Премини към съдържание

††† Един обичан Галант се превърна в кошма𠆆†


Estilian

Препоръчано мнение

Макар да се случи преди доста време, все не намирах време да си изплача мъката... до последно не ми се искаше да повярвам, че ми се е случило най-лошото, но новината бързо ме застигна. Преди вече почти месец, на прибиране за вкъщи, колата започна да се държи странно. Тъй като се видях с SLX за да ми даде един въздушен филтър, реших да я настъпя, за да чуя звука... колата започна да се държи странно, като kick-down се задейства, изключи, задейства, изключи... и така за около 2-3 секунди редуваше високи и ниски обороти. Реших, че нещо компютърът се е объркал... отпуснах газта и тя си тръгна нормално.

30 минути по-късно, малко преди да стигна до пред блока, на Цариградско шосе с около 120км/ч колата вместо да смени скорост, изведнъж сякаш минах на режим N. Оборотите скочиха отвъд червената зона (защото все пак съм подавал газ, за да се движа, а пък като няма усилие, оборотите скачат!) и аз веднага отбих встрани. Колата работеше нормално, но откъм лявата част на двигателя се чуваше нещо средно между тракане и виене, което беше с постоянен интензитет на абсолютно всички предавки (включително и на P и N)... колата обаче беше като изключена от скорост и въртящ момент към гумите не се предаваше. Веднага се обадих на верния другар Дани, който дойде и ме изтегли с въже до при Пламен (тук дължа голяма благодарност за реакцията и на двамата, предвид много много късния час, в който се случи това!).

Пламен още по телефона каза, че е много лошо, ама трябва да се види. Като я закарахме, на звукова диагностика (демек със слушане на ухо) той каза, че може да са няколко различни неща и не може да гадае... и очакваш присъдата след като разглоби колата.

 

Тъжното е, че това се случи два дни преди да замина за Италия с тази кола на екскурзия. Голяма мъка... направо ми се плачеше... чувствах се сякаш жена ми ми е изневерила... толкова много любов имаше към тази кола от моя страна... толкова се грижих, толкова нежно я карах и накрая да се случи това. Все пак заминахме за Италия, но не с моята, а с колата на брат ми... Това беше нещо като да се прибереш, да видиш жена си с друг мъж в леглото и два дни по-късно да заминеш в командировка със сексапилна колежка ;) Познайте до какво доведе това - обрат в чувствата и емоциите към марките автомобили, но това е друга тема.

 

Докато бях в Италия получих СМС от България... колкото и да се надявах да е нещо малко и лесно за ремонт, дойде новината за възможно най-лошото. По думите на Пламен скоростната кутия не става за нищо и вместо очакваната замяна на една или друга част, ще трябва смяната на почти всичко... торк, хидравлична помпа, някакви бутала... дори не успях да ги запомня всичките. Може би той ако влезе може да каже какво беше. Съответно сумата, която очаквах скочи двойно... любовта още повече завяхна... тя сега е заменена с ненавист и неприязан... и ето така... един Галант се превръща от мечта, в кошмар.

 

Опитах се да намеря алтернативни начини за ремонта... търсих скоростна кутия на старо, но уви - без резултат. Опитахме и с Росен да поръчаме от САЩ, но поради големия брой части е силно вероятно да не станат нещата, пък и няма гаранция за съвместимост... а и при тотална калкулация, май по-добре да се направи с оригинални части и да стане като нова, да си има гаранция, отколкото да сложа нещо, което може и утре да се предаде!

 

На въпроса - "Ами сега накъде?" и аз не знам какво да си отговоря... ще се мине време, колата ще излезе от бокса... минавам на варианта "събирам подаяния" за да успея да си платя ремонта и така... толкова ме боли от случилото се, че ми се иска да я продам, но след всичко това, колата е непродаваема, защото в нея са вложени невероятно много пари и на практика всичко и е чисто ново, от двигател, през скоростна кутия, боя и т.н. но крайната цена е такава, че няма кой да я даде някой... и те така то :)

 

Оплаках се, ама не ми олекна... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно Стиляне, непоправими работи няма... Още по-малко коли... Частите ти са доста скъпи, иначе са напълно съвместими с тези от САЩ, но пак парите са много.... Не се коси толкова много, желязото се ремонтира.... чувствата са по-важни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох "краткият" ти пост изцяло, само защото си ми приятел.... :P Ако те интересуват ръчни скорости, мога да ти намеря за около 550-600лв......Мога и автомат да ти осигуря, но контейнера от Щатите ще пристигне около нова година...... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има един хипотетичен вариант, да ти търся цяла кутия от сравнително нов катастрофирал Галант, т.е. от моя страна става дума за търсене онлайн и уговорки. Намирате един пикап и си докарваш. Обаче, гаранция - Франция. Евентуално после я отваряте и ако има нещо, на нея ремонт, ако старата е потрошена цялата. Може би това ще е по-изгодно.

 

Друг вариант както марио64 каза, смяна с ръчни. Поръчваш си всичко - кутия, помпи, педал, лост скорости и т.н. Виждал съм в нета цели "репортажи" по конверсията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант както марио64 каза, смяна с ръчни. Поръчваш си всичко - кутия, помпи, педал, лост скорости и т.н. Виждал съм в нета цели "репортажи" по конверсията.

 

Не е ли скъпо удоволствие? Иначе аз нямам нищо против и ръчни скорости... драмата, в крайна сметка, опита до парите, защото по настоящем не знам дори откъде ще ги събера. Аз скочих да я оправям, а сега, след кратка равносметка, се оказва, че основният ми спонсор за заем няма да ми даде :) Шах с пешка... Тоест - ако не намеря по-евтин вариант, оставам без кола, докато не си я изработя ;(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама, че гадна работа!Действително боли много за нещо, в което си вложил толкова любов и средства.

Дано скоро намериш така необходимите парички/те се изкарват/.Важно е здравето, а ядовете остави зад гърба си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама, че гадна работа!Действително боли много за нещо, в което си вложил толкова любов и средства.

Дано скоро намериш така необходимите парички/те се изкарват/.Важно е здравето, а ядовете остави зад гърба си!

Благодаря за добрите думи!

 

 

До 1500 лв. заем вероятно няма да има проблем http://credihome.bg

Мерси за съвета... по-скоро бих опитал с ОББ, че използвам преференции при тях...

 

 

Друг вариант както марио64 каза, смяна с ръчни. Поръчваш си всичко - кутия, помпи, педал, лост скорости и т.н. Виждал съм в нета цели "репортажи" по конверсията.

Колко струва самият процес по монтаж? Без частите... само труд...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...алелеееее, - чета и невярвам на очите си! :icon_crying:

Аз се чудя защо от 2-3 седмици, като мина покрай твоя блок не ти мяркам Галанта!? Най искренно ти съчувствам и те разбирам напълно. На мене, като ми се повреди нещо съм, като болен - недай си боже да стане толкоз сериозен проблем!!!

Не ми е за парите, дето казаха по горе - "парите са 2-ростепенен фактор" и прочее... важното е да не униваш а да стиснеш зъби и да караш напред. Автомобила все ще си намери майстора и частите, верно друг е въпроса кога ще стане това но... :icon_angel:

 

Ти не се разочаровай все пак - проверявал ли си по автоморгите в "странство" (демек "цивилизованите страни" малко по на запад) няма ли нещо ударено за пордан?

 

Обади се на Симо от Горубляне... той всеки месец ходи по "чужбината" и докарва коли (резбирай Мицубишита и др. Японски марки) - искренно се надявам да ти е от полза... все ще знае де има продаващи се кат твоя на части!!!

 

Оставям ти телефона му ако решиш да му "дзвъннеш" !!! - Отзивчив човечец е може да помогне !

 

ЕТ "ПЕПИ 2000" - Внос и Продажба на АВТОМОБИЛИ.

Дружба 1, бл. 121, вх. А

 

02 / 978 24 50

0888 22 42 11 / 0878 53 79 20 - Петранка Симеонова (жена му - и тя се занимава с фирмените дела)

 

Симеон Симонов - 0888 53 79 19 / 0878 53 79 19

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е разочарованието ти. Ако продължим аналогията с жените може да се каже, че никога не можеш да си сигурен дали ти изневерява или кога ще го направи. Особено ако в очите на чуждите мъже е чаровница. Става дума ако знаеш със сигурност (недай си Боже видиш с очите си :icon_crying: ), че го прави. Не става въпрос за инвестираните парични суми в колата или жената и тем подобни глупости, а за граденото доверие и обичта, любовта в най-чистия си и непорочен вид - тази която извира от дълбините на душата, сърцето, ума ти ... от цялото ти същество, от отношението ти и от това, което се получава като краен резултат. А той е ОГРОМНА мъка., няма такава тъга, освен смъртта на обичан човек.. :icon_crying:

 

Колеги, колко души наброява числеността на постоянните и верни посетители на този форум? Имам предложение да съберем на заплата по някой лев и да помогнем на Стилян да си поправи колата :icon_thumbup: Ако го приемете, на оставена от него сметка аз ще преведа 10 лева. Не са много, но ако се съберат повече хора все ще му е от помощ.

Друг път ще помогнем на друг колега и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е разочарованието ти. Ако продължим аналогията с жените може да се каже, че никога не можеш да си сигурен дали ти изневерява или кога ще го направи. Особено ако в очите на чуждите мъже е чаровница. Става дума ако знаеш със сигурност (недай си Боже видиш с очите си :icon_crying: ), че го прави. Не става въпрос за инвестираните парични суми в колата или жената и тем подобни глупости, а за граденото доверие и обичта, любовта в най-чистия си и непорочен вид - тази която извира от дълбините на душата, сърцето, ума ти ... от цялото ти същество, от отношението ти и от това, което се получава като краен резултат. А той е ОГРОМНА мъка., няма такава тъга, освен смъртта на обичан човек.. :icon_crying:

 

Колеги, колко души наброява числеността на постоянните и верни посетители на този форум? Имам предложение да съберем на заплата по някой лев и да помогнем на Стилян да си поправи колата :icon_thumbup: Ако го приемете, на оставена от него сметка аз ще преведа 10 лева. Не са много, но ако се съберат повече хора все ще му е от помощ.

Друг път ще помогнем на друг колега и така.

 

Аз също ще помогна с колкото мога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще дам пари,малко но от сърце,не те познавам колега,но знам това каква болка е. Съболезнования ,също така успех! Не се предавай и не забравяй че винаги може да е по -лошо,като например да ти го направи това в Сърбия на път за Италия-е това е шах с пешката. Пак казвам-аз съм за предложението на колегата по горе! :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добре де, цял клуб сме да му се не знае.

Ако всеки даде по 5 лева ще оправим колата и на никой няма да си задължен. :)

Хайде да помогнем на Стилян.

Искате ли? :icon_n_hands:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да помогнем на Стилян.

Искате ли? :icon_n_hands:

Разбира се,че искаме Светльо!Аз съм ЗА с двете ръце :good: Дори и 10 лв да са,едва ли на някой ще му се отразят толкова много на месечния бюджет :icon_blush: Мое мнение де.Нека и останалите колеги си кажат мнението :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не Данчо! :)

Условието е само по 5 лева, за да не се чувства задължен колегата. Но трябва да участват повече хора. Всеки си има достойнство и лична свобода. Не трябва да нарушаваме тези норми!

Ако хората са съгласни, давам сметката на клуба, в която да се пише основание "За Галант"!

Събраните пари до стотинка ще отидат за Стилян. Той няма право на глас. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не Данчо! :)

Условието е само по 5 лева, за да не се чувства задължен колегата. Но трябва да участват повече хора. Всеки си има достойнство и лична свобода. Не трябва да нарушаваме тези норми!

Ако хората са съгласни, давам сметката на клуба, в която да се пише основание "За Галант"!

Събраните пари до стотинка ще отидат за Стилян. Той няма право на глас. :)

Добре Светльо. То е ясно, че всеки си има свобода и достойнство. Никой не може да задължи другия да прави каквото му кажат. Всеки сам решава. С тази инициатива отново доказваме, че сме :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам на едно място има автоматична скоростна кутия за Галант, но е с типтроник и вероятно няма да стане на Галанта на Стилиян. Аз също ще помогна за ремонта на колата му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок,ние добре си говорим,то е ясно че много хора ще се отзоват и ще помогнат,ама трябва да се направи организация! За това трябва да помогне и колегата Естилиян,къде ще се събират,важно е и кога,а колегите от провинцията как ще помогнат???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стиляне, по скайпа ти предложих един вариянт с кола от тук (Англия), взимаш и само кутията а останалото на/за части и току виж си я избил кутията.

За инициативата с "вноската" от 5лв. ме бройте и мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Ок,ние добре си говорим,то е ясно че много хора ще се отзоват и ще помогнат,ама трябва да се направи организация! За това трябва да помогне и колегата Естилиян,къде ще се събират,важно е и кога,а колегите от провинцията как ще помогнат???

 

Организацията я правим за точно 1 минута.

Давам сметката на банката и всеки превежда пари.

Това сме го правили за какво ли не вече.

Пари се превеждат и по интернет за 1 минута също.

Все пак живеем в 21 век.

Не се взима комисионна ако се преведе в Прокредитбанк, която има във всеки град.

Не е срамно и неудобно да внесеш 5 лева по банка! :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сметката е тази на клуба, нали сте внесъл членски внос там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...