Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми?


Препоръчано мнение

А още не е достатъчно топло... :) и по-добре ще става. Предполагам забеляза че в началото докато са студени трябва по-внимателно, но като загреят стават като залепени.

 

Ами да ти кажа, в сравнение с всички йокохами които съм карал в това хладно време имат невероятен грип потензите. Парадата бяха най-добре, но и те са далеч от адреналина. Йокотата просто бяха като пластмаса на хладно, виж като загреят нещата се променяха коренно...особенно при AVS Sport V102 модела. Ако трябва да съм откровен, това се очертава една от най добрите гуми които съм карал. Невероятен резпонс от страна на колата, страхотна обратна връзка от към гумите, отлично сцепление дори и на хладно (нямам търпение да ги видя при 30C дневна t). Не съм ги тествал единсвенно на много вода още. Както казах по рано - впечатлен съм от бриджстоуна. Страхотна гума :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 283
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не знам дали е точно за тази тема моя въпрос, но ...

 

Та при смяната от летни на зимни съм пропуснал да ги прибера и 3 съм ги загубил. Та имам една останала - проблема е, че е 67.1 към 70.1, което изглежда е нестандартен размер. В Маргел ми казаха нещо от рода на 10 лева бройката и това което ми предложиха беше просто пластмасов пръстен, който е доста различен от моя на външен вид.

http://i.imgur.com/h1zrHgOl.jpg

 

Та въпроса ми е следния - дали някъде ги правят по евтино и дали тези от маргел, въпреки че изглеждат просто кат пластмасови пръстени вършат работа?

Редактирано от Itzo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-печен стругар ще ти врътне за 20 лв четири нови втулки - я от текстолит, я от алуминий...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ето няколко предложения, има и други. Поздрави

 

http://olx.bg/vtulki-za-aluminievi-dzhanti-za-vsichki-avtomobili-nad-90-razmera-i39295901

 

http://olx.bg/vtulki-za-dzhanti-i16817273

 

Благодаря, наистина не бях помислил за продавалника. Ще огледам дали има за моя размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втулките се правят от тефлон..не се правят от метал защото нямат вадене после :) И разбира се, че вършат работя...тяхната цел е просто да центроват джантата на главината..те не поемат товар...товара е върху шпилките...

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва да купувам летни гуми и се двоумя между CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 и Goodyear EfficientGrip Performance, размера е 195/65/15. Ако някой има преки впечатления от някой от двата типа гуми,ще съм му благодарен да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си взех две гуми firestone MULTIHAWK 2, до сега ползвам Gislaved. Нямам представа дали съм направил добър избор , да се надявам времето да покаже :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва да купувам летни гуми и се двоумя между CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 и Goodyear EfficientGrip Performance...

Конти на 17-ка без борд и НЕ рън флат върши ли някаква работа?

Сцеплението на сух асфалт е на много прилично ниво. Да не кажа високо. Има хубав старт и спира отлично без да клеца АБС-а.

Мога да ги похваля и като сцепление на мокър асфалт. Нарочно карах бързо в тесни завои и не стигнах до недозавиване. Напълно ме устройват с това сцепление.

Шумът при търкаляне е както очаквах - нисък. Със сигурност има по-тихи варианти ако това е приоритет.

 

И с гудиъра няма да сбъркаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата модела, в теста на ADAC за тази година ( до колкото са истински тези тестове ), за летни гуми - са на челните места. Която гума да вземеш, няма да сбъркаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, трябва да купувам летни гуми и се двоумя между CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 и Goodyear EfficientGrip Performance, размера е 195/65/15. Ако някой има преки впечатления от някой от двата типа гуми,ще съм му благодарен да сподели.

 

Колко пари са тези гуми? Мислил ли си за Toyo "Made in Japan"? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете читав сайт с актуални цени на Toyo. И на мен ми предстои покупка за лятото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва да купувам летни гуми и се двоумя между CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 и Goodyear EfficientGrip Performance, размера е 195/65/15. Ако някой има преки впечатления от някой от двата типа гуми,ще съм му благодарен да сподели.

 

 

Не знам за контито, но такива гуудиърки има един мой колега. Доволен е, но докато уцели до какво налягане да ги помпи... се беше отчаял и след това се роди. Без борд са неговите(205/55/16) и са доста меки.

 

Аз съм с гуудиърки, само че 225/45/17, с борд и eagle f1 assym 2. Доста мека (усеща се как се огъва като настъпиш яко газта и завиваш), тиха и стабилна гума, и на мокро и на сухо.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари са тези гуми? Мислил ли си за Toyo "Made in Japan"? :rolleyes:

 

Ами честно не съм се замислял, търся възможно най-добрите гуми за този размер. Цената се вижда, че ще е над 400 лева, не е проблем да отидат още 100,но търся много стабилни гуми със страхотно сцепление. Ако бяха 17-ки, там вече е друга работа, но за 15-ки един от тия двата модела трябва да е много добро решение.

Адаш, това че е японска гумата за мен не е от значение и аз съм маниак, но винаги търся колкото се може по-качественото,без да гледам много много цената. Good year -a е около 100 лева на гума, а Continental-a е около 110 на гума. Малка е разликата и аз ги гледам от тестовете, затова питам някой има ли ги и какво му е мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно не съм се замислял, търся възможно най-добрите гуми за този размер. Цената се вижда, че ще е над 400 лева, не е проблем да отидат още 100,но търся много стабилни гуми със страхотно сцепление. Ако бяха 17-ки, там вече е друга работа, но за 15-ки един от тия двата модела трябва да е много добро решение.

Адаш, това че е японска гумата за мен не е от значение и аз съм маниак, но винаги търся колкото се може по-качественото,без да гледам много много цената. Good year -a е около 100 лева на гума, а Continental-a е около 110 на гума. Малка е разликата и аз ги гледам от тестовете, затова питам някой има ли ги и какво му е мнението.

+1 за гудиъра. Служебните коли са с такива. По-тихи са от конти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле виж това :link:

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бриджстоун и за няколко месеца които съм карал с тях останах учуден от качествата им. За другата кола взех Дънлоп и също колата все едно е залепена за асфалта.Явно усещането на всеки с различните автомобили е субективно и остава личен избор коя от добрите марки да избере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, това ми е следващата гума :). Вчера в мокрото и на 10тина градуса, пак след няколко километра като загряха ( до колкото можеше ), пак държаха. Просто изключителни гуми. Освен това с износването се справят доста добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, това ми е следващата гума :). Вчера в мокрото и на 10тина градуса, пак след няколко километра като загряха ( до колкото можеше ), пак държаха. Просто изключителни гуми. Освен това с износването се справят доста добре.

 

Напълно съм съгласен с теб. Гумите са жестоки :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, това ми е следващата гума :). Вчера в мокрото и на 10тина градуса, пак след няколко километра като загряха ( до колкото можеше ), пак държаха. Просто изключителни гуми. Освен това с износването се справят доста добре.

 

Кой Dunlop по-точно? За Adrenalin-ката доста позитивни коментари има, явно е добра и си заслужава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С Емо говорим за тези гуми: https://www.bridgestonetyres.com.au/potenza-adrenalin-re002, не знам ти за кой Dunlop говориш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С Емо говорим за тези гуми: https://www.bridgestonetyres.com.au/potenza-adrenalin-re002, не знам ти за кой Dunlop говориш?

 

Ами прочетох последните коментари по тази подредба:

 

1. Емо пише за Bridgestone.

 

2. Колегата ipg се включва

Аз съм с Бриджстоун... За другата кола взех Дънлоп...

 

3. Ти казваш

Емо, това ми е следващата гума :)

 

А иначе знам от мин лято си с Bridgestone.. И се зачудих коя ще е следващата гума, а по логика на написаното дотук - Dunlop.

 

:D sorry за спама

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кара с адреналин re002, а ставаше дума за адреналин re003 който е нов модел :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кара с адреналин re002, а ставаше дума за адреналин re003 който е нов модел :)

Aaaa :icon_doh: Дано да са по-добри от re002 тогава :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търся гуми за бейби Евото, ама с моите критерии нищо не ми грабва окото...

 

- Размер 235/45 R17

- Под 200 лв, за гума

- Скоростен индекс различен от Y, не търся гуми които загряват бавно и не спират като са студени

- Да не са някаква куча марка

- Да не чакам 10 дни доставка

 

 

Hankook K115 се вписва в тези критерии с изключение на последния....

 

Приемам предложения!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...