Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Ако не се лъжа в книжката пише, че при сняг не трябва да е включен тракшъна. Ясно ми е ти какво каза, но трябваше да пробваш да го изключиш да видиш дали ще зацепи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Много е хубаво, че има хора като теб, които са прочели книжката. Ще пробвам, но тогава няма да ти помага ако се хлъзнеш в някой завой? Странно. А колкото до 3те градуса, ясно ми е какво е, то си го и пише, просто е готино нарисувано :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз до колкото знам, като затънеш, най-голямата грешка е да разрешиш да ти превъртат гумите, защото почваш да заглаждаш снега и става кофти. Факт е, че аз днеска с тия летни гуми, бях като кънки на лед там:), със зимните съм сигурен, че направо ще го изям без или с тракшън, няма значение. Но това е добре да го разберем, трябва ли да се спира или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина, под 3 градуса те предупреждава за възможни заледени участъци от пътя и светва една снежинка. А за тракшъна, той няма да се включи и без да го изключваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като видях, че пишете за ТК, дали има човек от този форум, който кара през цялото време с изключен ТК. Защото досега на каквото и да съм се качил с ТК, най-често е едно БМВ, винаги го махам. Един ден така щях да се пребия заради него, че от тогава имам фобия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Ми нормално да е така. То е с задно и е по-различно карането при него. Братовчед ми имаше BMW 530d 2006г 218hp, и мога да кажа, че без Т.К. не може да се кара. Много му идваха конете а и от ниските полчваше да полудява тая кола. А той горкия много е страхлив и като види на таблото 130км, пуска газта и натиска спирачка. 100км макс. Продаде го и си купи Q7 S-line 3.0 TDI. Умряла работа, ама той му се кефи яко. Ти му даваш газ, то не зацепва. Казах му, че е луд а той ми вика "Не съм луд, луд си ти да караш твойта с 200". :icon_thumbup:

Пък и на :mitsu-smiley: даже да си го изключил като стане опасно според компютъра го влключва веднага автоматично.

Пробвано е от мене лично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, това е тъпо... Аз това бмв го вкарвам първо с задницата в завоя без ТК-то и няма грижи, яко фън... ама като има ТК и става едно мазало... дето нито влиза какво трябва, нито се завърта.. просто спира насред завоя, пълен шит... Дано на рали арт-а да не е такова, че иначе за какво ми е... като стане опасно да се включва... аз тая кола я искам за да я карам опасно. Не да я карам по осовата линия :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, това е тъпо... Аз това бмв го вкарвам първо с задницата в завоя без ТК-то и няма грижи, яко фън... ама като има ТК и става едно мазало... дето нито влиза какво трябва, нито се завърта.. просто спира насред завоя, пълен шит... Дано на рали арт-а да не е такова, че иначе за какво ми е... като стане опасно да се включва... аз тая кола я искам за да я карам опасно. Не да я карам по осовата линия :)

Ами питай някой, дето си е взел новото ево да ти каже дали се включва сам Т.К., след като си го е изключил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес бях до MotoExpert и въпреки голямото разнообразие, за колата ми ставаха само 3 модела джанти, средно по 260 лв. Два модела на AEZ и един на DOTZ. Човека каза, че почти са спряли вноса и залагат само на стоманените, тъй като се купуват масово.

 

Nokian имаше в наличност все още и бяха по 195лв.

 

Най-вероятно оттам ще се купува, но мисля да поизчакам още малко да се застуди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес бях до MotoExpert и въпреки голямото разнообразие, за колата ми ставаха само 3 модела джанти, средно по 260 лв. Два модела на AEZ и един на DOTZ. Човека каза, че почти са спряли вноса и залагат само на стоманените, тъй като се купуват масово.

 

Nokian имаше в наличност все още и бяха по 195лв.

 

Най-вероятно оттам ще се купува, но мисля да поизчакам още малко да се застуди.

 

И аз смятам да не бързам , само се притеснявам да не стане късно , че като падне някой сняг и всички ще се наредим на опашката а и като си имаме и други задачи и ще ни дойде на нагорнище , миналата година 2 дена обикалях да намеря някъде да ми сменят гумите веднага и на всякъде опашки и чакане , а бе нерви само . Дано тази година се усетя по рано, пък и ако може снега да почака малко :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте, чакайте и после ще чакате на опашки ;)

 

Cell, на тези цени сложи 10% отстъпка ;) Нокиана са с DOT 3508, гума произведена преди месец и половина :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз ще си я купувам моята сега и ще ви кажа за зимата с какви гуми ще е.

 

Ще чакаме да се похвалиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз ще си я купувам моита сега и ще ви кажа за зимата с какви гуми ще е

Ще ти сложат Dunlop всесезонен. Американците много ги плюят тези гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти сложат Dunlop всесезонен. Американците много ги плюят тези гуми.

 

И само да допълня. :icon_blush:

Ако са 18", размерът им ще е 230/50.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И само да допълня. :icon_blush:

Ако са 18", размерът им ще е 230/50.

От къде се взе пък този размер?? От къде я имаш тази информация?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде се взе пък този размер?? От къде я имаш тази информация?

 

Обадих се до БС и питах на 18" кой размер гуми слагат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се до БС и питах на 18" кой размер гуми слагат?

Това да не е за Outlander? Защото този размер за Lancer никъде не съм го срещал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко полезна информация която ми попадна случайно :

 

Абсолютно наложително е поставяне на зимни гуми при температури под 7 градуса;

Зимният протектор не трябва да е с дълбочина по-малка от 4 mm;

След третия сезон зимната гума е загубила голяма част от характеристиките си, и дори да е с голям протектор, трябва да се смени;

Налягането в гумата трябва да е по предписание за съответния автомобил;

При четири еднакви зимни гуми автомобилът ще се движи най-стабилно;

За да сте сигурни, че дадена гума се причислява към конкретен сезон, търсете знака, които го осигурява:

- летни - слънце и дъжд

 

- зимни - снежинка или снежинка и хлъзгав път

 

- всесезонни - слънце, дъжд, хлъзгав път и снежинка

 

Проверете регулировките на предния и задния мост на автомобила ви

Проверете дали гумите ви са износени равномерно преди да ги замените с нови. Възможен проблем – неправилно регулиран преден мост.

Обърнете внимание на размера – дали е подходящ за вашия автомобил. Неправилно подбран размер води до – повишен разход на гориво, ниска устойчивост

Как да подготвим летните гуми за следващия сезон?

- измиите гумите добре, отстранете камъчетата от протектора (ако има такива)

 

- намажете ги със специален силикон за консервация на каучукови изделия

 

- складирайте ги легнали една върху друга, с джанти (най-добре се запазват гумите), на тъмно, по-дълече от смазочни материали и работещи ел. мотори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е за Outlander? Защото този размер за Lancer никъде не съм го срещал.

 

То 18" джанта на Лансера не е ли с размер 225/55R18?

Ако е същата това е размерът, който слагат (230/50).

 

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То 18" джанта на Лансера не е ли с размер 225/55R18?

Ако е същата това е размерът, който слагат (230/50).

Поздрави!

Еми не е. 215/45/18 е размерът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, само да добавя, че който ще идва на срещата ни в х-л "Пампорово" да е сложил зимните гуми задължително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...