

Кой от нас не е виждал и не е бил потърпевш от следните всекидневни ситуации:

 

- Някой ви предрежда в магазина, без да попита дори бихте ли му отстъпили реда си. Вероятна причина: Много бързам + нахалство

- Някой се нарежда за ляв завой от средната лента, с което спира движението на движещите се направо колеги. Засича тези, завиващи няляво и в крайна сметка вас ви хваща червения светофар, при положение, че иначе щяхте да преминете нормално. Вероятна причина: Нахалство + евентуално много бързам.

- Някой кара в насрещното, притеснява ви и създава освен задръстване и предпоставка за ПТП. Оправданието: Ама аз само до магазина, все едно, че в Правилника пише: Този знак не се отнася за Мерцедеси, Лексуси и всички джипове, отиващи до магазина. Вероятна причина: Чувство за превъзходство & гьонсуратлък. Не е задължително индивидът да бърза, просто така му е по-удобно.

 

Сигурен съм, че всеки от нас може да продължи този списък до безкрайност.

 

Решението според мен е, всеки от нас да си контролира постъпките в посока на спазване на правилата и да възпитава децата си в този дух. Ако всеки си подреди собствената къща, образно казано, животът ни ще стане по-светъл и по-ведър. Е, ако не за нас, то поне за децата и внуците ни.

 

И доколкото в нашия Клуб се чувствам толкова спокойно и уютно, колкото в къщи, призовавам както да спазаваме приетите правила, така и да изискваме същото от останалите. Гражданска позиция май му викаха на това :)

 

Ще се радвам да чуя и други мнения, като евентуален коректив на моето.

 

Приятен ден на всички! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям абсолютно вижданията на tmintov, :icon_clap: наистина ако всеки малко допринесе за нещо хубаво - то е ясно.

 

За колегата Георги Павлов - има много добра програма за PDA-та, за българска /кирилица/ виртуална клавиатура. Казва се Topkey - може да се превключва между нея и латиницата и е наистина удобна, пък и полезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Напълно съм съгласен с всичко, което си написал, но искам да уточня:

- Не искам аз да съм превилигирован, а имах предвид, че понякога човек (аз или някой друг) няма компютър с кирилица и няма възможност да реши този проблем в момента;

- За съжаление на джобния компютър няма как да инсталирам кирилица, операционната система не позволява, освен това интернет експлорерът е с ограничени възможности и не мога да ползвам всички опции на сайтовете.

 

Благодаря за всички мнения и за търпението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям абсолютно вижданията на tmintov, :icon_clap: наистина ако всеки малко допринесе за нещо хубаво - то е ясно.

 

За колегата Георги Павлов - има много добра програма за PDA-та, за българска /кирилица/ виртуална клавиатура. Казва се Topkey - може да се превключва между нея и латиницата и е наистина удобна, пък и полезна.

Имаш ли линк към тази кирилизирана клавиатура.

Пробвах какво ли не и не става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли линк към тази кирилизирана клавиатура.

Пробвах какво ли не и не става.

А пробва ли да натиснеш бутончето до "Кирилица" горе вдясно и после да си пишеш все едно си имаш инсталирана?

 

post-1198-1203939073_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли линк към тази кирилизирана клавиатура.

Пробвах какво ли не и не става.

 

 

Здравей - мога да ти дам инсталационния файл, както и подробни описания за самите настройки който се правят. Но най добре кажи какво ти е устройството - марка, модел и най-вече с каква клавиатура е - външна или виртуална. Имам доста неща и ще ти изпратя това което да ти върши работа.

 

Иначе тая програма Топкей е за виртуална клавиатура и за устройства с Уиндоус мобиле след 2003г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Имаш ли линк към тази кирилизирана клавиатура.

Пробвах какво ли не и не става.

 

Здравей.

А прочете ли правилата на форума и линка, където можеш да си пишеш на маймуница и след това copy/paste?

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?act=boardrules

 

Има и едно мнение

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=53818

 

което пак е закачено, като важна тема.

Въпроса за маймуницата е приключен отдавна.

Няма да се пише на нея и мненията се трият директно!

Така са решили членовете на клуба.

Така се пише тук, повече от 3 години!

И така ще се пише напред!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сложа гас на 1.6GLXi 16V! щте имали проблеми и какви с газов инжикцион?

 

16V !!! Не е шега работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Въпроса е да е еднакво - като пусне някой търсене да знае как да го напише и да намери всички теми по въпроса...[/url]
От тази гледна точка е добре да се мери с един аршин за всички. Напр. DJ-я, колега с голям опит, мненията му се използват като справочници, а допуска дребни грешчици - дадчик, бубина и т.н. По принцип смисъла се разбира, но ако се налага търсене......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето ти новина

 

http://edu.dir.bg/2008/03/10/news2752863.html

 

В такъв случай дали не сме "последните мохикани" в нашия форум? :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Майчице....

Познавам въпрсният зам. министър, никак не ме учудва изказването му, самият той ако не и да е неграмотен, поне е най-големият простак, който съм срещал през живота си!

Последни-непоследни - трябва да се опитваме да удържим! Поне децата си да научим.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следният проблем след като покарам колата (Galant 2.5 V6 1999г.) 10-15 км. по задръстванията с доста интензивно натискане на спирачките.

Забелязах че предна лява джанта направо пари почти не може да се барнИ, задните са дори студени и се чувства нормално загряване в дисковете.

Но предна лява пари а дясната е значително по топла от задните но не пари.

Ако някой е имал същия проблем или по добен да пише. Че нямам НИКВИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Admin

Колеги, моля използвайте главни букви в постовете си. Тук не е чат, а форум!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля използвайте главни букви в постовете си. Тук не е чат, а форум!

 

Само ще допълня, че и запетайките не са излишни... освен това се пише "части", а не "чазти" и има разлика между ГО и ГУ, като при ГО идва от Гражданска Отговорност, а при ГУ идва от Газова Уредба :)

 

Последното предимно за хората, които пускат обяви и пишат, че колата има ГО, а се оказва, че е на газ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Напоследък отново ни е връхлетяла епидемия от небрежно и/или неграмотно написани постове. Включително и на такива с обиди и т.н. Явно съществува някаква цикличност в това.

 

Честно да си призная напоследък не успявам да преглеждам всички постове, времето не ми стига чисто физически. Да не говорим, че от корекции съвсем не ми остава време да чета и пиша за удоволствие. Предполагам, че ситуацията при останалите модератори е същата.

 

По тези причини се обръщам с молба към всички да не се колебаете да сигнализирате, когато забележите нещо нередно- и като правопис, и като съдържания. Убеден съм, че това ще помогне доста на модераторите.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...