Премини към съдържание

††† Един обичан Галант се превърна в кошма𠆆†


Estilian

Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, в темата се разгоряха страсти.

Написаха се различни мнения и се изказаха силни думи, за което всеки си има лично право.

По молба на участниците в нея повечето мнения бяха изтрити (но могат да бъдат върнати и всеки ще си носи отговорност за написаното).

Тази мярка е необходима, за да не се засегнат коренно различни мнения, хора, мисли и да не се чувства неловко който и да било!

Заключвам темата и ще помоля модераторите да не пишат в нея!

Връщам я в галерия "Галант".

Само в заключение ще кажа. Моля не бъркайте спонтанната помощ към колега с други, напълно различни неща от живота.

Не нарушавайте закона за чистата потенциалност, защото така спирате всички позитивни неща към вас.

Който иска - помага, който иска не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

След повече от 40 лични съобщения за деня с молба за писане в темата я отключвам.

Надявам се страстите да са изчезнали и да има трезви мнения.

Предупреждавам ви, че караници и лични разправии ще се трият без предупреждение, но пък ако някой иска свободно да изрази мнението си без обиди е добре дошъл.

Моля обаче да се знае едно нещо - помощта към колегата да се разбере, като криворазбраната цивилизация и всеки да иска след това помощ от клуба.

Прекаленото много добрина, също пречи!

Така че всеки да намери баланса си в самия себе си.

Моля без емоции и си пишете, като големи трезви хора. Отстоявайте си позициите без спорове ако може.

Също така имайте предвид, че утежнявате извънредно много ситуацията на модераторите и на мен, защото ще наблюдаваме темата с повишено внимание.

Свободата на словото е важна, стига да не се прекалява.

По желание на пишещите, може да бъде възстановен всеки един пост от изтритите преди това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опа да се възползвам , докато темата е отключена и да кажа , че и аз ще помогна , защото знам каква е болката - миналата година преживях същото с моят жребец и доста ме боля , не само финансово ;)

 

Като стана дума имам и едно съвсем теоритично въпросче - каква е техническата възможност да си сменя моята А/Т с такава , но типтроник ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се оплача! Днес единственото време което имах бе, колкото да отскоча до банката, която е до работното ми място - става дума за SG expressbank...И там ми казаха, че не мога да пратя парички на прокредит...Защо?! Аз мразя банки и адски ги избягвам, но сега исках да помогна, защото знам какво е да страдаш за колата си...Мислех, че от всяка една банка може да се пращат парички...Какъв е проблема? Утре, се надявам да се измъкна по-навреме от работа и да ида до центъра да потърся прокредит....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се оплача! Днес единственото време което имах бе, колкото да отскоча до банката, която е до работното ми място - става дума за SG expressbank...И там ми казаха, че не мога да пратя парички на прокредит...Защо?! Аз мразя банки и адски ги избягвам, но сега исках да помогна, защото знам какво е да страдаш за колата си...Мислех, че от всяка една банка може да се пращат парички...Какъв е проблема? Утре, се надявам да се измъкна по-навреме от работа и да ида до центъра да потърся прокредит....

 

Да живее онлаин банкирането бих казал аз - 2 минути и паричките вече "пътуват" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опа да се възползвам , докато темата е отключена и да кажа , че и аз ще помогна , защото знам каква е болката - миналата година преживях същото с моят жребец и доста ме боля , не само финансово ;)

 

Като стана дума имам и едно съвсем теоритично въпросче - каква е техническата възможност да си сменя моята А/Т с такава , но типтроник ?

 

Предполагам, че може, но трябва да смениш и ЕКУ-то защото то командва типтроника!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се оплача! Днес единственото време което имах бе, колкото да отскоча до банката, която е до работното ми място - става дума за SG expressbank...И там ми казаха, че не мога да пратя парички на прокредит...Защо?! Аз мразя банки и адски ги избягвам, но сега исках да помогна, защото знам какво е да страдаш за колата си...Мислех, че от всяка една банка може да се пращат парички...Какъв е проблема? Утре, се надявам да се измъкна по-навреме от работа и да ида до центъра да потърся прокредит....

Колега тая тема не е за парлама. В 21 век сме все пак .. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4293

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес не остана време, но утре ще гледам да пусна и аз парички.

 

A SG Express не за пръв път си измислят разни техни правила.

Наложи ми се да пусна едни пари от техен клон в София и ми отказаха, понеже съм си открил сметката в Бургас..

Ден по-късно си закрих сметките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега тая тема не е за парлама. В 21 век сме все пак .. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4293

 

Нямам дебитни и кредитни карти, и не искам да се обяснявам, но нямам и желание да се сдобивам с подобни! Не съм искал да правя "парлама"! Скаран съм и с банките, и грешно очаквах някой да ми обясни, но наистина не е тук мястото...Извинявам се на колегите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нека не притесняваме допълнително Стилиян с подробности кой,колко,къде,кога,как.Всеки има глава на раменете си и преценява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стилянски днес се засякохме в задръстването на семинарията ... Аз бях с това синьото GDI . Изглеждаше доста угрижен и сега прочетох цялата тема... въпреки това ми махна с ръка и аз се усмихнах и отвърнах на поздрава :icon_blush: ... Мисля, че дружно всички тук ще успеем да помогнем за твоя самолет така чееее :spoko:.

С удоволствие ще помогна поради ред (2 :) ) причини:

1. Запознал съм се с много твои постове и съм останал с впечатлението че си наистина умно момче и заслужаваш другарска помощ. Винаги си бил напълно изчерпателен в отговорите си с добронамереност и желание за правилен съвет. :shades:

2. Днес ми махна с ръка и ми стана едно такова готино, че сме болни от една и съща болест :mitsu-smiley: .

 

И не униваи отново ще си на пистата с твоята любов :):drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам дебитни и кредитни карти, и не искам да се обяснявам, но нямам и желание да се сдобивам с подобни! Не съм искал да правя "парлама"! Скаран съм и с банките, и грешно очаквах някой да ми обясни, но наистина не е тук мястото...Извинявам се на колегите!

 

Емо най добре отиди в клон на Про кредит банк и там ги внеси. Няма да ти вземат допълнителни пари за такси и комисионни. Като е от една банка в друга превода, има такива такси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може още да нямам :mitsu-smiley: , но ми харесват хората тук ,

за това бройте и мен.

 

 

 

Колега, съжалявам за случката, но проблем който може да се реши с пари,

рано или късно престава да е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувствата все повече препрастват и варират между :icon_n_king: и :icon_blush: ... Хем знам, че си е жив спам да благодаря на всички, но сърце не ми дава да задържам тази емоция само в себе си :) Благодаря ви за жеста, който правите за мен... чест е да бъда обект на подобна инициатива на колегите, като най-отговорно обещавам, че събраните пари, които сега ще бъдат вложени в ремонта, при първа възможност ще дам от себе си за общата инициатива на форума за подкрепа на дома за дечицата...! Тоест - нека никой не се чувства, сякаш е подарил парите на някого или че е участвал в неоправдана кауза... аз ще приема това, което давате за мен и ще го приема за целите, за които е предвидено, но и също така, за да не ми тежи на мен бремето, ще ги дам за кауза, която е Утопия по отношение на грижите! Смятам, че така е най-справедливо... надявам се, че по този начин всички ще бъдат спокойни и доволни от развоя на събитията :)

 

Стилянски днес се засякохме в задръстването на семинарията ...

Видя ли ми стария дядо Лансер? хехе... голяма емоция е да се пътува с него, защото са му почти счупени шарнирите отпред и предните гуми са отворени като фуния - с над 40км/ч е като игра на тото - не знаеш накъде ще тръгне ;) Аз в първия момент не бях сигурен, дали е някой понзат, но инстинктивно при вида на Галант отворих прозореца, за да погледна... после веднага усмивка на лицето и леко помахване ;) Кеф кеф кеф... особено като те видях и ти как се усмихна :)

 

 

А за колегата, който попита за смяната на скоростната кутия... има редица проблеми! Ако е смяна от автоматик към ръчни скорости - Пламен вече обясни... възможно, но скъпо и сложно! Ако е за смяна от един модел автоматик на друг, стоят следните проблеми:

- ново ЕКУ

- ново табло (не само заради лампичките, но и сигналът е различен) - оттук произлиза и проблемът с разликата между LED табло и обикновено... за което можете да прочетете из форума (почти невъзможно или ако е възможно, то е много скъпо!)

- редица допълнителни датчици

- нов скоростен лост, нова централна конзола и т.н.

- круиз контролът работи по различен начин...

 

Абе много неща са с две думи ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,първо искам дебело да подчертая,че съм далеч от всякаква мисъл за някакви интриги,но въпреки,че техническите ми знания и умения клонят към абсолютната нула ми е доста странно как след само два месеца уж перфектен автомобил може тотално да рухне.Стандартното обяснение - ,,дошло му е времето'' мисля,че никак не решава проблема.Аз лично при подобни обстоятелства бих настоявал поне половината от разходите да ги поеме продавачът.Нищо лично към никого.

 

Не си прав... първо продавачът е също член на клуба и го познавам много добре - не само аз, но и други колеги. Тоест, далече съм от мисълта, че ми е продал колата, защото е счупена и иска да се отърве от нея! Това на първо място... на второ - как така цяла кутия се чупи изведнъж! Тук има няколко особености, които следва да се изяснат - не е счупена цялата, тоест - да я отвориш и да започнат да се сипят части от нея... счупени са просто някои от най-скъпите неща, а други са така капсоловани, че или сменяш цял детайл, или не правиш нищо! В общи линии пострадалите неща са: маслена помпа, торк, комплект дискове, назъбената част на зъбните колела и още няколко други детайла... основният проблем е, че след като се е случило "счупването" вътре в кутията, колата не е спряла да върви... и от тогава, до момента на спирането й, поради подаване на газ, единият от пътите дори с kickdown, в скоростната кутия са били предизвикани много много лоши удари от въртящия момент от двигателя... именно това е довело до счупването и на другите части! Доколкото съм останал с впечатление от разговорите с Пламен, най-вероятно всичко е тръгнало от оста вътре, по която са самите удари и която е довела до счупването на останалите неща! Тоест - проблемът е тръгнал от едно, но е довел до редица други неща...

Дали е можело да се избегне?!!? Може би някой би го усетил... аз лично не усетих промяна в поведението и вървенето на колата до момента на разпадането й... като тук трябва да се има предвид, че тази кола не съм я карал само аз, за да говорим за проблем в усещането на автомобила! Качвал се е и Пламен, качвал се е Дани, много хора са се качвали и са я карали... тоест - имало е да се случи, случило се е :( Отказал съм се да търся вина в причинно-следствената нишка... може пък и аз да съм некадърен-автоматико-управляч и да е трябвало да спра, още при първия симптом... не е трябвало да използвам kickdown-а... не е трябвало един куп работи, но резултатът е факт! И да го мисля сега, нищо няма да променя, освен, че си вадя поука как е добре за вбъдеще да не правя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,първо искам дебело да подчертая,че съм далеч от всякаква мисъл за някакви интриги,но въпреки,че техническите ми знания и умения клонят към абсолютната нула ми е доста странно как след само два месеца уж перфектен автомобил може тотално да рухне.Стандартното обяснение - ,,дошло му е времето'' мисля,че никак не решава проблема.Аз лично при подобни обстоятелства бих настоявал поне половината от разходите да ги поеме продавачът.Нищо лично към никого.

Чакай сега малко! Такава гаранция дават в Балкан Стар. Ама за нови автомобили.

Колата си беше перфектна, карах я лично само няколко дни преди да стане белята. А бели стават. Факт. И не е вината в никого. Като знам педантизма на Стилян съм сигурен, че всичко е било перфектно проверено и огледано. В този случай просто и е дошло времето, сигурен съм, че колата е перфектно обслужвана и поддържана! 100% съм сигурен.

Е, Стилян ще има чисто нова скоростна кутия, което прави колата вече съвсем перфектна! И пак ще си я обича и ще се грижи за нея.

 

Все пак е 10 годишна кола, не е чисто нова......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги! Темата е за подпомагане на един наш колега изпаднал в беда...... Веднъж вече беше заключена заради подобни изказвания, за това ви моля : който иска помага, който не иска изобщо да не чете темата, и да си вади разни умозаключения...... Не забравяйте че утре и на вас може да се случи подобна неприятност...... Все пак форума е за да си помагаме, а не да обвиняваме когото и да било...... Ако някой има упреци към друг или нещо за доизясняване, пишете си на лични..... Не забравяйте че тук се чете и от потребители от други форуми..... Дайте да не ставаме за смях.... Моля ви!!! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

 

Миналата година мойта се счупи по подобен начин - без никакви признаци преди това. Нито проблеми при смяна , нито тракане , нито стържене - нищо , просто тръгнах по едни трамвайни релси малко по-спортно , но като ударих напречните (пресичащите трамвайни линии), преди които имаше и дупка ....разбира се , се случи и с моята ск. кутия - превъртяха шлиците на хидравличния съединител , както и се престъргаха някои елементи, които се оказаха прилично евтини и смених без да се чудя. Колата по същия начин умря и се чуваше леко виене от ск. кутия. Говорих с хората , които я ремонтираха , а те ме успокоиха , че не било толкова неестествено и не съм бил първия с такава повреда. Не съм сигурен дали е истина , но според тях Хюндай използват такава (или много подобна) ск. кутия и те също страдали от подобен проблем. Така , че изобщо не може да става дума , че някой едва ли не е знаел кога и как ще се счупи въпросната ск.кутия и се е отървал от колата преди това - абсурд . Просто това е риск за всеки купувач на кола с автоматична ск. кутия и по-голям за всеки такъв на стара кола с авт. ск. кутия.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...