Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

Колкото и арогантно да звучи, позицията ти, макар и напълно валидна от морална гледна точка, не засяга никого в Норвегия и никой не е длъжен да ги търпи. Ако България евентуално зареже толкова хора там, е проблем за Норвегия, и трябва да се реши не от Норвегия. Затова е правилно да им се осигури транспорт и то веднага.

По тази логика, България следва да отдели около 18 млн. лв. от бюджета си за еднопосочни билети за циганите до дестинации (не дестнаций :)), като Скандинавските страни, Белгия, Люксембург, Щатите, Канада и т.н.. Доколкото циганите (изключвам малкото от тях, които работят и живеят нормално) отдавна са се превърнали в проблем за България. Един анализ разход-полза показва, че инвестицията е изключително изгодна, доколкото се възвръща за 1/2 година, или даже по-малко.

В този ред на мисли (в рамките на шегата), Норвегия и Швеция следва да ни върнат циганите за тяхна сметка и с по едни EUR10.000 откуп на калпак, за да ги приемем. Спомнете си "Вожда на червенокожите" от О'Хенри :).

Ако подходим по-сериозно, циганите са равноправни граждани на ЕС и имат право на свободно придвижване и престой, като всички нас. Ако нарушават местното законодателство, трябва да бъдат съдени, осъдени и да изтърпят наказанието си. България плаща обратния път само и единствено при хипотезата, че е поискала екстрадиция.

Ако аз, или ти Aga, хипотетично извършим закононарушение в Австрия, ще си изсърбаме попарата и никой няма да ни плати транспорта до България. Защо??? Защото не сме цигани! Затова.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Несъгласните с ГЕРБ-вън от България!

Атила, май имаме допирни точки с теб, все пак :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и арогантно да звучи, позицията ти, макар и напълно валидна от морална гледна точка, не засяга никого в Норвегия и никой не е длъжен да ги търпи. Ако България евентуално зареже толкова хора там, е проблем за Норвегия, и трябва да се реши не от Норвегия. Затова е правилно да им се осигури транспорт и то веднага.

 

Съгласен съм с Тишо Минтов, но искам само да добавя един пример.

 

50 милиона за лиценз на windows 8, 170 хиляди за поменатите извън страната... А в същото време в страната "..убили дядо за 20 лева"..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на българина е, че разбира от всичко. Като се почне от футболи се стигне до политика, икономика, финансии и прочие.

Преди 10 години се надупихме на царя с надеждата, че ще ни оправи за 800 дни. Оправи ни всичките, но най-вече себе си.

Преди 4-5 години се дупехме на Станишев и компания с надеждата, че с излишъците щи ни повиши жизнения стандарт. Повиши го само на верните си хора, а народа - кучета го яли.

Сега някой твърдят, че положението е същото, може и така да е, но аз отказвам да се причисля към надупение.

Факта че живея в най-бедният град на най-бедната държава в ЕС и мога да си позволя да заведа семейството си на две почивки - на море и планина, показва че някой някъде греши.

Белгия бе почти 2 години без правителство и не е станало нищо фатално. Държавата не е длъжна да се грижи за работата, заплатата и стандарта ни. Това си е грижа на всеки от нас. Трябва да се пазарм с работодателя, а не да се съгласява на някаква смешна заплата и после да се оплаква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Държавата не е длъжна да се грижи за работата, заплатата и стандарта ни. Това си е грижа на всеки от нас. Трябва да се пазарм с работодателя, а не да се съгласява на някаква смешна заплата и после да се оплаква.

 

След като държавата не е длъжна да се грижи за хората, тогава защо хората да са длъжни на нея? Над 300лв ми одържат от заплатата всеки месец.. отделно данъци, винетки, такси и какво ли още не.. след като плащам имам право да изисквам. Ако държавата(политиците) не ми изисква да им плащам заплатите и прищявките, тогава няма и да се оплаквам.

 

По тази логика, защо на мен да ми одържат пари за фонд безработица.. нека циганите да си търсят работа..

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още ли не се е разбрало, че циганите могат да правят само сапун?

Или... май... не че можели да правят, а само за това ставали.:mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики, разбирам те напълно, но държавата не са политиците. Държавата това сме ние! Без нас - населението на тази държава, тя няма как да съществува.

Не можеш да очакваш министъра на труда да ти намери работа, министъра на финансиите да ти даде добра заплата и т.н.

Ако ти нямаш образование, не владееш нито един чужд език и си свиквал от 10-11 годишен да крадеш, за да си осигуриш стандарта на живот, къде мислиш ще се намираш. Може би в Швеция при останалите 999 себеподобни.

Относно данъците, то те са неизбежни, както и смъртта. Никъде в света, поне аз не съм чул, няма държава, в която населението да не се облага с данъци.

Нека обаче да направим сравнение на дънъците, които плаща един работник в различните страни. В някой от европейските държави данъците достигат 48-55%. Има колеги, които живеят в други държави и могат да споделят/оплачат от данъците, които плащат.

Често се оплакваме от здравеопазването, а колко е здравната осигуровка у нас и колко е в Швейцария, Германия, Австрия, а колко от хората ги плащат е отделна тема.

Докато укриването на доходи и не плащането на данъци и осигуровки е национален спорт, а практикуващите се смятат за национални герои, ще затъваме все повече в бедност.

Един доста по-умен от мен човек е казал - "Не питай какво прави държавата за теб, а помисли ти какво си направил за нея."

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да очакваш министъра на труда да ти намери работа, министъра на финансиите да ти даде добра заплата и т.н.

 

Чакай малко? Кой според теб е виновен за унищожаването на индустрията и производството в България? Колко са били големите фирми и колко са сега и колко от тях са с чужди собственици? Кой е виновен масово ромите да не работят и да нямат желание за това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гербер Оптимист

 

Знам че ние ГЕРБ сме най-големият гаф в историята на България. Знам че ние докарахме страната до дъното на Европа. Но ние ще победим отново. Някой ще попита защо.

Защото почти всичко годно и интелигентно се изнесе в чужбина и тук останаха само нашият любим електорат-цигани,диви селяни, грозни силиконови пачаври,дебелогъзи мутри и некадърни простаци с основно образование.

Ние синовете и дъщерите на полицаи, прокурори и мутри ще направим всичко възможно да задържим нашата хунта Герб. Ние сме тези които ще гласуваме за диктатурата на Бойко,да продължава да тъпче българският народ.

 

10-те Бойкови заповеди на ГЕРБ:

 

1. Бойко е твоят Бог, да нямаш други Богове освен Него.

2. Не се кланяй на други богове и партии освен Бойко и ГЕРБ.

3. Не споменавай напразно името на Бойко.

4. Шест дена кради, на седмия ден кради за Бойко.

5. Уважавай американския посланик.

6. Не плюй по НАТО и ЕС.

7. Не изневерявай на ЕНП.

8. Кради.

9. Лъжи.

10. Не пожелавй дома на ближния ти ГЕРБер, нито вилата му, нито другите му имоти, нито банковите му сметки, нито фирмите му.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:)КНСБ: 27% са под прага на бедността

Аз лично мисля да се спасявам както 18 000 други за последните 5 месеца.

За вас не знам, но сте обречени ! На мен ми писна да се чувствам обречен и да съществувам за да живеят шайки роми и политици на мой гръб , които после да определят изборната победа на партията платила си по-добре....

Тази държава лети към пропастта, а кризата отдавна свърши по белия свят. Като гледам коментарите на половината от вас, просто не виждам надежда. Нито за мен, нито за децата ми, дори и за вас. Ако се чувствате сигурни ,че все още си получавате заплатките и се радвате на магистралите, по които най-много веднъж годишно ще ви се случи да пътувате, значи продължавате да живеете в добре поддържаната илюзия. Не излизайте от нея ! Тези на върха имат нужда точно от такъв електорат.

А САЩ ги интересува социалния ни живот, здравеопазването, и всичкии останали сфери на живота, точно колкото цената на бананите в Гана...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на българина е, че разбира от всичко. Като се почне от футболи се стигне до политика, икономика, финансии и прочие.

Преди 10 години се надупихме на царя с надеждата, че ще ни оправи за 800 дни. Оправи ни всичките, но най-вече себе си.

Преди 4-5 години се дупехме на Станишев и компания с надеждата, че с излишъците щи ни повиши жизнения стандарт. Повиши го само на верните си хора, а народа - кучета го яли.

Сега някой твърдят, че положението е същото, може и така да е, но аз отказвам да се причисля към надупение.

Факта че живея в най-бедният град на най-бедната държава в ЕС и мога да си позволя да заведа семейството си на две почивки - на море и планина, показва че някой някъде греши.

Белгия бе почти 2 години без правителство и не е станало нищо фатално. Държавата не е длъжна да се грижи за работата, заплатата и стандарта ни. Това си е грижа на всеки от нас. Трябва да се пазарм с работодателя, а не да се съгласява на някаква смешна заплата и после да се оплаква.

 

Не можах да разбера дали се хвалиш или се мислиш за представителна извадка.

Това, че си добре финансово, и можеш да си позволиш почивки не означава, че и другите могат.

Ама, като ще се хвалим - последните 10 години получавах за труда си между 40 - 50 000/петдесет хиляди/

годишно. Но това не ми дава основание да се давам за пример, и да призовавам и другите да работят като мен, че и повече. Защото виждам, че много голяма част не могат да си осигурят нормално съществуване - говорим за храна, жилище, лекарства, а не за две почивки - на море и планина.

Не мога да бъда безучастен, когато виждам как се разсипва това, което е построено с моите данъци.

Не мога да приема 75 000 лева бонус и 290 лева мин. заплата.

Не мога да приема 2 000 000 лева консултански хонорар и пенсия от 135 лева.

Не искам да слушам как имам най-ниските данъци, а никой не казва за заплатите.

Не искам да живея в най бедната и най-корумпирана европейска държава.

 

Възхищавам се как ви промиха мозъците.

 

И през турско робство, извинявам се - присъствие, е било така - който работи и си плаща - не го закачат. Които работи повече - работи при пашата. Ако работи още повече - ехеее... Затова е продължило къде 500 години... Добре, че Б.Б. няма да живее толкоз/а знае ли човек :) /.

 

Не мога да повярвам как нормален човек може да напише "само мърморите, трябва да наведете глави и да работите повече, прости сте, мързеливи сте, от мрънкане полза няма".

 

Вий сте мечта за всяка власт,за всяко управление - надупени и работещи, а управляващите правят с вас каквото си щат.

 

Ако още не са ви приели в ГЕРБ, нарисувайте Б.Б. или Цв.Цв. на предния капак на колата/само не на Mitsubishi/. Може и двамата. И сте готови.А може и да сте закъснели.

 

Тодоре, пожелавам ти успех! Просто вече съм дърт и не ме искат, иначе и аз бих се измел.

 

P.S. Преди някой да вземе да ми отговаря на поста, нека помисли малко, да се огледа наоколо и да види дали не гледа само от своята камбанария.

А може и да не отговаряте :good:

Редактирано от Peter G
  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики, разбирам те напълно, но държавата не са политиците. Държавата това сме ние! Без нас - населението на тази държава, тя няма как да съществува.

Не можеш да очакваш министъра на труда да ти намери работа, министъра на финансиите да ти даде добра заплата и т.н.

Ако ти нямаш образование, не владееш нито един чужд език и си свиквал от 10-11 годишен да крадеш, за да си осигуриш стандарта на живот, къде мислиш ще се намираш. Може би в Швеция при останалите 999 себеподобни.

Относно данъците, то те са неизбежни, както и смъртта. Никъде в света, поне аз не съм чул, няма държава, в която населението да не се облага с данъци.

Нека обаче да направим сравнение на дънъците, които плаща един работник в различните страни. В някой от европейските държави данъците достигат 48-55%. Има колеги, които живеят в други държави и могат да споделят/оплачат от данъците, които плащат.

Често се оплакваме от здравеопазването, а колко е здравната осигуровка у нас и колко е в Швейцария, Германия, Австрия, а колко от хората ги плащат е отделна тема.

Докато укриването на доходи и не плащането на данъци и осигуровки е национален спорт, а практикуващите се смятат за национални герои, ще затъваме все повече в бедност.

Един доста по-умен от мен човек е казал - "Не питай какво прави държавата за теб, а помисли ти какво си направил за нея."

 

 

Е такива като тебе, си мислят единственно за собственния :icon_censored: отвор...........ХАЛАЛ ДА ТИ Е.

Редактирано от Светльо Ангелов
Без лични обиди!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:)КНСБ: 27% са под прага на бедността

Аз лично мисля да се спасявам както 18 000 други за последните 5 месеца.

За вас не знам, но сте обречени ! На мен ми писна да се чувствам обречен и да съществувам за да живеят шайки роми и политици на мой гръб , които после да определят изборната победа на партията платила си по-добре....

Тази държава лети към пропастта, а кризата отдавна свърши по белия свят. Като гледам коментарите на половината от вас, просто не виждам надежда. Нито за мен, нито за децата ми, дори и за вас. Ако се чувствате сигурни ,че все още си получавате заплатките и се радвате на магистралите, по които най-много веднъж годишно ще ви се случи да пътувате, значи продължавате да живеете в добре поддържаната илюзия. Не излизайте от нея ! Тези на върха имат нужда точно от такъв електорат.

А САЩ ги интересува социалния ни живот, здравеопазването, и всичкии останали сфери на живота, точно колкото цената на бананите в Гана...

 

 

Тодорееее, взимай ме с тебе, :) ще помагам каквото трябва. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера дали се хвалиш или се мислиш за представителна извадка.

Това, че си добре финансово, и можеш да си позволиш почивки не означава, че и другите могат.

Ама, като ще се хвалим - последните 10 години получавах за труда си между 40 - 50 000/петдесет хиляди/

годишно. Но това не ми дава основание да се давам за пример, и да призовавам и другите да работят като мен, че и повече. Защото виждам, че много голяма част не могат да си осигурят нормално съществуване - говорим за храна, жилище, лекарства, а не за две почивки - на море и планина.

Не мога да бъда безучастен, когато виждам как се разсипва това, което е построено с моите данъци.

Не мога да приема 75 000 лева бонус и 290 лева мин. заплата.

Не мога да приема 2 000 000 лева консултански хонорар и пенсия от 135 лева.

Не искам да слушам как имам най-ниските данъци, а никой не казва за заплатите.

Не искам да живея в най бедната и най-корумпирана европейска държава.

 

Възхищавам се как ви промиха мозъците.

 

И през турско робство, извинявам се - присъствие, е било така - който работи и си плаща - не го закачат. Които работи повече - работи при пашата. Ако работи още повече - ехеее... Затова е продължило къде 500 години... Добре, че Б.Б. няма да живее толкоз/а знае ли човек :) /.

 

Не мога да повярвам как нормален човек може да напише "само мърморите, трябва да наведете глави и да работите повече, прости сте, мързеливи сте, от мрънкане полза няма".

 

Вий сте мечта за всяка власт,за всяко управление - надупени и работещи, а управляващите правят с вас каквото си щат.

 

Ако още не са ви приели в ГЕРБ, нарисувайте Б.Б. или Цв.Цв. на предния капак на колата/само не на Mitsubishi/. Може и двамата. И сте готови.А може и да сте закъснели.

 

Тодоре, пожелавам ти успех! Просто вече съм дърт и не ме искат, иначе и аз бих се измел.

 

P.S. Преди някой да вземе да ми отговаря на поста, нека помисли малко, да се огледа наоколо и да види дали не гледа само от своята камбанария.

А може и да не отговаряте :good:

:good: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато укриването на доходи и не плащането на данъци и осигуровки е национален спорт, а практикуващите се смятат за национални герои, ще затъваме все повече в бедност.

 

Не бих казал, че е национален спорт; да, манталитетът на народа е "да мине метър", но колко са българите-милионери, които могат да успеят да скрият данъци и това да се отрази сериозно на бюджета? Дали са 1/3 от всички политици, които правят същото, само че мааалко "по-законно", като си отпускат "хонорари" и използват други методики за облагодетелстване...

Да не говорим, че тези българи-милионери почти всички се занимават с незаконен бизнес и ... не се вписват много в "представителната народна извадка". Каква е масовата съдба на българина към момента (да го кръстим именно тази "извадка") - човек с минимален финансов доход, на който не му стигат парите (буквално) за най-необходимите потребности (храна, лекарства). Ще запитате - че кой му е виновен, когато човек може и иска и знае как, ще го направи и ще спечели пари? Да, това е страхотна приказка, но в реалния живот нещата стоят по друг начин.

От една страна е държавата и управниците, от другата е народа - когато народът вижда, че управниците си вършат работата и управляват правилно държавата, той няма право да е недоволен. Това е една система, като мозъка + сърцето :).

Истината е, че винаги (след прехода, а и преди това) се е крадяло... но не си спомням да е било толкова очебийно! Сякаш просто не им пука (на всички "хонорувани" политици). И може тогава да нямаше магистрали, но като че ли живяхме по-спокойно от сега... А най-спокойно са живели нашите родители, но мен ме е нямало тогава, за да направя сравнение :icon_blush:

Какво беше пак наскоро - Росенчо си увеличил бюджета на президентството, щото видиш ли не му стигали милионите на Първанката. В същото време Президента на Румъния намалява своя заради кризата в Румъния (ква криза в Румъния бе, да дойдат да видят нас - ние сме за пример ;))

Нямам нищо против да плащам данъци от 40% на държавата, ако изкарвам, колкото изкарва немеца и знам, че тези данъци отиват там, където трябва. А не в джоба на началника на еди-коя си държавна или частна организация (буквално), защото точно това се случва в момента (знам го от опит с организация, в която членувам, и смея да твърдя, че това се случва и в държавата).

 

Не мога да приема 75 000 лева бонус и 290 лева мин. заплата.

Не мога да приема 2 000 000 лева консултански хонорар и пенсия от 135 лева.

Не искам да слушам как имам най-ниските данъци, а никой не казва за заплатите.

Не искам да живея в най бедната и най-корумпирана европейска държава.

Много добре казано, много арен пример! Страната на контрастите :)

 

Тодоре, ако нещо се организирате с Атила, дрънкайте - ида :D

И аз се ориентирам на стартовата линия, но при мен още пищовът не е гръмнал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера дали се хвалиш или се мислиш за представителна извадка.

Не се хваля, а подчертавам, че и другите могат.

Не съм нито по-умен, нито по-работлив от всеки един от вас.

Три пъти съм започвал от нула и съм успявал.

Може би примера, който съм имал ми е помогнал до някъде. Става дума за човек - много кадърен и умен, който в кризата 1990-1991 година, въпреки че остана без работа, нито за миг не се предаде. Копаеше гробове и никога не се оплака от липса на каквото и да било, особено от пари.

Тези, които все коментират колко сме зле, нека си припомнят Зимата на 1996 година и пак да си помислят!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се сравняваме с циганите - те имат само правА.

 

Данъците може да са най-ниски, но как се стимулира предприемачеството и производството с висок данък при икономика в криза? Правилно е да са ниски данъците. Откакто намалиха данъците повишиха събираемостта. Хората значително намалиха усилията да измислят начин за бягство и заобикаляне на данъка.

Това обаче явно не важи за лихвите по кредитите. И те трябва да са ниски, иначе инвестиции йок. Без инвестиционна активност може ли да говорим за растеж? По принцип може и се говори, но реално високият лихвен % го потиска. Спъваме си едвам кретащата икономика.

 

От заплатата се удържат ... хайде да ги сметнем:

Фонд "Пенсий" - 5,7%

Фонд ОЗМ - 1,4%

Фонд "Безработица" - 0,4%

ДЗПО в УФП - 2,2%

Здравни осигуровки - 3,2%

Данък общ доход - 10%. Данъчната основа се получава след изваждане от брутната заплата на всички тези осигуровки. Така че не прави общо 22,9% , а някъде 21,6% удръжки от заплатите.

Върху стоките плащаме и 20% ДДС, така че реално от заплатите ни взимат 41,6%

Заплатите знаете по колко са... Едни пари ти остават при 41,6% на 2000 евро и други на 450 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една случка ще ви разкажа.

Една българка тук идва да ни чисти от време на време, и нейният син уж много амбициозен, в момента миел чинии (класика). Как можел да се пооправи, да дадем съвет. Дойдоха специално един следобед, и почнахме да му даваме акъл. Младо момче на около 22, видимо не глупаво. Казахме му, почни да учиш за професия, която е дефицитна в Австрия, например всички инженерни науки, от химия до информатика. Жена ми е математик и информатик, почна да му обяснява да седне да научи програмиране, ако бил научел С, щял да има хляб за цял живот. Което е вярно. Дадохме му книга за С да чете и софтуер да почне да програмира. След 2 седмици се чухме, аз мислих че ще пита нещо за типове данни или структури, той пита: Абе имам един въпрос, колко пари може да се изкара с това? -Ами, между 3000 и 6000 евро като програмист. Няма да забравя изненадата си онзи като се изцепи: САМО ТОЛКОВА?? НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!

 

И не е първият българин, който има такъв подход към труда и полагането на усилия... Лесното ако може, някакъв удар да се направи, късмет, някой да оправи положението...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, грешно ти е счетоводството ..:) ДДС-то в повечето случаи е 40% .. Един път го плаща търговеца, като взема стоката от производителя, втори път го плаща крайния потребител .. Те и за това цените са такива у нас ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То така, ако има 3-ма посредника между производителя - регионален, окръжен и градски търговец на едро и ДДС-то ще стане 100% :icon_doh:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе хора.. знам много кадърни хора с образование, които много трудно си намират работа или им предлагат работа за смешни пари.. Какво хората са виновни, че искат да живеят в родината си или че работят за малко пари, за да не умират от глад?

Или някой иска да развие бизнес и вместо да получава подкрепа, общините гледат само как да скубнат някоя и друга стотинка от теб.. Преди няколко години в село Якимово отвориха зала за кърлинг и като говорих с техен представител, човека каза, че са искали да я направят на по централно място до голям град, но са ги изнудвали за пари..

 

Не знам кое точно ви харесва в днешното правителство и какво са направили толкова за страната.. Единственото което виждам аз са удобства за чужденците.. те работят за ЕС, а не за страната ни.. Масово хората започват да мизерстват, крадат и убиват за жълти стотинки, а по телевизията онези некадърници разправят колко сме били добре и колко стабилна е била страната ни...

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, грешно ти е счетоводството ..:) ДДС-то в повечето случаи е 40% .. Един път го плаща търговеца, като взема стоката от производителя, втори път го плаща крайния потребител .. Те и за това цените са такива у нас ..

 

ДДС си е 20 % и си се плаща само от дребните крайни потребители върху крайната цена. Плаща се от мен, от теб, от нас, от вас.

На междинните търговци, както и на фирми регистрирани по ДДС и явяващи се крайни потребители на стоката или услугата им се възстановява сумата взета като ДДС.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стигнахме и до последното тоталитарно стъпало на култа към личността - простият пожарникар и телохранител, съсипал България, влиза в учебниците по история на България! Народе, няма ли най - после да се събудиш и да направиш нещо за себе си, виждайки, че новият Пол Пот те води към гибел, че се превръща в следващия Мао Цзе Дун с неговите цитати и " мисли " ?! Даже и Плевнелиев, едва няколко месеца след встъпването си в длъжност, ще се изучава по история на България! И за какво?! Заради глуповатата му усмивка?! Ами никому ненужната Кристалина Георгиева, която така и не разбрах от каква полза ни е, виждайки геноцида, на който сме подложени?! И тя щяла да бъде изучавана по история на България! Как може да сме толкова глупав, овчи и индиферентен народ?! Децата ни избягаха в чужбина, нацията се опростачи и по цял ден слуша чалга, децата пушат трева, напиват се като последни отрепки - шести сме в света по тийнейджърско пиянство, малограмотност, проституция, деца на 12 години със спин, на 14 години бременни, циганите станаха 1 000 000 и допълнително " източват " парите, изработени мъчително от българите, цените вече ни убиват, хората се самоубиват, грабеж в страхотни размери, тези с бели якички, които ограбиха народа на България получават по 3 години условно...... Народе, няма ли да се опомниш?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Децата ни избягаха в чужбина, нацията се опростачи и по цял ден слуша чалга, децата пушат трева, напиват се като последни отрепки - шести сме в света по тийнейджърско пиянство, малограмотност, проституция, деца на 12 години със спин, на 14 години бременни, циганите станаха 1 000 000 и допълнително " източват " парите, изработени мъчително от българите, цените вече ни убиват, хората се самоубиват, грабеж в страхотни размери, тези с бели якички, които ограбиха народа на България получават по 3 години условно...... Народе, няма ли да се опомниш?!

 

Абсолютно вярно!!! :bowi: В момента работим за малцинството. Докато ние бъхтим, то се размножава. Младите бягат да се спасят и накрая ще дойде момента в който ние ще сме малцинство. Ще ни претопят. Но народа ще страда, а нашите "началници" ще избягат във виличките си по чужбина, ще кротуват до края на мизерния си живот.

Лошото в цялата работа е, че хората са навели глави и гледат да оцеляват. Радват се на коричките, дето ни ги подхвърлят управляващите - увеличение на пенсиите, на заплатките, поевтиняване на това, на онова..... на ма.... им :icon_censored: и не се вижда реалността. Но докато търпим и си траем така ще е.

СЪС ЗДРАВЕ и НАЗДРАВЕ :drinks: (поне това ни остана) :) :bg:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...