Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Да кажа и аз какво мисля по този въпрос. Щеше да напиша "по този важен , но не заслужаващ обсъждане въпрос" - просто за миг си помислих, че това е въпрос на лична персонална преценка на всеки.

Абсолютно съм "За" добрия облик във форума изразено както във визията като подредба на изреченията на отделните постове, така и в начина и стил ако щете на изразяване.

 

По нагоре колегата golev каза, че всеки със собствения си пост се представя по някакъв начин за всеки който му чете мненията. Така е - и аз мисля по същия начин. В един момент сигурно много от тези който четат тази тема, биха си помислили че едва ли не се цели превъзпитаване.

Не е така - тук става дума за положен елементарен стремеж от всеки да не допуска съвсем махлянски изказ и както и да се пише на разбираем език.

 

То колкото и да се дъвче тази тема - кой какъвто си е такъв ще си е. Но ако някой влизащ за първи път примерно го радва факта, че тук има добър облик, има смислени изказвания, с две думи приятно е на човек да прегледа няколко теми без да се напряга и затормозява - то нека си помисли че това е така защото сигурно всеки е допринесъл със своето старание всичко да изглежда добре и защо да не се внесе това старание и от съответния човечец.

 

И най-напред като мислех че е излишно да се обсъжда това - допусках, че поне всеки е ходил няколко години от живота си на училище и е учил граматика дори. И като има правила който са приети от по-вечето тук потребители да се спазват, значи трябва да се спазват от всеки. Но явно този въпрос от време на време трябва да се придъвква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

:mitsu-smiley: Въпросът е принципен, не става въпрос само за технически, правописни и др. грешки. Чисто технически форума дава достатъчно възможности едно мнение да се напише както трябва. Всичко опира до човека. Ясно е, че на всеки се случва да сгреши, но както бе споменато по-горе това си личи, когато е неволно. Редактирам почти ежедневно такива мнения без да пиша лично съобщение, защото знам, че е от бързане и неволно са допуснати грешки. Форумът си има стил и облик, който е създаден от основните потребители и затова се опитвам техните мнения да изглеждат добре като си позволявам да ги коригирам. Правилата и начина на писане са приети от тях и който иска да пише тук ще трябва да се съобрази и да се старае, а който не иска - прав му път. Форумът е коренно различен от всички други и това трябва трябва всеки да го разбере още с първото си посещение. Преди месец почнах да редактирам заглавията във всички раздели, най-малкото да започват с главна буква. Дори и да не четат самите теми потребителите преглеждат поне заглавията. Редактирам грешките в мненията на новите потребители единствено ако мнението е смислено и има стойност за форума. По моя преценка. Мнения от типа "Пичове, аре да хелпнете за еди какво си..." директно се изтриват с лично съобщение с предупреждение и обяснение. Много от предупредените не пишат повторно, но и доста остават тук. Кой каквото иска да си мисли, но тук ще се стараем да пишем колкото се може по-правилно и ще си правим забележки без никой да се обижда. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има за какво да се обижда някой...забележките са уместни и мисля, че трябва да се преборим с неграмотността...но за съжаление се сблъскваме с нея ежедневно, в работата си, на улицата...оставете техническите грешки, всеки ги прави, аз редовно си похапвам буквички в бързината, но това е друго!

Нека не приемаме тази тема като упрек, никой не е безгрешен, въпросът е да се отделя повече внимание на правописа, което показва и уважение към хората в този форум! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има за какво да се обижда някой...забележките са уместни и мисля, че трябва да се преборим с неграмотността...но за съжаление се сблъскваме с нея ежедневно, в работата си, на улицата...оставете техническите грешки, всеки ги прави, аз редовно си похапвам буквички в бързината, но това е друго!

Нека не приемаме тази тема като упрек, никой не е безгрешен, въпросът е да се отделя повече внимание на правописа, което показва и уважение към хората в този форум! :mitsu-smiley:

Точно това имах предвид......

Аз вече НЕ редактирам мнения а направо ги хвърлям в коша :icon_blush:

Аз също получавам много лични съобщения точно по тази причина - някой писал на шлъокавица, неграмотно написано изречение и пълно с технически грешки.. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид......

Аз вече НЕ редактирам мнения а направо ги хвърлям в коша :icon_blush:

Аз също получавам много лични съобщения точно по тази причина - някой писал на шлъокавица, неграмотно написано изречение и пълно с технически грешки.. :icon_blush:

Пламене, съгласна съм с теб напълно!

Много пъти съм се чудила, какво е да поправяш грешки и написани мнения на латиница!

Честно казано, нямаше да издържа дълго, ако трябваше да го правя аз.

Не мисля, че трябва да правим компромиси с правописа и начина на изразяване във форума ни!

Който иска да му се обърне внимание, нека положи малко усилие под формата на разбираемо написан текст.

И Божана е права, че има мнения, чиято основна мисъл е неразгадаема.

Просто се иска малко повече старание...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За правилното изписване на думите и кирилицата съм съгласен но не изисикваите повече не ми се ходи на уроци по български някои неща в граматиката съм ги позабравил а съм сигурен че има и други колеги като мен :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето един пример от днес. Този човек иска да стане член на клуба.

 

Хехе братле това че ти е испискало 0 градуса означава че вече има опасност от заледяване на пътя,не че не ти работи климатроника.А за тези които се чудят как се пуска парното,просто трябва да я няма звездичката(*) и ЕСО,смисъл да си е

парзно там.И вече по електронен път като задавате по високи градуси навлиза по топла течност в радиатора на парното,деиства като обикновенните коли с парно кадето за да стане по топло въртиш копчето или плъзгача към по топло,а при галанта е пак така само

че по електронен път.Дано си ме разбрал.

 

Ето тук съм написал едно образцово мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, мисля, че мястото на подобни мнения е точно в темата "Смях..."!

Защото те не предизвикват друга емоция!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бееее! И аз оня ден написах в суматохата "ПунктОация"! И аз, и всеки прави грешки. Ама това почти не може да бъде истина! Никак не е за смях, никак не ми е смешно...

Ей затва ги гърча моите малки красавици! Четат, пишат, такива ги не ща!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бееее! И аз оня ден написах в суматохата "ПунктОация"! И аз, и всеки прави грешки. Ама това почти не може да бъде истина! Никак не е за смях, никак не ми е смешно...

Ей затва ги гърча моите малки красавици! Четат, пишат, такива ги не ща!

 

Това с думата пункту(о)ация е нещо изменящо се във времето... :)

Сега в най-новия речник думата се изписва с "у", а през 1998г е бил издаден речник със заглавие "Български език и пунктоация..." така, че думата през последните години е била изписвана ту така, ту иначе. В момента е възприето изписването на думата с "у". (като и според мен е по-правилно, тука се взема предвид, че думата произлиза от английски, но ако се приеме, че произлиза от немски, то тогава ще бъде написана с "о" като "о" ще е свързваща гласна) В крайна сметка има една наредба за българския правопис от 1945, така че всяко нещо което се променя в правописа не трябва да противоречи на нея!Извинявам се за офтопика, но мисля, че бе полезен! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с думата пункту(о)ация е нещо изменящо се във времето... :)

Сега в най-новия речник думата се изписва с "у", а през 1998г е бил издаден речник със заглавие "Български език и пунктоация..." така, че думата през последните години е била изписвана ту така, ту иначе. В момента е възприето изписването на думата с "у". (като и според мен е по-правилно, тука се взема предвид, че думата произлиза от английски, но ако се приеме, че произлиза от немски, то тогава ще бъде написана с "о" като "о" ще е свързваща гласна) В крайна сметка има една наредба за българския правопис от 1945, така че всяко нещо което се променя в правописа не трябва да противоречи на нея!Извинявам се за офтопика, но мисля, че бе полезен! :D

ааааааа, ясно! Немската гимназия в случая си е оказала влиянието! ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример от днес. Този човек иска да стане член на клуба.

Ето тук съм написал едно образцово мнение.

:icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Нямам думи просто :o

Не знам каква е била идеята на поста (не го разбрах), но е и тъжно, и смешно, и забавно. Да се смееш ли, да плачеш ли...

Светльо, какво ще кажеш да открием една тема в раздел "Фотогалерии", където админите да слагат подобни бисери. Даже може и "Бисери" да я кръстим темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-трагичното е , че нещата само ще се влошават с идните поколения, понеже в системата на образованието ни се е получил един омагьосан и порочен кръг водещ до все по-слабото ниво при обучението. Понеже майка ми е преподавател по физика, а баща ми доцент по висша математика във педагогически университет(за тези които не знаят, в тези университети се обучават бъдещи учители), съм запознат с всички аспекти на проблема и какъв всъщност се оказва той, сега ще се опитам да обясня. От там може би ще разберете колко е важно да се повишат парите на учителите и по този начин да се създаде интерес у повече хора, да стават педагози. Първо понеже учителите получават ниски заплати, учениците са и слабо контролирани, понеже тези които трябва да ги карат да учат, са слабо мотивирани и гледат много много да не се занимават със излишно звероукротителство и други подобни средства за управление на масите. Поради възможността след инвестираните време и средства във висше образование, във почти всяко друго поприще да получи сериозно по-големи доходи, педагогиката е една от най-слабо предпочитаните. Кой иска да учи пет години, и то много по-подробно и задълбочено науките които ще преподава, да положи целия този труд който се изиска , за да може да вникне в нещата на 100% понеже ще трябва да си по-начетен от хората които ще обучава?.И същия този човек да мине през всичко това, със ясната мисъл че ще получава 200лв и по цял ден да ще се занимава с диви тинейджъри, от които ще бъде постояно обиждан, пръскан със спрей и какво ли още не . Това граничи до известна степен с мазохизъм. Поради тези причини и педагогиката е една от най-слабо предпочитаните дисциплини при кандидатстудентите. А както знаете всеки един университет се издържа от бюджета му отпуснат в/у квотата от студенти приети за обучение. Т.е. всеки един приет студент носи на дадения университет приходи. Така, при един кандидатстудентски изпит за 2000 места в дадения ВУЗ се явяват 2135 кандидати. След изпита се оказва, че 1450 от тези кандидати, би трябвало да бъдат скъсани, но след като това се случи те няма да бъдат приети ,а и голяма част от приетите може и без това да не се запишат защото са кандидатствали на други места и може да предпочетат тях. Следва че университета рискува да остане без студенти и съответно без пари, а образователната система без педагози. В такъв случай се приемат почти всички за да може да се попълни бройката по някакъв начин и да вървят нормално нещата. Тоест контрола и изискванията е все по-слаб при приема им , а и по време на обучението изискванията не са така големи за да не се налага да бъдат късани студенти и по-този начин да се губят такива, понеже това означава загуба на пари. В крайна сметка хората които един ден ще обучават децата първо излизат с минималното количество знания и съответно един ден това ще се отрази и в/у качеството на обучението. Игнорирам факта , че и малка част от вече завършилите педагози, после всъщност работят като такива, а да не говорим, че тези които го правят далеч не са най-добрите от випуска си.

По-слобообразовани учители обучават лошо ученици, които един ден са по-слабо подготвени кандидатстуденти. Това води до един неминуем регрес при нивото на обучение, като единствения изход е високи заплати и привилегии за учителите, за да се създаде интерес и мотивация у бъдещите кандидат студенти да кандидатсват в педагогически ВУЗ ,за да започне да съществува реална конкуренция на знанията им при приемането им там.

В това според мен е целия проблем. Въпреки че не е съвсем по темата е необходимо да се знае и осъзнае от максимално повече хора, за да не страдат децата ни един ден и да се чудим защо не могат да свържат едно правилно изречение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам всички, които грешим по една или друга причина просто да кажем едно голямо ИЗВИНЯВАМЕ СЕ на Модераторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четох поста на колегата Тодор. Напълно го подкрепям. Бях навремето учител в "елитен" (ако това изобщо може да се каже за държавно училище в Бг) техникум. Най-доброто професионално училище в Сливен. Колеги, по радио-телевизионна техника им преподаваха почти пенсионери и учеха децата на лампови телевизори. Тъй като сред децата имаше компютърни гении, колегите по ИТ се срамуваха да влизат в час. А една учителка по литература (младо момиче, не е от старата генерация) казваше, а и сигурно още казва "междучасТие". Ама и управниците ни за никакъв не стават! Стачка - стачка, искат пари хората. Добре, но ще ви изпитваме. КОйто учител изкара 6 - халал да са му и 1000 лева. Който 3 - и 300 са му много.... Има хора не поглеждали учебник от 30-40 години, а технологиите.... Това го има само унас!

С тези заплати в по-малките градове - може и да се излъже някой. За София, обаче - не стигат. Трябва да се измисли нещо и в тази посока. Иначе ще е както сега (много колеги са ми сърдити за следното изказване) - който не става за друго - става учител!

Искам, обаче, да кажа още две думи. Не бива да виним само училището. Тези неща се учат вкъщи, от децата се изисква вкъщи, там се настоява, пише и чете.... иначе не става. В Бг пак няма ценности - докато училището вини родителите, а родителите - училището - ВИЖТЕ САМО ДОКЪДЕ Я ДОКАРАХМЕ! С главни букви, щот' крещя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От там може би ще разберете колко е важно да се повишат парите на учителите ...

Не че принципно не съм съгласна с Тодор, но с риск всички да ме намразят, ще си позволя да изкажа и мааалко по-различно мнение.

 

Ще започна първо с това, че самата аз имам педагогическа диплома от България и квалификационни курсове в Германия и Полша, специално за класни и извънкласни дейности с тийнейджъри в областтта на изкуството. В този смисъл знам какво коства да учиш за учител, при това на европейско ниво. Обаче знам и колко ми е коствало да се обуча в професията си. И е доста повече. Т.е. аз съм вложила повече пари, време и усилия в образованието по настоящата ми професия и съответно очаквам да вземам повече пари от един учител.

 

И по света е така. Учителите на фона на останалите професии не са високо платени. Използват се и много младежи-доброволци - и в училищата, и по лагери, и в занимални.. много емигранти работят в тази сфера (самата аз съм работила така и наистина знам за какво става дума, била съм и на семинари в министерството на образованието в Полша и там са ни показвали статистики за Европейския съюз, така че нека ако на някой леля му работи в елитен частен колеж за много-много пари не скача да ме разубеждава, аз говоря за официална статистика).

 

Просто нивото в БГ на заплатите е потресаващо ниско, това всички го знаят. Това, което ме дразни, е че шепа хора, заети в държавния сектор, които са намерили начин да изнудват обществото, го правят. Учителите по частните училища и градини не вземат повече отколкото в държавните, но те не могат да стачкуват, нали ??? Ако утре ми каже моя работодател, че ще ми плаща 200 лева, аз какво мога да направя - нищо. Няма как да се защитя. Не знам как да участвам в синдикат, не съм чувала за професионална организация в моята област, която да ме защити.

 

Освен това и мене ме осигуряват на 200 лева - е, ще ви покажа трудовата си книжка. Т.е., ако аз утре изляза по майчинство, да ви казвам ли колко пари ще вземам? А?

 

И друго, за което никой не говори. Колко часа на месец и колко месеца в годината работят учителите? Ако им разделим заплащането на час, както се смятат заплатите по света, дали няма да се окажем и ние социално слаби? Мммм?

 

Защото, като не седиш по 9 часа (защото обедната почивка ти я броят) прикован към бюрото,

- можеш да даваш частни уроци и т.н. и да си докарваш допълнителни, често необлагаеми доходи. Както много учители правят, особено в София.

- Ако си жена, можеш да си гледаш домакинството, като го водиш по по-икономичен и енергоспестяващ начин, защото времето не те притиска и можеш да пестиш доста.

- Гледаш си детето повече, плащаш по-малко за детегледачки, отколкото една мнооооого добре платена жена (знаем каква е средната заплата - да кажем 500 лева), заета в частния сектор, която виси в извънработно време и ходи в събота до офиса ..

 

Та нека не ги ожалваме толкова учителите. Освен това, кого тормозят те с тия стачки? Онези в парламента, децата им са или в частно училище, или направо в чужбина. Те са си на далавера даже, защото не трябва сутрин да се разминават в трафика с плебса, каращ децата си в държавните училища.. И ударът е пак върху теоретично дооообре заплатената работничка, която трябва да се чуди неплатена отпуска ли да вземе, детегледачка ли да наеме или да даде някой лев на децата си от огроооомната си не-учителска заплата, за да се шляят по улицата .. Супер, много добре измислено! Хайде да подкрепим учителите безрезервно!

 

Малко оф-топик стана.. но другото, което исках да кажа е, че ниското заплащане не е извинение за лошо свършената работа и образованието има голяма вина за неграмотността и невниманието към грамотността и добрия тон в публичното писане и говорене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не ги жалим, ама един ден като децата ми тръгнат на училище и се окаже че преподавателите му са с по-нисък коефицент от половината инжинери работили по Голф 3 и че са станали учители защото за нищо друго не стават . Не, благодаря. По някакъв начин трябва да се създаде интерес у хората да стават учители и по този начин да се получи реална конкуренция на знания при взимането им на работа в училищата. А и там според мен трябва да има изпити за защита на квалификацията през определен период, за да не се получи че знанията на учителите, особено в IT обучението са на 20 и повече години, както е споменал колегата. Иначе по-тъпи учители ще "произвеждат" по-тъпи ученици и от това ще страда интелектуалното ниво на нацията. То и в момента не е кой знае колко цветущо, ама ако видите колко хора и какви, искат да стават учители, направо лошо ще ви стане. И защо, ами защото всички останали искат да са адвокати и доктори и т.н., понеже ще получават повече ПАРИ.

Частните уроците уроци са нещо по което се говори много в обществото, но каква друга алтернатива има? И защо този въпрос никой не го задава? Ако искаш самостоятелно да си повишиш нивото, какво трябва да направиш и къде трябва да отидеш? Има неща, които човек без чужда помощ трудно би разбрал и усвоил. Проблема е че ги наричат частни, а те всъщност са допълнителни. Като идват да ви оправят бойлера, това възприема ли се като частно оправане? Или някой като ви поправя колата пред гаража си, това също може да мине за частно.Да но там никой не повдига въпроса, а се търси по най-бързия начин някой, който да отстрани проблема и с готовност се плаща извънредно. Така просто са наричани от комунистически времена тези уроци и не виждам защо някой има нещо против ,че се използват като допълнителен доход. Всички работим във време на реална конкуренция и всеки има право да продава труда и знанията си както намери за добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че доста хора просто не влагат голямо старание при пускането на пост. А по-голямата част от хората свързани с форума, са отявлени интернет потребители. Съответно многократното използване на най-различни видове чатове - Skype, ICQ, Oovoo и т.н., са изкривили до голяма степен начина на писане с клавиатурата. ( А зародиша може би, е писането на SMS преди доста време, когато повечето телефони нямаха опция за кирилица.)

Сигурен съм, че би имало разлика в това дали пишеш с химикал на лист хартия или удряш механично клавишите. Аз лично на един пост ползвам клавиша backspace многократно. Именно заради букви като ш,щ,ъ,в,я, но това сигурно се обуславя и от вида крилизация, която ползва дадения човек. Естествено, нищо не пречи, след като си написал няколко реда да се върнеш отначало и да прегледаш какво си написал, за да не се срамуваш след това.

Преди доста време дочух, че в някои страни се обсъждало идеята да се вкарат експериментално няколко промени в правописа, именно под влиянието на интернет пространството. Примерно да се заменят (да се считат за верни и двете) букви с цифри: Митсуби6и - Митсубиши. Аз лично се надявам това да не се приеме никога, защото смятам това за плод на човешката мързеливост и неграмотност, омърсяване на хилядолетната писменост на различни писмени общности.

 

В заключение да кажа, че може да не съдим толкова строго хората, които не се стараят достатъчно. Но в едно съм сигурен трябва да се стараем да съхраним българската писменост, а това ще стане само като хората държат повече на самите себе си.

 

1.)Аз искам да ме разбират хората - старая се да не пиша с тон грешки!

2.) Не ми пука кой ще ми чете поста и какво си мислят хората за културата ми!

 

Аз избирам 1.)!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правилата за писане са създадени със съвсем практична цел - да се разбираме бързо, точно и ясно.

Едно време съм виждал писане на SMS и в този вид: "ЗдравейКакСиАзСъмДобре". Ясно е че не е практично просто, но за SMSи е било приложимо, защото не е необходима скорост на четене, чете се само от един получател и съобщението е ограничено като дължина.

 

Нека се придържаме към правилата с практична цел! Когато някой задава въпрос да го формулира подробно и ясно и като обяснение и като изказ просто с цел да го разберат точно и да му помогнат по-лесно....

Другия проблем е различните начини на изписване на една дума. Как някой би намери темите, където е обсъждано за това с търсачката? Просто тази търсачка не може да различи различните изписвания на една дума - нека се съобразяваме с това.

 

Ето един пример - това са начини по който е изписван амортисьор в нашия форум!

 

амортесьори

амортисъори

амортесиори

амортисиори

 

Към това искам да призова да не издребняваме в детайлите, но да държим на правилата за правопис с практическа цел - ясна, подредена и лесно достъпна информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример - това са начини по който е изписван амортисьор в нашия форум!

 

амортесьори

амортисъори

амортесиори

амортисиори

Ами то само едното е вярно, другите просто дразнят окото...

Колеги, много е просто, само трябва да правите преглед на мненията си, преди да ги публикувате. Повярвайте, не отнема чак толкова много време!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то само едното е вярно, другите просто дразнят окото...

Колеги, много е просто, само трябва да правите преглед на мненията си, преди да ги публикувате. Повярвайте, не отнема чак толкова много време!

 

Не, от тези, които си цитирал няма вярни. Проблема не толкова е, че дразнят окото, а че не може да намериш мнения за амортисьор, защото просто не е написан правилно. Проблема с ясното формулиране на мисълта може да се оправи с преглед на написаното, но грешния провопис - не мисля. Не знам обаче и какво може да се направи по въпроса...

От една страна трябва старание, от друга възможност друг да ти посочи грешката. Това обаче не е хубаво да става в темата, защото е доста дразнещо и не е по темата. Затова предложих в началото "Стена на срама" или тема Бисери или подобно, където който нещо му направи впечатление да пуска, а вече дали другия ще го прочете и ще се поправи е негов избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова предложих в началото "Стена на срама" или тема Бисери или подобно, където който нещо му направи впечатление да пуска, а вече дали другия ще го прочете и ще се поправи е негов избор.

"Стена на срама" е много интересно предложение. Ще бъде нещо като Господари на ефира в :mitsu-smiley: вариант. Всеки ще си намери мястото в нея :icon_blush:. Може да се предвидят и награди за най-изявените. (например блокирал аксиален лагер) :icon_hmm:

Поздрави!

 

П.С. С пожелания "Стената на срама" да не се напълни с глупости за 2-3 дни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, от тези, които си цитирал няма вярни.

 

Прав си, къде ли съм гледал снощи... :icon_doh:

 

Това е думата: амортисьор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Не, от тези, които си цитирал няма вяeрни. Проблемаът не толкова е, че дразнят окото, а че не може да намериш мнения за амортисьор, защото просто не е написан правилно. Проблемаът с ясното формулиране на мисълта може да се оправи с преглед на написаното, но грешният проавопис - не мисля. Не знам обаче и какво може да се направи по въпроса...

От една страна трябва старание, от друга възможност друг да ти посочи грешката. Това обаче не е хубаво да става в темата, защото е доста дразнещо и не е по темата. Затова предложих в началото "Стена на срама" или тема Бисери или подобно, където който на когото нещо му направи впечатление да пуска, а вече дали другият ще го прочете и ще се поправи е негов избор.

 

не се правя на заядлива даскалица :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...