Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

ОК. Кажи сега за впечатления от марка, модел и размер летни гуми :drinks:

За нови летни гуми нямам никакви колебания да препоръчам Мишлен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Седемнадесет цолови 17 ли? Сериозен финансов катаклизъм ти предстои.

Michelin Pilot Super Sport - много добро съчетано представяне на сухо и мокро. Близо до оптималното за такава цена (която не е малка)

Bridgestone Potenza S-04 - също готин продукт, който е и тих, но уж сцеплението при него е малко по-слабо от първата гума.

Yokohama Advan Neova Ado8 - високо сцепление на сухо, обратна връзка с пътя, по-слаба на мокро.

Hankook Ventus R-S3 - накратко на сухо кърти мивки, перфектен спирачен път, но с по-слабо представяне на мокро.

Continental Extreme ContactDW - DW от dray и wet (сухо и мокро), тиха и по-бързо износваща се от горните.

 

Добър избор са и :

Toyo Extensa HP (приоритет към шума от търкалянето), Dunlop Signature II (висока издръжливост на грайфера), Toyo Proxes 4+ (също издръжлива), Continental Purecontact (с понижен шум при търкаляне).

 

Пак ще направя сравнение, но този път с LCD телевизор. Мислиш че твоят телевизор е с прекрасен образ... докато не го занесеш в магазина и пуснеш край други модели, или съседа донесе неговия с по-добрата матрица и процесор. Но твоят пак си е добър, добро качество и го харесваш, което е важното в случая. Така и с гумите. Трябва ти полигон и двама да ти сменят гумите заедно с джантите и да караш без почивки - завои на писта, спиране и управление на специално намокрен за целта участък, да усетиш разликата в захапката и обратната връзка с пътя във всяка ситуация.

Аз бих взел откъдето има възможност за промоцийка, щото това са доста пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Седемнадесет цолови 17 ли?...

 

Да, 17-ки, поне засега.

 

Благодаря за мненията!

 

А знаете ли по-принцип кои са по-твърди или по-меки, и кои са по-издръжливи или не, от гледна точка на балони?

Има ли позната зависимост от марката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, 17-ки, поне засега.

 

Благодаря за мненията!

 

А знаете ли по-принцип кои са по-твърди или по-меки, и кои са по-издръжливи или не, от гледна точка на балони?

Има ли позната зависимост от марката?

Continental са често упреквани за меки странични бордове, което е сравнително вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще е удобно тук да подпитам за препоръки за гуми 175/70/13 летни. Но като гледам, май няма да имате, понеже всички карате каручки :D, аз искам балони. Или в този нисък клас, каквото и да взема, се тая... Замислям се и за 185/60/14, но трябва да сменям и джанти и работата става дебела... :)

Бюджет - засега непредвиден :). Но около 300 за четири броя мисля е почти постижимо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

175/70 R13 с моята отстъпка ти взимаме най-скъпите в Диана и си капитан, около 270лв общо с ДДС. Така че, смело с тоя бюджет към най-хубавото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле има ли там Yokohama Parada Spec 2 (195/50 R15), че модела поостаря, а пък искам да сменя две гуметки от комплекта с нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се заканил на Тойо от Япония, уакаримасу ка? :)

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За нови летни гуми нямам никакви колебания да препоръчам Мишлен.

Знам, че на Мишлен протектора изкарва повечко км., но май са по-шумни. Поне за зимните ми бяха казали така, и аз предпочетох да взема зимни Гудиър.

Сега и на мен ми предстои закупуването на летни, та освен добро пътно поведение и издръжливост, много държа да е по-безшумна гумата. Някакви препоръки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че на Мишлен протектора изкарва повечко км., но май са по-шумни. Поне за зимните ми бяха казали така, и аз предпочетох да взема зимни Гудиър.

Сега и на мен ми предстои закупуването на летни, та освен добро пътно поведение и издръжливост, много държа да е по-безшумна гумата. Някакви препоръки?

От високия клас най-безшумни са гудиър екселанс.

 

За мен подредени по критерий цена/пробег са

 

1. Мишлен пилот

 

2. Дънлоп СП спорт

 

3. Гудиърът от по-горе

 

4. Конти спорт контакт 5

 

 

По директивата и означенията като гледа човек, би си казал: 2 децибела разлика между две гуми, голям праз. Но разлика на много лошо обезшумени коли като галант има и то несимволична. Ако целта е тиха гума, гудиърът е в общи линии най-добрият избор, особено добавяйки в уравнението и останалите качества.

 

За азиатските :D гуми може да пуснем отделна тема...

 

 

 

 

 

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, за съжаление в този размер, не намирам никаква гума Yokohama.

 

Мерси все пак, ще търся тука :)

 

П.С. Относно азиатските гуми, аз съм много доволен от Йокотата, а специално предния ми модел Sport Advan V102 беше идиотски устойчив на бой и със супер сцепление като загрее.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от работата си взе такива мин. год. и е доволен. На сухо ги пробвах и аз (на неговата кола) и се държаха добре. Сравнително тихи. На мокро не знам как са, ще разпитвам.

 

И в класациите са из между първите 10.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....И в класациите са из между първите 10.

 

Че то кой вярва вече на онези продажни класации, дето я производителя почерпи та да се качи по-нагоре, я редакторите турят от себе си по няколко хиляди гласа - че да донатъкмят графиките както считат за "правилно"?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то кой вярва вече на онези продажни класации, дето я производителя почерпи та да се качи по-нагоре, я редакторите турят от себе си по няколко хиляди гласа - че да донатъкмят графиките както считат за "правилно"?

Вальо ме изпревари с коментара .... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо ме изпревари с коментара .... :icon_hmm:

Затова питам, де. Днес минах покрай вносителите на марката, та питах управителя на един от центровете им. Прилични били, каза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова питам, де. Днес минах покрай вносителите на марката, та питах управителя на един от центровете им. Прилични били, каза.

 

Да, на класациите не може да се вярва - подкупни са. Но все пак като ориентир може и да се ползват. Едва ли някой модел гуми, който за нищо не става, ще го поставят в челната 10-ка. А относно кой модел е по- по-най, оценките в класациите едва ли са обективни. Затова ги споменавам като допълнителен ориентир. Всеки сам да си решава.

 

Иначе днес отново говорих с колегата, ползвал Vredestein Sportrac-5 и потвърди предишните си впечатления. Човекът не е със спортна душа, но сподели, че гумите не са го поднасяли и били тихи. В линк-а, който посочих, мненията са положителни, което е отново субективно. Но има ли въобще обективно мнение...едва ли някой е изпробвал толкова различни (и скъпи) модели гуми на една кола, в едни и същи условия и т.н. Затова всеки споделя какво е пробвал и би следвало да се опита максимално обективно да обясни при какви обстоятелства е придобил съответните впечатления за конкретния модел гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, на класациите не може да се вярва - подкупни са. Но все пак като ориентир може и да се ползват. Едва ли някой модел гуми, който за нищо не става, ще го поставят в челната 10-ка. А относно кой модел е по- по-най, оценките в класациите едва ли са обективни. Затова ги споменавам като допълнителен ориентир. Всеки сам да си решава.

 

Иначе днес отново говорих с колегата, ползвал Vredestein Sportrac-5 и потвърди предишните си впечатления. Човекът не е със спортна душа, но сподели, че гумите не са го поднасяли и били тихи. В линк-а, който посочих, мненията са положителни, което е отново субективно. Но има ли въобще обективно мнение...едва ли някой е изпробвал толкова различни (и скъпи) модели гуми на една кола, в едни и същи условия и т.н. Затова всеки споделя какво е пробвал и би следвало да се опита максимално обективно да обясни при какви обстоятелства е придобил съответните впечатления за конкретния модел гуми.

 

 

Благодаря :icon_thumbup:

 

Спортния дух го оставяме за момент. Става дума за семеен ван и сваляне на размера от 17 на 16-цола - 205-55-16. Имам едни почти нови джанти 17-ки с конти спорт контакт 3 от 2011 и доста хляб. Обмислям бартер с доплащане за ОЕМ джанти с въпросния спорттрак 5 с дот 2013 и нещо като 5000 км. пробег. Та затова питам. Иначе съм твърде сигурен, че ще вършат работа. Вносителят каза, че това е по-скоро бюджетният им клас, но изглежда ще вършат работа. Ако са относително тихи, работата е опечена.

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Dunlop SP-Sport-Maxx-TT мога да кажа, че също се държи ОК на пътя, износва се равномерно и без да се "люпи". Веднъж, на сух асфалт, задницата поднесе в един завой след скоростно изпреварване (което е нормално де), но без да свири, плавно и с възможност за контролиране (това поднасяне също го отдавам на факта, че колата беше като остаряла немска овчарка и подмяташе рязко задницата).

 

Маноле,след като си карал с Дънлоп.....ще ти е доста трудно да ги замениш с друга марка. Гумите са 'супер' в завои-пробладаващи по нашите 'родопски' пътища,на мокро са много добри,дори 1 път ме хвана сняг по пътя след Чепеларе към Пампорово.....изкачи се Галанта с летните Дънлоп.

Така че слагай пак SP Sport,карам вече 3 години такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маноле,след като си карал с Дънлоп.....ще ти е доста трудно да ги замениш с друга марка. Гумите са 'супер' в завои-пробладаващи по нашите 'родопски' пътища,на мокро са много добри,дори 1 път ме хвана сняг по пътя след Чепеларе към Пампорово.....изкачи се Галанта с летните Дънлоп.

Така че слагай пак SP Sport,карам вече 3 години такива.

 

Кой обаче е по-добър (комплексна оценка): SP SPORT MAXX TT, SPORT MAXX RT или SP SPORT MAXX?

 

Кой точно модел са твоите? Дай оценка за здравина (балони, аз имам на едната), шум, твърдост. Как се справя с незначителните неравности?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой обаче е по-добър (комплексна оценка): SP SPORT MAXX TT, SPORT MAXX RT или SP SPORT MAXX?

 

Кой точно модел са твоите? Дай оценка за здравина (балони, аз имам на едната), шум, твърдост. Как се справя с незначителните неравности?

 

Ей този модел на Дънлоп карам и в момента,здравината им се убедих че е 'голяма',на стария ми Галант 195/50/15 едната джанта се беше изкривила....а на гумата й нямаше нищо,не са твърди,возията е готина,лятото при отворен прозорец почти не се чуват,гумите са много добри,но едва ли има нужда да те убеждавам,щом си карал СП Спорт.

 

http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0%93%D1%83%D0%BC%D0%B8/DUNLOP-SP-SPORT-01-ROF-%D0%9B%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...