Премини към съдържание

††† Един обичан Галант се превърна в кошма𠆆†


Estilian

Препоръчано мнение

Колата епри мен , аз съм я отворил и установил следното:

Торк конвертора е аут, превъртяни шлици и на двете муфи, вътре - не знам все още какво е дереджето........

Двата вала откъм ск. кутия - аут, превъртяни шлици и то зверски..........има голям луфт м/у двата вала..........

След отваряне на кутията се установи следното:

Лагерите на двата вала( те са един в друг) - аут, трябва тяхната подмяна.........два дадчика ,които са зацепени на различни места към тях - и те аут, трябва замяната им най добре, но може и да се направи спираловидна резба...........ще се реши по късно.........Дисковете - аут...........всички са заминали..........шлиците на един от валовете са зле, -трябва подмяната им.............леглото на един от лагерите трябва корекция да се прави и много други,които ще се установяват в процес на ремонт на кутията.........

Аз няма да участвам в събирането на пари, ще участвам с 100-150 лв. за работата надолу..............

Това е от мен засега.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вече внесохме с Теди по 5 лева. :)

 

 

Сметката е:

 

ProCredit Bank

Bulgaria

 

Сметка № :

BGN 1001025915 - IBAN - BG23PRCB92301001025915 (плащане в български лева)

BIC / PRCBBGSF

 

 

Банков код

23092309

 

Бенефициент по сметката: Светозар Ангелов

 

Основание на внасяне : "За Галант"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам!!! :) Такъв хубав и обичан Галант, как ще го оставим???

 

p.s. нещо ми заби тука и се появиха 2 постинга :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще се включа в инициативата - няма как да оставим колега в такъв тежък момент! При първа възможност отскачам до някоя банка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще помогна. Само ми е чудно как така от веднъж се е прецакала цялата кутия? И въпроса ми е дали си заслужава такъв ремонт? Ами ако нещто друго се повреди след това? Не е ли по лесно да се търси друга кутия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята и също ще се включа. От всеки по малко и капка по капка вир прави. После си мисля - не сме малко хора, но сигурно ще има доста хора дето също на драго сърце ще помогнат обаче няма да са видяли темата. Затова дали не е добре да се премести на по видно място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След скорошната неприятна случка, която ме сполетя и мен (за мое щастие със щастлив край), разбирам много добре как се чувства Стилян. Така че и аз ще се включа в благородната инициатива! Дано всичко да се оправи Стиляне стискам палци и се моля самолета ти скоро пак да е по пътищата - успех братле!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е разочарованието ти. Ако продължим аналогията с жените може да се каже, че никога не можеш да си сигурен дали ти изневерява или кога ще го направи. Особено ако в очите на чуждите мъже е чаровница. Става дума ако знаеш със сигурност (недай си Боже видиш с очите си :icon_crying: ), че го прави. Не става въпрос за инвестираните парични суми в колата или жената и тем подобни глупости, а за граденото доверие и обичта, любовта в най-чистия си и непорочен вид - тази която извира от дълбините на душата, сърцето, ума ти ... от цялото ти същество, от отношението ти и от това, което се получава като краен резултат. А той е ОГРОМНА мъка., няма такава тъга, освен смъртта на обичан човек.. :icon_crying:

 

Колеги, колко души наброява числеността на постоянните и верни посетители на този форум? Имам предложение да съберем на заплата по някой лев и да помогнем на Стилян да си поправи колата :icon_thumbup: Ако го приемете, на оставена от него сметка аз ще преведа 10 лева. Не са много, но ако се съберат повече хора все ще му е от помощ.

Друг път ще помогнем на друг колега и така.

Това с помоща за колега е мн.яко пишете ме и мен с някои лев,щото знам какво е да се счупи :plane: аз патих със скорости до преди седмица и знам кво е има един човек от монтана които кара ударени галанти сега е в чужбина за коли,има му обявите в мобилето,вмомента има 3 бр.на части

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После си мисля - не сме малко хора, но сигурно ще има доста хора дето също на драго сърце ще помогнат обаче няма да са видяли темата. Затова дали не е добре да се премести на по видно място.

Подкрепям с две ръце, още утре ще ги внеса. Това което казва Велико е много вярно - ако не беше s01o нямаше да знам за тази тема, тъй като обикновено посещавам общите и раздела за Лансер! Освен това Estiliane дай auth на ICQ че имам една идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...и аз с 2 ръце ЗА! Като видях идеята ми стана драго на душата - 5 кинта на секундата... дет беше казал "mali" - по-горе: "Капка по капка, вир става" !

 

Искренно се надявам всеки влезнал в положение да даде от сърце... - ВЕРВАЙТЕ ми колеги... ТАКОВА НЕЩО В ДРУГИТЕ КЛУБОВЕ/ФОРУМИ не са и виждали! - аз съм очарован!

 

Стиляне... ГАЛАНТА ТИ нама да остане паметник на Mitsubishi пред блока - ПОВЯРВАЙ!

 

Сговорна дружина планина повдига! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА! Приятел в нужда се познава! :icon_n_gora:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е! Тогава и аз ще се включа... утре ще преведа 5 лева!

 

Ох... това беше, за да не си наруша стила и да се включа подобаващо, защото още малко и ще ме просълзите... Първо - нямам думи за това, което правите! И като казвам, че нямам думи, имам предвид, че щях да си глътна езика, когато Дани ми каза по телефона. Просто днес напуснах работа, след невероятен скандал в офиса и с прибирането бях като труп... Чух се случайно с него и той на финала ми вика "Хе, а ти знаеш ли, че ти събираме пари за кутията". Първо си помислих, че се шегува... после се сетих, че той с такива неща не се шегува и хоп, на компютъра. Влизам в раздел Галант - гледам, темата я няма... и си викам на акъла "Ха! Ето, някой я е изтрил!" и в следващия момент - бум! Нова водеща тема в най-четената част... в момента се чувствам толкова объркано... толкова много смесени чувства... хем ми се иска да ви убия, че го правите, хем ми се иска да ви разцелувам всичките...

 

Понеже познавам Светльо, ми е ясно, че ако започна да ви се карам, че събирате парите, току виж дойде да ми приложи някоя джиу-джитсу хватка :icon_n_ninjastar: Много ви благодаря за всичко, което правите! Благодаря ви за всеки жест, за всяка добра дума, която съм чул в последните дни от всички вас... благодаря ви и за това, че сте готови да помогнете! Дори умът ми не го побира как да ви се отблагодаря...

 

Благодаря ви и за нещо друго! За това, че ми започнахте положителната серия след лошите емоции в последните дни... първото нещо, което се запитах, беше "А защо за мен?"...?!?! Защо за моята скоростна кутия, а не за ExistenZ, чийто автомобил също пострада... или за колега s01o, когото го блъснаха... защо не за колегата, който пострада с мотора!!! Те също заслужават това отношение :( Чак ми е неудобно...

 

Ами така... ако напиша още един ред, Марин ще дойде лично до София да ме набие ;) Отново искам да благодаря... на всички... без значение дали пари или просто са ми се усмихнали в този ден! Вие сте невероятни...! Щастието, което ми подарихте, усмивката, която ми върнахте на лицето - те са безценни! Защото с тази тема вие не спасихте една скоростна кутия или едно Мицубиши... вие спасихте моята усмивка, моето добро настроение и обещавам най-отговорно, че когато имам възможност, ще се реванширам подобаващо на всеки един от вас...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е върхът!

Той Стилян само не се разплака днес по телефона, като ми се обади да се оплаче.....

Чакам те утре по което и да е време, знаеш ми офиса, предлагам ти другарското си рамо да поплачеш на него! А като знам за един комутатор как ви вдигнах всичките на балон.... Ще помагаме, какво ще правим?!?! И пак ще си го обичаш Галанта, щото друга кола по такъв начин да се оправя - няма!

Ей това ни прави клуб на СВЕТОВНО ниво!

Евалла!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина инициативата е типична за един фен клуб на доста добро ниво,или по точно на хора с доста голямо интелектуално ниво.Нека занапред продължаваме с тези инициативи.Стилиане,не се притеснявай..сигурен съм че съвсем скоро твоя диамант ще засияе с пълния си блясък :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина инициативата е типична за един фен клуб на доста добро ниво,или по точно на хора с доста голямо интелектуално ниво.Нека занапред продължаваме с тези инициативи.Стилиане,не се притеснявай..сигурен съм че съвсем скоро твоя диамант ще засияе с пълния си блясък :rulez:

P.S Май се отплеснах и забравих да спомена че се включвам и аз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се да помогна, но освен едно приятелско рамо, една топла сълза и носни кърпички и малко позитивизъм май няма какво друго да предложа :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще помогна на Колегата......знам за какво става въпрос, може да пробваш с ръчна скоростна кутия....по евтина е за подръжка и пак си има тръпка :) И като е готово Mutsuzushitu пак на пистата :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще помогна на Колегата......знам за какво става въпрос, може да пробваш с ръчна скоростна кутия....по евтина е за подръжка и пак си има тръпка :) И като е готово Mutsuzushitu пак на пистата :rulez:

Може, но ще му излезе пак горе долу толкова ,а пък си е голяма занимавка това "конвертиране".................

1. освен ск. кутия, ще трябва и съединител

2. Маховик

3. Жила и педали

4. Барче централно + лоста и механизма с ябълките

5. Приспособяване на ушите за тампона на ск. кутия

И най важното - как ще излъжеш компа ( ЕКУ-то) на мотора ? Понеже двете ЕКУ-та са свързани с интерфейсен кабел ( казвам интерфейсен тъй като инфото м/у двете ЕКУ-та се осъществява по определен протокол) мотора ще пита непрекъснато къде е ЕКУ-то на кутията и ще чака отговор..............може и без него, но често ще се случват аномалии от типа променлив празен ход, изфорсирване без причина и т.н.

Това заедно с работата ще ти излезе колкото да се ремонтира А/Т кутията му..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно не гледам горните теми ама днес нещо ме накара да погледна. Явно си е божа работа та и аз се включвам. Късмет и не се ядосвай имало е случило се е. Гледай напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...