Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на спирачни дискове?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да си сменя предните дискове, скоро ще се наложи да сменям накладки и ще гледам да комбинирам операциите. Та някой знае ли колко е минималната дебелина на дисковете за автомобила (без АБС е)?

Предлагат ми тука Локхиид или NK, долу горе на една цена 60-70 лв. Стават ли или да търся нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Много ръб ли имат? Моите ги шлайфах на специална машина и съм доволен.

Иначе дискове за 60-70 лв ми се виждат несериозни (аз толкова дадох за шлайфа + още разни дребни манипулации по почистване и пр.)....

Нека кажат и по-запознатите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски, забравих допуските, хем ги четох някъде. Че не мога да намеря и къде съм ги чел, дявлоите да го вземат. Все някой ще пише.

А, я се зарови из мануалите, че ти ще се оправиш по-лесно от мен, май там имаше инфо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами намерих - като нови 24 мм, граница на износване 22.4 мм. Ще ги чукнем с микромера но според мен са доста под нормата, няма хляб в тях да се пристъргват. Остава въпроса какви да взема на разумна цена, някой ако има опит с горните 2 марки...

А, човека ми предлага също и някакви Минтекс, уж от Англия.

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях взел Делфи (Локхийд) предни спирачни дискове и накладки за предишната ми кола (Опел Вектра). Като цяло съм доволен от тях, евтини са, в сравнение с други маркови дискове, но ми направи неприятно впечатление, че ръждясваха прекалено много. Аз ги взех от дилър на Делфи, чувал съм, че имат и ментета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че имало и Valeo пак на същата цена. Ама ако взема такива трябва ли да внимавам и да не отляпям самолета от пистата че с тези френски части май май...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kanex.bg/bg/bendix

Ето един вариант за дискове и накладки,за които срещнах добри думи.Прегледай за какво става въпрос и действай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kanex.bg/bg/bendix

Ето един вариант за дискове и накладки,за които срещнах добри думи.Прегледай за какво става въпрос и действай.

Как да дийства по точно, като те накладки не предлагат даже за Спейс вагон... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че имало и Valeo пак на същата цена. Ама ако взема такива трябва ли да внимавам и да не отляпям самолета от пистата че с тези френски части май май...

Те не са френски ,а китайски...........прочети на тях какво пише и ще се убедиш , иначе дебелината на тоите дискове са 24 мм, мин. доп. е 22.4 мм, диска ти е точно като на Галант ЕАхх сериите 256 мм диаметър.............70 лв. за диск - бегай по далече ,освен ако не искаш да трупаш за вторични суровини , но сега в тази криза килото желязо и чугун паднаха до 6 ст. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе имат дискове, Bendix - http://www.kanex.bg/shop/avtochasti/p/spir...97ccm&ln=bg

Но с помоща на бат Марин ще пробвам да реша проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и предни накладки виждам ,че предлагат и дискове.Не съм казал ,че са най-добрите,а още един вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ги, но ги нямат в наличност. Нито дискове, нито накладки. Иначе аз на Галанта съм с дискове Бендикс, купени точно от тях и съм много доволен. И накладки си купих от тях, но за парите които ги предлагат има доста по-добри - например Кашияма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ги, но ги нямат в наличност. Нито дискове, нито накладки. Иначе аз на Галанта съм с дискове Бендикс, купени точно от тях и съм много доволен. И накладки си купих от тях, но за парите които ги предлагат има доста по-добри - например Кашияма.
Е щом Кашияма са много по добри, работата е ясна, тези не струват...Тя и Кашиямата е толкова стока, ама кво да се прави, финансова криза... :)

Аз на Галанта съм с Кашияма, и докато загреят си свирят яко, а на Хондата ми са Феродо и не съм им чул гласът, а за спирането да не говорим, ама и цената си я бива, почти колкото 2 Кашиями... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом Кашияма са много по добри, работата е ясна, тези не струват...Тя и Кашиямата е толкова стока, ама кво да се прави, финансова криза... :)

Аз на Галанта съм с Кашияма, и докато загреят си свирят яко, а на Хондата ми са Феродо и не съм им чул гласът, а за спирането да не говорим, ама и цената си я бива, почти колкото 2 Кашиями... :lol:

 

Тя разликата от колата идва, не от накладките :icon_clap: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя разликата от колата идва, не от накладките :icon_clap: :rolleyes:
Абе не е баш така...Преди Кашиямата бях с TRW-Лукас на Галанта, не даваше да барна педала...

Кашиямата са си твърдички и спира с една идея по слабо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогаз да питам аз, защо навремето бяха доста читави и не свиреха аааа .... :spamer: Аз пък съм косвено по твоя препоръка с кашиямката и съм си доволен. Само първите две леки натискания просвирват....

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогаз да питам аз, защо навремето бяха доста читави и не свиреха аааа .... :spamer:

Те пак са си читави и просвирват само на първите 4-5 натискания, но не са най доброто на пазара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо си им няма, само като тръгвам сутрин, на 10 м намалям на кръстовище, съвсем лекичко изцъркват и туй то. И спират, дори по-добре от предните ми (което не е гаранция, че вече бяха изпечени). Отделно - моите просвирват само на първото натискане мнооооого нежно, и то ако е леко. Ако натисна - нищо не свири....

Може и да има по-добро на пазара, ама нема левове за него! Тъй сме си добре!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бат Марине и другите, в предвид зора с намиране на подходящи дискове да попитам. Намерих още 2 варианта след като се оказа че Монтайн-а отпада (питах и ми казаха средата на октомври) Нипон и Брембо. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отделно - моите просвирват само на първото натискане мнооооого нежно, и то ако е леко. Ако натисна - нищо не свири....

 

Точно...може би и на второто.....

 

Бат Марине и другите, в предвид зора с намиране на подходящи дискове да попитам. Намерих още 2 варианта след като се оказа че Монтайн-а отпада (питах и ми казаха средата на октомври) Нипон и Брембо. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?

 

Определено брембото. При мен поне доста добре се представя.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?
Брембо :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Брембо :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брембо и накладки Текстар :specool:- ''неочаквано добра комбинация'' :drive:

Редактирано от dobri1200
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брембото е заръчано, очаквам го сряда-четвъртък, от Италия ке дойде, дано само не го правят сега в някое гаражче ;) За накладки мисля Акебоно пак да си сложа, доволен съм от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...