Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Lancer - добри и лоши страни


na4о

Препоръчано мнение

За разлика от тогава преди седмица си карах, като спазвах ограниченията въведени с пътни знаци и разхода отиде на 6.8л/100км, даже има и снимки в галерията.

 

Аааа, можело значи. :icon_thumbup: А преди 2-3 месеца ме питаше как съм могъл да направя такъв разход. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 544
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Въпросът е, че се ограничава изборът от мотори и оборудване! (В шатите се предлага и люк на покрива, а при нас просто го няма това).

И после, защо рядко се срещали такива коли по пътищата у нас...Според мен за това вина имат БС, понеже те са фактор при продажбите и при поръчките съответно. Докато марката се продава от тях , няма да станем свидетели на разнообразие на модели и мотори. Не може компания 3в1 да се съсредоточи в продажбите, наркетинга и рекламата на една марка и тя да пробие на пазара подобаващо и да се наложи, при условие ,че има случаи дилъра да казва на клиент отишъл за Лансер, "за какво да си купуваш Мицубиши след като има Мерцедес"... :mad: Да не говорим ,че от това страда и гаранционното и след гаранционното обслужване, понеже на едно и също място се правят 3 различни вида коли и сервиза само се води специализиран, а всъщност не е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не мога да разбера как давате мнения за коли които не карате.Аз също имам и МВ е-класа ,но си давам мнението само LANCER-а.Според мен можеш да дадеш мнение за кола която караш а не да разчиташ на слухове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не мога да разбера как давате мнения за коли които не карате.Аз също имам и МВ е-класа ,но си давам мнението само LANCER-а.Според мен можеш да дадеш мнение за кола която караш а не да разчиташ на слухове

 

:icon_clap:

 

Най-после някой да го каже. И на мен ми писна хора, които не карат тая кола да я коментират. Аз отдавна спрях да споря, стори ми се безмислено, но чета темата все пак и най-много говорят хора, които не я карат, което обезмисля темата. Най-добре е да се заключи и да остане заключена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не мога да разбера как давате мнения за коли които не карате.Аз също имам и МВ е-класа ,но си давам мнението само LANCER-а.Според мен можеш да дадеш мнение за кола която караш а не да разчиташ на слухове

Като цяло си прав, но ако говорехме за окачване или обем на багажника. Двигателите обаче са си същите и 2.0 дизел дали ще е на ФВ ,Ауди, Шкода ,Сеат или Мицубиши си е все той. Същото е положението и с 1.8 и 1.5 и не е като да не се е качвал никой на подобен мотор, та да не знаем как върви. А и не виждам някой да е почнал да прави свободни съчинения по темата. С леки изключения мненията са обективни. А има и един друг отговор на въпроса ти относно мнението за тази кола...Как да я караме, като няма подходящ мотор...За това е и целия този дебат.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да я караме, като няма подходящ мотор...За това е и целия този дебат.

 

:confused1: Ами да ти кажа, аз пък си я карам с голям кеф.

Лансерът явно е проблем на много хора, но защо не е ясно - първо гореше много, после се оказа, че не е така; после нямал мощност, а се оказва, че си е съвсем приличен автомобил, каквито са и 80-90 процента от предложенията на автомобили в неговия клас.

И, както каза колегата, моля хора, които не карат Лансера, да не спорят и натрапват мнения....

Редактирано от sleepless
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:worthy: Браво,каза им го !

Тук се изръсиха много негативни мнения за Лансер-а ,които нямат нищо общо с реалноста....но оставете ги да си приказват,ние си знаем най добре какво е чуството да караш новия Лансер :giggle:

Едно е да направиш тест-драйв и да даваш крайни мнения,а друго е да го притежаваш и да те радва всеки ден...Просто този автомобил те кара да се влюбиш в марката...за парите си е най-добрия избор !

Какви са тия приказки,че 1.5 и 1.8 мотора били слаби...аз съм изумен на какво е способен 1.5 двг на 1.5 тона автомобил,а представям си 1.8, 143к.с. колко е "слаб" :icon_doh: ...

И какво беше друго....това че приличал на Волво :giggle: хич няма да го коментирам :please: ... Интериора бил пластмасов ... :blink: ,вие нови автомобили виждали ли сте под 70-80 хил лв ,които да не са пластмасови...всички имат,но при Лансер е качествена и нямам случай и при най-лошия път,нещо вътре да е издрънчало...а погледнете в другите форуми,как се оплакват от разни шумове на нови автомобили от пластмаси,окачване и какво ли не...

Колеги карайте си космическите кораби и ни оставете да си блъскаме главите,що сме сгрешили при покупката на Лансер.... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който иска разнообразие от двигатели да си вземе Форд или Ситроен.

Лично аз не виждам смисъл да сменя Митсубиши 1.8 143 коня с BMW 2 л. 143 коня.

С тия 20 000 лв. отгоре мога да си спретна тунинг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола с всички видове отстъпки без каско и гр.отговорност ми излезна 40060лв.Този клас с тези екстри с този мотор и авт.скорсти като цена няма(VW,TOYOTA,HONDA,MAZDA и тн.нататък да не изброявам всички).Да си призная честно никога досега не съм притежавал MITSU и не съм предполагал че ще си купя,но като обиколих повечето дилъри и отидох до БС и като видях колата ми спря часовника.Един разговор с дилъра,на другия ден един драйв и оставих веднага капаро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип българите са така,моето е най–хубавото,а пък другото не става!Колата си е супер , който иска да си кара Колт,Ауди или Дачия,всяка кола си има и плюсове и минуси(дори и Дачия).Явно сме се прецакали,нищо че ни харесват колите :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е,много професори, много чудо. Тя хубаво си беше заключена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип българите са така,моето е най–хубавото,а пък другото не става!Колата си е супер , който иска да си кара Колт,Ауди или Дачия,всяка кола си има и плюсове и минуси(дори и Дачия).Явно сме се прецакали,нищо че ни харесват колите :icon_doh:

 

Много от изказалите негативни мнения за колата могат спокойно да си купят Лансер, но или не са убедени, или са в процес на узряване да си купят. Много са карали този Лансер.

Всички дискусии които се водят тук са меко казано глупави, аргументите са детински относно мощност, разход и т.н. По простата причина, че човек като реши, си прави сметката устройва ли го или не, и това е, мнението на другите е без никакво значение. Важното е хората да са доволни и да им се внушава че не трябва така, или нямат повод за това, е просто нелепо. Тук малко избива в тази насока разговора. Другото което забелязах е, че възхитените от Лансера нямат много технически познания за колите или имат опит с други стари, несравними коли, и Лансерът е невероятен скок напред, пленени от външният вид и свежестта на колата. И това е нормално, затова има различни видове коли за различни групи хора с различна база за сравнение. Ще дам един абсурден за някои пример. В Каризма влиза без проблем новата ми детска количка, в Галант не влиза по никакъв начин. Макар и да е уникален и неповторим, не мога да отида с него на елементарна разходка със семейството, няма място - автоматично Каризма е по-добрата кола за мен от двете, макар и 90к.с. :icon_dance: Хайде сега някой да ми втълпи, че не е така, защото вдига само 180км/ч, а Галант вдига 220км/ч. Дадох елементарен житейски пример. Някои хора си взимат Дачия и прекарват незабравими моменти със семействата си. Имат интереси и ценности на друго ниво. Други надскачат себе си и си купуват скъпи БМВ-та и се развеждат после заради финансови проблеми, но нали са впечатлили света с покупката си. Трети хем имат хубави скъпи коли, хем са щастливи напук на всички лузъри и завистници. Всеки сам намира формулата на успеха си, и МОЛЯ НИКОЙ ДА НЕ НАТРАПВА СВОИТЕ РАЗБИРАНИЯ И СВОЕТО ЗРЕЛОСТНО НИВО на другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук никой, не натрапва мнението си над останалите (освен някой собственици на лансър, които не спират да ни убеждават колко уникален е той). Да и мен ме кефи, но не бих си взел! Това, че нямам лансър, не ме лишава от правото на лично мнение. Не може човек да има всички модели, на всички марки... Тук просто се води дебат както каза Тодор, но явно някой хора са не способни да участвуват в него, поради простата причина, че вземат нещата много на вътре и се палят... И както колегата Ага казва, всеки намира формулата на успеха си, без да се влияе от хорското мнение, така че бъдете спокойни :)

 

П.С. Голяма част от нас, са обединени около обща формула за щастие, и тя е представена ясно в филма пуснат в темата по повод р.д. на клуба.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......., и МОЛЯ НИКОЙ ДА НЕ НАТРАПВА СВОИТЕ РАЗБИРАНИЯ И СВОЕТО ЗРЕЛОСТНО НИВО на другите.

Колега, а ти по точно, защо не направиш същото? В по-ранен пост отбелязах, че най-силната страна на Лансър е визията му, а ти се втрурна да ми обясняваш как отдавна бил омръзнал и нищо уникално нямало в него, че даже и приличал на много други.... И защо всички трябва да мислите, че сте единствените карали невероятно много модели коли и сте богове на техниката? Това за зрелостното ниво не искам да го коментирам, но от къде знаеш с какви хора си комуникираш тук? Всички колеги с нови Лансъри са доволни от колите си, а някои от тях са вече и на почти 2 години и е нормално да изтъкваме нещата, които ни дразнят (защото има и много такива), но това НЕ Е НАТРАПВАНЕ НА МНЕНИЕ. Това, че някои иска по-мощен двигател също не е натрапване на мнение. Говорим си какво още бихме искали да се предлага за колите ни :mitsu-smiley:

 

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега, хайде всички като културни и разумни хора да запазим добрия тон и не се джавкаме. Що се отнася до темата - няма нужда от заключване. Нека се дебатира - нали за това сме форум :) Мир!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли, че :mitsu-smiley: съм го взел без да правя тест драйв, дори без да съм сядал в него. Нещо повече без да съм го виждал на живо!

Видях рекламата. Видях спецификациите в сайта на БС и определих коя точно ще ми пасне.

Последва телефонен разговор с Дарс ауто в Ямбол, капариране и когато всичко бе готово осидох до София в БС да си го взема. Оставих старата кола на паркинга и си заминах с новата.

 

Та може да се каже, че сделката стана по телефона. Ако това не е любов от пръв поглед не знам какво е!

Година и половина преди това съм ровил, смятал и избирал марка автомобил, но безуспешно. Сигурно подсъзнателно съм знаел, че ще се появи това японско чудо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли, че :mitsu-smiley: съм го взел без да правя тест драйв, дори без да съм сядал в него. Нещо повече без да съм го виждал на живо!

Видях рекламата. Видях спецификациите в сайта на БС и определих коя точно ще ми пасне.

Последва телефонен разговор с Дарс ауто в Ямбол, капариране и когато всичко бе готово осидох до София в БС да си го взема. Оставих старата кола на паркинга и си заминах с новата.

 

Та може да се каже, че сделката стана по телефона. Ако това не е любов от пръв поглед не знам какво е!

Година и половина преди това съм ровил, смятал и избирал марка автомобил, но безуспешно. Сигурно подсъзнателно съм знаел, че ще се появи това японско чудо.

:icon_thumbup: Моята работа почти същата. Бях решил да сменям колата, но не съм си и помислял за нова.

Ама докато си разлиствах едно мъжко списание в кафето, където се събираме с приятели, на 2 страници цъфна един червен нагло гледащт от там автомобил. Единият от моите птиятели, просто каза : брат, ей тва е твойта кола!!!

След смях от моя страна, все пак се обадих на телефона под рекламата и се оказа че мога да си я позволя. На минутата се метнахме в една от колите, с които бехме на кафе и отидох в БСП. Избрах си я, капарирах и точно 21 дена след това се качих в нея.

Сега, с всеки изминал ден и с всяка промяна, която правя по нея, колата ми харесва все повече и повече.

Да, има недостатъци. Нормално. Ама кво от това? Батко ми има кола дето струва над 100 000лв, а и тя има недостатъци и то доста. Ама и на него не му пука, харесва си я и това е. На нас си ни харесва Лансера на други от вас други модели. Ама като нямате и не карате Лансер, нямате право да давате становища.

Само на мнения въпроси и общи впечатления имате право. Становища, само от нас. Тези, които го имат и го карат.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, фенове на новия ЛАНСЕР! :icon_rock: Днес се събудих, пих едно кафе, качих се на колата и тръгнах за работа. Изпитах същото невероятно удоволствие да карам красивата ни колица, каквото изпитвам всеки път когато стъпвам в нея:mitsu-smiley:. По пътя ме срещнаха 30 човека пешаци/нищо против пешаците по принцип/, 15-20 от тях се взираха и и се възхищаваха. За мен си остана обаче удоволствието от шофирането....

Поздрави на всички! :icon_thumbup:

Редактирано от sleepless
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е голямото удоволствие - да ти мерише на ново в колата на тапицерия. Нали знаете как мирише новата холна гарнитура например, като си я купите от магазина? Има една такава специфична миризма...

Каквото и да си говорим Лансер е хубава и красива кола.

Тук се развиха теми и мнения "за" или "против" дизеловия двигател.

Това е личен избор. Който си харесва Лансер с дизел на VW - нека си го кара. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, фенове на новия ЛАНСЕР! :icon_rock: Днес се събудих, пих едно кафе, качих се на колата и тръгнах за работа. Изпитах същото невероятно удоволствие да карам красивата ни колица, каквото изпитвам всеки път когато стъпвам в нея:mitsu-smiley:. По пътя ме срещнаха 30 човека пешаци/нищо против пешаците по принцип/, 15-20 от тях се взираха и и се възхищаваха. За мен си остана обаче удоволствието от шофирането....

Поздрави на всички! :icon_thumbup:

Винаги е приятно да се чете едно такова искрено впечатление и неподправената радост от това човек да се кефи на колата си. :icon_thumbup:

 

....

Това е личен избор. Който си харесва Лансер с дизел на VW - нека си го кара. :)

Да де точно така, а пък другите дето го харесват, но не го карат - освен да разсъждават за степента на киселинност на гроздето /както стана дума по нагоре/. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

За първи път пиша във форума, след толкова коментари по тази тема не издържах :rolleyes:

 

От 3 месеца карам Sportback Intense – всяко качване в нея (дори само като е погледна) е достатъчно да ми оправи настроението

:drinks:

 

Това за мен е най-важното – без значение че има и недостатъци!

 

Поздрави на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти по точно, защо не направиш същото? В по-ранен пост отбелязах, че най-силната страна на Лансър е визията му, а ти се втрурна да ми обясняваш как отдавна бил омръзнал и нищо уникално нямало в него, че даже и приличал на много други.... И защо всички трябва да мислите, че сте единствените карали невероятно много модели коли и сте богове на техниката? Това за зрелостното ниво не искам да го коментирам, но от къде знаеш с какви хора си комуникираш тук? Всички колеги с нови Лансъри са доволни от колите си, а някои от тях са вече и на почти 2 години и е нормално да изтъкваме нещата, които ни дразнят (защото има и много такива), но това НЕ Е НАТРАПВАНЕ НА МНЕНИЕ. Това, че някои иска по-мощен двигател също не е натрапване на мнение. Говорим си какво още бихме искали да се предлага за колите ни :mitsu-smiley:

 

 

Поздрави.

 

Добре, де, хайде да спрем тогава.

 

Пълен булшит е темата. Нямам представа с кого комуникирам тук, съдя само по написаното. Важи и за мен. Няма начин някой купил си нова кола да е недоволен, в близките 5 години. Хората със стари-нови коли, ги държи с години убеждението че са направили покупката. Аз преценявам за Лансера, на база подробен оглед, тест драйв около 10км: На вид е по-скоро пре-експониращ тренда в дизайна, а не е уникат. В моторизацията е суб-стандарт относно консумация на гориво за сто коня кола и вървене. Материалите са стандарт. Тоест говорим за напълно средна кола, замяна на предния модел както и на Каризма. Преценил съм го лично за себе си, по тези случайни критерии. С риск да спадна под зрелостното си ниво :D И го споделям с вас. :D Аз не казвам на никого, че покупката му на Лансер е лоша, или че мнението за собствената му кола е невярно, недостоверно и че става дума за негова халюцоинация. :D Нищо чудно, да си купя и аз Лансер на мястото на Каризма, т.е. аз няма да го карам активно...

 

За мен лично, най-добрият дизайн на нов автомобил е на Алфа Ромео 159, това е пример за уникален екстериор. Ужасно много ми харесва, биха си паснали с Галанта един до друг на паркинга.

 

п.с. Очевидно Лансерът ни провокира с нещо да го коментираме, няма спиране :D

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да се похваля току що го докарахме :drag: много приятна за управление кола :first: :wub: :wub: :wub: абе кеф , кеф , кеф

 

първи снимки от телефона по хубави утре

http://www.foto.bg/data/500/medium/IMAG00971.jpg

http://www.foto.bg/data/500/medium/IMAG0096.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...