Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на спирачни дискове?


Препоръчано мнение

Направо ми писна вече. Брембото били за автомобил с АБС а моя е без. Разликата е в габаритния размер, за моя е 45.1мм, а за тези с АБС е 45.5. Бат Марин, Пламен или някой който знае да каже ще стане ли диск за Вагонче с АБС на такова без АБС??? Или да взема единствено останалия избор - Локхийд?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Та какво стана - дискове Делфи - Локхийд и накладки Акебоно. Дисковете по 60 лв., акебоното - 30 или 152 лв. общо. Смяната става лесно, за полвин час има-няма бях готов.

Добрата новина е че изчезна биенето във волана при натискане на спирачка при висока скорост :)

Лошата - присвирват от време на време, при средна сила на натискане на педала на спирачката. Надявам се да се оправи като покарам малко, минал съм едва 500 км. с тях.

Ако не се оправи на какво по скоро се дължи - на дисковете или накладките? Ако е от накладките да ги сменям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дължи се на накладките Акебоно, които само името им е японско. Правени са в Европа, незнайно в коя страна. Материала им не е особено качествен и от там се получава присвирването. Дали ще е Кашияма или някоя друга фирма, важното е да са от проверена партида, която се предлага в момента.

Качеството в световен мащаб се снижи под определения минимум и единствено само няколко фирми все още устояват да не свалят нивото си под средното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно... първите бяха Texstar - без проблем, след това си взех Акебоно от Миро - също не свиреха (а някои колеги се оплакваха), сега Акебоното не е от Миро и резултата е налице.

Направи ми впечатление че на тази кутийка пишеше Made in E.E.C а на тези от Ратола - Made in UK (или поне така си мисля че я хвърлих)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Колеги да поизтупам темета от праха.

Налага се да сменя предни спирачни дискове. Колата е Спейс Стар 1,3 86 кс.

Моля за съвет относно марка и качество. Предложенията за момента са:

 

Брембо - 93 лева/бр.

Текстар - 85 лева/бр.

Делфи - 150 лева комплект+накладки.

 

Имам информация и за марки от вида на Блу Принт, които смятам да подмина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм за смяна на предни дискове, така че темата е актуална. Днес проверявах за Текстар и се оказа, че предните дискове са спрени от производство. Усъмних се в думите на продавача и проверих в официалния каталог на производителя и се оказа, че е вярно.

Предложиха ми Феродо за 57 лв. на бр. и сега се чудя...

Ако някой има актуална информация за марка на дискове може да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Те съвпадат с моите предпочитания.

Смятам да заложа на TRW, Ate или zimmermann. Сега остава да намеря и оптималната цена. :rolleyes:

TRW дали имат ментета? Доста голяма разлика в цените виждам.

1

2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питайте в Ратола за Магнет Марели, последно съм с такива и доста доволен, все още не съм ги изкривил, не свирят, това за 40 000км. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с накладки на BluePrint - нямам впечатления, колата спира нормално, както преди. Смяна се наложи поради износени стари. Дискове (ако има на тази марка) и аз не бих сложил - звучи ми несериозно. Не съм запознат с произхода и качествата на никоя от изброените марки. Дискове досега не съм сменял.

ПП: И с въздушен филтър съм на БлуПринт. За дребни маловажни консумативи мисля че стават.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Те съвпадат с моите предпочитания.

Смятам да заложа на TRW, Ate или zimmermann.

А защо така с лека ръка отсвири Брембото, :icon_hmm: пък и Блу Принта ?

Както каза Илийката, те само опаковат и в повечето случаи опаковат японски части .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Blue Print са доста добър бранд за авточасти, както и Брембо. На стария ми колт бях с дискове на Brembo и накладки Blue Print. Перфектна се държаха, че и търпяха тормоз накладките. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Блу принта днес ми казаха, че е била дъщерна фирма на Феби. Цената на диска е на половина спрямо Ате и това ме разколеба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Блу принт преди два месеца и накладки Акаши. За около два дена сработиха и съм много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата "mario64", чуденето приключи.

Сега се радвам на нови дискове "Brembo" и накладки "TRW".

Благодаря на всички отзовали се колеги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз се чудех между блу-принт - 59лв/бр и ате - малко по-скъпички и размислих - взех ате + накладки. тия дни ще си сменям и се надявам да нямам проблеми. :)

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, интересуват ме дебелината на задните дискове и какви евентуално се препоръчват. Както и предните дискове и накладки Brembo/TRW- за тях колко ще струват. Bлагодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да, Блупринт е търговското име на Феби за части за Азиатски коли, и много от частите са японски и са дори същото качество и същата марка като оригиналните части които бихте си купили от дилъра, аз съм купувал блупринт накладки за Аутлендъра и да ви кажа честно бях изумен какво открих вътре, оригинални японски накладки опаковани по начин не срещан от мен до момента и изработка все едно гледате ръчен часовник или бижутерски стоки 👍, също така съм ползвал комплект ангренажен ремък, вътре беше японски , същата марка като този който свалих от колата, сега последно имах проблеми с термостат, сменях два различни, единият от които беше Гейтс и той не работеше, после ми доставиха Блупринт и вътре беше същата марка като на колата. Блупринт е марка която аз лично не бих подценил, даже напротив бих предпочел стига да е закупена от свестен търговец, предполагам, че има и ментета такива. Брембо, Текстар също много добри. Пагид са също добра фирма и накладките им са меки и спират доста добре, въпреки че в момента имам проблеми с тях и докато не разбера точно каква е причината за вибрациите във волана не бих ги препоръчал. Накладките са от голямо значение за това как спира колата, също както се избират правилните гуми, така важно е да се изберат и правилните накладки в зависимост от това как и къде се кара колата. За съжаление освен EBC незнам друга фирма която да си разделя накладките по предназначение с изключение на тези за спортните коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Недей да взимаш на делфи дискове. Карах поне 3 коли с дискове на делфи и при 3-те автомобила дисковете раждясваха. Имах клио и то беше с такива дискове и пак раздясваха. Миналата година взех някакви УЖ английски дискове за 240 250 лв 2-та броя и съм доста доволен. Мога да проверя марката ако те интересува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Да попитам - някой да има мнение за марка A.B.S.? Става дума за предни дискове на Спейс Стар 1.3, на добри цени са. И дали се сменят само самите дискове (ринговете) или целите, заедно с главината за болтовете? Защото намирам разни оферти, на които пише "без болтове за закрепване на колелата, без колесна главина". И цените са различни, естествено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.3 и диска ми се фиксира към главината като сложа джантата,без да има отделен болт който да стяга диска към главината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.3 и диска ми се фиксира към главината като сложа джантата,без да има отделен болт който да стяга диска към главината.

 

Има един прикрепящ болт М6 с фрезенкова глава,развива се с ,,еврейска звезда,,.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gifПоне при мен е така /SPACE STAR 1.3 2002

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...