Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Те са по-широки от летните, а идеята е да са по-тесни или същите. Аз лично не бих си взел по-широки и по-ниски от летните, губи се смисъла.

Колега не се бъркай, че това са гумите с които колата е най-стабилна. Просто 215/45/18'' са възмойно най-евтиният вариант на Yokohama Advan. На тази джанта спокойно може да се сложат и 225/45/18" или 245/35/18". Ама защо, като са по-скъпи. Лично Аз смятам за следващия сезон (лятен) да сменя размера. До края на този сезон предните ще ги изпиля. За другия сезон (лятен) задните ще преместя отпред а отзад ще сложа 225/45/18". По-следващия сезон 225/45 минават отпред а отзад ще сложа 245/35. :good: За зимни гуми ще си купя 225/45/18". Нови джанти за зимата няма да купувам. Най вероятно за следващото лято да си купя нови джанти 18" ще са одново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колега не се бъркай, че това са гумите с които колата е най-стабилна. Просто 215/45/18'' са възможно най-евтиният вариант на Yokohama Advan. На тази джанта спокойно може да се сложат и 225/45/18" или 245/35/18". Ама защо, като са по-скъпи. Лично Аз смятам за следващия сезон (лятен) да сменя размера. До края на този сезон предните ще ги изпиля. За другия сезон (лятен) задните ще преместя отпред а отзад ще сложа 225/45/18". По-следващия сезон 225/45 минават отпред а отзад ще сложа 245/35. :good: За зимни гуми ще си купя 225/45/18". Нови джанти за зимата няма да купувам. Най вероятно за следващото лято да си купя нови джанти 18" ще са одново.

А в никакъв случай не са по-ниски от тези с които сме сега.

Снощи до 3'30ч се рових да гледам цени на гуми и джанти. Оказа се че най-евтините 16'', които стават на Лансера са 278лв + гуми на Мишелин 205/60/16" 283лв = 561лв. по 4 = 2244лв. А само гуми 18" Nokian WR G2 235/40/18" които струват по 335лв без птстъпката. Това ще рече 4бр ще струват 1340лв. ако няма кой да ви направи отстъпка. Като се има напредвид, че малко хора ще харесат джантите от 278лв, ще стане така че 2244 ще порастне поне още с по 70лв на джанта и ще стане 2244+280=2524лв минимум. А само зимни гуми 18" в случая 1340лв средно. Разликата идва 1000+, а това са си доста пари за повечето от нас. Аз съм на вариянта за купуване само на зимни гуми. Предполагам, че с отстъпката ще ги взема по на 295лв или 1180лв за 4бр. Ако някой иска да ползва цената за мене да се обади, но да кажа че повече от 4-5 комплекта няма да мога да взема. Поне такова е моето мнение. Все пак всеки си е купил сам колата и може да прави с нея каквото си пожелае.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се замислям дали да не последвам примера ти, тъй като джантите 16" ще са поне 300 лв. и гумите по 280, което си е едно 2300 лв. Отделно вноска 500 лв. и вноска по каско още 400 кинта ми идват маааалко нанагорно в момента ;). От "нашите" размери за 18" май само Nokian-a става...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се замислям дали да не последвам примера ти, тъй като джантите 16" ще са поне 300 лв. и гумите по 280, което си е едно 2300 лв. Отделно вноска 500 лв. и вноска по каско още 400 кинта ми идват маааалко нанагорно в момента ;). От "нашите" размери за 18" май само Nokian-a става...

Те са на прилична цена и много качествени. Аз ще си взема такива. Аз имам 480лв данак на колата, 2500лв каско и 720лв вноска. А и този модел им е от най високия клас на зимните гуми, а и съм сигурен, че ще са перфектни през зимата. за 1200лв. не виждам какъв алтернативен вариант има. ако има съм готов да го обсъдим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то за вариант 18" има и Michelin Pilot Alpin 225/40....

Работата, която ще ми вършат е еднаква с тази разлика, че струват с повече от 300лв. А това не са малко пари. Защо не написа и цената. За едно име още толкова пари. Nokian не им отстъпват по нищо, а по цена ги бият мощно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата, която ще ми вършат е еднаква с тази разлика, че струват с повече от 300лв. А това не са малко пари. Защо не написа и цената. За едно име още толкова пари. Nokian не им отстъпват по нищо, а по цена ги бият мощно. :icon_thumbup:

Не съм я проверявал цената, но сега се поразрових за тези Nokian WR G2 и са доста добри като гледам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я проверявал цената, но сега се поразрових за тези Nokian WR G2 и са доста добри като гледам.

Ами еквивалент са им на Мишелина като гуми, но по цена ОХООООООООООООО, много по добри са. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За новата C5-ца на баща ми се спряхме на Nokian WR G2. Още в вторник ще ида да видя какви пари са.

 

LiX bridgestone-a според мен не струва карал съм с подобен blizzak на RAV4 и не става... Мишлена беше по-добър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За новата C5-ца на баща ми се спряхме на Nokian WR G2. Още в вторник ще ида да видя какви пари са.

 

LiX bridgestone-a според мен не струва карал съм с подобен blizzak на RAV4 и не става... Мишлена беше по-добър.

 

Nokian WR G2 235/40R18" са 335лв, клиентска цена при Райчев. При другите вносители и в дистрибуторската мрежа незнам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах, че 235 ширина на гумата иска джанта широка 8", а нашите са 7.5" и това си е проблем.

Ами Аз питах по този въпрос и ми казаха,че ще стане на 7'5. Но не по-широки. Май сме на границата. А тези на Бриджстоун са по 550 - 600лв. 2000лв и нагоре идват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Аз питах по този въпрос и ми казаха,че ще стане на 7'5. Но не по-широки. Май сме на границата. А тези на Бриджстоун са по 550 - 600лв. 2000лв и нагоре идват.

Ами ако сложим Nokian 225/40 ще стане със сигурност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не трябва да гоните ширина особенно през зимния сезон, по-скоро се залепете на долната граница... и без това Лансера не е особенно тежка кола за да си позволиш широка следа през зимата, колкото е по-широка гумата, толкова по голям е планнига и на толкова по-голяма площ се разпределя тежестта, не се съмнявам, че някои от вас не го знае това но все пак го напомням...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сложим Nokian 225/40 ще стане със сигурност.

 

Аз съм навит и 225/40 да сложим, но незнам дали има такъв размер модела който харесахме? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не трябва да гоните ширина особенно през зимния сезон, по-скоро се залепете на долната граница... и без това Лансера не е особенно тежка кола за да си позволиш широка следа през зимата, колкото е по-широка гумата, толкова по голям е планнига и на толкова по-голяма площ се разпределя тежестта, не се съмнявам, че някои от вас не го знае това но все пак го напомням...

:icon_thumbup: Колега супер прав си (това го бях написал някаде по-напред в тената), но при нас водещо е финансовата възможност да си позволим оптималният вариант 205/60R16" :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит и 225/40 да сложим, но незнам дали има такъв размер модела който харесахме? :icon_hmm:

Има, аз съм проверил.

 

Изникна и друг вариант Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18, което за мен е по-добър избор за размер от 225/40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изникна и друг вариант Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18, което за мен е по-добър избор за размер от 225/40.

 

И аз ще слагам такива гуми, но 55 или 60.

Ако днес по - късно ми остане време ще скоча до момчета, от където си купувам гуми да ги видя и те какво ще ми кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще слагам такива гуми, но 55 или 60.

Ако днес по - късно ми остане време ще скоча до момчета, от където си купувам гуми да ги видя и те какво ще ми кажат.

Можеш ли да провериш каква цена ще ти дадат за 225/45/18 ако имат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да провериш каква цена ще ти дадат за 225/45/18 ако имат?

 

Това им е сайта и до колкото знам те са официалният вносител на Vredestein за България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има, аз съм проверил.

 

Изникна и друг вариант Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18, което за мен е по-добър избор за размер от 225/40.

Ок, Аз съм навит и на вариант Vredestein Wintrac Xtreme 225/45/18, но кайи колко пари са? :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте това тука https://www.tiresbyweb.com/tbw_tiresearchad...ice2=Vredestein и погледнрте в БГ колко струват. Трябва да са около цена 400-420лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето вижте какво стана http://www.gumi-europa.com/index.php?cat=0...ask=gumiresults ,ното тука нито в Маргел ното в Диана нито в Аутогруп5 има 225/45/18". Ако някой е намерил наличности да даде линк. Иначе струват около 420лв, но 235/40/18".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Европата ги има, но не цъкай "допълнителни параметри" като търсиш. Може да се поръчат, те са им официален вносител. Ще им се обадя утре да ги питам каква цена ще ми кажат и в Маргел също. Говорим си за 225/45.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...