Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

P ZERRO ROSSO са гуми май повече за сухо време и писта, поне така хората разказват, аз имах едно Ауди с такива гуми , но го карах много малко за да изкажа впечатления, а след това продадох гумите с джантите и имаше адски голям интерес за тях. До колкото тези нови етикети които ги слагат като ориентир какво колко и как нещо се разминават с реалността, та може и там да е нагласено нещо. Дават за toyo и kumho например 70db а те са по-тихи от Michelin и continental които са с лепенки 68 db . Тук на този сайт лесно може да си проверите всяка марка какви са впечатленията на потребителите, пишете марката в полето search и отдолу си намирате модела който ви интересува.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/

 

Приятно търсене :drive:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Минавам през този сайт при всяка покупка на гуми, лошото там е, че всеки си хвали "неговото гардже", разбира се има и полезни мнения :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

70 децибела летни гуми не се именуват точно ултратихи:-)

 

Аз за това не чета много-много ревюта, а в случая говоря от личен опит. Поне 20% надолу шум спрямо Continental PremiumConact2 които заместиха, въпреки 90% идентичната шарка. Щом дори на жена ми и направи впечатление, значи ефекта не е пренебрежим.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това не чета много-много ревюта, а в случая говоря от личен опит. Поне 20% надолу шум спрямо Continental PremiumConact2 които заместиха, въпреки 90% идентичната шарка. Щом дори на жена ми и направи впечатление, значи ефекта не е пренебрежим.

Право думаш. И моите впечатления за континентал са, че са шумни гуми. Карал съм 4 комплекта конти нови и всичките са били сравнително шумни. Но съм съгласен с идеята на лошо обезшумена кола да се търси максимално тиха гума. Гудиърите които съм пробвал константно са много по-тихи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гудиър съм имал късмета да карам само едно лято и субективно съм ги запомнил като супер добре държащи се летни гуми - особено на мокро и като усещане при спиране. Модела беше Eagle нещо си. Но там вече и цените са други .. :good: ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах възможност през далечната 2008-ма да карам с нови гудиър ийгъл ф1. Еми ... шумотевица са отвсякъде. Със сегашните 15 цола колела е по-добре в това отношение. Те са дънлоп спорт 01, но вече одъртяха и ме съмнява да не се разкривят при продължително каране с висока скорост. Щото аз газ не давам по принцип, но подам ли, нямам спиране.

 

Според мен трябва да се види с какви гуми излизат серийно от завода автомобили като ауди, бмв, мерцедес... Всъщност която и немска да спомена, няма да сгреша, но имам спомен за едни мишелинки на ауди а4 В8. Най-темелно обезшумените им са по правило S-серията. Примерно в S6 има двойно повече изолация от A6, нищо че на вид са почти еднакви (както и отвътре).

 

edit: Интересно. Мислех че под мокета при педалите е гола ламарина, а то е изолация. Бре :-) Учуден съм. Чак сега го огледах с фенерче, опипах го и си е изолация с дебелина 1 см някъде. Отгоре е като пластмаса, а отдолу кече подобно на това под задната седалка. Виждат се парчетата и откъм моторния щит. Откъде тогава влиза толкова шум? Кабелите с буксите от лявата страна не виждам как да се направят без тотално разглобяване; моторния щит не знам как е направен точно... може би зеят дупки за климатик, управлението ... едно-друго. Идеал Петров ... и брат му Кофти :-)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да направим едно хубаво проучване да видим коя марка и модел за съответния размер е най-тиха като това е основният критерий -шум. Различните марки предлагат различни модели при различните размери и от тук се получава и разликата, и при една и съща марка различните модели са с различно ниво на шум. Според мен нивото на шум се определя от вида на протектора и мекостта на материала от който е направена гумата, гуми с голямо разстояние между грайферите и V профил както и тези с много големи централни канали за вода са шумни, а тихи са тези които са направени от мека гума и имат ситно нарязани ламели подобно на зимните гуми , но са прави а не назъбени, имат поне 3 канала за вода, но ме много широки и разстоянието между отделните грайфери не е много голямо., пример:

NEXEN N BLUE ECO

KUMHO ECSTA KH31

Continental Eco contact 3

Yokohama blue earth AE01

Bridgestone EP250

MICHELIN ENERGY SAVER+

NOKIAN Eco

И още доста модели като повечето тихи гуми са от нов тип ECO но те са предназначени за по нормални коли и експлоатация. 300км ч малко повечко идва :) едвали ще има тихи и високо скоростни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че се насочвам към Бриджстоун RE002, защото само те са със по-нисък скоростен индекс. Всички други са до 300.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че се насочвам към Бриджстоун RE002, защото само те са със по-нисък скоростен индекс. Всички други са до 300.

Тойо транпат на 45000 км. ОТ 2007г. Пълен шит, знаех си че трябваше да ги хвърля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Унироял рейнспорт 215/45/17', засега за няколко дена много добре се държи,по натам още отзиви.Същите на 15' супер добре и тиха,това е за една седмица тест.Аз съм карал на 2 коли(14', и до днес) само,че Унироял рейнекспер,също уникално добре се държи и доста тиха,а на дъжд уникална на фона на поне 10 марки други които съм карал.А цената е без коментар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години разчитам на Continental Sport Contact 2 за предни 205/50/17 единствено ако тръгна да въртя предни гуми се превъртат бая на едно място, но не издават никакъв звук и много стабилно влизат в завоите без приплъзване, и сега взех втора ръка BridgeStone Potenza дот 10 месец на 2010-та много приятна гума за задни. Приятно влизам в завоите и са сравнително тихи като комбина :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих Dunlop BluResponse 195/65/15, главно защото показват много добри резултати на мокро, а и предишните летни бяха Dunlop FastResponse, от които също бях много доволен.

 

Единствения недостатък, който намирам е че не са супер тихи, въпреки че ги водят за такива.

Редактирано от Itzo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От вчера колата на жената е обута с Toyo Nano Energy 3, и за момента мога да изкажа само суперлативи за гумите. Много добро сцепление и комфортно возене. Радвам се за добрия избор който направих, остава да ги видя как ще се съхранят във времето.

 

http://www.autorno.com/userfiles/products/toyo-nanoenergy-3-left-side.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тихи са, но той и размера не е голям - 175/70 R13. Като цяло им давам оценка отличен. Сцеплението е супер добро дори и на още хладния асфалт, аз и затова махнах файрстоуните, макар че изглеждат доста запазени хич не държаха. Вече съм спокоен за жената и малката, че те си бръмчат постоянно с нея кола. Както казах, остава да видим до колко ще съхранят отличните си характеристики с времето, все пак гумите са чисто нови :)

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тея дни ще сложа Тойо Проксес ЦФ2, пристигнаха в петък в Бг от Япония, за сега отлежават в офиса на Спиди :)

При разговора ни с Любо, отново се убедих, че гумата е отлична. Като ги покарам - впечатления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се извиня ако съм подвел някого с цени. Дианата имат нов сайт. Нямам идея цените през какви % са. Също така отстъпката ми се е вдигнала с няколко %. Така че и представа си нямам нито точно колко % имам, нито какви са цените на сайта. Вчера съм се обадил да питам, предполагам днес ще знам. Който, каквото ме е питал - да знае, че цената която съм му дал е с още няколко % надолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че Йокохама имат модел (BlueEarth) със абсолютно същите параметри като нано енърджито на Тойо. Някой ако се качи на такива, нека сподели впечатления.

 

http://www.gumi7.com/images/tires_system_15/large/img_7310.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих проксес-а, първи впечатления - тихи са, изключително меко поемат дупките(при нас изобилстват), на мокър асфалт при температура на въздуха 6гр. спират без грешка, не мръдват! Като покарам извън града пак ще напиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много любопитен, какво значи "не мърдат", поне тука сме се събрали за това, да обменим мнения, но когато кажеш за една гума "не мърда" при спиране на мокро, си представям как си карам, налага ми се да закова спирачките и така казаното мнение ме води на мисълта, че дори АБС-а не се включва. Лично аз това не мога да го повярвам. Нека уточним, какво е това "не мърда", предполагам говориш от спиране с доста ниска скорост и имаш на предвид, че просто спира добре. Защото поне до сега не съм срещал някоя гума, хем карам все не лоши гуми УЖ, като завали и примерно натепам от 60-70 рязко спирачки, просто до сега не ми се е случвало "да не мръдне" :).

 

Казвам това, не с цел да се заяждам или да кажа че гумата е лоша, просто да не се подвеждаме. Освен това ми е странно, как на ТЕМП от 6 градуса, тази гума се държи толкова добре, навежда ме на мисълта, колко мека ще стане на 30 градуса и дали няма бързо да замине.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си спирачки като неговите и няма да "мърдат" :) и твоите гуми. Това ти казва - че като спира рязко абс не се включва, следователно гумите захапват добре. Моят абс мърда като набия спирачките от 80, ама са далеч от нови вече. Били са. Без това повече от 40 не дигам, та и по капли ще спира добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са. Неговите са като моите - 2-бутални фабрични апарати. В момента той с ъпгрейд като твоя може да подобри спирачките, но аз няма накъде докато не се обзаведа с други гуми. Става въпрос в града и спиране от най-много 70 до покой. Щом сега се задейства ABS значи със спирачки като твоите няма да спра по-рано от сега заради гумите. Не могат да захапят заради възрастта си. Иначе от 140 до 80 си иска по-яки апарати и големи накладки. Иска, ма няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече седмица с Uniroyal Rainsport 2. Прави впечатление, че са тихи, средно "твърдо" поема неравностите, в смисъл усещат се, но не "блъска" по тях. В завой държат добре.

Като цяло нямам забележки към качествата на гумата на фона на цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...