Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

Напълно глупав спор.

Подобен на спора: Коя е най-добрата кола? Мицубиши или БМВ, или Хонда? Дизел или бензин? Автоматик и не?

Празни проказки.

Докато един глупак спори, другия е изработил месечната му заплата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Роско, няма нужда от личностни нападки...от сорта на...Пламен какви ремонти направил и кой какво карал. Дай да се придържаме към темата и да си служим с аргументи по нея, а не извън.

Всичко опира до манталитет, възпитание и мироглед в тази държава. Може да сме супер образовани и с богата обща култура, но манталитета ни е цигански и не уважаваме чуждото мнение ... Може да имаме супер природа и какво ли още не, но възпитанието ни е такова, че сме заровили всичко в бетон и боклуци. Може и да има свестни хора в политиката, но мирогледа ни е "кой не скача е червен" и повечето население си продава гласовете при избории, като после се сърди, че положението било зле...

Светът е широк и спасение дебне отвсякъде, само не и в БГ !

Сегашната власт е просто отражение на нивото на хората в държавата...Същото е положението и във форума и всъщност навсякъде у нас...Не виждам какво има да се оплакваме...Страната ни е с население колкото нормален Европейски град. Имаме известни географски и гео-политически предимства. Имаме обработваема земя и потенциал, но 22 години да сме още в преход и все по-зле, значи има нещо кардинално сбъркано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страната ни е с население колкото нормален Европейски град. Имаме известни географски и гео-политически предимства. Имаме обработваема земя и потенциал, но 22 години да сме още в преход и все по-зле, значи има нещо кардинално сбъркано.

Това е, защото всеки чака всичко на готово,да му падне от небето........мързелив народ сме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap:

Подкрепям те с двете си ръце.........

Предлагам Роско на мястото на ББ, какво би направил ти на негово място???

 

Въх нИдей,молАт са!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някак много бързо се завъртяха събитията в изстрадалата ни Родина.Увеличение на цените на ток,газ парно,вода,после на всички стоки,после тайно и подло, в общата гмеж, приятелят на Костов и Борисов,олигархът Златев ни зашлеви с нови цени на горивата.Скандал със уволнението на съдия Тодорова,пожар на Витоша с първа искра някъде в някой олигархичен офис.Унищожителен доклад от ЕК за България и най-вече за управляващите я.Депутат-рекетьор,ченгета от ЦСБОП-рекетьори (един от тях племенник на Кристалина),кмет от ГЕРБ с фалшива диплома....И АТЕНТАТ.

Скандал и пак,и пак,и пак...Различни по своята същност,в различни сфери.Но от всички тях сякаш прозира един извод-пълна управленска,кадрова,идейна ,организационна импотентност на управляващите.Прозира и друго-небивала наглост,вулгарна арогантност,пълно незачитане на всякакви човешки ценности ,отказ от социална съпричастност.И накрая ,с атентата стана ясно,че сме кошара от агнета без кучета пазачи(но пък са с огромен бюджет).

 

НО ОСТАВКИ НЯМА.НЯМА И ДА ИМА!!!

 

Погалени от мазното перо на журналистически мерзавци,подкрепяни ,къде повече,къде по-малко от бандата на олигарсите от ЕНП,разчитащи на десните лумпени в България,шайката ГЕРБ БЕЗМЕТЕЖНО УПРАВЛЯВА БЪЛГАРИЯ.

 

Един сал Орлов мост ни отсрами и няколко хиляди младежи,които показаха среден пръст-не,показаха юмрук на управляващата открито мутро-олигархия.

И тя отстъпи,сви се в страхливо в черупката си.

 

ЯВНО ТОВА Е ПЪТЯТ.ТОВА Е ....ДРУГОТО СА ШМЕНТИ КАПЕЛИ. ДА....НО ДАЛИ НАШЕТО ПОКОЛЕНИЕ ИМА СИЛИТЕ И СМЕЛОСТТА ...

 

 

Мисля, че се свърши с ерата Борисов. Хората на-сетне разбраха ( или с времето постепенно ще го осъзнаят ), че премиерът ни е слабоумен идиот. Лека полека ще се сетят, че каквито и кусури да са имали другите никога не сме се забърквали в такава опасна каша. Не вярвам някой да не осмисли, че ще ни е по-добре без него. Мамка му, никой не знае какво е забъркал по света този неуправляем малоумник: къде са прецакани канали с наркотици или е имало сделки с оръжие и неподходящи хора, или кой знае какви двойни-тройни игри. Можеш ли да предвидиш какво се върти в главата на селски тарикат, който се мисли за играч от класа. Бойко, не ни трябва такъв като теб, освен побъркан ти си и опасен.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е, защото всеки чака всичко на готово,да му падне от небето........мързелив народ сме.

 

Точен и кратък отговор на въпроса "Защо България е на това дередже". Сигурен съм че всеки от този форум би казал че не отговаря на това определение, но за съжаление болшинството е точно такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точен и кратък отговор на въпроса "Защо България е на това дередже". Сигурен съм че всеки от този форум би казал че не отговаря на това определение, но за съжаление болшинството е точно такова.

 

ББ трябва да остане още 4 мандата на власт за да се пооправят нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko казваш , че извън БГ спазваме законите , ами колкото приятели и роднини имам работещи , учили и завършили в чужбина , толкова и хора мога да ти посоча/мои познати и приятели/ , които са били в чужбина не са им спазвали законите , съдени са , а някой дори са в тамошните затвори . Ти сам казваш чужденците идват тук и правят вандалщини , правят го , защото ние им позволяваме . Възпитанието , самоуважението и прочее , ако ги имахме никога нямаше да позволим такава анархия в държавата . aga не се познаваме лично , но ако живееш извън България / до колкото разбирам / от повечко годиники , не виждам защо въобще коментираш положението с управляващите . Както rosko написа ти си си направил своя избор.Мен мисълта не ми е за успялите хора и за неуспялите , напълно съм съгласен с това , че кадърните , работливите и хората с желание и хъс успяват навсякъде , за мен проблемите са в културата и поведението ни като нация , търпимостта ни към издевателства , своеволията на циганите , които уж са малцинства . Румънците още преди да влезнат в европейският съюз имаха над 10 осъдени министри / не помня точната бройка /, а от наще некадърници не е имало , няма и да има , проблемът е че можещите хора , за които говорим не тръгват да се занимават с политика . Да уточня , че не се заяждам с никой от вас , нито се познаваме , нито имам някакви впечатления от вас като хора , просто си спорим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има хора, които са си добре при всякакви политици, режими.

Това са предприемчивите, кадърните и работливите хора.

Който търси, може, намира и знае как. Ако не може, се учи.

Такива не ги грее особено кой е на власт, защото притежават себе си като инструмент за постигане на желаните цели и разчитат само на себе си.

Ако не ти харесват членовете на това общество, свят широк.

Ама не за всеки. Не всеки е добре дошъл в белия свят. Трябва да може да предложи нещо продуктивно.

Бомби гърмят навсякъде но светът не е спрял.

Вместо да се коментира, по-добре е всеки да си наляга парцалите и да свърши нещо продуктивно или полезно.

 

 

Подкрепям напълно с две ръце!!!

:icon_clap:

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ББ трябва да остане още 4 мандата на власт за да се пооправят нещата.

 

И аз те подкрепям за цитирания от колегата пост, но тук вече разпалваш огъня :D

Това, че ако някой иска и знае как и може, ще го направи в коя да е държава, е вярно... Важи и за българина, и за немеца, и за американеца. Но това, че държавата ни е изпаднала в една "черна дупка" и е пълна с небивалици, също е вярно... Точно обратното важи и за Германия, и за САЩ, и за Китай и Япония... А в тази тема си говорим за характеристики на държавността и нацията, а не на отделни личности. Ето какво бих направил аз, ако бях на мястото на ББ (като държа да забележа, че аз никога не бих се захванал с политика, защото не разбирам от това, т.е. аз съм тясно специализирам в друга професия - ако си спомняте, опитвам се преразкажа думите на сегашния президент, преди да стане такъв):

1. Образование - разчистване на помията в Ст. град; по-добра дисциплина в училище, по-добра охрана; по-високи заплати на учителите; осигуряване на повече работни позиции за новозавършилите студенти; подобряване на нивото на обучение по ВУЗ-овете (конкурентноспособни с европейските) - въвеждане на повече практически занятия (не само на дъската и вкъщи), въвеждане на занятия, които се извършват в колектив; и т.н. и т.н.

2. Енергетика - собствено производство на електроенергия, защото когато сам си я произвеждаш, ще е най-евтина (правилото на простата логика :)); въвеждане на т.нар. чиста енергия (слънчеви колектори, оранжерии-огледала, вятърни ел.ц. и др., ще кажете, че технологията не е дост. развита и КПД-то им е малко - така е, но тогава ние бихме били рамо до рамо със страни като Германия);

3. Здравеопазване (ох,мале, тук съм толкова бос) - в общи линии уеднаквяване на заплатите, задържане на младите кадри в държавата, разчистване на корумпирани субекти, еднакво финансиране на болниците в София и болниците в с. Горно Надолнище;

4. Преустройство на МВР - разчистване на корумпираните субекти, уеднаквяване на най-ниските и най-високи заплати, реформи, насочени към подтикване на полицаите да си вършат работата.

5. Инфраструктура (да не си помислим, че под "инфраструктура" разбираме само магистрали, трябва да разбираме всички висящи кабели, канализация, и разбира се, дупките по пътищата :)). Тук трябва да признаем приноса на ББ, но тази точка е последна и най-маловажна, а политиката на ББ е спазването ѝ, за сметка на всички останали точки :)

6. Тук ще си обърна и малко внимание на себе си и професията - реставриране на всички сгради в центъра на София, саниране на всички панелни блокове, събарянето на всички панелки, които вече не стават (разбира се, с грижа обитателите да се настанят в други сгради); същото да се направи и по провинцията. Сега, тук трябва да отбележим, че в строителството има толкова много корупция, колкото не можем да си представим - просто няма кой да го следи... самите надзорни органи са корумпирани. Затова преди всичко - разчистване на въпросните спекулации. Ще кажем - всичко мара втасала, сега и сградите... Ами да, това е лицето ни пред Европа и света. Хората гледат нивото на развитие и поддръжка на урбанизираната среда (сгради, природа, инфраструктура, съоражения).

 

Сигурно пропускам много важни неща, но мозъкът ми прегря, все пак политиката е твърде сложно (и мръсно) нещо, за да ѝ отделям повече време :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ББ трябва да остане още 4 мандата на власт за да се пооправят нещата.

 

Ти след като си извън България, такива теми какво те вълнуват, там нали си си екстра.

Боко-Тиквата е най големия боклук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-бедната и най-корумпирана държава в ЕС с най-ниските при това ЗАМРАЗЕНИ от всенародния любимец Симеон Дянков заплати и пенсии – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Тотално разбита икономика, най-високите лихвени проценти в ЕС, смазване на малкия и среден бизнес, неразплащане на ддс и неразплащане навреме от страна на държавата със частниците, огромна междуфирмена задлъжнялолст – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Покачване на цените на основни и жизненоважни продукти, покачване на ток,вода и парно – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Разбито здравеопазване , липса на лекарства за онкоболните, закърняла здравна реформа – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Значително нарастване на дела на сивия сектор и политически чадър над контрабандата на цигари, горива и алкохол – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Орязване на всякакви социални пакети и придобивки и неизплащане на детски надбавки на българските майки поради смехотворно законодателство – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Близо 2 милиарда лева за прогнилата и корумпирана система на МВР и военното министерство – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Откриване на паметник за прослава на американските летци бомбандирали София – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Млади и интелигентно изглеждащи българи излезли по улиците да разпродават библиотеките си от безпаричие и мизерия – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Етнически българи ровещи в казаните за смет – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Етнически българи раздаващи брошурки по улиците да спечелят някои лев за комат хляб и кисело мляко – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Етнически българи чистещи стъклата на колите по булевардите за някоя друга стотинка – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Етнически българи които от безпаричие и отчаяние отиват на гурбет да чистят кенефи, да гледат старци, да берат ягоди, маслини, портокали и да ринат обори зад граница – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Погребване на култрурата и образованието – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

- Тотално излагане и орезиляване имиджа на България по света – ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!

 

Това са част от предизборните обещания на Герб…

 

8. Обещание. Премахването на монопола на здравната каса и въвеждането на индивидуални здравни партиди. Неизпълнено!

 

9. Обещание. Ревизия на всички заменки, спорните приватизационни договори и сключени концесии.Неизпълнено!

 

10. Обещание. Върховенството на закона и независимата съдебна система. Неизпълнено!

 

11. Обещание. Премахване на безконтролното следене в Интернет от МВР. Неизпълнено!

 

12. Обещание. 10-12% икономически растеж годишно. Неизпълнено!

 

13. Обещание. 20% ръст на доходите годишно. Неизпълнено!

 

14. Обещание. Средна работна заплата 1500-2000 лева. Неизпълнено!

 

15. Обещание. 15% ДДС. Неизпълнено!

 

16. Обещание. Премахване на данъци върху наследството и дивидентите. Неизпълнено!

 

17. Обещание. Отпадане на минималната работна заплата. Неизпълнено!

 

18. Обещание. Намаление на пенсионната осигуровка от 23 на 10%. Неизпълнено!

 

19. Обещание. 7% данък върху доходите и 1000 лева необлагаем минимум. Неизпълнено!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз те подкрепям за цитирания от колегата пост, но тук вече разпалваш огъня :D

 

Да допуснем, че искам да проверя реакциите ви.

Значи категорично, всички твърдят, че ББ е едно недоразумение и е причина за бедите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За положението в държавата, ако изобщо можем да кажем, че има "ДЪРЖАВА" в прекия смисъл на думата, не са виновни един, двама, или трима....... може би, най-много виновни са хората, които избират мършите които ни управляват! (без да визирам определени партии).

Защо ли все се сещам за "бай ви Ганя", и неговата прозорливост: "Сите са маскари !!!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да допуснем, че искам да проверя реакциите ви.

Значи категорично, всички твърдят, че ББ е едно недоразумение и е причина за бедите?

 

Не, за мен ББ не е причина за бедиде. Той е просто поредното поставено лице, без собствено мнение. Много ясно се вижда това, когато го питат нещо неподготвен. Веднага почва стихотворението за магистралите(което няма общо със зададения въпрос) или изказва негово мнение и след консултация, версията му е завъртяна на 180 градуса. Просто никой не е там, за да работи.. те просто търсят вратички, за да гушкат пари..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да допуснем, че искам да проверя реакциите ви.

Значи категорично, всички твърдят, че ББ е едно недоразумение и е причина за бедите?

Няма такова нещо ..:) Това, че не пишем, не значи ,че сме съгласни на 100% с написаното ..

Не е само ББ виновен за положението в което се намираме, а и СС,другия СС, ИК,ЖВ и така докато стигнем до ТЖ и 45-те години на социализЪма и комунизЪма, през които учеха мързеливите, че може и да не работят и пак да получават наравно с тези които си скъсват задниците от работа .. Сега ще трябват още 45г. за да ги научат да работят, даже ми се струва, че няма да стигнат ..:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да допуснем, че искам да проверя реакциите ви.

Значи категорично, всички твърдят, че ББ е едно недоразумение и е причина за бедите?

 

Че е недоразумение - така е. А дали е причина за бедите - не! Той е един от виновниците за моментното икономическо и социално състояние на държавата ни и нацията.

Защо е недоразумение?

Ами Бойко е бил добър като пожарникар (сигурно е загасил доста пожари), после беше добър като секретар на МВР - още като го видех и нещо в мен трепваше :D... Сега като премиер определено мисля, че е недоразумение, защото хората гласуваха за "различното", а получиха от същото по два пъти :). Във връзка с това, да се аргументирам с поговорка: "Всяка жаба да си знае гъола" :). Явно от ГЕРБ не са я чували, защото нито ББ я спазва, нито новия президент.

 

Едно умозаключение, до което достигнах:

Как може една партия да управлява честно, правилно и в угода на народа, след като провежда президентски избори, като тези през 2011?

Всички знаем, че това бяха купени избори! Ако ББ и неговите марионетки управляваха с "чиста съвест" щяха ли да стигнат чак дотам, че да манипулират до такава степен народа и системата? И с цялото си нахалство след това да разправят, че тяхната предизборна кампания била една от най-евтините на тези избори - ХА! ХА! ХА! То не остана дупка в града, където да не видя облика на ББ и надписи ГЕРБ... По местната телевизия не даваха нищо, освен химна на ГЕРБ (направо ме заболяха ущите и очите да изтърпя тези избори).

Та така уважаеми приятели, спасявайте се, кой както може :)...

... защото идните избори няма да са по-различни, нито общото състояние на Република България, понеже играчите са същите, а "вълкът кожата си мени, но нрава надали".

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ББ трябва да остане още 4 мандата на власт за да се пооправят нещата.

Mда, за да останат само циганите в БГ...Не вярвам някой друг да издържи или оцелее... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да допуснем, че искам да проверя реакциите ви.

Значи категорично, всички твърдят, че ББ е едно недоразумение и е причина за бедите?

 

Не, това, да се твърди категорично че ББ е причина за бедите, е нелепо. Че е недоразумение - може и да е. За мен ББ е следствие от ставащото в България от десетилетия.

Единственият пример, който ще си позволя да дам, е с образователната ни система - при постъпването ми в ТУ-Габрово през 1998г. в специалността ми - "Машиностроене и уредостроене", се учиха неща, които в СПТУ-то бяхме вече учили/в голямата си част в ТУ ги учехме на доста по-ниско ниво/, и то по програма и с предмети, които са учили хората, завършили въпросното учебно заведение преди повече от 15 години! Не питайте сега какво е положението :icon_crying: .

 

Относно въпросът на колегата rosko - посочете ми един поне един такъв / http://btvnews.bg/bulgaria/bogat-beden.html / Българин тук и сега, и заставам до него! И не, не съм излизал на протести, именно поради липсата на "поне един такъв Българин" на тях/според мен/.

Редактирано от TASSO
поправка на линк
  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ББ трябва да остане още 4 мандата на власт за да се пооправят нещата.

Да ги трампим с Вернер Файнман за 4 мандата, искаш ли? И Цвъки го даваме бонус.

Стой си в Грац и не ни давай акъл, моля!

Даваш акъл какви коли да караме, кой да ни управлява...Благодаря, но няма нужда!

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ги трампим с Вернер Файнман за 4 мандата, искаш ли? И Цвъки го даваме бонус.

Стой си в Грац и не ни давай акъл, моля!

Даваш акъл какви коли да караме, кой да ни управлява...Благодаря, но няма нужда!

Емигрантите нямат право на мнение, така ли? Някакво ниво на възприемане на ирония дали си успял да възпиташ у себе си за 30-ина години?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емигрантите нямат право на мнение, така ли? Някакво ниво на възприемане на ирония дали си успял да възпиташ у себе си за 30-ина години?

Разбира се, че всеки има право на мнение, Роска, но за мен е по-обективно мнението на човек, който живее тук и ежедневно се сблъсква с проблемите ни, а не на страничния наблюдател.

Относно иронията - възприемам я добре, но тази на Ага ми идва малко вповече. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А замисляли ли сте се, че понякога е полезно да чуете мнение от трета страна, и никак не е задължително да го приемете?

Ако имате пълна увереност в правотата на собственото си мнение и позиция, то едно трето мнение, различно от вашето, не би трябвало да ви дразни.

По същата логика, след като ви дразни, а това е очевидно, следва извода, че третото мнение не ви изнася.

И отново по същата логика, този вид позиция е един от корените на проблемите. Непризнаване на трето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мене пък ме дразни. И то много. И защо трябва всяко чуждо мнение да ми изнася? Като ви призова Дянков за справяне с Европейската Икономическа Криза да си намалите заплатите и пенсиите до българските, да не би да ви изнесе? Или и вие там по български - не го признахте това мнение.

Ела, поживей малко тука, направи нещо хубаво за тази държава. И тогава акъл. Отстрани е много лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всяко мнение си е мнение и няма нужда никой да приема или отрича мнението на когото и да е.

Всеки може да изкаже своето мнение по определени въпроси - демокрация.

Моето мнение по повод сегашното управление е, че по-некомпетентно управление България не е имала никога и дано никога в бъдеще няма.

ТОва ще го реши народа догодина .Другото са празни приказки и чесане на езиците.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...