Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

  • Admin

OK, значи се потвърждава, това което Nokian твърдят в сайта си. Например, ако следваш техния tyre selector, и на стъпка 2 отбележиш шум, zLine не е най-безшумната, нито най-тихата им гума.

 

Знаеш ли нещо за Line? И те ли са пластмасови или тъй като са за малко по- low performer ще са малко по- comfort & noise friendly?

 

Нямам идея за LIne.

Сложих Тойо на галнатния.

Колата млъкна. Как да го обясня не знам. Уж имат и те 71 децибела.

С това пробите и залитанията по други марки гуми приключват.

Поне докато другите фирми се научат да правят гуми.

Ако намеря по тиха и комфортна гума от Тойо, веднага ще сменя фирмата. :)

Имах до вчера Мишелин Сейв Енерджи и Бриджстоун, които продадох с огромно удоволствие.

Същото направих и с Континентал Контакт. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нямам идея за LIne.

Сложих Тойо на галнатния.

Колата млъкна. Как да го обясня не знам. Уж имат и те 71 децибела.

С това пробите и залитанията по други марки гуми приключват.

Поне докато другите фирми се научат да правят гуми.

Ако намеря по тиха и комфортна гума от Тойо, веднага ще сменя фирмата. :)

Имах до вчера Мишелин Сейв Енерджи и Бриджстоун, които продадох с огромно удоволствие.

Същото направих и с Континентал Контакт. :drinks:

 

Твърдението, че другите марки не можели да правят гуми като тойо е свръх комично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сега, дали е свръх комично, мега комично или окта комично - няма да си играем на превъзходни степени с безсмислени постове.

 

За гумите:

Ами оказва се, че другите фирми не могат да ми предложат същото. След, като пробвах почти всички марки с аналогични цени.

Факт!

Нито съм рекламен агент на Тойо, нито ме интересуват рекламите и продажбите им.

Освен това, не четеш поста ми добре.

Става въпрос за шум и комфорт, което за мен е наравно важно заедно със сцеплението.

За мен лично обяснението е в смесите и заводите в които се правят гумите.

С годините съм се уверил, че надписа Made in Japan при гумите не е просто един надпис.

За теб коя е най-добрата гума от този клас?

И какви са ти критерийте за определена гума?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега, дали е свръх комично, мега комично или окта комично - няма да си играем на превъзходни степени с безсмислени постове.

 

За гумите:

Ами оказва се, че другите фирми не могат да ми предложат същото. След, като пробвах почти всички марки с аналогични цени.

Факт!

Нито съм рекламен агент на Тойо, нито ме интересуват рекламите и продажбите им.

Освен това, не четеш поста ми добре.

Става въпрос за шум и комфорт, което за мен е наравно важно заедно със сцеплението.

За мен лично обяснението е в смесите и заводите в които се правят гумите.

С годините съм се уверил, че надписа Made in Japan при гумите не е просто един надпис.

За теб коя е най-добрата гума от този клас?

И какви са ти критерийте за определена гума?

 

Безсмислени са великанските генерализации. Не виждам пречка да похвалиш определен модел тойо, но да обясняваш, че останалите не могат да правят гуми е несъстоятелно. Това, че каращите галант имат първи критерий максимално безшумна гума, по-скоро означава, че колата е лошо обезшумена. Повечето японски коли имат този проблем, за съжаление. По отношение на безшумност имам гуми фаворит и те, уви, не са Made in Japan, но не бих казал, че всички останали производители са неспособни да правят гуми.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

'' По отношение на безшумност имам гуми фаворит и те, уви, не са Made in Japan, но не бих казал, че всички останали производители са неспособни да правят гуми.:icon_thumbup:''

 

 

Колега може ли да споделиш коя марка и модел ти е фаворит по отношение на шум?

 

Аз още немога да взема решение какви гуми да си поръчам, а сега с тези TOYO взех още повече да се замислям. Nokian Hakka Green са другите които са ми интересни, но са ми скъпи много, Kumho KH17 съм карал вече и ми се иска нещо ново да пробвам, може би Kumho Ecowing KH27 или Nexen N blue Eco са ми интересни, като Nexen карам в момента на служебната кола и съм много доволен: тихи, меки, много добро сцепление на мокро и сухо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

'' По отношение на безшумност имам гуми фаворит и те, уви, не са Made in Japan, но не бих казал, че всички останали производители са неспособни да правят гуми.:icon_thumbup:''

 

 

Колега може ли да споделиш коя марка и модел ти е фаворит по отношение на шум?

 

Аз още немога да взема решение какви гуми да си поръчам, а сега с тези TOYO взех още повече да се замислям. Nokian Hakka Green са другите които са ми интересни, но са ми скъпи много, Kumho KH17 съм карал вече и ми се иска нещо ново да пробвам, може би Kumho Ecowing KH27 или Nexen N blue Eco са ми интересни, като Nexen карам в момента на служебната кола и съм много доволен: тихи, меки, много добро сцепление на мокро и сухо.

Пратих лично съобщение. Гумата в размер 225/45/17 струва под 170 лв. бр. и е наистина тиха. Разбира се, има и недостатък - износва се относително бързо.

 

Към Манол. Оценката за първите 300 км. е 6.00 по шестобалната система. Не е оценявано поведение на мокра настилка по обясними причини. Шум, комфорт (каквото и да значи това, а и отчитайки по принцип некомфортния размер) и сцепление, включително с висока скорост по плавни магистрални завои - без забележки, но това може да се очаква от скъпи гуми като мишлен.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пътуване за Великден, ускори процеса по закупуване на летни гуми. Вече съм готов и аз за Лятото.

 

http://i62.tinypic.com/jaw1ee.jpg

 

Модел: Bridgestone Potenza adrenalin R002

Скоростен индекс: W

Размер: 235/45 R17

 

Цена ( като за мен ): 158,48 лв/бр без ДДС.

Дот: 4313

 

Препоръки от ДИАНА ( главно лице ): малко по-внимателно в първите километри докато загрее, особено на дъжд - след това уникална гума. Препоръките са ги получили от други клиенти, каращи тази гума.

 

Колкото до шума, ЛАНСЪР 2008г. е толкова зле с шумоизолацията, че е абсолютно все тая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, ако искаш още малко коНфорт, сложи 16-ки с гуми до 240 км/ч. Даже до 210 по-добре, ама като те знам, нека е 240.

Тия гуми в момента (да са ти честити) са шумни и няма как да е другояче - широки, нисък профил и висок скоростен индекс. В момента използваш шумността на гумата и в по-малка степен другите качества.

Като се опарича ще взимам и аз. Нека първо оправят улиците, че газим по едни остри камъни ... ужаЗ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как. Джантите са 17". Тези бяха единствени във високия клас със скоростен индекс W. Всичко друго е Y.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...........някой има ли представа за Нексен гуми? Чета добри отзиви за тях.....

 

Аз имам, карам в момента с Nexen N Blue Eco на Приус 195/65 15 и съм много доволен,много мека гума, тихи са, много добре се държат на мокро, на сух път са ОК също, само има малко ревюта дето се споменава, че по-бързо се износвали, но много зависи как се кара и на каква кола се карат. 30-40к км мисля ще изкарат поне, аз като взех колата беше с наполовина износени и врътнах 20к за няколко месеца след което ги смениха с нови понеже били стигнали до лимита което е 3мм някъде, така че можеха и още малко да изкарат. Сега смених колата с нова пак същата със същите гуми пак бяха ползвани и вече 10к км минах но като гледам още доста грайфер има. Nexen СР 641 мисля, че бяха съм карал на Спейс Стар 1.9д и също бях изключително деволен, дори и на сняг колата се държеше добре.

 

http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P44

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят избор вече се стеснява до тези двете марки и модели :

 

http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rshop.pl?dsco=110&cart_id=69055472.110.22487&sowigan=So&Breite=175&Quer=65&Felge=14&Speed=&kategorie=&Marke=Kumho&ranzahl=4&Herst=Kumho&rsmFahrzeugart=PKW&search_tool=standard&Label=B-B-68-2&details=Ordern&typ=R-233525

 

 

http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rshop.pl?dsco=110&cart_id=69055472.110.22487&sowigan=So&Breite=175&Quer=65&Felge=14&Speed=&Load=&kategorie=&Marke=Toyo&ranzahl=4&tyre_for=&Herst=Toyo&m_s=3&sort_by=&rsmFahrzeugart=PKW&homologation=&Label=C-C-69-2&details=Ordern&typ=R-252086

 

Само че сега събирам инфо и още не мога да се реша от кои да поръчам. И от двете марки съм имал модели и от двете марки съм останал доволен, а до колкото евро етикетите са пълна измислица и нямат нищо вярно с реалността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да запитам, някой има ли наблюдения за тези гуми,че съм им хвърлил оченце :)

http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/154010191017092

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам, карам в момента с Nexen N Blue Eco на Приус 195/65 15 и съм много доволен,много мека гума, тихи са, много добре се държат на мокро, на сух път са ОК също, само има малко ревюта дето се споменава, че по-бързо се износвали, но много зависи как се кара и на каква кола се карат. 30-40к км мисля ще изкарат поне, аз като взех колата беше с наполовина износени и врътнах 20к за няколко месеца след което ги смениха с нови понеже били стигнали до лимита което е 3мм някъде, така че можеха и още малко да изкарат. Сега смених колата с нова пак същата със същите гуми пак бяха ползвани и вече 10к км минах но като гледам още доста грайфер има. Nexen СР 641 мисля, че бяха съм карал на Спейс Стар 1.9д и също бях изключително деволен, дори и на сняг колата се държеше добре.

 

http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P44

...много ти благодаря :icon_thumbup: Аз също четах много в английски и щатски форуми и ревюта и останах с добро впечатление за тези гуми......Естествено че искам Бриджстоун или нещо от този род, но понеже съм с гуми от "леко" по друг клас и там цените са :icon_censored: та за това се замислям на някоя по "народна" марка гуми.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, ако искаш още малко коНфорт, сложи 16-ки с гуми до 240 км/ч. Даже до 210 по-добре, ама като те знам, нека е 240. Тия гуми в момента (да са ти честити) са шумни и няма как да е другояче - широки, нисък профил и висок скоростен индекс. В момента използваш шумността на гумата и в по-малка степен другите качества. Като се опарича ще взимам и аз. Нека първо оправят улиците, че газим по едни остри камъни ... ужаЗ.

 

Изненадващо и за мен, гумите са много тихи, дори в не добре изолирания от шумове Лансър. Колкото до това как се държат, все още ги жаля, защото не е достатъчно топло. Но до сега нямат дори превъртане. Много чувство за стабилност дават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е страхотно! Искам и аз да се оборудвам с такива. Нали знаеш, че има какво да направиш за допълнително снижаване на шумовете :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Аз много харесвам проекта на ЛИКС-а. Просто няма кога да го направя.

 

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=5766

 

Такава услуга за слагане на шумоизолация съм виждал в сервиза на... айде сега кой беше, този след Червено знаме, в дясно на кръстовището, някой от тия ресинг сервизите :). Но пари за това не ми се дават. Другата седмица ще пътувам и ще разбера наистина тихи ли са или така ми се е струвало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се прибирах 23:40ч. горе долу толкова беше, 6 градуса температура и сам по циганските завои към Овча Купел, реших леко да тествам какви гуми съм си купил :)... честно казано повече от изненадан останах, наложи се наистина да издевателствам над колата, за да успея да накарам ESP-то да се включи. Държат феноменално, надявам се като станат постоянни темп над 20 градуса, нещата да са още по-добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и ти си прав, има разлика с 225. Усеща се.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

И вълните по-асфалта се усещат със сигурност :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За нашите рахитични таралясници тея гуми на 5-6-7 градуса няма как да ги превъртаме, няма как да загубват сцепление бре Ранга. Я стъпи на 430 магаренца на колелетата да видиш рахат ли е :icon_thumbup: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че си в някаква тотална заблуда :), не що се отнася до 430-те коня, а до това дали нашите коли могат да превъртат гуми. Лично моята, на моменти и до 3та върти :).

 

Днес за късмет, вечерта тестовете на гумите продължиха, точно на първите капки дъжд бях на България. Направих тест, при тръгване от светофара, на първа определено намерих сцеплението, после на втора го загубих :) и тракшъна засвятка, на трета отново бях в играта, което от моя опит е доста добре. В завой не съм пробвал, първо защото имаше доста коли, второ пак беше 8 градуса и честно казано не ми се правеха експерименти, точно на току що завелият дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз тая вечер реших да изпробвам 5 годишните ми OEM Yokohama Advan A10.... 0-100 за 10.55 сек. и 100-0 за 3,96 сек като тракшъна се побърка :tooth:

 

Последно лято с тия гуми.... :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...