Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион на Галант


CBeTHaX

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Извинявам се за поредната тема за газово, но ми се иска да получа по-актуална информация къде мога да отида да ми сложат газово и колко пари ще ми излезе (за Galant 2.5 V6). От многото теми които разтърсих, разбрах най-вече че е важно кой ти я слага ако не искаш ежеседмични посещения в сервиза който ти е правил газовото. От другата тема попаднах на това: http://avtogas.net И ми изглеждат сносни цените, но не съм сигурен дали мога да се доверя на въпросната фирма. До колкото разбрах разхода с добро газово е с около литър повече от колкото на бензин, а разлика в мощността почти не се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 342
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

Ето адрес за газови инсталации, която изобщо не трябва да стъпваш там за нищо на света!

Патил съм си достатъчно много след сложени 2 газови на моята кола и десетки настройки.

За отношение да не говорим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега бягай далече от тези avtogas.net за справка, какво представляват чети последното мнение е тука: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=20497

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Аз съм с Романо, сложи ми я Иво Ленков от Каравелгаз и съм доволен (от 9 месеца я ползвам 16000 км). DjTymbi също там се газифицира, а той ги разбира тези неща.

 

Успех

Редактирано от mGalant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Привет!

 

Аз съм с Романо, сложи ми я Иво Ленков от Каравелгаз и съм доволен (от 9 месеца я ползвам 16000 км). DjTymbi също там се газифицира, а той ги разбира тези неща.

 

Успех

 

Колко пари ти излезе газовата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хйде и аз да вляза в разговора с въпрос за монтиране на ГИ, но близо до моя град. Адреси мога да намеря в интернет, обаче ме интересуват свежи мнения от съфорумци. Може пък някой да е слагал в моя район и да е доволен. Задължително да може на изплащане, защото с моята заплата скоро няма да събера парите.

 

При предложените досега места съществува ли възможност на изплащане? Ще направя компромис с разстоянието. Само да стане както трябва и да изплащам например за 1 година. Може и 9 месеца, ама за по-малко няма да успея да се включа :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темите са сходни и леко се застъпват http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26217,

но

Колко пари ти излезе газовата?

 

1150 лв с ГИ "Romano", но отношението, коректността и гаранционните му условия (Каравел газ) са над нивото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темите са сходни и леко се застъпват http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26217,

но

 

1150 лв с ГИ "Romano", но отношението, коректността и гаранционните му условия (Каравел газ) са над нивото!

 

Само да вмeтна, чe тази цeна e за чeтирицилиндров мотор. За шeстака със сигурност щe e малко повeчe ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Извинявам се за поредната тема за газово, но ми се иска да получа по-актуална информация къде мога да отида да ми сложат газово и колко пари ще ми излезе (за Galant 2.5 V6). От многото теми които разтърсих, разбрах най-вече че е важно кой ти я слага ако не искаш ежеседмични посещения в сервиза който ти е правил газовото. От другата тема попаднах на това: http://avtogas.net И ми изглеждат сносни цените, но не съм сигурен дали мога да се доверя на въпросната фирма. До колкото разбрах разхода с добро газово е с около литър повече от колкото на бензин, а разлика в мощността почти не се усеща.

Според мен си сложи качествена АГУ, а за твоята ще е около 1700-1800 лв.........според мен най добре е да ти я сложи Иво Ленков, той поне има богат опит с такива коли, а и АГУ-тата му са доста добри.......конкретно не знам колко ще ти струва, най добре е да си говориш с него......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен, до колкото прочетох, едно от предимствата на компютъра на Романо е че има ОБД връзка с ЕКу-то на колата (другото е че се самообучава в движение). Как стои въпроса с ЕКу-то на Галант обаче, при положение че протокола не е точно ОБД.. поддържа ли се въпросната комуникация? Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? Понеже ако само се чистят грешките, това не значи че те не се появяват, а само че потребителя не разбира за това... което в някой случаИ може да излезе че е дори в минус..

 

Поздрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си сложи качествена АГУ, а за твоята ще е около 1700-1800 лв.........според мен най добре е да ти я сложи Иво Ленков, той поне има богат опит с такива коли, а и АГУ-тата му са доста добри.......конкретно не знам колко ще ти струва, най добре е да си говориш с него......

 

Мислех си по-скоро за 1000 макс 1200, тая сума ще я избия след 2 години и половина някъде (миналата година навъртях 8500км, и то защото имах 2 допълнителни ходения до Добрич + че живеех по-далеч от работата и се налагаше да ходя с нея.)

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен, до колкото прочетох, едно от предимствата на компютъра на Романо е че има ОБД връзка с ЕКу-то на колата (другото е че се самообучава в движение). Как стои въпроса с ЕКу-то на Галант обаче, при положение че протокола не е точно ОБД.. поддържа ли се въпросната комуникация? Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? Понеже ако само се чистят грешките, това не значи че те не се появяват, а само че потребителя не разбира за това... което в някой случаИ може да излезе че е дори в минус..

 

Поздрав.

 

За да стане фокуса,трябва да има CAN шина в колата,иначе няма да могат да си "говорят" компютрите на газовата и на колата. И накрая се получава,че тая екстра само си я возиш и няма да можеш да я ползваш.Реално,газовия компютър трябва да използва живите данни от компютъра на колата за да се самообучи и да не се налага да се ходи до сервиз за постоянна настройка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ти излезе газовата?

1400. Оставих я сутринта преди работа и вечерта си я взех. Според мен хората в Каравел са коректни и компетентни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново се намесвам.

Пичове искате да карате коли на бензин и да давате малко пари за гориво и да нямате проблеми.Ами тогава си вземете някоя малолитражка.Не питатйте старило-питайте патило.Газ=временни по малки разходи за гориво=по-късни нерви по майстори.Причината е че си купуваме стари автомобили на които всичко е здухано.Решението е ваше.Аз си купих "печка" и съм доволен.Това е моето мнение.ТОЧКА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така само за грешки ли се гледа (и да се чистят) или и нещо друго се следи? ....Поздрав.

Моят Галант е `99г. /"средната модификация"/ и Иво Ленков ми каза след монтажа, че от следващата "генерация", ЕКУ-то си комуникира с това на газовата и са възможни много повече настройки/режими.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново се намесвам.

Пичове искате да карате коли на бензин и да давате малко пари за гориво и да нямате проблеми.Ами тогава си вземете някоя малолитражка. .Газ=временни по малки разходи за гориво=по-късни нерви по майстори...

Аз си купих "печка" и съм доволен.Това е моето мнение.ТОЧКА.

 

Твойта "печка" малолитражка ли е? Временни малки разходи = по-късни АДСКИ нерви по майстори ...

Сполай ти здраве и безпроблемни пътувания!

 

NB: Нека в тази тема се коментира варианта "Газ - Бензин", а не мнения за дизел, керосин, водород и т.н.

Редактирано от icomitsu
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твойта "печка" малолитражка ли е? Временни малки разходи = по-късни АДСКИ нерви по майстори ...

Сполай ти здраве и безпроблемни пътувания!

 

NB: Нека в тази тема се коментира варианта "Газ - Бензин", а не мнения за дизел, керосин, водород и т.н.

 

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пак пиши.. Например ква ти е била усреднено далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пиши, например ква ти е далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

Няма кола, която да има далавера на къси растояния, има кола , която с малък мотор и купе прави по малки разходи..........но само по отношение на горивото.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих газовата на шестака сам преди година и половина, и не виждам какви проблрми може да има с нея колата. Работи и върви без проблем, средния разход е 11,5 на 100, и нямам никакви грижи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на 2 ракии, ама ти вчера сложи газ и вече раздаваш мнения. Замълчи по-добре до догодина най-малко, после пак пиши.. Например ква ти е била усреднено далаверата градско на къси разстояния :icon_bye:.

 

Наздраве! Ама какво означава градско на къси разстояния? Да ходиш само до магазина с колата (и до мазата?)? И има ли хора, които карат само градско на "къси" разстояния? Аз не познавам такива. Моята работа е на 12 км от дома (сигурно повечето хора в Сф са така). При температура над 7-8 градуса, превключва на газ за по-малко от 30 секунди. Ако е по-студено, превключва на газ когато стрелката на температурата наближи долната чертичка, т.е. да отлепи от долна мъртва точка :)

Имам чувството, че когато ти, и другите, които смятат, че газта е за готвене, поставяте въпрос за "далаверата" да си на газ, искате да убедите себе си, че не сте се прецакали да си сложите ГИ-та. Ами не сте. Имате достатъчно финанси, карате на бензин - перфектно. И аз искам да не ме бърка да давам 300 лв/месец за гориво, ама ме бърка...

И онзи пич, светнатия, преди няколко месеца ми се скара, че съм прост и не го разбирам и как хората, вместо да карат галанти на газ, да си вземат малолитражки и да имат същите разходи за гориво, сега иска той да си сложи газ. An interesting turn of events, хм?

Редактирано от Afonya
лека цензура
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека темата да е в помощ на останалите, а не вечния спор за горивата. Да кара кой с каквото му изнася, аз съм с дизел от доста време и не се оплаквам, но нещата станаха така, че една кола не ме оправя. Затова взех и една малка на бензин и газ, предполагам че лятото ще мога да ви дам конкретни данни, тъй като всеки ден пътувам и няма да ми пречи да експериментирам :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато си купувам кола,първо гледам мотора,ако мога да му сложа ГИ-добре,ако ли не се обръщам и дим да ме няма.Това че карам скъпа кола неозначава,че трябва да инвестирам в бензин коласални количества пари.А удоволствието от шофирането не се губи при каране на газ дори и за миг,напротив карам повече и се кефя повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че когато ти, и другите, които смятат, че газта е за готвене, поставяте въпрос за "далаверата" да си на газ, искате да убедите себе си, че не сте се прецакали да си сложите ГИ-та.

Аз по принцип гледам да не се изказвам неподготвен, та това което пиша е от личен опит. Имам две коли, на едната (на която по-малко държа) сложих газ миналата година за да видя как е. И да, при обичайния и ежедневен преход от 5-6км до училището и обратно + няколко пъти седмично по 20-30км, спестявам 4-5лв/100. Водя си точна сметка в екселска таблица и това е усреднено за пробег около 6000км по касови бележки и километраж. Колата харчи около 10/газ, но излиза че и 1-2л/100 бензин за подгряване заминават. Това са фактите от личния ми опит, за това когато някой ви каже че не смятате правилно, а вие му се нахвърляте, не мисля че сте прави. При междуградско или таксиджийски пробег нещата стоят по друг начин естествено, никой не спори. И последно, така както сте си ги настроили да превключват на по 30 градуса, че да не харчи уж бензин, много вероятно да имате дюзи за ултразвук или дори смяна в обозримо бъдеще, а това също не го включвате в сметката незнайно защо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...