Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

А как може да се докладва когато потребителят aga ме обижда на лични?

А!!!! И таз добра....................... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 446
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги,

тъй като напоследък форума доста се разрасна си мисля, че на четирима модератори им е малко трудно да смогнат. И затова имам следното предложение стига настройката на форума да го позволява и естествено Админа да го одобри.

Идеята ми е следната четиримата сегашни модератори остават глобални модератори, а за всяка една секция Колт/Каризма/Лансер и тн. се създават локален/и модератори, който имам модераторски контрол само в съответната тема. Това ще са хора, които са от дълго време във форума и може да им се гласува доверие и си мисля, че по този начин доста ще се облекчат модераторите, а и контрола ще си остане строг.

 

Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

тъй като напоследък форума доста се разрасна си мисля, че на четирима модератори им е малко трудно да смогнат. И затова имам следното предложение стига настройката на форума да го позволява и естествено Админа да го одобри.

Идеята ми е следната четиримата сегашни модератори остават глобални модератори, а за всяка една секция Колт/Каризма/Лансер и тн. се създават локален/и модератори, който имам модераторски контрол само в съответната тема. Това ще са хора, които са от дълго време във форума и може да им се гласува доверие и си мисля, че по този начин доста ще се облекчат модераторите, а и контрола ще си остане строг.

 

Това е.

Аз съм ЗА, нека малко затегнем контрола!

И нека всички бъдем по-толерантни към мненията на останалите колеги, без значение дали ни допадат или не!

Форума е място, където си помагаме и се запознаваме, е не да се доказваме кой е по-запознат и е по-вещ по някои въпроси! Смятам всички знаеме, кои от колегите са корифеи по дадени въпроси/тези хора са го доказали и сме им безкрайно благодарни/! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Колеги,

тъй като напоследък форума доста се разрасна си мисля, че на четирима модератори им е малко трудно да смогнат. И затова имам следното предложение стига настройката на форума да го позволява и естествено Админа да го одобри.

Идеята ми е следната четиримата сегашни модератори остават глобални модератори, а за всяка една секция Колт/Каризма/Лансер и тн. се създават локален/и модератори, който имам модераторски контрол само в съответната тема. Това ще са хора, които са от дълго време във форума и може да им се гласува доверие и си мисля, че по този начин доста ще се облекчат модераторите, а и контрола ще си остане строг.

 

Това е.

Съгласен съм с теб. Това е възприето и в други форуми и мисля, че е разумно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има перфектно разрешение за проверка на правопис с браузъра Firefox, който според мнозина компютърни специалисти е класи над Internet Explorer.

Трябва само да свалите разширението на Firefox от тук.

Когато напишете грешна думичка, тя се подчертава в червено и с дясно копче на мишката автоматично излиза вярната дума.

Направено е лесно, бързо и удобно да пишете без грешка във форума. Всичко това не отнема няколко секунди. :icon_thumbup:

Препоръчвам ви тази добавка за Firefox, много е полезна :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Обръщение към колегите: Ако ви се струва, че правите по-малко правописни грешки, причината е, че с колегите модератори поправяме правописа. :) :) :) , а някои просто изтриваме.

 

Колеги, пишете отговорно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има един нов проект на няколко от създателите на phpBB... които пускат voice forum. Тоест - съобщения с гласов запис. Ама май тогава ще си имаме проблем с правоговора и акцента :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това последното ми звучи като говорилня, в която трябва да се надвикваме.......

 

Извинявам се на модераторите, когато се е налагало да поправят мои мнения.... Сигурно ви е писнало, съжалявам.....

Колко ли мнения е поправил Тишо, че да напише това.....

Наистина, колеги, дайте да се стараем! За нас - забавление, за други - много работа, не е честно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • Admin

Любимата ми тема. :icon_n_furious:

 

Модерирал съм 15 минути супер неграмотни постове. Повечето започват с малка буква.

 

Колеги това не е чат! Тук е форум!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Любимата ми тема. :icon_n_furious:

 

Модерирал съм 15 минути супер неграмотни постове. Повечето започват с малка буква.

 

Колеги това не е чат! Тук е форум!

 

Налага ми се да пиша страшно много понякога и от опит знам, че shift-а е първото нещо, което сдава багажа в една клавиатура. Липсата на главна буква в началото на изречение най-често е по този повод. Сигурен съм, че никой не се опитва да трови модераторите нарочно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Налага ми се да пиша страшно много понякога и от опит знам, че shift-а е първото нещо, което сдава багажа в една клавиатура. Липсата на главна буква в началото на изречение най-често е по този повод. Сигурен съм, че никой не се опитва да трови модераторите нарочно.

Проблемът не е в модераторите а в изгледа на нашия форум. Няма да позволим той да заприлича на някои други такива, да не им споменавам имената.

 

Клавиатурата, както и мишката са консумативи. Една клавиатура струва 12-20 лв., така, че това не може да е аргумент според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата, както и мишката са консумативи. Една клавиатура струва 12-20 лв., така, че това не може да е аргумент според мен.

 

 

Освен това, SHIFT се натиска 10 - 100 пъти по-рядко от останалите клавиши и няма как да се износи пръв. Просто глупости на търкалета.

 

Значи така, пишат без да гледат екрана, и пращат без редакция. Ако им се откачи клавиатурата, биха пратили празен пост. Сигурно така и работят. Каквото излезе, това. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плюс и дублиран (ляв и десен). Но да не изпадаме в подробности, дребните грешки в постовете не са фатално нещо стига да не става тенденция ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........Значи така, пишат без да гледат екрана, и пращат без редакция. Ако им се откачи клавиатурата, биха пратили празен пост. Сигурно така и работят. Каквото излезе, това. :icon_doh:

:rofl:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък и вече си има специални extension-и за браузърите, които подчертават и дори автоматично поправят правопис, на всякакви езици, в т.ч. и български!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък и вече си има специални extension-и за браузърите, които подчертават и дори автоматично поправят правопис, на всякакви езици, в т.ч. и български!

 

Именно! Вие да не си мислите, че съм толкова грамотен :) ?

Неееее :) просто ползвам спелчекър. Кога иначе ще имам време да поправям ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, SHIFT се натиска 10 - 100 пъти по-рядко от останалите клавиши и няма как да се износи пръв. Просто глупости на търкалета.

 

Значи така, пишат без да гледат екрана, и пращат без редакция. Ако им се откачи клавиатурата, биха пратили празен пост. Сигурно така и работят. Каквото излезе, това. :icon_doh:

 

Ами гледам си клавиатурата докато пиша, наистина. Щото на ден ми се случва да пиша на 5-6 различни компютъра, такава ми е работата. И всеки комп е с различна клавиатура.

И на повечето от тях Shift-a не работи както трябва, независимо дали клавиатурата е за 5 лева или за 50.

 

И да, съгласен съм, това си е оправдание :)

 

Забелязал съм, че най-често срещаната грешка е от незнание къде се пише "о" и къде "у". Което обаче няма връзка с хардуера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че най-често срещаната грешка е от незнание къде се пише "о" и къде "у". Което обаче няма връзка с хардуера.

Проблемът е при органичният хардуер... или просто софтуерът е стара версия :D

 

А иначе грешки се виждат не по-малко при препинателните знаци и членуването на думите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък според мен проблемът е в задкомпютърното устройство в 99.99% от случаите :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също, често допускам грешки, най-вече от факта, че бързам все...Но новия речник на лисицата върши страхотна работа!!! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези с малките букви. За което се извинявам много на модераторите.

При мен и малките букви проблемът е чисто софтуеърен, и се нарича с една думичка "Word".... И тъй като ползвам пустият Уърд от години, по много, съм си създал гадният навик да не ползвам Шифта..... освен за горният ред на цифрите, или за имена...... Навик, който пък покрай писането тук си избивам зверски.......

Спел-чек използвам само на немски и английски, никога не съм имал на Бг и не ми и трябва много........ Но пък функцията F7 ми помага честичко при тези езици.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 4 седмици ...
ТЪРСЯ ЕДНА ЛАЙНА КОЯТО СЕ НАМИРА ПОД ДЕСНИЯ ФАР ЗА SPACE WAGON 90-ТА ГОДИНА СЪЩО ТАКА ТАЗИ ЛАЙНА СТАВА И ОТ МОДЕЛИТЕ НА SPACE RUNNER 92-93-ТА ГОДИНА....

 

Стига с тези ЛАЙНА, бе колега... на тези коли се слагат само диаманти ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...