Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Днес ходих до момчетата с гумите, брей тези гуми се оказват голям проблем, защото единственият размер, който имаха на 225 18" е този, който обаче е за SUV - та и май аз клоня към него :icon_hmm:

За съжаление нямаха никакъв размер Vredestein на 225/R18. На мен ми харесаха едни Vredestein 4 Xtreme обаче бяше 235/60 R18 и момчета ме посъветваха първо да говоря с БС дали ако сменя размера на гумите (с два размера) няма да ми падне гаранцията, защото човек с Мерцедес имал подобен проблем, а всички знаем кой е вносителя!

 

Това е от мен.

 

 

PS: Сега видях и сайта на Nokia и една гума ми хареса, обаче не мога да намеря бг фирма, която да им е вносител/представител, Някой можели да помогне с някой сайт?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

За редки гуми тези ставали. Доставката обаче може да е до месец...

http://www.barzgumve.com

На този сайт Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18 са 342 лв, което си е сходно с Nokiana :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този сайт Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18 са 342 лв, което си е сходно с Nokiana :)

Ми то това е супер. Дано и като гуми да са добри, че да не си останем с цената само. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до момчетата с гумите, брей тези гуми се оказват голям проблем, защото единственият размер, който имаха на 225 18" е този, който обаче е за SUV - та и май аз клоня към него :icon_hmm:

За съжаление нямаха никакъв размер Vredestein на 225/R18. На мен ми харесаха едни Vredestein 4 Xtreme обаче бяше 235/60 R18 и момчета ме посъветваха първо да говоря с БС дали ако сменя размера на гумите (с два размера) няма да ми падне гаранцията, защото човек с Мерцедес имал подобен проблем, а всички знаем кой е вносителя!

 

Това е от мен.

PS: Сега видях и сайта на Nokia и една гума ми хареса, обаче не мога да намеря бг фирма, която да им е вносител/представител, Някой можели да помогне с някой сайт?

Виж в център за гуми "Райчев" за Нокиан

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В "Диана" има разни джанти по 100-200лв., прилични + Континентал Уинтер Контакт, който са трети миналата година на Адак тестовете, мисля че под 2000лв, ще се обуя със зимна екипировка. Ако може някой да каже цена за тези гуми, размер 205/60/R16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

На този сайт Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18 са 342 лв, което си е сходно с Nokiana :)

 

Нa сайта Vredestein Wintrac 4 Xtreme 235/50/R18 440,60лв. намалена от 684,46лв. За същата гума цената, която ми дават в България е 480лв.

Значи в България гумите са с 50 - 60 лева по - скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с 18'', положението ни е : никакъв шанс за зимни гуми 18", защото нашите джанти не са 7.5 а са 7.

Аз намерих вариант за 16" и джанти и гуми.

Аз си ги поръчах вече, предлагам го и на вас.

Джантите са от Маргел - MMS Santos 6.5/16"/5x114.3/ET35 + Nokian WR G2 205/60R16"H.

Джантите са 178лв а гумите 200лв = 378лв за 1бр гума+джанта, или 1512лв по цени в нета.

 

Аз съм вече на този вариант. На 15-17.10.2008г ми идват и ги слагам.

Погледнете тука, за повече информация за гумите http://www.euroshina.com.ua/en/tyres/Nokia...ize/205/60/R16/

Аз ще си купя такива, защото са модел 2008 и няма опасност да ми дадат гуми от складови наличности на 1,2 или 3 години, както се случва с по-скъпите гуми.

 

ТЪРСЕТЕ НАМАЛЕНИЕ ПОНЕ 8-10%. Ще ви направят със сигурност, защото дилърските им цени са с по 20-30% по-ниски от клиентските.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че накрая ще вземеш правилното решение :).

Обаче си мисля, че малко по-различни джанти искам, но и тези стават. Обаче какво мислите, Уинтър Контакт-а не е ли по-добрата гума?

 

http://www.euroshina.com.ua/en/tyres/Conti...rcontact_ts_810

 

... за тази гума става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обаче какво мислите, Уинтър Контакт-а не е ли по-добрата гума?

 

http://www.euroshina.com.ua/en/tyres/Conti...rcontact_ts_810

 

... за тази гума става въпрос.

По-бих се доверил на Nokian.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама защо? Нокиана, го няма в класацията за мин. година изобщо, да не е нов модел? Колкото до Континентала е 3ти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама защо? Нокиана, го няма в класацията за мин. година изобщо, да не е нов модел? Колкото до Континентала е 3ти?
Е как да го има, като е модел 2008-ма.....Иначе не се заблуждавай от разни класации....Никой не прави по добри зимни гуми от Скандинавците......Ако не вярваш, си качи континентала, и тръгнете зимата нагоре към Пампорово с колегата Сивков, и сам ще се убедиш.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drag: Аз знам и пътя на изуст. :P nokian WR G2 :icon_dance:

 

Не ставай жертва на рекламата.

 

"Не питай старило а питай патило"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е стига, гледам само Адак, не мисля че това е "кой и да е". Дам явно е нов модел:). Ок, направо ще офертирам баща ми. Ще е доволен, вчера му говорих че под 2000лв, трудно:), сега 500-600 даун, ще е щастлив :). Направо може същите джанти и без това с колегата, май имаме еднакви коли на външен вид:), та и зимата да са еднакви :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drag: Аз знам и пътя на изуст. :P nokian WR G2 :icon_dance:

 

Не ставай жертва на рекламата.

 

"Не питай старило а питай патило"

Абе то и аз го Яце знам пътяС, и откъм Щирока Льока, и от Проглед, ма като съм с други гуми, ще буксувам Яце, и не мога се въздрапам на баиряс...... :lol: ....А сега ти превеждай на колегите....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и аз го Яце знам пътяС, и откъм Щирока Льока, и от Проглед, ма като съм с други гуми, ще буксувам Яце, и не мога се въздрапам на баиряс...... :lol: ....А сега ти превеждай на колегите....

Не го знам добре англииския ама ще се пробвам :icon_thumbup: .

 

Колегата казва, че и тои много добре го знае пътя към Пампорово от към Широка Лъка и от към Проглед (това са китни родопски села с богата история, които се намират от двете притивоположни страни на курорта Пампорово), но се опасява да сложи Continental vs. Nokian, че много трудно ще изкачи 12% наклон предшестващ Пампорово.

 

Ставам за преводач май а ? :icon_angel:

(другия път си ги превеждаи ти, че при мене комисионната е голяма) :giggle: :icon_n_oops:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е стига, гледам само Адак, не мисля че това е "кой и да е". Дам явно е нов модел:). Ок, направо ще офертирам баща ми. Ще е доволен, вчера му говорих че под 2000лв, трудно:), сега 500-600 даун, ще е щастлив :). Направо може същите джанти и без това с колегата, май имаме еднакви коли на външен вид:), та и зимата да са еднакви :).

:icon_dance: Ранга, кйи на баща ти да ти даде 50% от спестеното за гуми и идваи на Пампорово да разпуснеш малко.

Поздрави :icon_dance: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Nokian WR G2 за 205/60/16 е 202лв в Диана.

:icon_thumbup: и то без пазарлъци за 1бр гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подозирам, че за C5-цата на баща ми с размер 215/55/17 ще са кум 240~260лв. Такаче 18-ката най-много да е 290лв. Но според мен по-добрия варянт за вас е 16 джанта + зимни гуми. Или ако има някой с повече възможности 17-ка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подозирам, че за C5-цата на баща ми с размер 215/55/17 ще са кум 240~260лв. Такаче 18-ката най-много да е 290лв. Но според мен по-добрия варянт за вас е 16 джанта + зимни гуми. Или ако има някой с повече възможности 17-ка...

Страхувам се, че се бъркаш. Значи щом 16" струва 202лв, то 17" ще е +50лв или 252, обаче разликата между 17" и 18" е около 100лв. Клиентската цена на 18"те е 335лв и няма размер по-малък от 235/40 или 225/45 беше най-малкия размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега идвам от Диана-та на Околовръстното.

Нокиана, изобщо не е дошъл още, чакат тира тези дни някога. В момента имат, от това което говорим за 205/60/R16:

 

Мишлен Primacy Alpin PA3 - 256,09 лв/бр

Континентал TS810 - 228,10 лв/бр

 

А колкото до джантите, под 200 лв:

 

16-5/114.3 ET42 776 KM 7J 67 HB - 184,99 лв/бр

16-5/114.3 ЕТ40 246 КМ 7J 67.00 HB - 184,99 лв/бр

 

Тези джанти вършат ли ни работа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз проверих в Центрове за гуми "Европа"

 

Сезон - зимна

 

Размер - 205/60R16H 92

 

Марка - VREDESTEIN Модел - SNOWTRAC 2 -Цена - 224 лв.

Марка: MICHELIN; Модел: ALPIN A3; Размер: 205/60R16T 92; Цена - 249 лв.

Марка: MICHELIN; Модел: PRIM. ALPIN A3; Размер: 205/60R16H 92; Цена - 274 лв.

Марка: MICHELIN; Модел: PRIM. ALPIN A3; Размер: 205/60R16ReinfH 96; Цена - 286 лв.

 

имат ги в наличност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Нокиан идват до 15.10 сигурна информация. Пусни линк на тези джанти да ги видиме де. Смо да кажа, че според мене J7 ше са ни ширки малко за зимата но стават за нашите коли. Ще им щръкнат ръбовете на джантите според мене ако са J7

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...