Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Малко ъпдейт и препоръка към колегите които си търсят малък размер нови летни гуми например от 155/80 13 до към 195/65 15, след около месец проучване на пазара и аз реших като колегата Емил да си поръчам Toyo Nanoenergy 3 с идеята, че са нов модел, и еко тип, както и ниво на шум и поведение на мокро. Първо си поръчах 2 само за отпред понеже задните имаха повече от 4мм грайфери, и след смяната останах впечатлен, возията на колата се промени, а шумът изчезна, само остана гадното друсане и шум отзад, след седмица поръчах още 2 и сега Колта все едно стана от Мицубиши- Мерцедес :) вози меко, няма друсане, тряскане и шум почти не се усеща. За икономичност и поведение на мокро още нямам наблюдения, но първите ми впечатления са много добри.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз буквално плувах с тях колега, държат се идеално на мокро :icon_thumbup: Препоръчвам ги на всички колеги каращи с по-малки размери и предимно в града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко ъпдейт... след пътешествието до Гърция, навъртях около 1000 км. Първо тръгнахме на 5-6 градуса и дъжд и така 300 км, като в Гърция малко се вдигнаха темп. Признавам си, с една идея по внимателно, защото беше хладно и мокро, а аз все пак съм с летни гуми. След това минахме на сухо и на темп. над 12 градуса, гумите заспаха на пътя, без забележка, няма шум, няма усещане за плуване, няма нищо, газ и всичко беше ток. Дойде време за връщане, на влизане в БГ отново ни запука дъжд, но този път вече с твърдо темп. над 11 градуса, даже до 15. Не спря да вали, пътувахме две коли, другата беше ВОЛВО от тези като ОЛ РОАД 2006-та години, което беше със зимни гуми, аз съм карал след него, просто без да се хваля, летяхме в дъжда, общо взето само ние, без ситуации, с премерени изпреварвания, но със скорости над 100 км/ч през цялото време, дори на изпреварвания до 150, на магистралата преди София, имаше една рекичка, която пресичаше платна, минахме с около 120 през нея, усетихме водата, но колата не трепна, единствено имахме включване на АБС при скорост от около 100 км/ч и то при убиването й, когато в Гърция малко преди границата на мокро, стъпих на бялата, разделителна линия, тоест на самата боя. Общо взето, за сега ОТЛИЧЕН 6.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

И в края на лятото...

 

Определям модела:

 

Модел: Bridgestone Potenza adrenalin R002

Скоростен индекс: W

Размер: 235/45 R17

 

... като особено препоръчителен, за хора с моя стил на каране :). Абсолютно се потвърди това, което ми казаха в Диана, да внимавам преди да загреят, тогава доста се пързалят, след това обаче стават като залепени за асфалта. Освен това, след проливен дъжд или по време на дъжд - държат повече от на сухо. Изхождам от там, че София е ужасно прашна. На сухо се случва да се хлъзгат, докато на мокро - класа :)!

 

Който избере тези гуми - няма да сбърка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

И в края на лятото...

 

Определям модела:

 

Модел: Bridgestone Potenza adrenalin R002

Скоростен индекс: W

Размер: 235/45 R17

 

... като особено препоръчителен, за хора с моя стил на каране :). Абсолютно се потвърди това, което ми казаха в Диана, да внимавам преди да загреят, тогава доста се пързалят, след това обаче стават като залепени за асфалта. Освен това, след проливен дъжд или по време на дъжд - държат повече от на сухо. Изхождам от там, че София е ужасно прашна. На сухо се случва да се хлъзгат, докато на мокро - класа :)!

 

Който избере тези гуми - няма да сбърка.

 

За новия сезон си закупих 4 адреналинки (195/50 R15) и аз да ги пробвам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажеш после дали съм те подвел :)

 

Ще, ще :) Ще направя и сравнение с йокохамите които съм карал до сега...но коментарите след мача както се казва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си лесен с този размер. Ние със 17 цоловите търкала, които искаме 205/50 17, трябва да извадим близо илядо лева да се задвижим с нови гуми. С тях дойде колата, не съм ги избирал аз изрично. Ти за тези пари ще си купиш и нови зимни. 215/45 е по-евтин, но пък искат хубави пътища с това "галантско" окачване. Ще взимам втора злоупотреба и ще си мълча, че после ще ме вземеш за мезе у форумЪ.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си лесен с този размер. Ние със 17 цоловите търкала, които искаме 205/50 17, трябва да извадим близо илядо лева да се задвижим с нови гуми. С тях дойде колата, не съм ги избирал аз изрично. Ти за тези пари ще си купиш и нови зимни. 215/45 е по-евтин, но пък искат хубави пътища с това "галантско" окачване. Ще взимам втора злоупотреба и ще си мълча, че после ще ме вземеш за мезе у форумЪ.

А какво да кажем ние с лансерите 215/45/18 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, разплакахте ме. Не разбрах само с толкова големи джанти ли ги купихте или те /джантите/ после пораснаха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право да ни упрекваш само ако сме си купували колите нови и така сме избрали конфигурацията. Или сме си `зели големи джанти впоследствие да сме готини. Айде, ще си замълча да не се осира пейзажа. За твое удовлетворение, считай че си ме затапил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif
Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам колата си само с предписаните от завода размери на джанти и гуми.Другото е гъзария. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, разплакахте ме. Не разбрах само с толкова големи джанти ли ги купихте или те /джантите/ после пораснаха :)

Това са оригинални размери на гуми на оригинални джанти,както си закупуваш lanсer-a /някои нива на оборудване/от БС

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, един съвет от мен :). Преди години ми срязаха YOKOHAMA ADVAN, която е заводската за 18" при Лансър, пред банката. Разбира се отивам и си търся такава да си я сменя, никъде нямаше дори в БС - продаваш коли, нямаш гуми за тях - УЖАС! След което ми намериха 2 TOYO и 2 MICHELIN в този размер 215/45 МНОГО ТЪП РАЗМЕР, голяма гума пък тясна, цените бяха - няма да ти казвам. Решението 4бр OZ джанти 17" милион пъти по-хубави от оригиналните ( освен това диска ги запълва доста по-добре ) + 4 бр. Goodyear гуми нови - 2000лв, трябваше да дам иначе над 1000 само за две гуми. Резултата в момента съм в масов размер и си купувам, каквито гуми мога да си позволя, за щастие с отстъпката в Диана, която на такива гуми е една гума безплатна :), карам с 225/45 17 едни от най-високия клас, за пари които нямат нищо общо с онези цени за 18". Та извода - нямаше как да мога да си позволя 4 бр нови гуми да са ми 2500лв щото тея са олигофрени, сложили голяма джанта а на нея гума - никаква, дето и БС да я нямат. Да не говоря че заводския ADVAN е гола вода като гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, един съвет от мен :). Преди години ми срязаха YOKOHAMA ADVAN, която е заводската за 18" при Лансър, пред банката. Разбира се отивам и си търся такава да си я сменя, никъде нямаше дори в БС - продаваш коли, нямаш гуми за тях - УЖАС! След което ми намериха 2 TOYO и 2 MICHELIN в този размер 215/45 МНОГО ТЪП РАЗМЕР, голяма гума пък тясна, цените бяха - няма да ти казвам. Решението 4бр OZ джанти 17" милион пъти по-хубави от оригиналните ( освен това диска ги запълва доста по-добре ) + 4 бр. Goodyear гуми нови - 2000лв, трябваше да дам иначе над 1000 само за две гуми. Резултата в момента съм в масов размер и си купувам, каквито гуми мога да си позволя, за щастие с отстъпката в Диана, която на такива гуми е една гума безплатна :), карам с 225/45 17 едни от най-високия клас, за пари които нямат нищо общо с онези цени за 18". Та извода - нямаше как да мога да си позволя 4 бр нови гуми да са ми 2500лв щото тея са олигофрени, сложили голяма джанта а на нея гума - никаква, дето и БС да я нямат. Да не говоря че заводския ADVAN е гола вода като гума.

Мерси колега,при мен заводските са Dunlop,от които не се оплаквам.За цената си наистина прав,преди 5 години 1 брой от оригиналния размер на маркова гума беше около 500 лв.и поръчка,сега около 270 и пак поръчка.Купих Bridgestone turanza 050 made in japan ,скоро ще ги слагам и ще видя какво ще е положението.От началото и аз си мислех да сваля цолажа и да мина на 16-ки,после се разубедих/в София карам кола с 13-ки,а лансера за навънка/. С 18-ките много стегната и твърда возия,впрочем същата,като на ЕВО 10 /карал съм такова/,но съм и очарован от стабилноста на колата. С 17-ки как е , има ли някаква разлика,освен финансова?

Редактирано от Niki007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размер: 235/45 R17 - поведението е по-добро, защото гумата е доста по-широка, аз за това казвам че хем 18" джанти, хем някакви тесни гуми на тях. Изобщо как са го измислили не знам. Определено колата е доста по-стабилна, макар че и с 18" беше доста добре поведението й.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специфичните размери гуми са много скъпи...Преди време майка ми ме накара да проверя за един нисан микра гуми..Размера беше 185/50 R16...просто бях шокиран от цената и липсата на този размер...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата си вземе 17-цолови капли, може да си монтира гуми 225/45. Цената е приемлива, возията ще е едно ниво към по-добро, а вече сцеплението при спиране и в завой на лимита ще зависи от качествата на самата гума.

За галант много трудно се намират джанти. Идеята за 16 съм я обмислял много пъти, но едно че не е евтино да се вземат още 4 джанти и второ изборът е почти никакъв. Досега съм харесал два модела - едните бяха МАС за по близо 300 кинта парчето и вторите бяха някакви италиански, много красиви, с 5 или 6 прави спици (не помня вече) и многото болтчета по краищата на джантата... за 600 лева 4-те. Трябваше да ги купя, ама нА... сега трябва да изправят моите, да им купя гуми и те при първия по-сериозен трап пак ще станат на пресечена пирамида.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

...Идеята за 16 съм я обмислял...


Анди, лесно е - изправяш ги 17-ките, продаваш ги и си взимаш желаните 16-ки. Естествено, ще има занимавка и евентуално доплащане, което обаче ще се възвърне от по-евтините гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз по отношение на избор на гуми мисля, че съм облагодетелстван, понеже карам със стандартните за модела размери - летни 175/70/13 и зимни 155/80/13. Въпреки че зимните са доста тесни и колата е нестабилна, ги карам, защото са в отлично състояние. Летните обаче (с които купих колата) бяха зле, затова наскоро ги смених. И се възползвах от факта, че този размер се слага като резервна гума в някои коли, съответно джамбазите и гумаджиите ги свалят от блъснати коли и ... ето ми голям избор от гуми (некарани но със стар дот, но некарани :)) на половин и повече цена. Това лято ще съм с нови предни летни гуми (Дънлоп - имах я като резервна гума; и Ханкок - купих я за 35лв с доставка) и стари задни летни гуми. Ако попадна на оферта, ще сменя и задните.

 

По-скоро въпросът ми е - на една джанта могат ли да се сложат няколко размера гуми (за ширината говоря), или за всяка джанта строго по един размер?

На 5j джанта каква гума мога да сложа, а на 51/2j?

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се монтират и 235 :). Моделът R002 235 - 180 лв/бр с ДДС; 225 - 163 лв/бр с ДДС. Това са нормални цени за по-висок клас гуми. С тея по 400лв... не искам да ги чувам :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...