Премини към съдържание

Амортисьори за Галант 2.5


Препоръчано мнение

  • Отговори 232
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

За протокола да отбележа, че единия амортисьор след 4000км изтече :)

 

Егати, ти си изкарал по-малко и от мен. Аз вчера смених протеклите, които изкараха около 8 хил.

С японски каяби.

 

п.п. Между другото, Габрово близо ли е до Дряново. Може да остане време и да мина да ти покажа. Егати как первезно звучи - да мина да ти покажа амортисьорите си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е близо бе, цели 20км е, мани :icon_thumbup:

Ами...Светльо, аз не съм питал какви амортисьори да сложа, давам колата на майстора и той слага, дева. Ся, кат протече някой, пътя е известен...и така докато не им изтече гаранцията...пък после ще го мислим :D

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

a от билщайн някой има ли опит/мнение ? Б4 модела

Има .. Този над теб, дето има опит и с Монрото, ама не ще да казва, че току виж и за Билщайна някой го нахранил ..:D

За амортисьорите не е важна толкова марката, а от къде ги вземаш .. И при Билщайн има и перфектни, има и Румънски ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

a от билщайн някой има ли опит/мнение ? Б4 модела

А на същия галант отпред с билщайн Б4:icon_thumbup: Ама не е много критерий, щото са на 4,5000 км., та може да протекат след няколко години.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф:

Чехите явно не могат да правят амортисьори, еле пък KAYABA. Някой японец ако види колко бързо свършват ще си направи сепуко :icon_doh:

Обаче пък са майстори на пивото: GAMBRINUS :worthy: , krusovice :worthy: , bernard :worthy: и те така :dirol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За амортисьорите не е важна толкова марката, а от къде ги вземаш .. И при Билщайн има и перфектни, има и Румънски ..:)

 

+1.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тамън четях темата и щях да хваля Монрое - Оригинал-а (отново), и току що говорих със един майстор при който си оставих дингила оня ден. Имаше тропане отпред в дясно и си мислих дали не е носач, рейка, каре ... честито - Добрите стари амортисьори :D Преден десен е решил да взаира. Сега ще гледам каква е работата с гаранцията ... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тамън четях темата и щях да хваля Монрое - Оригинал-а (отново), и току що говорих със един майстор при който си оставих дингила оня ден. Имаше тропане отпред в дясно и си мислих дали не е носач, рейка, каре ... честито - Добрите стари амортисьори :D Преден десен е решил да взаира. Сега ще гледам каква е работата с гаранцията ... :(

Най накрая един да си признае, а колко са хората които съм сменял Монрото с други поради същата причина??? ............мълчат си....... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как най-накрая... Как си представяш да съм сложил някаква част, тя да е дефектирала и да си трая? Ха! Смях.

Монрото при мен е отзад, но предницата е за правене.

И какви да слагаме сега? Кони, Боге? Те колко колата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Предни амортисьори оригинални са по 173лв. или Токико по 88лв.

Задни оригинални са по 170лв. или Токико по 97лева.

Това с поръчка от Япония.

Колко ще излезе пътя не мога да кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как най-накрая... Как си представяш да съм сложил някаква част, тя да е дефектирала и да си трая? Ха! Смях.

Монрото при мен е отзад, но предницата е за правене.

И какви да слагаме сега? Кони, Боге? Те колко колата.....

Отпред и отзад съм с Кони по 170лв броя за отпред и 143 задни.Нали това е оригиналното за галанта или се бъркам :icon_hmm: .Държи се перфектно,както натоварена,така и само с шофьор.Закупил съм ги от известен на всички магазин, верига е в страната и всички го знаят.Не го споменавам за да няма реклама.Да спомена само ,че цената им е такава понеже управителя им ми е приятел от детинство.Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отпред и отзад съм с Кони по 170лв броя за отпред и 143 задни.Нали това е оригиналното за галанта или се бъркам :icon_hmm: .Държи се перфектно,както натоварена,така и само с шофьор.Закупил съм ги от известен на всички магазин, верига е в страната и всички го знаят.Не го споменавам за да няма реклама.Да спомена само ,че цената им е такава понеже управителя им ми е приятел от детинство.Поздрави :mitsu-smiley:

 

Оригинално галант излиза с Каяба, кони е един съвсем добър избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преди малко снимах предните фабрични амортисьори.

Обозначени са със зелена лента от завода.

 

http://www.picvalley.net/u/1998/4853297108888547951371191670GO2xPcPRi1X8I3xpQUbd.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Миро, не съм виждал Токико оригинално вградени. Не казвам, че няма, просто не съм виждал.

А доста коли съм наблюдавал за смяна, сигурно стотици...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно само за представителите на Мицубиши пише това .... :)

Всичко друго е или Spain или Poland, брях :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как най-накрая... Как си представяш да съм сложил някаква част, тя да е дефектирала и да си трая? Ха! Смях.

Монрото при мен е отзад, но предницата е за правене.

 

Споко бе Анди, :spoko: Монрото ако бяха толкова зле колкото се описва в нашия форум, Мицубиши изобщо нямаше да ги изберат за ОЕМ доставчик за колите им в Европа ..;)

Всичкото Каризма и Спейс излизат с Монро от фабриката ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявам за монрото. Те ме изкараха три години и като ги избършеш с парцала са като чисто нови. Според мен изпълняват задачата си по същия начин от деня когато ги сложих (началото на март 2010-та). Вярвам на практиката и личния опит. В друг форум (за мотори) ме убеждаваха как нямало да стане двигателя както съм го намислил. Сигурно 30 човека се подкрепяха и ми донесоха от 100 кладенеца вода. Някакви теории и превъзнасяния на нови технологии. Нарочно го направих както бях решил и после спореха с мен, че съм го бил направил както те казват, иначе нямало така да върви. Хо-хо-хо :icon_bye: Понякога не можеш да убедиш някого в нещо, в което безусловно и неизвестно защо не вярва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има някои, които излизат и със Sachs.

 

Повечето са със Sachs.

Анди, ти от както си сложил едно такова жълтичко-сладичко Монро, изминал ли си 5 хиляди километра?

 

Явно само за представителите на Мицубиши пише това .... :)

Всичко друго е или Spain или Poland, брях :)

 

Не само. Има амортисьоро на KYB за Галанта (KYB Excel G) Мade in Japan. Те не са ОЕМ.

http://www.picvalley.net/u/2740/141687686813342387081371277292U3kTX1H8WRuD4qA5Lq82.PNG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо,предните са ми Монро,ама газови и съм минал над 20 000 километра и нищо им няма. Задните са ми маслени Монро,но са още нови,затова е рано да коментирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде към 20 000 км. съм изминал за това време. Тук пътищата са много неравни. Рядко има метър окачването да стои неподвижно. Тормозът над ходовата част и амортисьорите е сериозен. Бях скептичен когато извадих амовете от кутията им и видях слабичките ушета в единия край. Заварката ми се видя твърде нежна. Имах странното чувство, че ще се откъснат от ударите и вибрациите, на които ще бъдат подложени (не умишлено ест.). За щастие опасенията ми се оказаха напразни.

Задницата определено минава по-твърдо през неравности в сравнение с предницата. Минах едновременно на 15-цолови високи гуми от 17-цолови и сложих новите амове. С новите пружини отзад също малко се втвърди возията. По-точно се стегна още. Аз не обичам американски тип возия, а нещо средно между френската и немската. В момента в галанта е такава... горе-долу. Хем е мека, хем е стегната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо,предните са ми Монро,ама газови и съм минал над 20 000 километра и нищо им няма. Задните са ми маслени Монро,но са още нови,затова е рано да коментирам.

Ама нищо не казвате с Анди, жълтички и сладички ли са ? ..:icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...