Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

А това как ви се струва?

линк

БЪЛГАРИЯ!!!Срещу всичко подобно искам да ревна,но всеки ми казва да не се занимавам,нямало смисъл.Е.кога ще има се питам аз?!

  • Положителен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с поредното безобразие......... http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/09/12/i-nso-shte-ni-globiava-na-pytia.168077

И НСО ще ни глобява на пътя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЪЛГАРИЯ!!!Срещу всичко подобно искам да ревна,но всеки ми казва да не се занимавам,нямало смисъл.Е.кога ще има се питам аз?!

 

 

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/551750_3240582192092_331846122_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с поредното безобразие......... http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/09/12/i-nso-shte-ni-globiava-na-pytia.168077

И НСО ще ни глобява на пътя

Не съм привъженик на никоя партия ,но в Италия за не предоставяне на път на кортеж на Берлускони ги размазаха от бой и ги арестуваха после 2 ма младежи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Народе, до няколко години циганите ще надминат пенсионерите. Знае се че 90% от циганите НЕ ПЛАЩАТ ТОК,ВОДА,ЗДРАВНИ, и получават само ПОМОЩИ и всякакви други привилегии.

Така както е тръгнало няма да има пари за пенсионерите, защото ще се дават на ЦИГАНИТЕ, кажете ми ние за циганите ли ще работим??? Надявам се повече хора като мен да започнат да показват този проблем, защото ние сме потърпевши от т

ова, разберете, ние плащаме тези пари които отиват за 90% от циганското население, това засяга и циганите които си плащат данъците и сметките, засяга и турците, но нито турците нито и циганите които си плащат ще вземат този проблем под внимание, АКО НЕ НИЕ БЪЛГАРИТЕ, ТОГАВА НИКОЙ НЯМА ДА ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ. НА НАС ЩЕ НИ ВДИГАТ СМЕТКИТЕ, ЗА ТОК, ВОДА ЗА ДА КОМПЕНСИРАТ ЦИГАНИТЕ, ЩЕ НИ ВДИГАТ АКЦИЗИТЕ З

А ГОРИВАТА И ДАНЪЦИТЕ НА КОЛИТЕ, ХРАНИТЕ, ИМОТИТЕ ЗА ВСИЧКО, ЧЕ ОТНОВО ДА ИМА ЗА ЦИГАНИТЕ, НИЕ ЩЕ ОБЕДНЯВАМЕ ВСЕ ПОВЕЧЕ НА ФОНА НА НАРАСТВАЩОТО ЦИГАНСКО МАЛЦИНСТВО КОЕТО ЩЕ СТАНЕ МНОЗИНСТВО,И намалящите млади българи които бягат от страната, и раждат все по малко деца защото ПРАВИТЕЛСТВОТО не мисли за българските деца, правителството мисли само за ЦИГАНИТЕ. И ТАКА ЩЕ СТАНЕ ЧЕ НИЕ ЩЕ ПЛАЩАМЕ СМЕТКИТЕ И ПОМОЩИТЕ НА МНОГОЛЮДНОТО ЦИГАНСКО НАСЕЛЕНИЕ КОЕТО 90% ОТ ТЯХ ЩЕ ЧАКАТ НА НАС, ОРЕДЕЛИТЕ БЪЛГАРИ. ВЗЕМЕТЕ СЕ ВЪВ РЪЦЕ ХОРА, ПОКАЗВАЙТЕ ТЕЗИ НЕЩА. ПОКАЗВАЙТЕ ГИ НА ПРИЯТЕЛИ, ПО ГРУПИТЕ, ПОКАЗВАЙТЕ ГИ ЗАЩОТО НИЕ ВСИЧКИ ЗАЕДНО СМЕ ВЪВ ТОЗИ КЮП, разберете, ако не ние няма кой , НЯМА КОЙ.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната голяма глупост успяха да измислят управляващите от герб!За съжаление тя отново ще рефлектира върху българския народ и този път със страшна сила!!!България ще даде златните си земеделски земи в Добруджа на Израел и щели сме да ставаме тяхната житница!!!Защо пък да не ги дадем?Нали в България всичко ни е наред.Нямаме безработни,които да потърсят работа в селскостопанския сектор.Хлябът ни е

много евтин и въобще няма да поскъпне,когато вместо да използваме наше жито се наложи да купуваме и внасяме отвън.Бизнеса занимаващ се със земеделие ще бъде принуден да фалира и десетки хиляди българи ще останат без работа...но няма проблем,нали Премиера препоръча на всички да садим картофи и да ставаме овчари (последното беше заповед към българските студенти,които му се оплакаха,че нямат работа).Толкова много овчари?!?Той явно има в предвид да се пасем един друг,защото сме се превърнали в бездушни овце и го търпим все още!!!Не знам колко ще продължи това търпение...но мисля,че не много още!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво още се случва в държавата :link:

 

 

 

 

Еееееееееееее ти пък, случват се и други неща http://www.segabg.com/article.php?id=615902

 

НЕЩАСТНИЦИ :mad:

 

ВСИЧКИ ТАМ НА 15.09. 2012г.( събота) ТОЧНО В 17:00 часа ПРЕД ПРЕЗИДЕНТСТВОТО ЗА ДА ИЗКАЖЕМ ОТВРАЩЕНИЕТО КЪМ ПОЛИТИЧЕСКИЯ НЕКАЧЕСТВЕН МАТЕРИАЛ КОЙТО НИ СРИВА ВСЕКИ ДЕН !!!!

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя нещо,аз гласувах за ГЕРБ и ...... съжалявам,и следващата година определено няма да гласувам за тях.Въпроса ми е за кой тогава да гласувам при положение,че видяхме всички що за стока са.Имам една собствена теория,че България никога няма да се оправи.Ще има малки възходи и падения,но това ще ни е нивото.Теорията ми се гради главно на това,че примиренческото и пораженческо мислене ни е заложено генетично,а срещу това трудно можем да се борим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това как ви се струва?

линк

 

Аз съм са зарекъл, че повече няма да коментирам публикации в печата! Ето защо: Решение 234

Уж го е застрелял с газов пистолет, а той се оказал преработен да стреля с по-различни боеприпаси - правещи дупки! :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм са зарекъл, че повече няма да коментирам публикации в печата! Ето защо: Решение 234

Уж го е застрелял с газов пистолет, а той се оказал преработен да стреля с по-различни боеприпаси - правещи дупки! :icon_doh:

Не бях запознат с тези факти :icon_blush:

Според мен обаче, по първото обвинение, би следвало да е невинен. Няма значение газов или огнестрелен пистолет, действал е при самозащита. В тази връзка - наскоро гледах репортаж за друг такъв случай (може и да беше по "Хрътките" или "Репортерите") за самозащита на един дядо от крадци в отдалечена селска къща; дали оръжието не беше въздушна пушка или истинска, не помня; дали ги беше застрелял, не помня; направиха аналогия в репортажа с подобен случай в Америка - млада девойка се защитава с пушка от недобронамерени мъже, ест. дамата е оправдана... Та така по света и у нас.

По второто обвинение - да, тук вече е виновен. А то би следвало да бъде разделено на две: незаконно изменение на техническото състояние на оръжието и пригаждането му към използването на смъртоносни куршуми; и неговото използване в конкретна ситуация. А в конкретно тази ситуация, за мен е невинен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на следния текст:

... за това, че на 05.02.2007 г., около 16. 20 ч., в гр. София, пред жилищна кооперация на ул. ...

За каква самоотбрана от крадец говорим пред блока?

Със същия успух мога да гръмна някой в парка и да кажа, че съм го гонил и настигнал там!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето за този репортаж говорех

Разбира се, не може да сравняваме един казус с друг... Всеки е различен. А с този на Й.О. не съм запознат. Но може причините за развитието на случката пред блока да са много. Както може и крадците и друг път да са го тормозели и този път той да не е издържал. Може да им е имал зъб по друг повод, може да ги познавал - тях, или близките им. А може и да греша тотално. Може те да са направили опит за грабеж, той да ги е подгонил, да ги е настигнал на входа и бам. После полицаите нагласяват фактите и всичко точно. И може държавата в този казус да види удобна изкупителна жертва и да реши "да докаже на народа, че работи" като го осъди на макс. (Точно както онова момиче и нейния похитител-свидетел, който се самоуби, докато отишъл до тоалетна... Колко нелепо скалъпена историйка). А може отново тотално да греша. Просто не съм запознат със случая.

Но от репортажа разбирам, че както и да искам да се защитя, все ще съм виновен...

 

Имам само едно желание - с лекотата, с която дават на Й.О. 7-8 години затвор, със същата лекота да осъждат и наркотрафикантите, мутрите, изнасилвачите, убийците и всички корумпирани политици. Дали? Ама надали! Просто тези случаи са доста по-сложни, с много повече неизвестни и честно казано, доста затрудняват иначе така решителния и честен български съд :mad:

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.

 

(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.

 

(3) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.

 

(4) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

 

Ето (в червено) какво казва закона за посочения от теб случай. Поради тази причина стареца щеше да бъде оправдан дори да го беше убил.

Ако беше изчакал и двамата или тримата (колкото са били) да влязат в жилището му можеше да ги убие и това нямаше да доведе до последствия за него, защото когато нападателите са двама и повече отпада пропорционалността за прилагане на сила. Всичко зависи от тълкуването на закона и най-вече от адвоката.

П.П. "Лекотата, с която дават на Й.О. 7-8 години затвор" е резултат от използваното на незаконно оръжие, т.е. праработил е газов пистолет. В случая има присъда за две различни престъпления, ако не са и три, като за третото може да се счита употребата на огнестрелно оръжие на обществено място (пред кооперацията). Не ми се мисли как щеше да се чувства, ако не бе улучил крадеца, а някое дете което се прибира от училище например!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рекорд! Шофьор с глоби за над 100 хиляди лева

 

Никой не може да ме убеди, че държавата, с целия репресивен апарат и ресурс, с който разполага, не може да се справи с подобни наглеци.

И ако не може да се справи, значи такава държава (в смисъл управление) не е нужно на обществото, а само на себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рекорд! Шофьор с глоби за над 100 хиляди лева

 

Никой не може да ме убеди, че държавата, с целия репресивен апарат и ресурс, с който разполага, не може да се справи с подобни наглеци.

И ако не може да се справи, значи такава държава (в смисъл управление) не е нужно на обществото, а само на себе си.

 

Държавата може да се справи, но не иска. Представи си още колко такива трябва да има, ако ги нямаше списъците с номерата на коли, които да не закачат полицаите.

Но вече дори ме е срам да говоря за държава и управници... все пак народа ги избира

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое е без коментар по точно?

Мисля,че съм го написал ясно и четливо.Ако имах коментар щях да го напиша .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че съм го написал ясно и четливо.Ако имах коментар щях да го напиша .

 

Ми като нямаш, не го поствай бе.

А за това имаш ли коментар,аз не.

http://www.mediapool.bg/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D1%89%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0%B5-news197343.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но вече дори ме е срам да говоря за държава и управници... все пак народа ги избира

.......ми и едните , и другите и третите като видят власт и се ненаяждат........ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от строителство, как да коментирам нещо от което не разбирам .Да се изкажат тези които разбират .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...