Премини към съдържание

Амортисьори за Галант 2.5


Препоръчано мнение

Скъпи колеги сложих на колата си 4 "monroe original" като, че ли стана по висока отпред :icon_hmm: отпред бях с почти ново газово TOKICО, уж били най меките монро, но ми се струва малко по стегната возията, може и да е поради факта, че задните бяха тотално изпуснали :icon_hmm: ще покарам и ще видим

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 232
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Височината на автомобила не се променя от амортисьорите, а от пружините. Ако я сглобиш без пружини, тежестта ще сгъне амортисьорите и те от зор ще изхвърлят маслото, газта и каквото има в тях. Обратно - ако сглобиш без амортисьори, колата ще си бъде също толкова висока колкото и с тях. Газовите са двойнодействащи, но действащата нагоре сила е нищожна да повдигне колата.

Винаги се усеща втвърдяване на возията. Това е така заради прекаленото омекване на старите амортисьори. При неравност колелото със старите амове минава по-меко заради по-големият ход на окачването в двете посоки. За комфорта е добре, но не и за стабилността. Ще усетиш значително подобрение в завоите, особено с неравности и по скоростни прави с бабуни (които подхвърлят автомобила).

 

Защо си махнал Toкикото? Само отзад трябваше да сменяш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aми не знаех, че са сменяни, те са всъщност на няма и 20.000 км, но се разбра след като ги свалихме и реших, че така и така съм взел 4 нови да ги сложа на куп... Та днес потествах и съм доволен вози стегнато като нова кола, но минах през павета и малки легнали полицай и съм много доволен всичко се абсорбира, паветата се преминават много по тихо от преди и почти не се усещат, както и малките "полцайчета" вече не трака нищо отзад, и е несравнимо по стабилна и сигурна :icon_thumbup: Та така имам 2 токикота за продан на под 20к км газови, не са от твърдите ако някой има интерес да предложи цена ще ги дам изгодни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тамън четях темата и щях да хваля Монрое - Оригинал-а (отново), и току що говорих със един майстор при който си оставих дингила оня ден. Имаше тропане отпред в дясно и си мислих дали не е носач, рейка, каре ... честито - Добрите стари амортисьори :D Преден десен е решил да взаира. Сега ще гледам каква е работата с гаранцията ... :(

 

Пояснявам, че в горния коментар съм пуснал грешна информация :) Амортисьорите ми са напълно здрави и 4-те !!! Минах ги на тресачка при фирмата, която осигурява гаранцията - всичките са изрядни. Просто в сервиза, в който гледаха Галанта първо и ме забиха с приятната вест за заминал амортисьор са големи тюфлеци. Дрънченето по предницата както и сам предполагах идва от десен сърповиден носач който е за смяна/рециклиране. Не е от амортисьорите.

 

Оставам на мнението, че Монро-Оригинал са много добър избор от гл. точка на цена, мека возия и (за сега) надеждност. Дано да ме изкарат още дълго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес покарах извън града и улегнаха, и сега вози страхотно като нова е колата ! Не бих сложил никога повече газов амортисьор.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пояснявам, че в горния коментар съм пуснал грешна информация :) Амортисьорите ми са напълно здрави и 4-те !!!

Язък, готова радост за някои колеги развали с това признание ..:icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Но пък отвори поле за действие на други колеги със следните думички и прилежащите им синоними:

 

http://rechnik.bg/words/synonyms/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но пък отвори поле за действие на други колеги със следните думички и прилежащите им синоними:

 

http://rechnik.bg/words/synonyms/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

........а за такива ,крайно време е да влезе думичката :ban: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно в тази тема не виждам никаква интрига. Ако визирате Марин, човека е съвсем сдържан, но пак ви го каза много добре на всички, "нарежащи" Монрото, без в същото време да предлагате някаква читава алтернатива :icon_rock: :icon_angel: .

 

Ето ви я интригата сега - извинявам се, но много ме дразни когато се "храни" нещо в степен до крайност. Нещата не са само черни или само бели, има и по средата. Сещайте се за това от време на време.

 

Айде успешен ден от мен :icon_thumbup: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дразни ме, че в Този пост се създава пак СПЛЕТНЯ. И това не е от вчера или днеска!

Ако искаш алтернатива - има оригинално Токико за първо вграждане около 100 лева.

И стига вече с тия нерви! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дразни ме, че в Този пост се създава пак СПЛЕТНЯ. И това не е от вчера или днеска!

Ако искаш алтернатива - има оригинално Токико за първо вграждане около 100 лева.

И стига вече с тия нерви! :icon_thumbup:

 

В правилата на този форум интригите са основна категория. Доколкото са изцяло извънправна категория, това означава изцяло субективни правила.

Но съм съгласен с Любо, че почти всичко светкавично става черно-бяло, крайно и абсолютна истина, щото някой някога бил видял... Нищо, все някакъв прогрес има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко човека са имали възможност да тестват автомобила си с амортисьори Х в различни условия, да са ги харесали и тогава да са ги платили. Не че има такава възможност... Фактът, че хвалите амортисьори Y, означава покриване на вашите очаквания и желания за поведение на автомобила ви. Браво на вас. Без да искате сте улучили. Платили сте за нещо, което не сте знаели дали ще ви хареса и сега ви харесва. Екстра.

Аз просто поръчах два за отзад без да знам как ще се държи колата. Бях се запознал с по-твърдото поемане на неравности, но критериите ми бяха два - цена и надеждност предвид отвратителната пътна настилка. Очертах обща тенденция спрямо мненията на собственици на различни марки и модели автомобили, които са са с Y. Очакванията ми се оправдават и получих това, което очаквах. Така че и аз съм доволен от избора си.

За токико не съм знаел че са по 100. Мисля че нямаше да купя такива, защото имам спирачни апарати токико (едни сини), които се представят най-зле от конкурентите. Става въпрос за пистови мотоциклети. NSN и Brembo са много по-ефективни. Да, различни неща са - едното са амортисьори, другото са спирачки и едното е автомобил, другото мотоциклет, но просто съм разочарован и затова опитвам нещо ново за мен. По-добре да тръска повече, но да струва под 100 лева, за да може утре като кюфне, да го засиля към кръглия шкаф и да не ме е яд. Друго ще да е да коленчи някое Боге или от тези жълтите или червените с регулиране. Из тия ями нищо добро не ги чака...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както обичам да казвам, всеки си има право на избор и това трябва да се уважава. Напълно безсмислено ми се виждат тия спорове за амортисьори, защото ти да видиш и Голфа вози кат талига, но хората си милеят за него.

Аз също малко след като взех колата отзад сложих Монро(маслени), вече над 60 000км съм с тях и до момента нямам оплакване, да не говорим и за цената на която ги взех. Доволен съм от тях, пък нека са боклуци и като гледам, че не съм единствен, все си мисля, че всичко е наред. Защото ако почнем всички да се заяждаме, за такива неща.. докъде ли ще стигнем...

Преди време Трайчев ми лазеше по нервите за кръглите халогени на моят Галант, на мен пък много си ми харесват, както е и спора за новият Мираж(Спейс Стар)

 

За това има амортисьори за 70лв. има и за 300лв, кой каквито го влекат, такива да взима. По-хубаво от оригинален няма, но живеем в България и цените са сериозен фактор за повечето хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги, не разбирам къде е интригата и защо е нужно да се карате, аз написах моя отзив по 1 причина, четох много из форума и темата, говорих и с колеги, в крайна сметка нищо не разбрах, търсих и теми от гугъл и там нищо смислено само плюене и критики и неяснота, затова скочих на сляпо на Монрото.

Сега съм супер доволен, защото получих возията която очаквах и предницата ми реагира много по-добре на малки и остри неравности от почти новото газово Токико, иска ми се да се обобщят нещата, за да може евентуално следващ объркан човек като мен да намери полезна информация тук и ето !

Който иска приятна и мека возия на повече от приемлива цена и 2г гаранция взима Монро маслен.

Който иска спортно поведение взима някакъв газов вариант !

Който иска компромис между двете взима еди какво си примерно Токико или Кайаба маслени японски на по-висока цена и така !

Толкова ли е сложно да се синтезират няколко решения и всичко да си продължи мирно и спокойно :)

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Днес направих 3-та замяна за по-малко от 2 години на великата фирма! Гаранционно. :icon_rock:

Снимки с обяснения Тук

Разбира се това не е на моята лична кола. Тези грешки съм ги правил преди във времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Явно само на ментета попадаш или тоя пеунишкия много дава газта през дупките :D.

 

Ами това е официалния вносител. Явно вкарват ментета само за мен. :D

Пеунишкия беше за смяна и той. БърС и яросТен е човека.

Другият път, само след няколко месеца ще снимам опашката от коли с рекламации.

Даже и клипче ще направя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги, не разбирам къде е интригата и защо е нужно да се карате, аз написах моя отзив по 1 причина, четох много из форума и темата, говорих и с колеги, в крайна сметка нищо не разбрах, търсих и теми от гугъл и там нищо смислено само плюене и критики и неяснота, затова скочих на сляпо на Монрото.

Сега съм супер доволен, защото получих возията която очаквах и предницата ми реагира много по-добре на малки и остри неравности от почти новото газово Токико, иска ми се да се обобщят нещата, за да може евентуално следващ объркан човек като мен да намери полезна информация тук и ето !

Който иска приятна и мека возия на повече от приемлива цена и 2г гаранция взима Монро маслен.

Който иска спортно поведение взима някакъв газов вариант !

Който иска компромис между двете взима еди какво си примерно Токико или Кайаба маслени японски на по-висока цена и така !

Толкова ли е сложно да се синтезират няколко решения и всичко да си продължи мирно и спокойно :)

......ще поживеем , па ще видим.......

Асене, когато са нови амортесьорите ,нормално е колата ти да има друго, много по добро поведение на пътя в сравнение със старите, 10 годишни и на Н-та степен километри.........

Тук става въпрос за колко км. пробег те ще държат колата ти в това състояние, и за колко км. пробег ще изпуснат или омекнат .......За това става въпрос.....а иначе другото е въпрос на вкус и предпочитание колата му да вози по меко или по твърдо.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е официалния вносител. Явно вкарват ментета само за мен. :D

Пеунишкия беше за смяна и той. БърС и яросТен е човека.

Другият път, само след няколко месеца ще снимам опашката от коли с рекламации.

Даже и клипче ще направя.

 

Тех Ко-то ли са се изложили така ? Ако са се изтарикатили и са пробвали да пробутат от "същите" ама "евтината" серия,разбирай ментетата,това е напълно нормално да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тех Ко-то ли са се изложили така ? Ако са се изтарикатили и са пробвали да пробутат от "същите" ама "евтината" серия,разбирай ментетата,това е напълно нормално да стане.

 

Да, обаче от днес съм фен на Монро. Поради причината, че винаги на колата има нови амортисьори.

Така че си връщам думата назад за всичките неща, които съм казал за Монро до сега.

Предпочитам ментета Монро пред всички останали фирми! :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тех Ко-то ли са се изложили така ? Ако са се изтарикатили и са пробвали да пробутат от "същите" ама "евтината" серия,разбирай ментетата,това е напълно нормално да стане.

От Тех-ко съм купувал около 20-30 пъти, от тях поне 10-ина пъти са ме злепоставяли пред клиентите........но така е, ние майсторите винаги сме м/у чука и наковалнята, т.е. м/у доставчика на части и клиента.......накрая всичко ние отнасяме....... :D :D

Така че моето мнение за Тех-ко е по скоро отрицателно.....имат и добри партиди части, но имат и лоши партиди ......защо партиди? Аз си мисля( и то отодавна) че първо пускат читави части ,които зарибяват пазара, след това по малко помалко надолу...........по някое време , когато ние се усетим, те пак пускат читави партиди части , които да "върнат " доверието , и пак се повтаря същото, така процеса се зацикля........Това е с всички фирми, по принцип ,а не само за конкретната фирма.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно работата с качеството на частите е пълен хаос, въпрос на късмет на какво ще случиш, като високата цена АМА ХИЧ не гарантира качеството. Аз с предишните ми амортисьори БОГЕ (Ауто-плюс), за които дадох общо над 500лв. се изненадах че толкова брутално се гипсираха, особено и в по-хладното време - нещо непоносимо беше. Бях при Слави във Варна по други въпроси и ги огледахме, той вика "това втвърдяване не е нормално дори и за газови ам-ри", но пък какво следва да им бъде на хаканите амо-ри ?? Всеки механик с който съм говорил все хвалби - БОГЕ - много здрави, много хубави , не знам си кво' ... Но с това брутално друсане освен непоносимата возия си беше смърт за купето. Сравнително амортизирана кола на такива години (14) да се подлага на такова премеждие ... За това ги разкарах възм. най-бързо и сложих Монро Оригинал-а като "по-гъвкава" маслена алтернатива, доволен съм им от возията, за сега са здрави - дано и останат така за дълго. Минал съм до сега около 10на хил. км. с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрави ще са. Не ги мисли.

 

Светльо, има още една причина да заобичаш monroe - кат текнат, освен че ти ги сменят с нови и винаги си с пресни амове, като бонус получаваш антикорозионна защита на железата около и под тях. Става естествено, неусетно - 2 в 1 - очаквано нелоша комбинация. Да кажем си ги `зел по 90 лева и са сменени веднъж гаранционно - 45 лв на ам къде има другаде :victory:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрави ще са. Не ги мисли.

 

Светльо, има още една причина да заобичаш monroe - кат текнат, освен че ти ги сменят с нови и винаги си с пресни амове, като бонус получаваш антикорозионна защита на железата около и под тях. Става естествено, неусетно - 2 в 1 - очаквано нелоша комбинация. Да кажем си ги `зел по 90 лева и са сменени веднъж гаранционно - 45 лв на ам къде има другаде :victory:

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е вилицата на амортесьора да се законтри до това положение за да стане малко по ниска колата ? ? ?

post-2209-043017500 1372926749_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...