Премини към съдържание

Газов инжекцион на Галант


CBeTHaX

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Извинявам се за поредната тема за газово, но ми се иска да получа по-актуална информация къде мога да отида да ми сложат газово и колко пари ще ми излезе (за Galant 2.5 V6). От многото теми които разтърсих, разбрах най-вече че е важно кой ти я слага ако не искаш ежеседмични посещения в сервиза който ти е правил газовото. От другата тема попаднах на това: http://avtogas.net И ми изглеждат сносни цените, но не съм сигурен дали мога да се доверя на въпросната фирма. До колкото разбрах разхода с добро газово е с около литър повече от колкото на бензин, а разлика в мощността почти не се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 342
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

Ето адрес за газови инсталации, която изобщо не трябва да стъпваш там за нищо на света!

Патил съм си достатъчно много след сложени 2 газови на моята кола и десетки настройки.

За отношение да не говорим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега бягай далече от тези avtogas.net за справка, какво представляват чети последното мнение е тука: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=20497

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Аз съм с Романо, сложи ми я Иво Ленков от Каравелгаз и съм доволен (от 9 месеца я ползвам 16000 км). DjTymbi също там се газифицира, а той ги разбира тези неща.

 

Успех

Редактирано от mGalant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Привет!

 

Аз съм с Романо, сложи ми я Иво Ленков от Каравелгаз и съм доволен (от 9 месеца я ползвам 16000 км). DjTymbi също там се газифицира, а той ги разбира тези неща.

 

Успех

 

Колко пари ти излезе газовата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хйде и аз да вляза в разговора с въпрос за монтиране на ГИ, но близо до моя град. Адреси мога да намеря в интернет, обаче ме интересуват свежи мнения от съфорумци. Може пък някой да е слагал в моя район и да е доволен. Задължително да може на изплащане, защото с моята заплата скоро няма да събера парите.

 

При предложените досега места съществува ли възможност на изплащане? Ще направя компромис с разстоянието. Само да стане както трябва и да изплащам например за 1 година. Може и 9 месеца, ама за по-малко няма да успея да се включа :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темите са сходни и леко се застъпват http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26217,

но

Колко пари ти излезе газовата?

 

1150 лв с ГИ "Romano", но отношението, коректността и гаранционните му условия (Каравел газ) са над нивото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темите са сходни и леко се застъпват http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26217,

но

 

1150 лв с ГИ "Romano", но отношението, коректността и гаранционните му условия (Каравел газ) са над нивото!

 

Само да вмeтна, чe тази цeна e за чeтирицилиндров мотор. За шeстака със сигурност щe e малко повeчe ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Извинявам се за поредната тема за газово, но ми се иска да получа по-актуална информация къде мога да отида да ми сложат газово и колко пари ще ми излезе (за Galant 2.5 V6). От многото теми които разтърсих, разбрах най-вече че е важно кой ти я слага ако не искаш ежеседмични посещения в сервиза който ти е правил газовото. От другата тема попаднах на това: http://avtogas.net И ми изглеждат сносни цените, но не съм сигурен дали мога да се доверя на въпросната фирма. До колкото разбрах разхода с добро газово е с около литър повече от колкото на бензин, а разлика в мощността почти не се усеща.

Според мен си сложи качествена АГУ, а за твоята ще е около 1700-1800 лв.........според мен най добре е да ти я сложи Иво Ленков, той поне има богат опит с такива коли, а и АГУ-тата му са доста добри.......конкретно не знам колко ще ти струва, най добре е да си говориш с него......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен, до колкото прочетох, едно от предимствата на компютъра на Романо е че има ОБД връзка с ЕКу-то на колата (другото е че се самообучава в движение). Как стои въпроса с ЕКу-то на Галант обаче, при положение че протокола не е точно ОБД.. поддържа ли се въпросната комуникация? Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? Понеже ако само се чистят грешките, това не значи че те не се появяват, а само че потребителя не разбира за това... което в някой случаИ може да излезе че е дори в минус..

 

Поздрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си сложи качествена АГУ, а за твоята ще е около 1700-1800 лв.........според мен най добре е да ти я сложи Иво Ленков, той поне има богат опит с такива коли, а и АГУ-тата му са доста добри.......конкретно не знам колко ще ти струва, най добре е да си говориш с него......

 

Мислех си по-скоро за 1000 макс 1200, тая сума ще я избия след 2 години и половина някъде (миналата година навъртях 8500км, и то защото имах 2 допълнителни ходения до Добрич + че живеех по-далеч от работата и се налагаше да ходя с нея.)

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен, до колкото прочетох, едно от предимствата на компютъра на Романо е че има ОБД връзка с ЕКу-то на колата (другото е че се самообучава в движение). Как стои въпроса с ЕКу-то на Галант обаче, при положение че протокола не е точно ОБД.. поддържа ли се въпросната комуникация? Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? Понеже ако само се чистят грешките, това не значи че те не се появяват, а само че потребителя не разбира за това... което в някой случаИ може да излезе че е дори в минус..

 

Поздрав.

 

За да стане фокуса,трябва да има CAN шина в колата,иначе няма да могат да си "говорят" компютрите на газовата и на колата. И накрая се получава,че тая екстра само си я возиш и няма да можеш да я ползваш.Реално,газовия компютър трябва да използва живите данни от компютъра на колата за да се самообучи и да не се налага да се ходи до сервиз за постоянна настройка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ти излезе газовата?

1400. Оставих я сутринта преди работа и вечерта си я взех. Според мен хората в Каравел са коректни и компетентни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново се намесвам.

Пичове искате да карате коли на бензин и да давате малко пари за гориво и да нямате проблеми.Ами тогава си вземете някоя малолитражка.Не питатйте старило-питайте патило.Газ=временни по малки разходи за гориво=по-късни нерви по майстори.Причината е че си купуваме стари автомобили на които всичко е здухано.Решението е ваше.Аз си купих "печка" и съм доволен.Това е моето мнение.ТОЧКА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? ....Поздрав.

Моят Галант е `99г. /"средната модификация"/ и Иво Ленков ми каза след монтажа, че от следващата "генерация", ЕКУ-то си комуникира с това на газовата и са възможни много повече настройки/режими.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново се намесвам.

Пичове искате да карате коли на бензин и да давате малко пари за гориво и да нямате проблеми.Ами тогава си вземете някоя малолитражка. .Газ=временни по малки разходи за гориво=по-късни нерви по майстори...

Аз си купих "печка" и съм доволен.Това е моето мнение.ТОЧКА.

 

Твойта "печка" малолитражка ли е? Временни малки разходи = по-късни АДСКИ нерви по майстори ...

Сполай ти здраве и безпроблемни пътувания!

 

NB: Нека в тази тема се коментира варианта "Газ - Бензин", а не мнения за дизел, керосин, водород и т.н.

Редактирано от icomitsu
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твойта "печка" малолитражка ли е? Временни малки разходи = по-късни АДСКИ нерви по майстори ...

Сполай ти здраве и безпроблемни пътувания!

 

NB: Нека в тази тема се коментира варианта "Газ - Бензин", а не мнения за дизел, керосин, водород и т.н.

 

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пак пиши.. Например ква ти е била усреднено далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пиши, например ква ти е далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

Няма кола, която да има далавера на къси растояния, има кола , която с малък мотор и купе прави по малки разходи..........но само по отношение на горивото.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих газовата на шестака сам преди година и половина, и не виждам какви проблрми може да има с нея колата. Работи и върви без проблем, средния разход е 11,5 на 100, и нямам никакви грижи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пак пиши.. Например ква ти е била усреднено далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

 

Наздраве! Ама какво означава градско на къси разстояния? Да ходиш само до магазина с колата (и до мазата?)? И има ли хора, които карат само градско на "къси" разстояния? Аз не познавам такива. Моята работа е на 12 км от дома (сигурно повечето хора в Сф са така). При температура над 7-8 градуса, превключва на газ за по-малко от 30 секунди. Ако е по-студено, превключва на газ когато стрелката на температурата наближи долната чертичка, т.е. да отлепи от долна мъртва точка :)

Имам чувството, че когато ти, и другите, които смятат, че газта е за готвене, поставяте въпрос за "далаверата" да си на газ, искате да убедите себе си, че не сте се прецакали да си сложите ГИ-та. Ами не сте. Имате достатъчно финанси, карате на бензин - перфектно. И аз искам да не ме бърка да давам 300 лв/месец за гориво, ама ме бърка...

И онзи пич, светнатия, преди няколко месеца ми се скара, че съм прост и не го разбирам и как хората, вместо да карат галанти на газ, да си вземат малолитражки и да имат същите разходи за гориво, сега иска той да си сложи газ. An interesting turn of events, хм?

Редактирано от Afonya
лека цензура
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека темата да е в помощ на останалите, а не вечния спор за горивата. Да кара кой с каквото му изнася, аз съм с дизел от доста време и не се оплаквам, но нещата станаха така, че една кола не ме оправя. Затова взех и една малка на бензин и газ, предполагам че лятото ще мога да ви дам конкретни данни, тъй като всеки ден пътувам и няма да ми пречи да експериментирам :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато си купувам кола,първо гледам мотора,ако мога да му сложа ГИ-добре,ако ли не се обръщам и дим да ме няма.Това че карам скъпа кола неозначава,че трябва да инвестирам в бензин коласални количества пари.А удоволствието от шофирането не се губи при каране на газ дори и за миг,напротив карам повече и се кефя повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че когато ти, и другите, които смятат, че газта е за готвене, поставяте въпрос за "далаверата" да си на газ, искате да убедите себе си, че не сте се прецакали да си сложите ГИ-та.

Аз по принцип гледам да не се изказвам неподготвен, та това което пиша е от личен опит. Имам две коли, на едната (на която по-малко държа) сложих газ миналата година за да видя как е. И да, при обичайния и ежедневен преход от 5-6км до училището и обратно + няколко пъти седмично по 20-30км, спестявам 4-5лв/100. Водя си точна сметка в екселска таблица и това е усреднено за пробег около 6000км по касови бележки и километраж. Колата харчи около 10/газ, но излиза че и 1-2л/100 бензин за подгряване заминават. Това са фактите от личния ми опит, за това когато някой ви каже че не смятате правилно, а вие му се нахвърляте, не мисля че сте прави. При междуградско или таксиджийски пробег нещата стоят по друг начин естествено, никой не спори. И последно, така както сте си ги настроили да превключват на по 30 градуса, че да не харчи уж бензин, много вероятно да имате дюзи за ултразвук или дори смяна в обозримо бъдеще, а това също не го включвате в сметката незнайно защо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...