Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

Като цяло, като гледам Диана, нямаш голям избор :))) Преглъщаш 200 лв отгоре и взимаш Континентала, аре баровец си едно ЕВО, мини ЕВО :), не си цинцай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нямам против Континентала, но почти всички аналози включително и той е със скоростен индекс Y, което принципно означава, че са предназначени за по-високи скорости и загряват доста по-бавно от гумите с по-нисък индекс. Колата я кара предимно жена ми, така че търся не толкова високоскоростни изпълнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С W е :), за това съм ти го предложил.

 

Тоя с W e 270 лв. брееее - no way :)

Мислех, че говориш за този с Y който е 220 лв.

 

Мнения за FALKEN Ziex ZE914 Ecorun 235/45 R17 94W?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-високия скоростен индекс, не означава по-трудно загряваща гума. Гореспоменатия бриджстоун, с който карам и аз в момента е със скоростен индекс W. Имах един модел на йокохама със скоростен индекс V. Тези гуми загряваха изключително трудно и на хладно ги нямаше никак (за сметка на това като загрееха тръгвах на 5000 об/мин и колата се изтрелваше все едно с прашка). Бриджстоуна държи страхотно и в хладното. Дори съм имал гуми с еднакъв скоростен индекс, но едните бяха много твърди, загряваха бавно за сметка на голямата издържливост, докато другите нямаха проблем със загряването, за сметка на доста по бързото износване :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-високия скоростен индекс, не означава по-трудно загряваща гума. Гореспоменатия бриджстоун, с който карам и аз в момента е със скоростен индекс W. Имах един модел на йокохама със скоростен индекс V. Тези гуми загряваха изключително трудно и на хладно ги нямаше никак (за сметка на това като загрееха тръгвах на 5000 об/мин и колата се изтрелваше все едно с прашка). Бриджстоуна държи страхотно и в хладното. Дори съм имал гуми с еднакъв скоростен индекс, но едните бяха много твърди, загряваха бавно за сметка на голямата издържливост, докато другите нямаха проблем със загряването, за сметка на доста по бързото износване :)

За това казах принципно и търся конкретни мнения за модели които сте ползвали.

С Рангел си говорихме за въпросните RE002 и стигнахме до извода, че са страхотни гуми, но трябва да се загреят и има осезаема разлика между първите им спирания и след като загреят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това казах принципно и търся конкретни мнения за модели които сте ползвали.

С Рангел си говорихме за въпросните RE002 и стигнахме до извода, че са страхотни гуми, но трябва да се загреят и има осезаема разлика между първите им спирания и след като загреят.

 

Ами не знам дали има някаква разлика в сместа при неговия размер и моя..защото аз съм с малък размер 195/50 R15, но при мен държат много добре и без да са загрели...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, малко ъпдейт и от мен. От скоро карам с Yokohama Decibel 205/60 R16 точно като размера на Лансер, до момента съм карал само на сухо, но първите ми впечатления са, че това са може би най-тихите гуми на които съм попадал, сравнявам ги с Michelin и Bridgestone които замениха и има голяма разлика в нивото на шум, също така возят доста по-меко и воланът се върти по леко. Препоръчвам ги на всички които търсят комфорт и нисък шум да разгледат оферти за този модел, за спортно настроените шофьори мисля няма да са подходящ избор, стените на гумите са явно по-тънки и колата се накланя малко повече в завой в сравнение с другите два модела дето споменах.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Чакам Топлофикация да обяват края на отоплителния сезон. Условията за това съвпадат с условията за смяна на гумите. Толкова е просто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е така, ако трябва да пътуваш... В Неделя ходихме до СЕРЕС и да ти кажа целия път на връщане 22 градуса, момчето бая му раздаваше на БМВ-то с което пътувахме, беше ли си оставил зимните гуми щяхме да ги съсипем за 200 км.

 

Но да, началото на Април мисля, че е идеално време - освен това трябва да са вкарали и новите ДОТ-ове :).

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм с летните (адреналини) :) Рангеле защо не се обуеш с re003...аз още съм с re002 и съм много доволен от гумите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София е много прашно, като прибавиш, че те са една идея по-твърди, а знаеш трудно загряват (след това са космос) и колата много се пързаля, трябва ми нещо една идея по не спортно. Мисля за https://diana-ltd.com/tire?19440 нещо такова или https://diana-ltd.com/tire?8266 едно от двете. Има гуми вече от тази година, въпроса е някой карал ли е с някоя от тези гуми да каже някакво мнение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пред центъра по хигиена гледах един с летни гуми как върти гуми и не може да ускори. После се замислих, че като успее да ускори до 40 кч/ч как ли ще спре. Това бе в посока Константин Величков, а в съседното платно в посока бул. България двама се бяха цунали.

След около час в Овча купел други двама се бяха помляли.

Бе весело става с летните гуми през Пролетта! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от половин месец с летните гуми и нямам никакви грижи, дори във Варна където всичко е локви се чувствам много по-добре с тях. Сложих ги освен защото температурите се бяха повишили значително и защото знам, че няма да излизам извън града. Дори миналата седмица изкарах с колелото и от понеделник мисля пак да съм байкър :icon_thumbup: Иначе, Рангеле...на моя размер адреналина са с "V" индекс, предполагам, че при теб е по висок и сместа е по-твърда....Аз съм впечатлен от поведението им в хладно време, защото моделите на йокохама които съм имал, никой не се е държал така....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера взех дънлоп блуреспонс, като ги сложа, ще пиша.

Аз миналата година си купих такива-екстра са, ще останеш доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз вчера взех дънлоп блуреспонс, като ги сложа, ще пиша.

 

Сложих ги в събота, карах ги, не съм изпробвал възможности, харесват ми, че спират добре.

 

 

п.п. Малко извън темата, ама да попитам: Някой знае ли каква е организацията по доставката на гумите в БГ. Кога се внасят зимните гуми ? Тъй като трябва и зимни да сменям, се чудя дали да не си взема отсега зимни с ДОТ от миналата година /каквито се намират/. Есента ще има ли зимни с ДОТ от 2018 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...