Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Абе аз пари не за смяна не давам, имам 2-ри комплект на джанти. И да ги е сменил някой какво - този сняг (при нас е 10-на см.) едва ли ще се задържи повече от ден-два, пак го дават 15-16гр. Вярно сутрин ще е студено но пък после топло. Май с този климат отиваме на всесезонни колкото и да са компромис.

От зимните гуми в топлото време мен лично ме е страх. В комбинация с дъжд/мокра настилка при мен не държат. Преди няколко дена влязах малко по-бързо в един завой и усетих как колата почна да тръгва странично. Овладях я внимателно но и друг път ми се е случвало с тази комбинация да се хлъзга :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз пари не за смяна не давам, имам 2-ри комплект на джанти.

 

Как си правиш баланса ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как си правиш баланса ? :icon_hmm:

Колегата иска да каже че има 8 гуми с 8 джанти .. два комплекта за зима и за лято ;) (и аз съм така .. и доста други колеги)

А между другото в Пловдив и региона сняг няма ...само захладня помъчи се да завали ама нишо не стана.. кал и дъжд :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата иска да каже че има 8 гуми с 8 джанти .. два комплекта за зима и за лято ;) (и аз съм така .. и доста други колеги)

А между другото в Пловдив и региона сняг няма ...само захладня помъчи се да завали ама нишо не стана.. кал и дъжд :)

 

И един път като са балансират , никога повече нямат нужда от балансиране ?

 

Малко е странно, все пак караме яко в дупки и да останат завинаги балансирани ми се струва невъзможно. Да не говорим, че и гумата си се износва, надали е абсолютно равномерно.

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само от каране на колата не виждам как ще се дебалансират гумите.. освен ако не падне оловото за баланс, не огънеш джантата или гумата да се деформира/разплете (ама при последното и повторен баланс няма да помогне.. а предходните се очаква да забележиш за такива промени.. дори докато караш). За летните нямам големи наблюдения понеже се получи да ги смяням по-често.. но зимните са ми монтирани на джантите преди 4 години.. тази зима им е 3та дето ги карам (вероятно и последна.. да кажем общо 3 пъти по 4-5 месеца) и нямат абсолютно никакви проблеми ... и все пак ако си чак толкова параноичен може да си пуснеш 1 баланс без демонтаж от джантата преди да ги сложиш на колата или когато ти остане вереме да идеш в последствие :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само от каране на колата не виждам как ще се дебалансират гумите.. освен ако не падне оловото за баланс, не огънеш джантата или гумата да се деформира/разплете (ама при последното и повторен баланс няма да помогне.. а предходните се очаква да забележиш за такива промени.. дори докато караш). За летните нямам големи наблюдения понеже се получи да ги смяням по-често.. но зимните са ми монтирани на джантите преди 4 години.. тази зима им е 3та дето ги карам (вероятно и последна.. да кажем общо 3 пъти по 4-5 месеца) и нямат абсолютно никакви проблеми ... и все пак ако си чак толкова параноичен може да си пуснеш 1 баланс без демонтаж от джантата преди да ги сложиш на колата или когато ти остане вереме да идеш в последствие :)

 

Един бърз експеримент съм си правил, да ви го споделя. :icon_thumbup:

 

Имам много приятелска гумаджийница, тоест и собственика и работниците са добри приятели, машините качествени, хората способни. Балансирам 4 джанти с гуми. Джантите прави, здрави, гумите на не повече от година и 15-ина хиляди километра.

 

Изминавам с балансирания комплект 14 километра по околовръстния път на София с 80 кмч. без никакви съприкосновения с дупки, бордюри или подобни...

 

Връщам се в гумаджийницата, демонтираме гумите. :icon_thumbup:

 

Всичките 4, повтарям всичките са дебалансирани с 15 до 25 грама на джанта. Изводите за всекиго.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обратния ефект дали ще го има - качваш без да се балансират гумите, караш пак 14 км. и се пробват за баланс. Може пък да се наместват ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък при един и същ вулканизатор, също съвестен си бях монтирал и балансирал зимни гуми. След два сезона реших да ги проверя, и дебаланса беше толкова нищожен, че реално можеше и да не го правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обратния ефект дали ще го има - качваш без да се балансират гумите, караш пак 14 км. и се пробват за баланс. Може пък да се наместват ;)

Слонен съм да мисля, че чисто нови гуми определено улягат по джантата и би могло да се мисли, че след 300 км. могат да се проверят. Но улегнали и току-що балансирани, надали... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех,а какво ли ще им стане,ама отидох ей така профилактично и се оказа,че едната има доста,че и я въртяха даже. Така че,аз преди да сложа другия комплект,го мия и ги карам на баланс и след това се слагат на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз току що сложих летните гуми.

Струва ми се, че снежната покривка вече няма да задържа над 20 см., така че минавам на летни. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от петък съм с летните. Вчера ги пробвах разумно на два три завоя, държат се :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви суперхипермегатурбо ТИХИ гуми да съществуват в размер 15 цола 205/60 или 205/65 летни?

 

Предполагам тези ще ти легнат много :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наближава и моето голямо чудене: "какви гуми ?", та ако може да споделите впечатления за марки с размер 225-235 / 45 / R17 за до към 300 километра скорост? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам тези ще ти легнат много :link:

 

Аз пък я оглеждам тая марка, че трябва другото лято да махна Yokohama-та, някой да има впечатления от тези ?

 

http://radial.bg/tyres_catalogue/tyre/5/none/none/215/45/18/0/51/1983

 

Ако не, пак ще се доверя на Yokohama. :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви суперхипермегатурбо ТИХИ гуми да съществуват в размер 15 цола 205/60 или 205/65 летни?

Toyo Proxes CF2.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз трябва да взимам гуми, гледам има два модела ВРЕДЕЩАЙН ULTRAC CENTO и ULTRAC SESSANTA, някой има ли наблюдение върху тези гуми, че те май ги докарват повече на визия. Другото върху което се чудя е Бриджстоун RE002, PIRELLI P ZERO, MICHELIN PILOT SPORT 3 GRNX и накрая DUNLOP SP SPORT MAXX RT. Размера е 235/45 R17, ако някой е карал нещо от тези гуми, нека сподели. Явно всички класации са платени и като гледам винаги КОНТИНЕНТАЛ дават най-много пари :).

 

P.S. Да добавя, гледам да е възможно най-нисък скоростен индекс, защото карам предимно в града и тези до 300 са ми безсмислени и нямат загряване, а и колата ми върви с макс 200-210 км/ч, тоест в този размер гледам, че евентуално има W и от там нагоре :)

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...