Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

Вече съм със michelin energy saver + ии очаквам разхода да падне с 80% ;о))))))

Поне разкарах досегашните Dunlop-пи - тази марка я забранявам със закон!! Никога повече Dunlop!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Rainsport 2 е страхотна гума, няма да съжаляваш!

 

Анди :), моите са от VR4 2 бутални, пак казвам просто исках да уточним, какво значеше "не мърдат".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм със michelin energy saver + ии очаквам разхода да падне с 80% ;о))))))

Поне разкарах досегашните Dunlop-пи - тази марка я забранявам със закон!! Никога повече Dunlop!!

Кой модел на Дънлоп и от какво не си доволен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, гумите които аз сложих на жената, определено са доста меки като за летни гуми. Да сцеплението им при тези температури е страхотно и в пъти по-добро от това на зимните (на два сезона). И да със сигурност няма да носят "на бой" но тези гуми са за нормално градско шофиране, точно за това съм ги взел на жената. Гумите са температурен клас "B".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mи не мърдат, значи, че от около 70км/ч натиснах силно спирачката, но не зверски със все сила, като за рязко намаляване на скоростта и АБС не се включи..така мога да го обесня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с всичко съм съгласен :), съвсем друг въпрос зададох :). Дори не коментирах гумите, просто колегата да изясни какво имаше на предвид. Според мен едва ли в този, та и в другите масови размери до към 18", има гуми и спирачки, които като я натиснеш до долу при 70-80 км/ч просто да заковат, без да се хлъзнат, говорим само за при дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има гуми и гуми...Бъди сигурен, че ако тестваш различни гуми при различни обстоятелства ще видиш разликата в поведението им. И само да вметна, че когато говорим за проливен дъжд и залята пътна настилка с вода, дори и да си с гуми с отлично поведение на вода и увеличен момент на достигане на аквапланинг, то същия идва много по-лесно и рано ако гумите са по-широки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ебати дискусията :), велика! Аз едно съм се научил, в първите минути на дъжда, с каквито и да е гуми се кара все едно си на лед, в студено време под 7 градуса с летни гуми също и за финал в мъгла и след мъгла, като при дъжд в началните секунди. Тука вече, каквато и да е гума, няма спасение. Тези три случая са безобразната гад на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел на Дънлоп и от какво не си доволен?

 

За дънлоп-а - в момента не се сещам точното име на модела (имаше нещо като SPORT.. във него???) - това са гумите, с които взех Лансера чисто нов от Балканстар - т. е. вероятно си е пристигнал с тях от Япония (стига гумите да не ги монтират допълнително тук - знам ли??).

Иначе - бяха с мн пресен DOT и made in uk.

Обаче - не бяха минали и 20К км и взеха по тях да се появяват едни леки едва забележими напуквания на повърхостния слой - типични за гума произведена преди 15 г. - предполагам се сещате какво имам впредвид - стандартния процес на стареене на гумата. Появиха се и по-големи цепнатини - вероятно от стъкълца, камъчета и не знам какво още - каквите не съм получавал при други гуми на предишните коли - мн нежни и раними се оказаха тези гуми ...

А на това отгоре и брутално се разкривиха - още тогава гумаджиите все ме съветваха да ги сменям тези гуми ...

Така че НИКОГА ПОВЕЧЕ ДЪНЛОП!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

За дънлоп-а - в момента не се сещам точното име на модела (имаше нещо като SPORT.. във него???) - това са гумите, с които взех Лансера чисто нов от Балканстар - т. е. вероятно си е пристигнал с тях от Япония (стига гумите да не ги монтират допълнително тук - знам ли??).

Иначе - бяха с мн пресен DOT и made in uk.

Обаче - не бяха минали и 20К км и взеха по тях да се появяват едни леки едва забележими напуквания на повърхостния слой - типични за гума произведена преди 15 г. - предполагам се сещате какво имам впредвид - стандартния процес на стареене на гумата. Появиха се и по-големи цепнатини - вероятно от стъкълца, камъчета и не знам какво още - каквите не съм получавал при други гуми на предишните коли - мн нежни и раними се оказаха тези гуми ...

А на това отгоре и брутално се разкривиха - още тогава гумаджиите все ме съветваха да ги сменям тези гуми ...

Така че НИКОГА ПОВЕЧЕ ДЪНЛОП!

 

Колега, кажи моля впечатления от Michelin Energy Saver. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече седмица с Uniroyal Rainsport 2. Прави впечатление, че са тихи, средно "твърдо" поема неравностите, в смисъл усещат се, но не "блъска" по тях. В завой държат добре.

Като цяло нямам забележки към качествата на гумата на фона на цената.

Имено,няма по-добра оферта за цена качество.А за дъжд се съмнявам,че има по-добре стоящи гуми(изптано е)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За дънлоп-а - в момента не се сещам точното име на модела (имаше нещо като SPORT.. във него???) - това са гумите, с които взех Лансера чисто нов от Балканстар - т. е. вероятно си е пристигнал с тях от Япония (стига гумите да не ги монтират допълнително тук - знам ли??).

Иначе - бяха с мн пресен DOT и made in uk.

Обаче - не бяха минали и 20К км и взеха по тях да се появяват едни леки едва забележими напуквания на повърхостния слой - типични за гума произведена преди 15 г. - предполагам се сещате какво имам впредвид - стандартния процес на стареене на гумата. Появиха се и по-големи цепнатини - вероятно от стъкълца, камъчета и не знам какво още - каквите не съм получавал при други гуми на предишните коли - мн нежни и раними се оказаха тези гуми ...

А на това отгоре и брутално се разкривиха - още тогава гумаджиите все ме съветваха да ги сменям тези гуми ...

Така че НИКОГА ПОВЕЧЕ ДЪНЛОП!

 

Явно си попаднал на някаква аномалия, колега. Аз галанта го взех миналата година със Dunlop Sport FastResponse гуми, дот 2007ма. И след година диво каране, както един неопитен шофьор си знае, още държаха, въпреки че бяха останали почти без грайфер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За дънлоп-а - в момента не се сещам точното име на модела (имаше нещо като SPORT.. във него???) - това са гумите, с които взех Лансера чисто нов от Балканстар - т. е. вероятно си е пристигнал с тях от Япония (стига гумите да не ги монтират допълнително тук - знам ли??).

Иначе - бяха с мн пресен DOT и made in uk.

Обаче - не бяха минали и 20К км и взеха по тях да се появяват едни леки едва забележими напуквания на повърхостния слой - типични за гума произведена преди 15 г. - предполагам се сещате какво имам впредвид - стандартния процес на стареене на гумата. Появиха се и по-големи цепнатини - вероятно от стъкълца, камъчета и не знам какво още - каквите не съм получавал при други гуми на предишните коли - мн нежни и раними се оказаха тези гуми ...

А на това отгоре и брутално се разкривиха - още тогава гумаджиите все ме съветваха да ги сменям тези гуми ...

Така че НИКОГА ПОВЕЧЕ ДЪНЛОП!

 

Просто липса на късмет... Аз съм доволен от SP SPORT MAXX TT. На доста различни места срещам позитивни мнения за SP SPORT 01. Недей просто заради един несполучлив чифт/модел/партида да си извеждаш такова крайно мнение за марката.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи моля впечатления от Michelin Energy Saver. :)

 

Светлъо, последно на какви гуми заложи - марка/модел (17-ките, 205/50)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Светлъо, последно на какви гуми заложи - марка/модел (17-ките, 205/50)?

 

Ето Тези след което ще си сложа японски гуми, най-вероятно Тойо.

Имам слабост към гуми Made in Japan по мои си съображения. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето Тези след което ще си сложа японски гуми, най-вероятно Тойо.

Имам слабост към гуми Made in Japan по мои си съображения. :)

 

Точно тези, zLine на Nokian, ги заглеждам и разучавам мненията из net-а (засега доста ги хвалят). Обаче така, както си написал, като че ли има нещо, което не ти допада при тях. Би ли споделил твоето мнение за модела?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно тези, zLine на Nokian, ги заглеждам и разучавам мненията из net-а (засега доста ги хвалят). Обаче така, както си написал, като че ли има нещо, което не ти допада при тях. Би ли споделил твоето мнение за модела?

 

Да, знам, че ги хвалят. Били издържали на високи скорости, но аз не вдигам 270км/ч. :rolleyes:

Нямам изобщо такова намерение.

За мене гумата трябва да е мека и тиха.

Е, не е нито едно от двете.

Едни такива средни нива на шум има.

Освен това ми е много пластмасова.

Исках японски Тойо или Йокохама, но нямаше моя размер с нов ДОТ, а трябваше да сменям с летни гуми на други джанти.

Зимните са ми японски Фалкен, които са доста по-тихи.

Разбрал съм, че тия тестове на ADAC са пълна пародия.

Рекламите и хвалбите в нета са една голяма заблуда.

С две думи - тези Нокиан-и не са ми по сърце.

Всеки си има странности и критерии, както и всеки си има мнение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи моля впечатления от Michelin Energy Saver. :)

 

Колега, за Мишлен-а - сложил съм ги едва пред 2 седмици и не мога да дам обективна оценка - даже извънградско изобщо не съм излизал в този период.

На пръв поглед (каране) ми изглеждат мн добре - но почакай да се понасъбере статистика (километри в време).

Иначе на първо желание бях се насочил към CONTINENTAL ContiPremiumContact 2 - някакви с по високи товарен и скоростен индекс - но в Дианата се оказаха с много стар дот и като второ желание си взех Мишлена (с мн пресен дот).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм със michelin energy saver + ии очаквам разхода да падне с 80% ;о))))))

Поне разкарах досегашните Dunlop-пи - тази марка я забранявам със закон!! Никога повече Dunlop!!

 

Колега,попаднал си на 'стар' комплект гуми на Дънлоп,затова са и тези проблеми с гумите,аз вече 2ри комплект карам на Дънлоп,много съм доволен от поведението им,и на сухо,и на мокро са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стари, стари колко да са стари?

 

До момента не съм имал оплаквания от Dunlop, последните които износих (летни остана 2мм дълбочина на грайфера, точно до индикатора)станаха на 4 години купувани чисто нови с DOT 2009 и до последно се държаха перфектно.

Мерси отново на Рангел. Мишленчетата изглеждат обещаващо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси отново на Рангел. Мишленчетата изглеждат обещаващо.

 

Кажи кой модел де :) (primacy?)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MICHELIN PILOT SPORT 3 GRNX 235/40 R18 95Y - това взе Роската.

 

Честито на Роската :icon_thumbup: Очаквам feedback след някой друг км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам, че ги хвалят. Били издържали на високи скорости, но аз не вдигам 270км/ч. :rolleyes:

Нямам изобщо такова намерение.

За мене гумата трябва да е мека и тиха.

Е, не е нито едно от двете.

Едни такива средни нива на шум има.

Освен това ми е много пластмасова.

Исках японски Тойо или Йокохама, но нямаше моя размер с нов ДОТ, а трябваше да сменям с летни гуми на други джанти.

Зимните са ми японски Фалкен, които са доста по-тихи.

Разбрал съм, че тия тестове на ADAC са пълна пародия.

Рекламите и хвалбите в нета са една голяма заблуда.

С две думи - тези Нокиан-и не са ми по сърце.

Всеки си има странности и критерии, както и всеки си има мнение. :)

 

OK, значи се потвърждава, това което Nokian твърдят в сайта си. Например, ако следваш техния tyre selector, и на стъпка 2 отбележиш шум, zLine не е най-безшумната, нито най-тихата им гума.

 

Знаеш ли нещо за Line? И те ли са пластмасови или тъй като са за малко по- low performer ще са малко по- comfort & noise friendly?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...