Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Аз тъкмо поръчвах Yokohama W.Drive V902 за стандартната 16" джанта, но ми казаха, че не си струвало да давам толкова пари за гума X_x. Та накрая завършихме с Lassa SNOWAYS ERA. Засега тествано само на мокро, държи се добре при скорости над 160 км :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пак подчертавам, че става дума за 4х4. Тестовият автомобил е VW Tiguan, размерът е 235/55/17. Дадени са отлични оценки на Dunlop SP Winter Sport 3D и Pirelli W210 Sottozero, добри на Vredestein Wintrac 4 Extreme, задоволителни на Michelin Pilot Alpin Pa3, Toyo Open Country W/T, Nokian WR G2, Fulda Kristall 4x4, като Фулдата е по-слаба по всичко показатели, единствено е по-добра от Toyo на сухо. Класацията не е голяма, тук можеш да видиш по-голяма и подробна от към марки - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php/cPath/5

 

Дънлопа наистина са много добри! :icon_thumbup: Миналата година ме държаха перфектно. Препоръчвам ги на колегите, които още не са решили какво да слагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм готов за зимата вече.

 

Джанти: MMS AZARO

Гуми: GOODYEAR ULTRA GRIP 7+

 

Стана красиво. Ще постна смимки тези дни.

 

Ето и малко снимки:

 

1

2

Редактирано от Morideen
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз тъкмо поръчвах Yokohama W.Drive V902 за стандартната 16" джанта, но ми казаха, че не си струвало да давам толкова пари за гума X_x. Та накрая завършихме с Lassa SNOWAYS ERA. Засега тествано само на мокро, държи се добре при скорости над 160 км :)

 

 

"LASSA" Snoways ERA 205/60 R16 92H е с по-никък индекс на товаримост, при нашите пътища 96Н като при Yokohama W.Drive V902 е по-добрия избор за 200лв. разлика между двата модела гуми. Днес ги поръчах, но на метални подсилени джанти. Все пак всеки си решава :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дънлопа наистина са много добри! :icon_thumbup: Миналата година ме държаха перфектно. Препоръчвам ги на колегите, които още не са решили какво да слагат.

 

Между другото - като стана дума за Дънлоп - като си сменях гумите на Диана (летните Дънлоп със зимни Мишлен) - та момчето дето сменя ми сподели че имало хора дето идват при тях и търсят Дънлоп ни нищо друго ...

т. е. нек'ви абсолютни фенове на марката явно ... и другите яки марки гуми (някои от които на мен ми звучат по-авторитетно от Дънлоп) са нямали такива твърдолинейни фенове ... та сигурно има защо ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джантите на колегата Morideen са УНИКАЛНИ!!! :icon_thumbup: (ИСКАМ И АЗ ТАКИВА!!!)

Аз като ги взимах мойте джанти имаше само 2 модела, между които можех да избирам. :mad:

Накрая аз взех единия модел, а колегата BlackLancer - другия. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поради кризата на моето колтче купих най-евтиния вариант - Корморан за 70лв гумата 185/60/14. И искам да ви кажа, че съм много доволен от гумите, въпреки ниския клас и ефтинийката се държат перфектно засега!:)

Редактирано от Ra1N
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше си взел 175/70/13 щеше да се държи още по-добре. На тази лека кола и трябват тесни гуми за зимата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които все пак си сложиха стоманени джанти 16"-декоративни капаци:

 

тук

 

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Груба детинска грешка,Колеги.За да не развалям фасона на :plane: оствих 18"-ките,по-тесни качествени зимни гуми от225/45 не намерих.И сега вместо да карам автомобил,карам шейна.Не повтаряйте грешката ми!За гъзарията ТРЯБВА да има почивен ден :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас, но тук има и сняг и студ.

И вчера и днес съм навън с колата и започвам да си мисля, че търговците са се прецакали. За толкова малко пари са ми продали/подарили вседеход.

Бе тоя Лансер да няма някакъв конструтивен дефект. Въобще не прави разлика между сняг и асфалт. Върви все едно отвън е +10, а не -10 градуса. Няма проблеми нито с потегляне, нито със спиране, а ръката ми залепва на дръжката на гаража от студ. Направо извън земен автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че гумите със шипове са забранени от закона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас, но тук има и сняг и студ.

И вчера и днес съм навън с колата и започвам да си мисля, че търговците са се прецакали. За толкова малко пари са ми продали/подарили вседеход.

Бе тоя Лансер да няма някакъв конструтивен дефект. Въобще не прави разлика между сняг и асфалт. Върви все едно отвън е +10, а не -10 градуса. Няма проблеми нито с потегляне, нито със спиране, а ръката ми залепва на дръжката на гаража от студ. Направо извън земен автомобил.

 

Колега, така си е :icon_thumbup:. Колата наистина е много стабилна и през зимата. Аз миналата зима не съм имал никакви дертове, сега също. Няма поднасяне, няма проблеми при спиране, няма буксуване. Както писах, по-горе, гумите са ми Дънлоп; това им е втората зима и се държат перфектно.

Весели празници на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че гумите със шипове са забранени от закона.

Никога през живота си не съм карал с шипове. Само да не вземат да забранят Митсубишитата като гумите с шипове. :D

Все се оправям само с гумите, главата си и уменията. :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Днес за първи път се качих в лансера на сняг че не бях в Бг. Винаги съм карал с добри гуми но сега с новата кола и Дънлопа ми се струва много по лесно, просто колата не мърда! Няма проблеми с повече газ, спирачки … а всички улици по крайните квартали са пропуснали пак да ги изчистят (за София говоря) :icon_box:

Разбира се имаше малко „ръчни” + въртене но при нормално каране колата се държи много добре, да не кажа супер.

 

Поздрави на всички :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Груба детинска грешка,Колеги.За да не развалям фасона на :plane: оствих 18"-ките,по-тесни качествени зимни гуми от225/45 не намерих.И сега вместо да карам автомобил,карам шейна.Не повтаряйте грешката ми!За гъзарията ТРЯБВА да има почивен ден :icon_thumbup:

М дааа, за гъзарията ТРЯБВА да има почивен ден :), но кога ще е този ден?! :icon_n_lol_2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа изключителните си впечатления, които ми направи Лансъра в Неделя сутринта, по стечение на обстоятелствата, колата ми нямаше късмет и двата пъти, в които валя дъжд и сняг тя не си беше в паркинга :), а на вън :). В Неделя всички, знаят какво се беше случило с колите, спали аутсайд :). Колата беше цялата в лед, ОТКЛЮЧИ се, само като хванах дръжката /с безкл. съм/, само дръпнах вратата и се отвори, все едно е била цял ден на Слънчице, така беше с всички врати, вкл. и багажника. Питайте приятелите си, колко от тях са могли да направят това в Неделя сутрин.

 

Мен най-много ме дразни, че няма подгрев на чистачките ;). Всичко друго е 6.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че в случая марката и модела имат някакво отношение към степента на замръзването. И моята събота срещу неделя спа аутсайд и след падналия дъжд и температури вчера се беше превърнала в монолитен блок лед. С 300 зора отворих шофьорската врата, след като я запалих вече беше лесно да я размразя, но капака на багажника си остана като запоен с дебел слой лед за останалата част от купето, като даваше вид, че ще успея да го отворя някъде към Великден, а парктроника ми отново ще сработи към Гергьовден... Не карам фалшив Лансър, нали? :unsure: :icon_n_oops:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз и Ликса, никакви проблеми. А парктроника и при мен съкс:), ама с малко спрей за размразяване и работи уж :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас, но тук има и сняг и студ.

И вчера и днес съм навън с колата и започвам да си мисля, че търговците са се прецакали. За толкова малко пари са ми продали/подарили вседеход.

Бе тоя Лансер да няма някакъв конструтивен дефект. Въобще не прави разлика между сняг и асфалт. Върви все едно отвън е +10, а не -10 градуса. Няма проблеми нито с потегляне, нито със спиране, а ръката ми залепва на дръжката на гаража от студ. Направо извън земен автомобил.

Невероятно съм доволен и аз от поведението му на сняг :mitsu-smiley: :icon_thumbup: Просто колата е като катерач и е невероятно чевръста в снега. Очаквах значително повече да мига тракшъна :) но той работи основно като реша да правя глупости. Много яко преживяване е Лансъра :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес пътувах до село Ковачевци,Пернишко и там не беше много добре изчистено и колата се държа супер .Голям кеф е и е много стабилна ,гумите са ми Гудиер Ултрагрип 7.Много обичам да карам на сняг,но за съжаление към София пак стана задръстване , засичания , агресия и на човек му се отщява да кара!! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и след падналия дъжд и температури вчера се беше превърнала в монолитен блок лед.

....като даваше вид, че ще успея да го отворя някъде към Великден

 

Питайте приятелите си, колко от тях са могли да направят това

 

Това ми се случи миналата сряда, някъде 1 см. лед имаше отворих си без дерт, няма толкова какво да се хвалите, само където много трудно си размразих стъклото.

 

Онзи ден минах на два пъти през Шипка, вечерта ледовете като бяха хубаво замръзнали и почти го имаше този момент "Въобще не прави разлика между сняг и асфалт", ако приемем, че се има в предвид при движение с горе-долу съобразена със условията скорост и като изключим многократно по-дългия спирачен път. Така че може и да има нещо вярно, но не може да се каже че е като при сух асфалт, лятото като го е напекло. Законите на физиката просто важат за всички и не трябва да се самозабравяме като почнем да си хвалим колите или гумите по разни теми. Последствията от това не винаги са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че гумите със шипове са забранени от закона.

В планинските райони са разрешени ! :icon_dance:

А и при нормално каране, съобразено с условията на пътя, колата си се държи просто чудесно.

По въпроса за зимни гуми 18'', за мене това не е вариант. Става като лагерна количка.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...