Премини към съдържание

Тема за разхода


pakumba

Препоръчано мнение

Vetov знаеш ли горивата на ОМБ от къде са? :) .. от къде зареждат?

От къде зареждат?

 

Аз имам опит с предишния си автомобил предимно с LPG - по-добра газ от OMV не съм зареждал. Както и по-гадна от Petrol Blue Force! Като казвам по-добра, имам предвид най-много изминати километри и добра динамика в същото време. Опитвал съм се да си внушавам през годините, че на ЕКО също е добра, примерно. Но след известно време като заредя на OMV, просто виждам разликата. За бензина тепърва ще изграждам мнение, но за първите 1000 изминати километра, сякаш MaxxMotion-а гори по-бързо. Два пъти наливам по около 16 литра (40лв) и изминавам 100-115км. Като че ли преди това, като наливах обикновен 95 изминавах малко повече...

 

За OMV съм чувал, че зареждат от Румъния. Но дори и да е така, едва ли е редно да бъдат сравнявани с Ромпетрол по тази причина. В съвременните горива формулировката на всеки тип гориво се прави със сума ти видове добавки. Всеки търговец си прави собствена рецепта. Не вярвам сериозна компания като OMV да прави компромис с подобни неща. Изключваме мърчандайзингите, каквито има при Shell, например. Може и да не съм прав, де... вероятно в една страна като нашата - страна от ориенталски тип, всякакви брутални търговски машинации се вършат...

 

Аз лично смятам че ако гонехме икономия нямаше да си купуваме Галант .... а някоя малолитражка. Смятам че веднъж щом сте скочили на кола от този клас, разхода не трябва да се коментираhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Настъпваш колкото ти държи портфейла и това е http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Абсолютно, и аз съм на същото мнение!

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стефчо,братовчед ми работеше в Нефтохим-а и ми е разказвал някой неща.Разликата между отделните горива е в добавката,която се слага за различните вериги бензиностанции,иначе основата е една и съща. За качеството има ли смисъл да говоря,не се е било получило горивото точно по нормите-няма проблем:"Ще го изгорят",минава качествения контрол,същата работа-очите се затварят и горивото вече е в "търговската мрежа". Така че за горива правени в България,няма смисъл да се коментира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така че за горива правени в България,няма смисъл да се коментира.

Ясно, както и за каквото и да било друго... Мисълта ми беше, че не вярвам от компания с мащабите на OMV да няма чак пък никаъв контрол над тия неща.

 

Между другото, врътнах този уикенд първите километри извънградско. С 5 човека и багаж изхарчихме малко по-малко от половин резервоар с MaxxMotion 95 за грубо 270км, от които разстоянието София-Пазарджик - по магистрала. Това при средна скорост 130км/ч и максимална 150 може би, по магистралата. Посредством този онлайн калкулатор за разход на гориво, изчислявам, че разхода е към 11/100.

 

Резервоарът установих, че е към 60-65 литра - от светеща лампа до малко над максимума на стрелката пое 49 литра гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стефане...издухай горивото от ОМВ и иди да капнеш на Ромпетрол 98....ще останеш....замислен :icon_clap:

Както Сашо каза кафенцето им си е екстра :icon_thumbup: но....дотам

 

п.п.Габрово-София празен, 15-тина км в Сф градско, София-Габрово натоварен до дупка с бензин 98 на Ром-а - разход 8,2/100 (140магистрала, 120 извънградско)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стефане...издухай горивото от ОМВ и иди да капнеш на Ромпетрол 98....ще останеш....замислен :icon_clap:

Обещавам да пробвам и да пиша отзиви... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Твърдо само Ромпетрол :good: качеството е пъти над всички които купуват от Лукойл. особенно важи за дизела ! .

 

ОМВ е много хубава верига бенз. но само когато се зарежда в Австрия ,Германия,Унгария и т.н.В България е хубава да си налееш кафенце да хапнещ баничка или сандвич :good:

 

Сипах от прословутото Еко Економи за 40 лева да пробвам само.

Според мен изобщо не бива да се сипва от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сипах от прословутото Еко Економи за 40 лева да пробвам само.

Според мен изобщо не бива да се сипва от там.

:icon_refuse: :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,

 

Като слагах газовия инжекцион майстора ме посъветва да зареждам само от следните бензионстанции/газостанции по важност:

 

Ромпетрол

Еко

ОМВ

 

Все пак при човека получава информация от много хора и така може да предложи най - точна информация според мен.

Към момента ползвам само тези три и не съм имал никакви проблеми.

 

Разхода ми на газ е 15-17 градско(Варна).

Не карам икономично!

 

При леко каране съм правил разход 13.5 само градско (на бензин)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятелката ми работи в Rompetrol от доста време.. и е наясно с това кой откъде зарежда горива.

Рафинериите на ромпетрол са в Румъния и горивото им е най доброто в BG обаче поради самата система на фирмата .. не всички бензиностанции на ромпетрол зареждат от тяхното гориво.. някои от тях купуват от други вносители и оттам качеството се разваля. Примерно.. във Варна единствената бензиностанция на ромпетрол която изцяло зарежда тяхно гориво е тази на Метро. в другите.. ако случиш на правилната колонка.

В София.. тази на Рожен, на Ломско и на Подуене са надеждни. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, всички. Първо искам да се похваля, че имам нов Галант 2,0 бензин 98г. Стария го смених по неприятни причини, така, че няма да обяснявам(малко се блъснах). И чета тук за разходи и тнт. На мен разхода ми е около 9+, при сравнително леко каране(100-120 макс)извън гардско. Още не съм сменил свещите и въздушния филтър ама тези дни ще го направя. Когато вдигнахме колата на подемник видях, че катализатора е отрязан а на негово място е сложена тръба, не ми свети чек енджина ама все пак се питам дали мотора работи 'правилно'. Ще се радвам ако някой даде съвет.

И още нещо, което не е съвсем по темата. Някой има ли представа на купето дали може да се сложи накакъв багажник отгоре, знам, че е грозно ама предпочитам ските да си ги возя отготе, а не в колата. Ще съм благодарен за всякакви мнения.Поздрави и успешен ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зареден до горе с А-96 /петрол/ Сф-Пд-Бс-Поморие,двама човека + 30 кгр багаж, 430 клм,31 л, или 7/100 при скорост по магистралата 120 клм/ч и сътветните ограничения през населените места, без вклучване на климатик и круйз-контрол. На връщане, същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във понеделник заредих 20 лева на бензиностанция SNG в Пловдив, горивото им е от Лукойл. След като го прикарах почти до светнала лампа, заредих 20 лв и на Ромпетрол. С нафтата от SNG минах с около 20-25 км по-малко, което ми е почти едно идване на работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го карам по магистрала и с 120км/ч и повече,под 8 литра на 100 не ми е давал 2.0 бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във понеделник заредих 20 лева на бензиностанция SNG в Пловдив, горивото им е от Лукойл. След като го прикарах почти до светнала лампа, заредих 20 лв и на Ромпетрол. С нафтата от SNG минах с около 20-25 км по-малко, което ми е почти едно идване на работа.

 

Такова замерване "до почти светнала лампа" може да те излъже и с над 50км, още повече, че към края стрелката на резервоара започва да изменя показанията си според стила на каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова замерване "до почти светнала лампа" може да те излъже и с над 50км, още повече, че към края стрелката на резервоара започва да изменя показанията си според стила на каране.

 

По този маршрут карам всеки ден от месеци на ред и знам поведението на колата и как се движи стрелката на горивото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да. Хич да не е, като караш една кола продължително време, можеш да засечеш с колко литра колко километра си изминал и да си сметнеш достатъчно точно какво гориво изразходва с твоето каране. Не е нужно да пълниш до капачката, до изключване на пистолета, да точиш всичкото гориво и да наливаш, после пак да точиш... Това не е електромотор да кажеш за един час гори 5 киловата енергия. В клин. Нито повече, нито по-малко и всеки път еднакво. Засичай го колкото щеш, това е. Да, ама при МПС не е така.

Моят среден разход тази година е под 10, като повечето е градско. Хубавото е, че все още с 20 лева Н95 минава 100-те километра извън нас. място (по днешна цена 2,49 лв/л). Стилът на шофиране е все така плавен и не особено бърз, с малки изключения като ме "захапе кучето".

До към 110 може да си позволи човек да поддържа. Горе-долу при 90 и 110 км/ч разликата е някъде 500 мл. бензин за 100 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че Галанта до 2500 оборота е икономичен и с друлитровия бензинов двигател си дава разход около 6.4/100 извън града, ако всичко си му е наред. Над 3000 оборота почва да става малка ламя и колкото повече качваш оборотомера, стрелката на горивото отива надолу :)

Редактирано от SNS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че Галанта до 2500 оборота е икономичен и с друлитровия бензинов двигател си дава разход около 6.4/100 извън града, ако всичко си му е наред. Над 3000 оборота почва да става малка ламя и колкото повече качваш оборотомера, стрелката на горивото отива надолу :)

Колега как го постигаш тоя разход ,като по технически данни на 2.0 бензин му дават 6,7 литра на 100 при 90 км/ч.Моита машина е такава и я карам вече 50000км ,под 8 литра извън градско не ми е давала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега как го постигаш тоя разход ,като по технически данни на 2.0 бензин му дават 6,7 литра на 100 при 90 км/ч.Моита машина е такава и я карам вече 50000км ,под 8 литра извън градско не ми е давала.

 

С каране на скорост по големите надолнища и много пенсионерско предвижване,без изпреварвания и резки ускорявания и почти без тряфик.Май станаха много ако-та :icon_blush:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината само три пъти съм засичал разхода на бензин, но съм убеден напълно, че е бил между 6-7/100км.

1. Карана само извънградско до 90км.ч. 6.4/100км.

2. Предимно извънградско с изминати 500км. като имаше малко градско в Ст.Загора, Варна и Шумен, може би около 20км да е било общо, разхода беше точно 7/100км.

3.Стара Загора - Пловдив с около 7-8км. градско в двата града и настъпване на магистралата за кратко време до 210км.ч. тогава разхода беше 7.4/100км

После сложих газов инжекцион и сега на газ дава с около 1л. над бензина.

Иначе каране продължително време с оборотомер над 3000 на 300км ми гори с около 6л. отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен разхода извън града ми пада на 6/100.....................ама като съм отворил джама да пуша, и карама със 80км/ч :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

 

А бре хора,щом карате извънградско със 90-100 км/ч, купете си малки коли, тамън ще ви харчат и по-малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ГАЛАНТНИ колеги.

 

От известно време се опитвам да си изясня протоколите за комуникация на Галанта :aero: ,преглеждайки всички теми за диагностика, но все не ми се изяснява картинката достатъчно, за да запретна ръкави (вътрешно се оправдавам,че чакам един познат да му пристигне Ардуиното от Чайна).

Искам да чуя вашето мнение за това "нещо", на страницата която ще (опитам) да линкна :

:link:

и

:link:

 

Смятам че това би помогнало веднъж за винаги да си изясним колко гори колата (поне според датчиците)...Вярно че най точния метод е с мерителен цилиндър в лаборатория :icon_n_lol_2: .

 

По начина по който е замислено показва моментен разход,разход от последно нулиране (трип), натоварване ,при което работи двигателя и ...каквото още разработчиците се сетят да добавят (а съм сигурен,че който разбира може яко да си персонализира кода).Според последните публикации на главния ентусиаст разработчик на кода може и да се "рисува" графична информация на цветен дисплей :

:link::

 

 

Позволих си да пиша в тази тема,не да отварям нова, да речем в "Тунинг",защото пряко касае темата за разхода...ама пък прякото доказателство колко гори една кола би развалило толкова "ловджийско-рибарски" разтягания на локуми... :icon_n_gathering: :P

 

P.S. Моля, ако все пак админите сметнат за по-подходящо да я преместят от високата трибуна на " Тема за разхода" в ...където трябва :good:, няма по никакъв начин да се засегна и да се разсърдя :D

 

Поздрави,

Лъчезар.

Редактирано от Large
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали това, че вместо катализатор имам заварена тръба се отразява на разхода(може би, трябва да сложа резонаторно гърне). Да ми кажете какви свещи са подходящи за Галант 98г 2л. бензин. Предварително ви благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ГАЛАНТНИ колеги.

 

От известно време се опитвам да си изясня протоколите за комуникация на Галанта :aero: ,преглеждайки всички теми за диагностика, но все не ми се изяснява картинката достатъчно, за да запретна ръкави (вътрешно се оправдавам,че чакам един познат да му пристигне Ардуиното от Чайна).

Искам да чуя вашето мнение за това "нещо", на страницата която ще (опитам) да линкна :

:link:

и

:link:

 

Смятам че това би помогнало веднъж за винаги да си изясним колко гори колата (поне според датчиците)...Вярно че най точния метод е с мерителен цилиндър в лаборатория :icon_n_lol_2: .

 

По начина по който е замислено показва моментен разход,разход от последно нулиране (трип), натоварване ,при което работи двигателя и ...каквото още разработчиците се сетят да добавят (а съм сигурен,че който разбира може яко да си персонализира кода).Според последните публикации на главния ентусиаст разработчик на кода може и да се "рисува" графична информация на цветен дисплей :

:link::

 

 

Позволих си да пиша в тази тема,не да отварям нова, да речем в "Тунинг",защото пряко касае темата за разхода...ама пък прякото доказателство колко гори една кола би развалило толкова "ловджийско-рибарски" разтягания на локуми... :icon_n_gathering: :P

 

P.S. Моля, ако все пак админите сметнат за по-подходящо да я преместят от високата трибуна на " Тема за разхода" в ...където трябва :good:, няма по никакъв начин да се засегна и да се разсърдя :D

 

Поздрави,

Лъчезар.

 

За мен това е доста интересна джиджавка, ако мога така да се изразя и се надявам колегата да пише как са я монтирали на колата на приятеля му у дали функционира безотказно и вярно. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали това, че вместо катализатор имам заварена тръба се отразява на разхода(може би, трябва да сложа резонаторно гърне). Да ми кажете какви свещи са подходящи за Галант 98г 2л. бензин. Предварително ви благодаря.

Свещите са BKR6E-11 на NGK.........трябва поне резонаторно гърне, тъй като сондата ти няма да отчита правилно........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...