Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Данък МПС !


Pavkata JPN

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Искам да попитам дали някой си е платил данъка МПС за 2009 година и знае ли колко ще го отрежат???

Проверих за моята кола Lancer 2.0 TDI 103kW и се оказаха едни АБСУРДНИ 475лв!!!! (защото била нова, а и се оказа, че във Варна данъка е най-висок). Ако колата ми беше по-старичка от 5-14 год. данъкът пада на 254лв... Е как да го разбирам това: карай нова по-екологична кола, троши я по скапаните улици и се отчитай с най-висок данък :icon_censored:

Ето ви и един полезен линк да си сметнете вашия. http://pariteni.bg/Calcs/5/1ff1de774005f8da18.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да попитам дали някой си е платил данъка МПС за 2009 година и знае ли колко ще го отрежат???

Проверих за моята кола Lancer 2.0 TDI 103kW и се оказаха едни АБСУРДНИ 475лв!!!! (защото била нова, а и се оказа, че във Варна данъка е най-висок). Ако колата ми беше по-старичка от 5-14 год. данъкът пада на 254лв... Е как да го разбирам това: карай нова по-екологична кола, троши я по скапаните улици и се отчитай с най-висок данък :icon_censored:

Ето ви и един полезен линк да си сметнете вашия. http://pariteni.bg/Calcs/5/1ff1de774005f8da18.html

Наистина е абсурдно, да си купиш нова кола и да плащаш в пъти повече данък от кола над 14 години. Живеем си в абсурдистан, това е. За кола над 14 години коефициента е 1, за кола до 5 години коефициента е 2.8!!!!!!! Няма никаква стимулация да се купуват нови коли, а напротив, купи си стара кола от ЕС за смешни пари и плащай смешен данък! Събираме трошките на Европа, това е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това тук наистина е малко смешничко. Един приятел който живее в Италия си купи нова Алфа 159 2.4 JTD 4x4 и за това, че си купи нов автомобил плаща 50% по малко еко такса на година и няма 2 години да плаща данък, понеже има някаква програма на правителството за стимулация за покупка на нов автомобил. След това данъка му мисля, че ще е от сорта на 150 евро което за там не е чак толкова много. Немога да разбера защо от цяла Европа само нашата мила родина е на обратно и колкото ти е по-нова и скъпа колата толкова по-високи са таксите и данаците. И м/у другото, сме единствената държава която няма облекчения за хибридите. Познат си вкарва LS600h и си плати целия акциз - а той на тази кола не е малко изобщо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Лансър е 1.5, 109 к.с. Данък ПС, който платих за 2009 беше 293лв, гр. Пловдив.

Явно 'големите глави', които създават нормативните актове, са на принципа "който има пари за нов автомобил, трябва да се бръкне и за високи данъци".

:icon_thumbdown:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха ха ха ха ха. Да ви имам и проблемите с тея ниски ставки. В Смолян за моя Наглестин ми искат 588лв. Най-високия в България. :icon_dance:

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха ха ха ха ха. Да ви имам и проблемите с тея ниски ставки. В Смолян за моя Наглестин ми искат 588лв. Най-високия в България. :icon_dance:

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

То този данък, е само за тези - дето си слагат нови брони... :D

Старите къде са бре, дай ги да ги сложа на моя лансер?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз платих 520 лв. данък, но това е цената с доплащането от миналата година. За тази ми дойде някъде около 360 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Положението е повече от драматично. Не ща да карам нова кола в България и това е. Взех да се замислям за нова, още преди една година, ама с тези смешни закони и кожодерства - няма да стане. И сега без да ми се сърдите колеги, вие с новите, готинки и лъскави коли.

 

Щом имате пари за такива коли, ще имате и да си плащате данъците. Вие трябва да сте били наясно за таксите, които ще дължите на общината и държавата още при закупуването. Сега и да се тюхкате, положението е такова, че избор няма. Има само една възможност и тя е изобщо да не се минава през данъчното. Има известен риск, но пък и понеже сме една ,, много добре развита информационно страна" , КАТ и Данъчното нямат общ сървър и какво прави едната институция, се разбира благодарение на нашите пощенски умения да ги уведомяваме и подаваме документите си.

 

С нова кола само в чужбината - както казваше един дедо :senile: Тука само, колкото да има нещо що годе таферно за предвижване. Ни пътища, ни магистрали, ни паркинги, ни нищо. Това тук ми прилича на всичко друго, но не и на Европейска държава !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глупавите ни управници разсъждават на принципа - който има пари да си купи нова , ще има и за високи данъци, което общо взето е поредното абсурдно нещо в нашата държавица ... Няма оправия...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги аз предлагам като си попълвате декларациите да ги пишете без катализатор!!! Данака е със 100 лв по нисък...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, всичко хубаво, разбирам ви за недоумението как можело да карате нови коли и да плащате повече, но с това еко ала-бала "по екологични коли" и т.н. нещо почва да се спекулира. Колко по-неекологична е 10 годишната ми Каризма в сравнение с новите Лансери? Че е смешно данъното облагане - смешно е. Че трябва да се стимулира покупката на по-екологични коли - да. Но това не значи автоматично, че само новите са такива. Ако става въпрос за "еко", по скоро въпросът трябва да е "защо колата ми отговаря на ЕВРО4/5, а плащам такива данъци". А не, че била нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз предлагам като си попълвате декларациите да ги пишете без катализатор!!! Данака е със 100 лв по нисък...

Това вярно ли е, че не схващам логиката.... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е, че не схващам логиката.... :icon_crying:
Сигурно е вярно.... :icon_hmm: ....

Моята е без катализатор, и вчера и платих 37 лв. данък..... :lol: .... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е, че не схващам логиката.... :icon_crying:

 

Ех... де да беше вярно :).

Ама явно има нещо което ние данъкоплатците не знаем, а то е че каталозатора няма никакъв ефект и не намалява вредните емисии от 100 коня нагоре :D .Това казват в данъчното и имам основание да им вярвам ,тъй като те разбират повече от всички други :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е, че не схващам логиката.... :icon_crying:

Това са пълни глупости. За кола с катализатор данъкът е наполовина.Но трябва да е до 74 киловата, тоест 100 коня и катализаторът да функционира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Мицубиши Лансер- 1988г-90кс-43лв

Деу Нубира-1998-106кс-катализатор-168лв

 

Това платих за 2009 :icon_clap:

http://www.bizkonsult.net/danaci_4.html :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, и аз днес реших да си платя данъка на Каризма 98 год. 90 к.с., която си закупих тази година, и се оказа 55 лв. Трябвало да бъде 23 лв. но понеже някой "умен" данъчен служител решил че на дизелова кола над 10 г. нямало как да работи катализатора я вписали без такъв, въпреки че в декларацията е посочено "с катализатор". Начините да зачетат че колата е с катализатор били :технотест в посочен от тях сервиз, който възлизал на 200 лв или удостоверение от официалния предстевител на :mitsu-smiley: в Б-я. Ако някой е минал през това моля да сподели има ли смисъл да се боря с "учтивите" данъчни или просто да си плащам разликата от 30 лв всяка година!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз днес реших да си платя данъка на Каризма 98 год. 90 к.с., която си закупих тази година, и се оказа 55 лв. Трябвало да бъде 23 лв. но понеже някой "умен" данъчен служител решил че на дизелова кола над 10 г. нямало как да работи катализатора я вписали без такъв, въпреки че в декларацията е посочено "с катализатор". Начините да зачетат че колата е с катализатор били :технотест в посочен от тях сервиз, който възлизал на 200 лв или удостоверение от официалния предстевител на :mitsu-smiley: в Б-я. Ако някой е минал през това моля да сподели има ли смисъл да се боря с "учтивите" данъчни или просто да си плащам разликата от 30 лв всяка година!

 

Това ми изглежда на голяма смешка. Че те данъчните това ли им е работата да тълкуват кое работи и кое не. Катализатора е наличен според спецификацията и модела на колата. Вероятно някакво недоразумение е станало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 23 или 46 лв. данък не казвай на никого. Вчера отидох да платя моя - 181.90лв., като 4.07 оттях бяха лихва. с 30+ лв. повече от миналата година :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда на голяма смешка. Че те данъчните това ли им е работата да тълкуват кое работи и кое не. Катализатора е наличен според спецификацията и модела на колата. Вероятно някакво недоразумение е станало.

 

Не е недоразумение. Стараят се общинарите- в закона пише действащ катализатор. И те знаят, че на 70% от старите коли са им отрязани катализаторите или, ако не са, не функционират. Надали е реалистично пред гишето в данъчното да се инсталира един газ-анализатор и там да мерят има ли, няма ли работещ катализатор. Затова пращат в Технотест. Колко струва там не знам, колко струва загубеното време също. Общият принцип е, че на кола до 100 коня! снабдена с действащ катализатор данъкът е наполовина. Сметката си я прави собственика.

А, и да ви напомня, че това не е НАП, а общинските данъчни служби, в случай че не е достатъчно добре изяснено кой да бъде наплют.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...